Wybierz odpowiedz A lub B
A) Przestrzen "sama sie stworzyla i powstala z nikad", jest nieskonczona wymiarowo i plastyczna przez co wykrzywia sie i zagina geometrycznie ? (obowiazujacy model OTW)
B) Przestrzen - arena, pole, obszar jako byt fizyczny powstac musi "z czegos", przez co rozszerza sie tworzac na skutek czynnika "x" ?
"x" - koncentrujaca sie i wirujaca masa-energia (jedyny czynnik empiryczny obserwowany w kosmosie)
. . .
P.S (podpowiedz)
Niemal caly wspolczesny model rozumienia fizyki bledny jest z banalnego wrecz powodu, nieempirycznego wymyslu - zalozenia Einsteina z 1915 roku(OTW) o "nieskonczonej, wyginajacej sie i trzesacej jak galareta strukturze przestrzeni".
W rzeczywistosci przestrzen - arena wydarzen kosmosu nie jest nieskonczona, nie wygina sie i nie skreca(transformacje) trzesac jak galareta (niewidzialne "fale grawitacyjne") jak rowniez "nie wziela sie z niczego", "nie istniala od zawsze..just like that" (jak to mawiaja amerykanie) i sie "sama nie stworzyla z nikad" lecz (starogreckie "patrze, widze, logos, rozumiem") :
PRZESTRZEN POWSTAJE/ROZSZERZA SIE EFEKTYWNIE NA SKUTEK KONCENTRACJI MATERII, czego empirycznym potwierdzeniem obserwacyjnym (fundament klasycznej nauki) sa atomy, planety, gwiazdy i galaktyki
(wszystkie zawieraja gorace, skompresowane, wirujace, ciezkie jadro przy jednoczesnej ekspansji przestrzennej wokol, rejestrowanej empirycznie dla roznych skal wielkosci)
DOWODY EMPIRYCZNE HIPOTEZY O ROZSZERZAJACEJ SIE PRZESTRZENI :
ATOMY.. |