Racjonalista - Strona głównaDo treści
Upadek fizyki przyczynia się do upadku cywilizacji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-04-2023 00:43szostek (349 punktów)Upadek fizyki przyczynia się do upadku cywilizacji
Ocena -3 na 3
Zrobiliśmy nagranie o złym stanie światowej fizyki:

'Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji'
www.youtube.com/watch?v=gvUvGpfP5w8

Fizyka została opanowana przez zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzają środki publiczne pod pretekstem prowadzenia badań naukowych. Oni zrobili sobie z tego oszustwa stałe źródło utrzymania. Ci przestępcy marnują olbrzymie zasoby, blokują rozwój nauki i doprowadzą do upadku cywilizacji.

Najważniejsze publikacje oraz informacje o naszych badaniach z zakresu fizyki umieszczamy na stronie: www.ste.com.pl
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)

>Fizyka została opanowana przez zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzają środki publiczne pod
>pretekstem prowadzenia badań naukowych. Oni zrobili sobie z tego oszustwa stałe źródło utrzymania.
>

To nie są zorganizowane grupy przestępcze. W demokracji to się nazywa partią.
Mamy partie naukowe i to jest w demokracji rzeczą normalną.
26-04-2023 11:47 
 Ocena-1 na 1
szostek (349 punktów)
>To nie są zorganizowane grupy przestępcze. W demokracji to się nazywa partią.
>Mamy partie naukowe i to jest w demokracji rzeczą normalną.

To byłyby partie, gdyby działały metodami legalnymi. A te bandy pseudo fizyków, to są grupy przestępcze, ponieważ oni zajmują się oszustwem, z którego zrobiły sobie stałe źródło utrzymania ze środków publicznych. Oszukują, że zajmują się nauką, załatwiają sobie publikacje i granty po znajomości. Awansują w systemie swoich kolesi z rodzin, służb oraz loży. A skutki ich przestępczej działalności, będą tragiczne dla cywilizacji, ponieważ zablokowali rozwój fizyki. To są przestępcy.

A to jest bardzo dobry wywiad o tym, jaki jest stan zasobów ropy i gazu (po angielsku, ale można włączyć automatyczne tłumaczenie i napisy)
www.youtube.com/watch?v=iHzWGnbI9nw
Wynika z tego, że pik wydobycia ropy i gazu ze źródeł konwencjonalnych miał miejsce 12 lat temu. Ropa się kończy. Miałby już miejsce totalny kryzys energetyczny, gdyby nie udało się pozyskiwanie ropy z łupków. To opóźniło zapaść cywilizacji, ale nie na zawsze. Gdy rynek odczuje braki ropy, wtedy zaczną się dziać dziwne rzeczy. Przez jakiś czas będzie można to zastępować węglem i uranem (którego też jest bardzo mało). Wojny o resztki zasobów przypieczętują ostateczny upadek cywilizacji technicznej.

A przy okazji, podobno PiS zamknął 14 kopalni, niektóre jak Krupiński z dużymi pokładami węgla gotowymi do wydobycia. Nie wiem o co chodzi, ale to jest działalność dywersyjna, być może zabezpieczająca zasoby węgla dla kogoś innego:
www.youtube.com/watch?v=CbA5G1Riujc
26-04-2023 18:55 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>To byłyby partie, gdyby działały metodami legalnymi. A te bandy pseudo fizyków, to są grupy >przestępcze, ponieważ oni zajmują się oszustwem, z którego zrobiły sobie stałe źródło utrzymania >ze środków publicznych. Oszukują, że zajmują się nauką, załatwiają sobie publikacje i granty po >znajomości. Awansują w systemie swoich kolesi z rodzin, służb oraz loży. A skutki ich >przestępczej działalności, będą tragiczne dla cywilizacji, ponieważ zablokowali rozwój fizyki.
>To są przestępcy.
>

Jak tak jest to sprawa jest prosta.
Musisz to zgłosić na prokuraturę.

W jaki sposób ci przestępcy zablokowali rozwój fizyki ??
szostek (349 punktów)
>Jak tak jest to sprawa jest prosta.
>Musisz to zgłosić na prokuraturę.

System prawny wymaga dowodów o znaczeniu procesowym.

>W jaki sposób ci przestępcy zablokowali rozwój fizyki ??

W ten sposób, że marnują olbrzymie zasoby. Nepotyzm i głupota "fachowców" powodują, że fizyka się nie rozwija.
Thoter (6650 punktów)
>>Jak tak jest to sprawa jest prosta.
>>Musisz to zgłosić na prokuraturę.
>System prawny wymaga dowodów o znaczeniu procesowym.
>>W jaki sposób ci przestępcy zablokowali rozwój fizyki ??
>W ten sposób, że marnują olbrzymie zasoby. Nepotyzm i głupota "fachowców" powodują, że fizyka się nie rozwija.

Oskarżasz nie mając dowodów !!!
Czy w Polsce istnieją fachowcy fizycy ??
Czy istnieją fachowcy w jakiejkolwiek dziedzinie ??

Komuniści stworzyli przy każdej ambasadzie komórkę szpiegostwa technicznego. Do kraju spływały gotowe materiały. Nie było nikogo, kto byłby w stanie je wykorzystać.
Dostrzegasz POLSKI problem w fizyce a tak jest u nas ze wszystkim. Bandy cwaniaczków żerują na narodzie. Kilku cwaniaczków sprzedaje nas obcym. Tak jest od pokoleń. Nie tak dawno mieliśmy jedną polską bandę, którą rozbito na kilka. Z jednej bandy zrobiono "wielkich" Polaków i ta banda wraca do tego co było.
Polacy dali się nabrać na bajki o kapitalizmie. Tylko nikt nam nie powiedział, że w Polsce niebyło i nie ma kapitalistów. Tak samo w Polsce nie było i nie ma fizyków na światowym poziomie.
Polska to jest wielka fikcja, w której Polacy nieudolnie: coś lub kogoś naśladują, przy tym mają wysokie mniemanie o sobie.
Nie przejmuj się tym, że POLSKA fizyka niczym się nie różni od wszystkiego co polskie.
szostek (349 punktów)
>Oskarżasz nie mając dowodów !!!

Jak to niem mam dowodów? Kilka przedstawiliśmy w nagraniu.
Trudniej o dowody o znaczeniu procesowym. Ale jeżeli jakiś oszust zostanie poddany przesłuchaniu przez odpowiednie służby, to będzie sypał kolesi i wtedy będą też dowody o znaczeniu procesowym.

>Dostrzegasz POLSKI problem w fizyce a tak jest u nas ze wszystkim. Bandy cwaniaczków żerują na narodzie.

No właśnie. A dowody masz?

>Nie przejmuj się tym, że POLSKA fizyka niczym się nie różni od wszystkiego co polskie.

Upadek fizyki dotyczy całego świata, a nie tylko Polski.
Jacholek (5699 punktów)
>Zrobiliśmy nagranie o złym stanie światowej fizyki:'Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji'
O jakim upadku fizyki mowa ? Są oczywiście , jak w każdym środowisku problemy socjologiczno -etyczne jak karierowiczostwo czy brak uczciwości, ale jak można takie kwestie uogólniać i ogłaszać upadek fizyki. Środowiska polityczne są kiepskim wzorcem do naśladowania, to raczej powinno byc odwrotnie by rozwijać racjonalizm naukowy i umiejętność logicznego rozumowania. Polecam zapozanie się z dokumentem regulującym reguły współpracy naukowej w CERNie - home.cern/(*)hts and our obligations.
27-04-2023 03:16 
 Ocena-1 na 1
szostek (349 punktów)
>O jakim upadku fizyki mowa ? Są oczywiście , jak w każdym środowisku problemy socjologiczno -etyczne jak karierowiczostwo czy brak uczciwości, ale jak można takie kwestie uogólniać i ogłaszać upadek fizyki.

W nagraniu wyjaśniamy tą sprawę dość dokładnie. Fizyka jest pełna błędów i jest niszczona przez niekompetentnych "fachowców".

>Środowiska polityczne są kiepskim wzorcem do naśladowania, to raczej powinno byc odwrotnie by rozwijać racjonalizm naukowy i umiejętność logicznego rozumowania.

Jaki związek ma współczesna fizyka z "racjonalizm naukowy i umiejętność logicznego rozumowania"?

> Polecam zapozanie się z dokumentem regulującym reguły współpracy naukowej w CERNie

I co takiego wynika z tego dokumentu?
Jak to się ma do kolesiostwa, niekompetencji, błędnych teorii, itd.
alsor (3283 punktów)
>Zrobiliśmy nagranie o złym stanie światowej fizyki:'Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji'
>www.youtube.com/watch?v=gvUvGpfP5w8
>Fizyka została opanowana przez zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzają środki publiczne pod
>pretekstem prowadzenia badań naukowych. Oni zrobili sobie z tego oszustwa stałe źródło utrzymania.
>Ci przestępcy marnują olbrzymie zasoby, blokują rozwój nauki i doprowadzą do upadku cywilizacji.
>Najważniejsze publikacje oraz informacje o naszych badaniach z zakresu fizyki umieszczamy na
>stronie: www.ste.com.pl

O ile pamiętam w wszej wersji jest sporo błędów - relatywizm tam nadal kwitnie,
więc rozumiem że próbujecie... zrobić karierę (polityczną zapewne);

innymi słowy: walka o garść popiołu to wasz naczelny cel - tak?


szostek (349 punktów)
>O ile pamiętam w wszej wersji jest sporo błędów

Źle pamiętasz.

> - relatywizm tam nadal kwitnie,

Zgadza się, Szczególna Teoria Eteru www.ste.com.pl jest mechaniką relatywistyczną z uniwersalnym układem odniesienia.

>więc rozumiem że próbujecie... zrobić karierę (polityczną zapewne);
>innymi słowy: walka o garść popiołu to wasz naczelny cel - tak?

Nie rozumiem takich tekstów.
Walczymy z przestępcami niszczącymi fizykę i przyczyniającymi się do rujnowania cywilizacji.
alsor (3283 punktów)
>>O ile pamiętam w wszej wersji jest sporo błędów
>Źle pamiętasz.
>> - relatywizm tam nadal kwitnie,
>Zgadza się, Szczególna Teoria Eteru www.ste.com.pl jest mechaniką relatywistyczną z uniwersalnym układem odniesienia.

zatem wasza jest też błędna, i do tego chyba podwójnie:
relatywizm z wyróżnionym układem to sprzeczność.

Oryginalna Lorentaza, czy Poincarego, to nie jest żaden relatywizm,
lecz zwyczajna klasyka - Newton ze zmienną masą, i nic więcej.

ta prosta fizyka Newtona zakładała: m = m0;

co należy zwyczajnie podmienić - o tak:
m = m0*gamma(v); [w sensie bezwładności ciał - inercji i energii automatycznie]

potem z tego dalej wychodzi że zegary - proces zwalniają, i cała reszta...

i to jest koniec pieśni - nie ma tu nic więcej, a zwłaszcza żadnego relatywizmu.

... a z mikrofalowym tłem, to już zupełny niewypał.

CMB jest zwyczajnym promieniowaniem w kosmosie, które wynika z emisji gwiazd.

to tak jak w zwyczajnym piecu, czy ognisku: masz tam rozżarzone węgle o temp. z 2000C,
no ale to są tylko te 'ogniska' - cały piec aż tyle nie ma!
Jest tam 'tło' pomiędzy o temp. z 500C góra.

Gwiazdy, czy prędzej galaktyki, w kosmosie są skrajnie rozrzedzone, więc tam temperatura tła jest z 1000 razy mniejsza od samych źródeł.

co zresztą można sobie łatwo wyliczyć - zbyt łatwo!
szostek (349 punktów)
>> Zgadza się, Szczególna Teoria Eteru www.ste.com.pl jest mechaniką relatywistyczną z uniwersalnym układem odniesienia.

>zatem wasza jest też błędna, i do tego chyba podwójnie:
>relatywizm z wyróżnionym układem to sprzeczność.

STE nie jest błędna.
Co to jest relatywizym? To jest tylko nazwa.
STE można tak nazwać, ponieważ występuje w niej dylatacja czasu oraz deformacja ciał w ruchu.

Nazwa nie powoduje, że teoria jest błędna albo sprzeczna. Nazwa może być, co najwyżej nieodpowiednia, albo wprowadzająca w błąd. Ale akurat taka nazwa dla STE jest bardzo fajna. Zawsze możesz zaproponować inną.

>Oryginalna Lorentaza, czy Poincarego, to nie jest żaden relatywizm,
>lecz zwyczajna klasyka

STW Einsteina jest w literaturze nazywana fizyką klasyczną.
Czyli w nazewnictwie tych teorii jest duże zamieszanie.

>m = m0*gamma(v); [w sensie bezwładności ciał - inercji i energii automatycznie]

A to dlaczego tak, a nie na przykład m = m0*gamma(v)/2 ?

>potem z tego dalej wychodzi że zegary - proces zwalniają, i cała reszta...

Wątpię, aby takie rozumowanie było prawidłowe. Nie widziałem takiego wyprowadzenia STW.

>... a z mikrofalowym tłem, to już zupełny niewypał.
>CMB jest zwyczajnym promieniowaniem w kosmosie, które wynika z emisji gwiazd.

Nieprawda. W tym promieniowaniu praktycznie nie widać galaktyk, a tym bardziej gwiazd.
Skąd bierzesz takie opinie? Sam to chyba sobie wymyślasz?

Popatrz na rysunek 10 w artykule Smoot'a (w wersji angielskiej rysunek jest kolorowy):
POL pf.ptf.net.pl/PF-2008-2/docs/PF-2008-2.pdf
ENG journals.a(*)act/10.1103/RevModPhys.79.1349
alsor (3283 punktów)
>>> Zgadza się, Szczególna Teoria Eteru www.ste.com.pl jest mechaniką relatywistyczną z uniwersalnym układem odniesienia.
>>zatem wasza jest też błędna, i do tego chyba podwójnie:
>>relatywizm z wyróżnionym układem to sprzeczność.
>STE nie jest błędna.
>Co to jest relatywizym? To jest tylko nazwa.
>STE można tak nazwać, ponieważ występuje w niej dylatacja czasu oraz deformacja ciał w ruchu.
>Nazwa nie powoduje, że teoria jest błędna albo sprzeczna. Nazwa może być, co najwyżej nieodpowiednia, albo wprowadzająca w błąd. Ale akurat taka nazwa dla STE jest bardzo fajna. Zawsze możesz zaproponować inną.

Szczególna Teoria Eteru?

nie ma szczególnych teorii - to jest znowu samozaprzeczenie!

Możesz sobie to nazwać np. wstęp/wprowadzenie do teorii eteru.

bo skoro jest, no to ogarnia wszystko, a to że koncentrujecie się zaledwie na tej 'kinematyce' powiedzmy, nie oznacza że to jest coś szczególnego.

Sama nazwa STW - szczególna teoria... powstała z dowcipu:
jeden facet zauważył, że to jest tak naiwne,
że nazwał to szczególną teorią, czyli czym co nie ma sensu, po prostu.

Sam Einstein to swoje dzieło nazywał: teorią niezmienników, czyli: IT = invariance theory
bo jemu chodziło o to, co jest niezmiennicze w tym świecie - niezależne od obserwatora, itd.

>>Oryginalna Lorentaza, czy Poincarego, to nie jest żaden relatywizm,
>>lecz zwyczajna klasyka
>STW Einsteina jest w literaturze nazywana fizyką klasyczną.

tak gadają: klasyczna w znaczeniu że nie uwzględnia kwantowej.

>Czyli w nazewnictwie tych teorii jest duże zamieszanie.
>>m = m0*gamma(v); [w sensie bezwładności ciał - inercji i energii automatycznie]
>A to dlaczego tak, a nie na przykład m = m0*gamma(v)/2 ?
>>potem z tego dalej wychodzi że zegary - proces zwalniają, i cała reszta...
>Wątpię, aby takie rozumowanie było prawidłowe. Nie widziałem takiego wyprowadzenia STW.

a co tu jest do wyprowadzania, skoro Poincare ponad 100 lat temu to publikował?

>>... a z mikrofalowym tłem, to już zupełny niewypał.
>>CMB jest zwyczajnym promieniowaniem w kosmosie, które wynika z emisji gwiazd.
>Nieprawda. W tym promieniowaniu praktycznie nie widać galaktyk, a tym bardziej gwiazd.
>Skąd bierzesz takie opinie? Sam to chyba sobie wymyślasz?
>Popatrz na rysunek 10 w artykule Smoot'a (w wersji angielskiej rysunek jest kolorowy):
>POL pf.ptf.net.pl/PF-2008-2/docs/PF-2008-2.pdf
>ENG journals.a(*)act/10.1103/RevModPhys.79.1349

Pewnie że gwiazd w tym tle nie widać (nie liczy się), podobnie jak Słońca nie masz w cieniu na Ziemi,
no ale tło jest! bo masz to ciepło w powietrzu - z 20C, i niby skąd i czym miałoby to być?
.....

IToE = Wprowadzenie do teorii Wszystkiego....

a finalnie będzie: EG = end of game. Ω
szostek (349 punktów)
>Szczególna Teoria Eteru?
>nie ma szczególnych teorii - to jest znowu samozaprzeczenie!
>Możesz sobie to nazwać np. wstęp/wprowadzenie do teorii eteru.
>bo skoro jest, no to ogarnia wszystko, a to że koncentrujecie się zaledwie na tej 'kinematyce' powiedzmy, nie oznacza że to jest coś szczególnego.

Przecież możemy sobie swoją teorię nazwać jak chcemy.
Nazwa Szczególna Teoria Eteru (STE) jest bardzo dobra. Ta nazwa nawiązuje do Szczególnej Teorii Względności (STW), jako jej alternatywa.

Szczególna Teoria Eteru jest mechaniką relatywistyczna, czyli kinematyką oraz dynamiką (www.ste.com.pl).

>Sama nazwa STW - szczególna teoria... powstała z dowcipu:
>jeden facet zauważył, że to jest tak naiwne,
>że nazwał to szczególną teorią, czyli czym co nie ma sensu, po prostu.

Być może, ale to nie ma znaczenia. Ważne jest to, że jest to nazwa powszechnie znana i akceptowana w piśmiennictwie.

Wyraz szczególna oznacza, że dotyczy lokalnych własności czasu i przestrzeni. To określenie jest odpowiednie w ramach obu tych teorii. W STW dlatego, że nie uwzględnia grawitacji, natomiast w STE z tego powodu, ale także dlatego, że skrócenia Lorentza są lokalną własnością ciał w ruchu względem eteru, a nie globalna własnością przestrzeni.

Do reszty Twoich uwag się nie odnoszę ponieważ nie wiadomo o co Ci chodzi.
Henryk.K (2246 punktów)


Upadek nauki rozpoczął się od Kopernika i Newtona. Tego drugiego możemy uznać za pierwszego fizyka.
Na tej kanwie rozwijały się kolejne odkrycia, które koniecznie musiały potwierdzać swoją zgodność z ich protoplastami.
Ostatni wyczyn w hali głównej WZH, gdzie zamaskowana grupa osobników składała ofiarę z młodej dziewczyny, potwierdza przeszłość i wskazuje przyszłość satanistycznych kapłanów nauki.
Skoro WZH nie potwierdził założeń teoretycznych w budowie materii, to szykują się już do budowy kolejnego , czterokrotnie większego.
Logika jak u generałów. Skoro ostatnia armata okazała się za słaba, to zbudujmy kolejną, znacznie potężniejszą.

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
plsikorka (9 punktów)
>Zrobiliśmy nagranie o złym stanie światowej fizyki:'Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji'
>www.youtube.com/watch?v=gvUvGpfP5w8
>Fizyka została opanowana przez zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzają środki publiczne pod
>pretekstem prowadzenia badań naukowych. Oni zrobili sobie z tego oszustwa stałe źródło utrzymania.
>Ci przestępcy marnują olbrzymie zasoby, blokują rozwój nauki i doprowadzą do upadku cywilizacji.
>Najważniejsze publikacje oraz informacje o naszych badaniach z zakresu fizyki umieszczamy na
>stronie: www.ste.com.pl
szostek (349 punktów)
>>Najważniejsze publikacje oraz informacje o naszych badaniach z zakresu fizyki umieszczamy na
>>stronie: www.ste.com.pl
>

Od 2019 roku trwa postępowanie w sprawie mojej habilitacji z nauk fizycznych.

W postępowaniu tym otrzymałem trzy błędne recenzje:

1. Fachowiec Jerzy Kowalski-Glikman zrobił w recenzji merytoryczne błędy. Potwierdził tym, że faktycznie tytuły naukowe z fizyki niewiele oznaczają . Ten fachowiec twierdzi, że Szczególna Teoria Eteru oraz Szczególna Teoria Względności opisują te same własności fizyczne, tylko są inaczej zapisane. Ten fachowiec bezczelnie zarzucił, że w moich artykułach są błędy, ale nie wskazał ani jednego.

2. Fachowiec Andrzej Staruszkiewicz nie wykonał recenzji, tylko nieudolnie naśmiewał się w wszystkich krytyków Einsteinowskiej relatywistyki. W swoim odwołaniu napisałem o jego pseudo recenzji: "Całość sprawia takie wrażenie, że recenzent wyłudził wynagrodzenie za recenzję, pracę, której nie wykonał".

3. Fachowiec Marek Rogatko został przyłapany, na tym, że nie zapoznał się z artykułami, które miał ocenić. w czterech na dziesięć artykułów pomylił o czym one są. Złapał się na pułapkę, ponieważ nie wiedział o tezach o których nie napisałem w streszczeniach. Wnioskuje z tego, że ten fachowiec oparł swoją recenzję, tylko na streszczeniach moich artykułów.

Większość dokumentów z tego postępowania umieszczam na stronie:
rszostek.w(*)nce/postepowanie-habilitacyjne

Zamierzam wytoczyć tym fachowcom procesy cywilne o odszkodowania i zadość uczynienie.
konradsadlik (308 punktów)
Jeżeli ktoś twierdzi, że STW i STE są równoważne, to rzeczywiście nie zapoznał się z tymi teoriami.

Natomiast problem z waszą STE jest taki, że nie jest zgodna z rzeczywistością.
(zgodna jest jedynie z eksperymentrem M-M, zresztą na podstawie którego robicie jedno z wyprowadzeń).

Generalnie najważniejszy zarzut jest taki, że wasze transformacje nie spełniają zasady względności.
Chociażby równania czasu w waszej transformacji i transformacji odwrotnej nie są symetryczne (tak jak jest to w STW), a więc da się wyróżnić, który układ porusza się (z większą prędkością) względem medium...

Co za tym idzie wasze transformacje nie są niezmiennicze względem równań Maxwella.

W sumie szkoda, że to poszło w tym kierunku (szkoda waszej pracy), bo da się stworzyć teorię opartą na eterze, która jednak będzie teorią relatywistyczną.
szostek (349 punktów)
>Jeżeli ktoś twierdzi, że STW i STE są równoważne, to rzeczywiście nie zapoznał się z tymi teoriami.

No właśnie, takich matołów mamy z tytułami profesorskimi z fizyki.

>Natomiast problem z waszą STE jest taki, że nie jest zgodna z rzeczywistością.

Z jaką rzeczywistością nie jest zgodna? Podaj przynajmniej jeden eksperyment, z którym STE nie jest zgodna.

>Generalnie najważniejszy zarzut jest taki, że wasze transformacje nie spełniają zasady względności.

Podaj definicję zasady względności.
Z tego co tutaj napisałeś, wnioskuję, że nie rozumiesz tej zasady.

>Chociażby równania czasu w waszej transformacji i transformacji odwrotnej nie są symetryczne (tak jak jest to w STW), a więc da się wyróżnić, który układ porusza się (z większą prędkością) względem medium...

W STE istnieje wyróżniony układ odniesienia. I co z tego?

>Co za tym idzie wasze transformacje nie są niezmiennicze względem równań Maxwella.

Tak, i tak właśnie ma być.
05-06-2023 12:55 
 Ocena 1 na 1
konradsadlik (308 punktów)
>>Natomiast problem z waszą STE jest taki, że nie jest zgodna z rzeczywistością.
>Z jaką rzeczywistością nie jest zgodna? Podaj przynajmniej jeden eksperyment, z którym STE nie jest zgodna.

Chociażby aberracja gwiezdna Bradleya. W przypadku transformacji Lorentza aberracja w skali roku powinna być idealnie symetryczna.
Natomiast w przypadku waszych transformacji powinna pojawiać się asymetria która będzie wynikała z ruchu całego układu Słonecznego względem medium.
Zresztą jest wiele takich eksperymentów.

>>Generalnie najważniejszy zarzut jest taki, że wasze transformacje nie spełniają zasady względności.
>Podaj definicję zasady względności.
Generalnie zasada względności polega na tym, że wszystkie układy inercjalne są równoważne.
Jeżeli masz dwa inercjalne układy odniesienia poruszające się względem siebie to nie da się powiedzieć, który porusza się, a który pozostaje w spoczynku.
Wynika z tego szereg konsekwencji jak choćby niezmienniczość praw fizyki w inercjalnych układach odniesienia.

>W STE istnieje wyróżniony układ odniesienia. I co z tego?
To z tego, że taki układ dałoby się wykryć, a prawa fizyki czy choćby stosunek okresów drgań atomów poruszających się względem siebie zmieniałby się w zależności od tego jak szybko układ porusza się względem medium.

>>Co za tym idzie wasze transformacje nie są niezmiennicze względem równań Maxwella.
>Tak, i tak właśnie ma być.
Nie. Wiesz w ogólności dlazego pod koniec XIX wieku zaczęto poszukiwać tansformacji względm których równania Maxwella musiały zachowywać niezmienniczość?
szostek (349 punktów)
>>>Natomiast problem z waszą STE jest taki, że nie jest zgodna z rzeczywistością.
>>Z jaką rzeczywistością nie jest zgodna? Podaj przynajmniej jeden eksperyment, z którym STE nie jest zgodna.
>Chociażby aberracja gwiezdna Bradleya.

Przecież STE jest zgodna z aberracją gwiazd. Skąd taka opinia, że nie jest zgodna?
Pomiar aberracji jest za mało dokładny, aby stwierdzić niezgodność z STE.

>W przypadku transformacji Lorentza aberracja w skali roku powinna być idealnie symetryczna.
>Natomiast w przypadku waszych transformacji powinna pojawiać się asymetria która będzie wynikała z ruchu całego układu Słonecznego względem medium.

Zgadza się. Właśnie o to chodzi.
Wspomnę o tym, że jeden z recenzentów w sprawie mojej habilitacji, "fachowiec" Jerzy Kowalski-Glikman, napisał w recenzji, że STW oraz STE to jest taka sama teoria, tylko inaczej zapisana. Takich tłuków mamy na stanowiskach profesorskich.

Ponieważ Układ Słoneczny porusza się względem eteru z prędkością nierelatywistyczną, czyli zaledwie około 369 km/s, dlatego efekty asymetrii, o których napisałeś są bardzo delikatne. Ich pomiar wymaga bardzo precyzyjnych przyrządów. W przypadku aberracji mierzy się kąty, a takie pomiary nie są dokładne. Ale tam, gdzie pomiar jest zrobiony wystarczająco dokładnie, widać asymetrię, o której napisałeś. Powiedzieliśmy o takim eksperymencie w tym nagraniu, dlatego interesuje mnie, czy tego nie wysłuchałeś, czy nie zrozumiałeś, a może zapomniałeś?

Takim pomiarem jest pomiar mikrofalowego promieniowania tła, które wykazuje dipolową anizotropię. Pokazuje to rysunek 10 w artykule:
ENG journals.a(*)pdf/10.1103/RevModPhys.79.1349 (kolorowy rysunek)
POL pf.ptf.net.pl/PF-2008-2/docs/PF-2008-2.pdf (czarno biały rysunek)

>Zresztą jest wiele takich eksperymentów.

Konkretnie jakich eksperymentów?
Nie słyszałem o żadnym eksperymencie, który został wykonany wystarczająco dokładnie.
Rozmawiałem np. z osobami, które współpracują z CERN. Być może tam dałoby się zobaczyć takie efekty, ale nikt tego nie robi. Oni nie szukają korelacji pomiędzy jakimiś efektami mierzonymi, a ustawieniem zderzacza w przestrzeni kosmicznej.

>>>Generalnie najważniejszy zarzut jest taki, że wasze transformacje nie spełniają zasady względności.
>>Podaj definicję zasady względności.
>Generalnie zasada względności polega na tym, że wszystkie układy inercjalne są równoważne.
>Jeżeli masz dwa inercjalne układy odniesienia poruszające się względem siebie to nie da się powiedzieć, który porusza się, a który pozostaje w spoczynku.

OK, tak faktycznie powinno się definiować zasadę względności.

>Wynika z tego szereg konsekwencji jak choćby niezmienniczość praw fizyki w inercjalnych układach odniesienia.

To nie jest prawda. To znaczy niby formalnie masz rację, ale powtarzasz błędy fachowców ponieważ:

Niezminniczość praw fizyki w inercjalnych układach odniesienia jest zasadą, która nie ma żadnego sensu fizycznego.


Teraz wnioskuję, że nie wysłuchałeś tego nagrania, ponieważ w nim szczegółowo omówiliśmy ten temat niezmienniczości praw fizyki.

>>W STE istnieje wyróżniony układ odniesienia. I co z tego?
>To z tego, że taki układ dałoby się wykryć, a prawa fizyki czy choćby stosunek okresów drgań atomów poruszających się względem siebie zmieniałby się w zależności od tego jak szybko układ porusza się względem medium.

A jak szybko porusza się układ względem medium?
W jaki sposób zmienia się okres drgań atomów w zależności od prędkości poruszania się?

Poza tym, napisałeś "a prawa fizyki ...", czyli musisz przemyśleć temat niezmienniczości praw fizyki. Sugeruję dokładne wysłuchanie tego naszego nagrania.

>>>Co za tym idzie wasze transformacje nie są niezmiennicze względem równań Maxwella.
>>Tak, i tak właśnie ma być.
>Nie. Wiesz w ogólności dlazego pod koniec XIX wieku zaczęto poszukiwać tansformacji względm których równania Maxwella musiały zachowywać niezmienniczość?

Co z tego, że pod koniec XIX wieku były jakieś powody, aby szukać transformacji względem, której równania Maxwella są niezmiennicze?
konradsadlik (308 punktów)
Transformacja Lorentza gwarantuje niezmienniczość równań Maxwella. Oznacza to, że prawa elektromagnetyzmu nie zależą od prędkości i kierunku ruchu w przestrzeni.
Wasze transformacje nie zachowują równań elektrodynamiki.
W związku z powyższym przenikalność elektryczna czy magnetyczna próżni zmieniałaby się w skali roku czy nawet doby, czego nie obserwuje się doświadczalnie (są wyznaczone wystarczająco dokładnie, żeby zweryfikować wasze transformacje).
szostek (349 punktów)
>Transformacja Lorentza gwarantuje niezmienniczość równań Maxwella.

Tak i nie. To zależy w jaki sposób interpretuje się transformację Lorentza.
Ale faktycznie, według uznawanej współcześnie interpretacji, która jest błędna ( artykuł z formalnym dowodem), transformacja Lorentza gwarantuje niezmienniczość równań Maxwella zapisywanych we współczesny sposób.

>Oznacza to, że prawa elektromagnetyzmu nie zależą od prędkości i kierunku ruchu w przestrzeni.

To zdanie dowodzi głębokiego nierozumienia tych kwestii.
W STE, którą współtworzę, prawa elektromagnetyzmu nie zależą od prędkości układu odniesienia chociaż w STE istnieje uniwersalny układ odniesienia. Tą sprawę, czyli zasadę niezmienniczości praw fizyki w układach inercjalnych omówiliśmy dość odkładnie w nagraniu, które otwiera ten wątek. Ponieważ napisałeś to zdanie, więc wnioskuję, że nie oglądnąłeś tego nagrania. Właśnie dlatego powtarzasz błędne opinie, za naukowymi oszustami.

>Wasze transformacje nie zachowują równań elektrodynamiki.

Tak, nie zachowują równań elektrodynamiki zapisywanych we współczesny sposób. Ale jeżeli je inaczej zapiszesz, to będą zachowywane w STE.

>W związku z powyższym przenikalność elektryczna czy magnetyczna próżni zmieniałaby się w skali roku czy nawet doby, czego nie obserwuje się doświadczalnie ...

Skąd wiesz, że przenikalność elektryczna oraz magnetyczna próżni nie zmienia się w ciągu roku i doby? Czy zrobiłeś obliczenia w ramach STE, w jaki sposób powinny się zmieniać te wielkości? Widzę, że nie zrobiłeś żadnych obliczeń, ale wypowiadasz sądy w tej sprawie. Gdy zrobisz te obliczenia, wtedy będziesz mógł ocenić, czy roczne i dobowe zmiany tych parametrów mogą być obserwowane w eksperymentach. Z jaką dokładnością musiałby być wykonane pomiary, aby te zmiany zaobserwować?

> ... (są wyznaczone wystarczająco dokładnie, żeby zweryfikować wasze transformacje).

Na jakiej podstawie twierdzisz, że pomiary są zrobione wystarczająco dokładnie?
O które pomiary ci chodzi?
alsor (3283 punktów)
>Transformacja Lorentza gwarantuje niezmienniczość równań Maxwella. Oznacza to, że prawa elektromagnetyzmu nie zależą od prędkości i kierunku ruchu w przestrzeni.

Fantastyczne rzeczy opowiadasz.

... chyba efekt Dopplera zgubiłeś po drodze, no i kilka innych spraw zapewne;

przecież po tej tr. Lorentza otrzymujesz identyko - niezależnie czy stoisz czy jedziesz - nie?

czyli co to jest?
ano kolejna niefizyczna kicha, klasy paradoks bliźniaków itp. bajki dla dzieci.
Hgdtyu (-9 punktów)
>Zrobiliśmy nagranie o złym stanie światowej fizyki:'Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji'
>www.youtube.com/watch?v=gvUvGpfP5w8
>Fizyka została opanowana przez zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzają środki publiczne pod
>pretekstem prowadzenia badań naukowych. Oni zrobili sobie z tego oszustwa stałe źródło utrzymania.
>Ci przestępcy marnują olbrzymie zasoby, blokują rozwój nauki i doprowadzą do upadku cywilizacji.
>Najważniejsze publikacje oraz informacje o naszych badaniach z zakresu fizyki umieszczamy na
>stronie: www.ste.com.pl

A chemia bez fenoli z nowym nazewnictwem że. organicznych

Drobner sprzedaje obwarzanki od dziś bo ból głowy to także zawał serca
Smógler (40 punktów)
>Zrobiliśmy nagranie o złym stanie światowej fizyki:'Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji'
>www.youtube.com/watch?v=gvUvGpfP5w8
>Fizyka została opanowana przez zorganizowane grupy przestępcze, które wyłudzają środki publiczne pod
>pretekstem prowadzenia badań naukowych. Oni zrobili sobie z tego oszustwa stałe źródło utrzymania.
>Ci przestępcy marnują olbrzymie zasoby, blokują rozwój nauki i doprowadzą do upadku cywilizacji.
>Najważniejsze publikacje oraz informacje o naszych badaniach z zakresu fizyki umieszczamy na
>stronie: www.ste.com.pl

Tak jest ż medycyną CAŁĄ

KOBIETY JEDZĄ OGÓRKI ŻEBY ZAJŚĆ W CIĄŻE

KSIĘŻA ICH NAUCZAJĄ

TE WSZYSTKIE SONOGRAFY MAJA DOPROWADZIĆ

PO CO PRZED URODZENIEM WIEDZIEĆ JAKA PŁEĆ JAK TO WIDAĆ Z GENETYKI XX ALBO XY
chillyshotorbitus (729 punktów)
Aby uzmysłowić sobie skalę upadku, opetania przez ducha ciemnosci** należy wpierw zrozumieć fizykę opartą o logikę i dowód empiryczny.

"Rozproszenie termojadrowe", czyli znana wszystkim "rozszerzalnosc temperaturowa", nie tylko w mikro ale i makroskali.

www.youtube.com/watch?v=GqJhDLgUvcg

...gdzie szczytem geniuszu bylo "wymyslenie" (przez ostatnie 100 lat), a raczej zauwazenie ze przestrzen to cos co sie rozszerza, a nie wykrzywia geometrycznie w niewidzialne 4-ro wymiarowe leje grawitacyjne.

** wspolczesny zeitgeist, "sredniowieczna ciemnota wciskana przez wszelkiej masci szarlatanow", nauka oparta o niewidzialne stwory, duchy takie jak ...niewidzialne energie, niewidzialne materie, niewidzialne czarne dziury, niewidzialne bozony, niewidzialne fale i tym podobne dziwolągi które rzekomo według współczesnych ekspertów i znawców dominują kreacje, cale struktury kosmosu, gdzie realna materia i światło to jedynie kilka procent zawartości całego wszechswiata.

p.s brak progresu w nauce = brak progresu/przelomu w technologii = smierc zastopowanej sztucznie cywilizacji (w imie prywatnych interesow kilku dziadkow na stolkach)

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365