Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Nauka

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-07-2023vinismatrJak osiągnęliśmy dokładną prędkość światła, jaką znamy?
Jakich metod używano, zanim w końcu odkryliśmy, że prędkość wynosi „299 792 458 metrów na sekundę”? Czy zastosowaliśmy jedną metodę, która została udoskonalona z biegiem czasu, czy było to możliwe dzięki zastosowaniu wielu unikalnych metod naukowych? A jak znaleźliśmy prędkość światła w próżni, skoro idealna próżnia jest niemożliwa?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-07-2023ashohakanWiem, że słońce świeci 8 minut później, ale jak?
SKĄD wiemy, że tak późno widzimy światło? skąd wiemy, że prędkość światła może okrążyć Ziemię 7 razy w ciągu jednej sekundy. i skąd wiemy, ile lat miały galaktyki widziane przez teleskopy. nie rozumiem, jak po prostu wiemy, że to brzmi jak bs. a w google nie mogę znaleźć odpowiedzi

Ilekroć to sprawdzam, dostaję po prostu „Widzimy światło ziemi 8 minut późno”. JAK
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
09-07-2023kesarswetPolifilia deuterostomu
Ostatnio widziałem artykuły, w których stwierdzono, że deuterostomy są polifiletyczne, a ambulakrie pojawiają się jako grupa siostrzana dla wszystkich innych zwierząt dwustronnych. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wiarygodne są te wyniki dla ludzi w terenie? Czy to kolejna wielka rzecz, czy tylko jakieś dziwaczne papiery, czy też za wcześnie, by to stwierdzić?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
06-07-2023opegamaniDlaczego roślinożercy mają kły?
Rozumiem, że słonie mają je do celów obronnych, ale ostatnio odkryłem, że jelenie piżmowe i chińskie jelenie wodne mają bardzo duże górne kły i nie mogę sobie wyobrazić okoliczności, w których jakikolwiek jeleniowaty inny niż łoś lub łoś (oczywiście z powodu ich rozmiarów) byłby bardziej skłonny do obrony niż do ucieczki.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
06-07-2023szostekUpadek fizyki przyczynia się do upadku cywilizacji
Zrobiliśmy nagranie o złym stanie światowej fizyki:

'Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji'
www.youtube.com/watch?v=gvUvGpfP5w8

Fizyka została opanowana przez zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzają środki publiczne pod pretekstem prowadzenia badań naukowych. Oni zrobili sobie z tego oszustwa stałe źródło utrzymania. Ci przestępcy marnują olbrzymie zasoby, blokują rozwój nauki i doprowadzą do upadku cywilizacji.

Najważniejsze publikacje oraz informacje o naszych badaniach z zakresu fizyki umieszczamy na stronie: www.ste.com.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
05-07-2023SmóglerNauka nie istnieje.
Nauka nie istnieje ponieważ pewne fakty obrażają inteligencję tak że masz pustkę w głowie i nie możesz się wysłowić.

Co zamierzam udowodnić.

Gazprom buduje rurociąg gazowy przez może. Czy została uwzgl3dniona wytrzymałość materiału jeżeli coś takiego istnieje.

Ludzie dążą do samozagłady i to nie jest slogan.

Zagrożenie życie bądź zdrowia przeżywa każdy kierowca ja bym przepisał psychotrop ale i tak nie pomoże.

Nikt nic nie umie tylko wszyscy perfekcyjnie udają

Teraz się zarabia miesięcznia w milionach a nie tysiącach.

A to wszystko wina tego bo LUDZIE WYRZEKLI SIĘ STWÓRCY.

jak istnieje stwórca to nauka nie istnieje.

Nauka i tak nie istnieje
Te plemniki dzielenie przez zero kulebanacha to było w me


Nauka nie isnieje. Jak zatem powstaje świat nauki?

To szkieło i oko.

Nauka nie istnieje nauka robi blow me. Np. po angielsku nie da się już czytać przez tą nowomow3.

Nauka nie istnieje sami się uczyliście łaciny TO wprowadzono nową
Z językiem arabskim to samo

Nauka nie ma sensu tzn. że nie istnieje
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 133 (przedawniony)
28-06-2023qweryNajprostrzy sposob na znalezieniu UUO
W bazie stojacc na wprost rufy synchronizuje zegary/emitery na rufie i dziobie tak ze na obu widze ta sama godzine. Rakieta osiaga jakaś stala predkosc i zmienia swa dlugosc (poza szczególnym przypadkiem). Jesli wg uuo zwolnila to realnie sie wydluzyła a wiec zegar rufowy w kazdej chwili obserwatora z bazy przebył mniejsza droge a wiec pokaze czas pózniejszy niz dziobkwy. Gdy w uuo sie przyspieszy to bedzie odwrotnie. I stw stanie sie juz a wszystkich tym czym jest naprawde - konwencja pomiarowa.
Prosty eksperyment, mkze i dzis takie anomalie sa obserwowane, jedynie nie sa nazywane po imieniu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-06-2023alsorfiz. jądr. cd - neutrina i inne poczkwarki
Lekkie preludium

'Fizycy nowocześni', ci od 100 lat powiedzmy, uparli się tworzyć coraz to śmieszniejsze twory, zjawy, cechy, które nie mają racji bytu, ni sensu (pamiętamy: zdrowy rozsądeczek...).

a. relatywizm - zrobili sobie jakiś czas fikcyjny,
a nawet całą i nibygeometrię czasoprzestrzenną

b. kwantowe spiny: 1/2, 3/2, itd
totalnie nielogiczne pierdoły;
latające fotony, no i inne takie cudeńka... antymateria, i parodia EPR na deser.

i finalnie:
c. w jądrowej stworzyli sobie całe mnóstwo nowych pierdółek:
całkiem nowe siły - jądrowe, kwarki, gluony, neutrina, ... i pewnie z 50 więcej!

Mnie to nie rusza specjalnie,
no może jedynie z uwagi na zdrowie:
człek ze śmiechu też może wykitować. hahaha!

----------------------
Finalizuję,bo szkoda czasu.

Chodzi o to że... te rozpady jąder,
z którymi ćpanowie nie dali rady dojść do porządku - pomimo 100 lat prób, badań, testów!

no dobra - powiem wprost:
siły magnetyczne nie są zachowawcze, )))))))))

A to głównie stanowi/ło problem,
i tylko dlatego wymyślono całe to zoo cząstek i niebytów rozmaitych;

i z neutrinami na czele!,
które rzekomo kradną nam energię... i speedalają w siną dal! ? L)()*()&(&

Nooooooooooo, chłopcy - aż tak się... osrać - i stać tak przez 100 lat!,
no, nie... to już 'lekka' przesada.

Pani Skłodowska umrze drugi raz - ze śmiechu!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
27-06-2023SmóglerNie SPAM. coś ci się psuje. rozprasza myśli. zapominasz to.,
Księża albo siostry zakonne odkąd odkryłem że modlitwa to Java script

Oni chcą nas odepchnąć od Boga.
Jak auta z ABS i wypadki?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-06-2023SmóglerZmień strefę czasową
Odmlodniejesz.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] Pokaż nowsze wątki

Dział specjalistyczny: Amatorzy Teleskopowego Majsterkowania

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)