 |
Przegląd wątków w dziale Nauka
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 28-03-2009 | youzwiak | List otwarty w obronie rozumu |
::: www.cft.edu.pl/protest/ ::: List otwarty do Pani Jolanty Fedak Ministra Pracy i Polityki Społecznej Szanowna Pani Minister, Podległa Pani Minister instytucja publiczna Urzędy Pracy zamieściła na swojej stronie internetowej dokument zatytułowany: Klasyfikacja zawodów i specjalności. Dokument ten, powstały w wyniku realizacji Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 grudnia 2004 r. (Dz. U. 2004 nr 265 poz. 2644), sankcjonuje wykonywanie w Polsce zawodów na niej umieszczonych oraz, wyjątkowo precyzyjnie, określa co stanowi esencję wykonywania tychże zawodów. Niżej podpisani uważają za skandaliczne umieszczenie na tej liście szeregu profesji niemających nic wspólnego z cywilizacją XXI wieku, a już na pewno z oficjalnie głoszoną przez Rząd RP ideą tworzenia społeczeństwa opartego na wiedzy. Do takich pozycji należą np. "zawody": astrolog, wróżbita, bioenergoterapeuta, refleksolog, radiesteta itp. Przytaczamy poniżej, w pełnym brzmieniu, dwa z tych wpisów: ... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 25-03-2009 | Bogdanowicz | Zawód: wróżka | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 24-03-2009 | stefaniuk | Re: Mit Czarnobyla |
Jakiś czas temu dyskutowano tutaj wątek "Mit Czarnobyla". Cytowano w nim wywiad z Prof. Zbigniewem Jaworskim, który stał na stanowisku, że " po wybuchu w Czarnobylu nam w Polsce nic nie groziło. Dawka promieniowania, którą otrzymaliśmy była minimalna, bez znaczenia dla zdrowia".
Teraz sama mam problemy z tarczycą i lekarze specjaliści przyznają, że sprawa skutków Czarnobyla to sprawa polityczna, więc trudno od oficjeli, którzy musieli brać udział w tym upolitycznieniu spodziewać się słów prawdy---> bądźmy racjonalni.
A co np. Prof. Ida Kinalska, endokrynolog myśli o stanowisku Jaworskiego? Absolutnie z tym się nie zgadzam! Z całą odpowiedzialnością twierdzę, że promieniowanie, jakie nastąpiło w 1986 roku, wywarło negatywny wpływ na ustrój człowieka. Mamy na to wiarygodne dowody. Tak się złożyło, że akurat trzy lata przed tą katastrofą zaczęliśmy organizować w wakacje obozy naukowe studentów Akademii Medycznej, chcąc się przekonać, jaka jest zachorowalność na choroby tarczycy na Podlasiu. Zbadaliśmy ponad 28 tys. osób - Kolno, Sejny, Gołdap, Mikołajki. Kiedy wybuchł Czarnobyl zrobiliśmy kolejne badania i mamy porównanie. Ta dawka nie miała znaczenia, jeśli chodzi o nagłe zachorowania, nagłe zgony, ostre białaczki, anemie. Tego nie było, ale napromieniowanie spowodowało poważne zmiany w tarczycy, szczególnie u dzieci, które skutkują do dziś. U dzieci pojawiły się ciała przeciwtarczycowe, szczególnie w Mikołajkach, gdzie było największe stężenie. Robiliśmy tam badania przed awarią,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 23-03-2009 | monitor | Na początku była dziura |
wyborcza.p(*)6,Na_poczatku_byla_dziura.html"- Wygląda na to, że były pierwsze, tj. wcześniej zaczęły rosnąć - dodaje Chris Carilli z narodowego Obserwatorium Radioastronomicznego w Socorro w Nowym Meksyku. Nadal więc jest tajemnicą, jak się pojawiły, ale to raczej one były jajkiem, z którego rodziła się galaktyka, a nie na odwrót." A to dopiero  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 20-03-2009 | Adam Wojtkiewicz | Kolejne dane o diecie wegetariańskiej i raku |
wiadomosci(*)moze_chronic_przed_rakiem.htmlW artykule badana była też grupa ludzi jedzących dużo ryb. Niestety nie podali jaka jest korelacja między jedzeniem dużej ilości ryb a ilością plemników, z innych badań wynika, że ryby morskie są skażone metalami ciężkimi oraz pestycydami i powodują drastyczne obniżenie liczebności plemników. Jestem ciekaw jak oryginalny artykuł brzmi bo po przetrawieniu go przez GW wyszło coś dziwnego. Pozdrawiam Adam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 18-03-2009 | Terebint | Im głębsza wiara w Boga, tym trudniej dostrzega się błędy! |
Im głębsza wiara w Boga, tym trudniej dostrzega się własne błędy.
Przednia część kory obręczy (anterior cingulate cortex, AAC) to część mózgu, która aktywuje się u ludzi m.in. w sytuacji stresogennej, gdy muszą rozwiązać test albo stają przed jakimś wyzwaniem. Badanie z zastosowaniem tzw. efektu Stroopa na osobach wierzących w Boga i ateistach pokazało, że aktywność ACC obu grup zdecydowanie różni się.
Im głębsza wiara, tym ludzie okazują mniej stresu w sytuacji, która taki generuje. Nie przejmują się możliwością zrobienia błędu, ale też nie zwracają uwagi, gdy takowy popełniają. Co więcej, im mniej błędów popełnią tym większe prawdopodobieństwo, że w ogóle ich nie dostrzegą - twierdzi prof. Michael Inzlicht, psycholog z uniwersytetu w Toronto, gdzie przeprowadzono testy.
ACC pomaga modyfikować zachowanie osoby poprzez sygnalizację zwiększonej potrzeby zwracania uwagi i kontroli nad wykonywaną czynnością.
Można myśleć o tej części mózgu jak o dzwonku alarmowym, który włącza się zawsze wtedy, gdy popełni się błąd albo ma się do czynienia z czymś niepewnym - tłumaczy Inzlicht.
Z badań wynika, że religia uspokaja wierzących i czyni ich mniej zestresowanymi w obliczu popełnianych błędów, ale i w obliczu nieznanego.
Z strachem czy niepewnością jest tak, że zbyt wiele nie pomaga, bo paraliżuje przed działaniem. [b]Ale jej brak też nie jest dobry. Musimy wiedzieć, kiedy się mylimy, bo cóż innego może nas skłonić do poprawy naszego działania i nie powtarzania tych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 18-03-2009 | liliac | Darwin ocenzurowany |
wiadomosci(*),Turcja_cenzuruje_Darwina.htmlNie byłam pewna czy wrzucić to w tym dziale, ale w końcu rzecz o decyzji inspirowanej przez "najwyższy" organ narodowy w kraju- jeśli nie pasuje, proszę moderatora o przeklejenie w inne miejsce. Póki co, pozostaje się cieszyć, że u nas nie jest jeszcze tak źle, choć za poprzedniej ekipy zawiadującej ministerstwem edukacji było blisko. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 17-03-2009 | osko | Transfuzja krwi | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 17-03-2009 | Konowal | Czy ateizm obciąża ? |
"Osoby wierzące mniej się przejmują swoimi błędami, a jednocześnie rzadziej je popełniają - wynika z najnowszych badań, które przeprowadzili naukowcy z Kanady." facet.inte(*)-popelniaja-bledy,1270804,2528Wydaje się, że to tak jak z "patrzeniem na ręce" - niektórych to denerwuje i się mylą. Może to jednak po prostu zwyczajny brak Wiary ?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 16-03-2009 | Piątkowski | Ludzkie oko-parametry |
W jakiej rozdzielczości widzi ludzkie oko? Czy obraz jaki odbiera jest oprócz obracania go o 180 stopni w jakiś inny sposób ulepszany przez mózg (np znając jakieś obrazy z przeszłości,a nie mając możliwości dokładnego przyjrzenia się podobnemu obiektowi czy mózg dodaje coś od siebie jak np interpolacja w grafice komputerowej?). Czy nasze oko można porównać do kamery analogowej czy cyfrowej?
Czy gdyby zastosowano sztuczne oko przewyższające parametrami ludzkie czy ośrodek wzroku byłby w stanie to wykorzystać? (np widzenie w szerszym widmie UV, podczerwień itp ) | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] Pokaż nowsze wątki  Dział specjalistyczny: Amatorzy Teleskopowego Majsterkowania
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |