Racjonalista - Strona głównaDo treści
Darwin ocenzurowany

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-03-2009 15:02liliac (147340 punktów)Darwin ocenzurowany
Ocena 9 na 9
wiadomosci(*),Turcja_cenzuruje_Darwina.html

Nie byłam pewna czy wrzucić to w tym dziale, ale w końcu rzecz o decyzji inspirowanej przez "najwyższy" organ narodowy w kraju- jeśli nie pasuje, proszę moderatora o przeklejenie w inne miejsce. Póki co, pozostaje się cieszyć, że u nas nie jest jeszcze tak źle, choć za poprzedniej ekipy zawiadującej ministerstwem edukacji było blisko.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lotrek (14275 punktów)
>wiadomosci(*),Turcja_cenzuruje_Darwina.html
Mam dużo sympatii dla Turków, ale tak jest, jak teiści dorwą się do władzy. Masz rację, nam się jeszcze tym razem udało.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Canon (433 punktów)
Zaczynam powątpiewać czy jesteśmy faktycznie najinteligentniejszą formą organizmu żyjącego na ziemi...
13-03-2009 23:32 
 Ocena 2 na 2
jad11 (18783 punktów)
>Zaczynam powątpiewać czy jesteśmy faktycznie najinteligentniejszą formą organizmu żyjącego na ziemi...

Lubię myśleć, że akurat my jesteśmy

"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
youzwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Na temat wydania "Boga urojonego": (z wiki)

"Tureckie wydanie stało się przedmiotem postępowania sądowego w listopadzie 2007. Sprzedano tam przynajmniej 6 tysięcy egzemplarzy. Na przełomie marca i kwietnia 2008 Erol Karaaslan, wydawca oraz tłumacz, otrzymał wyrok 4 lata więzienia w zawieszeniu na 1,5, ponieważ sędzia uznał, że treść książki "obraża wartości religijne", a sam oskarżony "podżega ludność do nienawiści i wyśmiewania"."

Na stronie richarddawkins.net/ cały czas jest wielki napis: BANNED IN TURKEY. (i to dotyczy także samej strony...)

Nie wyobrażam sobie, że dopóki takie kwestie nie zostaną rozwiązane (wolność słowa!) Turcja wstąpi do UE...

P>S> Może przydałaby się jakaś akcja w stylu: "Jedziesz do Turcji - weź ze sobą i wręcz komuś jeden egzemplarz "The God Delusion"/czegoś podobnego."

Pozdrawiam

"Największy błąd popełnia ten, kto sądząc, że może zrobić niewiele, nie robi nic"
14-03-2009 08:36 
 Ocena 3 na 3
Pasia (367 punktów)
>Nie wyobrażam sobie, że dopóki takie kwestie nie zostaną rozwiązane (wolność słowa!) Turcja wstąpi do UE...

>

No właśnie, to mnie najbardziej przeraża. Jak można w ogóle rozważać kandydaturę państwa do Unii, jeśli nie spełnia ono nawet tak podstawowych wymagań i jeszcze na dodatek deklaruje się jako kraj laicki (sic!).
Znacie może link do jakiejś strony, na której można wyrazić swój protest co do całego incydentu oraz poparcie dla wolności słowa w Turcji?
krutki (1550 punktów)

   Atatürk pewnie w grobie się przewraca.


Co pan robi? -Czekam na siebie.
Sakowicz (285 punktów)
Przecież Darwin to plagiator. Złodziej cudzych pomysłów

Plagiatorów trzeba cenzurować
stefaniuk (92 punktów)
>Przecież Darwin to plagiator. Złodziej cudzych pomysłów
>Plagiatorów trzeba cenzurować

W naszym kraju też się wiele rzeczy cenzuruje np. wydanie Archiwum Mitrochina.
liliac (147340 punktów)
>>Przecież Darwin to plagiator. Złodziej cudzych pomysłów
>>Plagiatorów trzeba cenzurować
>W naszym kraju też się wiele rzeczy cenzuruje np. wydanie Archiwum Mitrochina.
>
Ale w jakim sensie się cenzuruje? Przecież można kupić bez problemu www.gandal(*)wum-mitrochina-ii-kgb-i-swiat/
stefaniuk (92 punktów)
>>>Przecież Darwin to plagiator. Złodziej cudzych pomysłów
>>>Plagiatorów trzeba cenzurować
>>W naszym kraju też się wiele rzeczy cenzuruje np. wydanie Archiwum Mitrochina.
>>
>Ale w jakim sensie się cenzuruje? Przecież można kupić bez problemu www.gandal(*)wum-mitrochina-ii-kgb-i-swiat/
>
Przecież cenzura polega na tym, że wycina się pewne fragmenty prawda? To, że książkę można kupić w Polsce nie oznacza, że jak pójdziesz do księgarni w Londynie to znajdziesz w niej tę samą zawartość. Zwyczajnie rządzący nami postanowili utwierdzać naród w wyidealizowanym obrazie historii najnowszej -"dla naszego własnego dobra".

"Wystarczy zerknąć do wydanych przed laty dokumentów KGB, znanych jako "Archiwum Mitrochina", i znaleźć w indeksie hasło "Bolek" opatrzone adnotacją "see Lech Walesa" oraz numerem strony (oczywiście w wydaniach zachodnich, polskie zostało w tym punkcie ocenzurowane). Nikt, przynajmniej na razie, nie zaryzykował tezy, że peerelowska SB ośmieliła się sowieckim mocodawcom podłożyć fałszywkę".


www.rp.pl/(*)4_Potomek_cesarza_Walensa.html

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365