Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chiny jako kraj ateistyczny mają szansę rozwijać naukę szybciej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
18-04-2021 13:07MaxGolonko3 (3459 punktów)Chiny jako kraj ateistyczny mają szansę rozwijać naukę szybciej
Ocena 1 na 1
"Globalne standardy etyczne w Chinach nie są przestrzegane."

Modyfikacje genetyczne w Chinach rozwijają się dość dynamicznie, w przeciwieństwie do reszty świata.
Ich kultura jest znacznie bardziej praktyczna i nakierowana na cel.
Podejście utylitarystyczne, sprawia że eksperymentują nie tylko na zwierzętach,
ale także na ludziach - w zeszłym roku na świat przyszły bliźniaczki,
które dzięki modyfikacjom genetycznym mają być odporne na wirusa HIV.
Dzieci przeżyły eksperyment, ale tyle szczęścia nie miały prosięta,
które zostały poddane znacznie poważniejszym modyfikacjom.

"Te embriony zostały zniszczone w 20 dniu rozwoju, ale to tylko kwestia czasu,
zanim uda się rozwinąć ludzko-nieludzkie chimer, być może jako źródło narządów dla ludzi.
To jest jeden z długoterminowych celów tego Badania."

Badania przeprowadzone przez zespół amerykańsko-chiński wywołały nową debatę
na temat etyki takich eksperymentów.
Naukowcy wstrzyknęli ludzkie komórki macierzyste - komórki,
które mają zdolność przekształcania się w wiele różnych tkanek ciała - w zarodki makaków.

Naukowcom przewodził prof. Juan Carlos Izpisua Belmonte z Salk Institute w USA,
który w 2017 r. Pomógł stworzyć pierwszą hybrydę człowiek-świnia.

Niektórzy naukowcy wyrazili jednak obawy dotyczące eksperymentu, argumentując,
że podczas gdy zarodki w tym przypadku zostały zniszczone po 20 dniach,
inni mogą próbować posunąć się dalej.

Izpisua twierdzi, że badania mogą się przyczynić do rozwiązania problemów
z dostępnością organów do przeszczepów.
Eksperyment ma także pozwolić na lepsze zrozumienie ludzkiego rozwoju,
starzenia się, a także progresji chorób na wczesnych etapach.
Może być naprawdę bardzo przydatny dla postępu w badaniach biomedycznych.

Źródła:

next.gazet(*)pa-embriony-zniszczono-po.html

www.bbc.com/news/science-environment-56767517

Miłego dnia
p.s.
Nie popieram Jarci Kaczyński i jej politycznego sojusznika - kleru - bo molestują chłopców do seksu analnego
a nauka odkryła że bierny seks analny znacząco zwiększa prawdopodobieństwo raka odbytu.

Spowiadanie chłopców oraz przebywanie księży sam na sam z ministrantami powinno być w UE i w Polsce ZAKAZANE !!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)Frankensteinowie do piachu!
>Te embriony zostały zniszczone w 20 dniu rozwoju, ale to tylko kwestia czasu,
>zanim uda się rozwinąć ludzko-nieludzkie chimer, być może jako źródło narządów dla >ludzi.
>To jest jeden z długoterminowych celów tego Badania."

Słowem są gotowi współcześni Frankensteinowie do hodowania zwierzęco - ludzkich hybryd/potworów? A jaki bedzie status prawny takiej chybrydy? To będzie człowiek, czy zwierzę? Przypominam także, o tym iż małpy ostatnimi czasy takż estopniowo nabierają swojej podmiotowości - i ich dobrostan także jest tu zagrożony, nie tylko isoty ludzkiej. Sutuacja jak wyżej jest podręcznikowym przykładem patologii generowanej przez rozpasaną naukę uwolnioną od hamulców moralnych, bez liczenia się z potencjalnymi, koszmarnymi skutkami jej wynalazków i eksperymentów. Naukowców gotowych do hodowli taki tworów winno się bezwzględnie......prześladować (wiem co mówię) dla dobra całej ludzkości i...naszych bliskich krewnych, małp.
Cieślański (994 punktów)Odp: Frankensteinowie do piachu!
>... przykładem patologii, rozpasaną naukę, hamulców moralnych. Naukowców, prześladować, dla dobra ludzkości...

Zawsze najlepiej robi takie rzeczy koka 🤣
Czarna koka.
Jam jest Jerzuś. A T E I S T A

Nie znajdziesz ani Boga ani Prawdy, przez ślepe, samo tylko przytakiwanie, "tym" którym ufasz.
Im dłużej przyzwalasz sobie i "im", na taką łatwiznę intelektualną, tym "ich prawdy" mają krótszy i bardziej wątpliwy termin ważności, z naukowego punktu widzenia.

Gdyby to było takie łatwe Bóg nie dałby ludziom wolnej woli abyśmy wciąż Ich szukali, (i Boga i Prawd) sprawdzali, kontrolowali, weryfikowali, wątpili a nawet kpili, by potwierdzić jeszcze silniej, że Jest.
Na ojbrąz i pajdojbieństwo.
O ile jest?
To samo dotyczy innych Bogów innych Wiernych i Wierzących.

Nawet wagi sklepowe mamy obowiązek sprawdzać raz do roku.
Wagę Tego Który za zło karze śmiercią a za dobre wynagradza (też śmiercią ale ponoć w raju) 7 miliardów swych dzieci, £¥€₽$ warto kontrolować permanentnie.

Jeśli rzeczywiście wszystkie te niesamowite odkrycia  naukowców są dziełem Boga, to Bóg  ów był największym naukowcem a nie tępym, mściwym fanatykiem konserwatyzmu wszelkiej maści i hamowania rozwoju postępu, nauki, oraz poznawania Boskiej w istocie istoty świata.

Jeśli jednak to nie Bóg STWORZYŁ ludzi lecz Ludzie WYMYŚLILI boga to świat i tak  nadal działa. I ciągle zgodnie z dogmatem, że Bóg jest w każdej cząstce ludzkiego ciała i całym naszym światem.

Tak czy siak poznając coraz dokładniej świat którego każdą cząstką jest Bóg, nie ma możliwości aby wraz ze zmianą wiedzy o świecie i cząstkach, z jakich jest zbudowany, nie zmieniał się również, na prawdziwszy, obraz Boga który tworzy każdą swoją cząstką, każdą jego cząstkę i cząstkę w której oraz którą jest.

Stąd:
Hamowanie postępu i nauki jest zakłamywaniem obrazu Boga jaki znamy przez koła rządzące Kościołem.

Sprawa będzie bardziej oczywista kiedy uczciwie i dokładnie podliczymy kto na której prawdzie więcej lub sprawiedliwie korzysta.

Połowa odkryć naukowych wynikła z chęci zaprzeczenie istnieniu bogów. Druga połowa z przymusu zaprzeczenie tym pierwszym.

Jeśli Bóg istnieje, szybciej znajdziesz Go poznając i sprawdzając wszystkie teorie przeczące Jego istnieniu, bo one zdaniem części świątobliwych mężów mają na celu ukrycie dowodów.

Jeśli go nie ma, wiedza o świecie zdobyta w procesie poszukiwań, pozostanie w umysłach, nauce, medycynie, tradycji, kulturze, cywilizacji, dokumentach, na pożytek ogólny.

Sytuacja, w której religijni starcy, żyjący w pałacach biskupich kosztem wiernych, wierzących i podległej im struktury kościelnych instytucji oraz personelu, - hamują rozwój i postęp nauki, medycyny,itd.
jest W B R E W  tak opisywanemu przez Kościół Katolicki, - Bogu.
Nawet jak go nie ma.

Cyt. "... Neurobiologia moralności - Koncepcje źródeł moralności - Neurobiologia i życie 2.1 - Jerzy Vetulani - CopernicusCollege.pl

m.youtube.com/watch?v=cxf2Q8E5wrE

Całość kursu "Neurobiologia i życie" wraz z materiałami dodatkowymi, pytaniami testowymi i egzaminem dostępna na platformie Copernicus College:

www.copern(*)pl/kursy/neurobiologia-i-zycie




bóg jest oszustwem
zwoń futurymśkolwiek kozciele; 534 769 644 byś biła mi Biustwem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Chiny jako kraj ateistyczny mają szansę rozwijać naukę szybciej
>Ich kultura jest znacznie bardziej praktyczna i nakierowana na cel.

Co to za cel?

Sądzisz, że ich celem jest zapewnić ci 1000 letnie życie dzięki przeszczepom organów twoich świńskich klonów?

Wątpię.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365