Cześć, Jest kilka spraw. Potrzebuję dowodów, może konkretnych zdjęć, aby poszerzyć wiedzę biologiczną. 1. TE(teorię ewolucji) traktuję jak hipotezy, które trzeba potwierdzać szukając dowodów. Widziałem na zdjęciach błony komórkowe, jądro, cytoplazmę. Na rysunkach widziałem: podwójną helisę DNA, mRNA tłumaczące kod z DNA do rybosomu, który w jakiś sposób z 20 aminokwasów dostarczonych za pmocą tRNA produkuje białka, z których powstaje organizm. Chciałbym jeszcze zobaczyć zdjęcie samego DNA, może gdyby się udało zobaczyć poszczególne nukleotydy: guaninę(G), cytozynę©, tyminę(T), adeninę(A) byłoby znakomicie. Jeśli ktoś dysponuje zdjęciami, będę wdzięczny. 2. Ludzie rozmnażając się przekazują swojemu potomstwu geny fenotypowe, a fenotyp jest jakby podstawowym programem budowy organizmu i prócz niego muszą być dziedziczone jeszcze geny odpowiedzialne za cechy indywidualne. Jeśli kombinacje genów za każdym razem są przypadkowe( w ramach łączenia się dwóch genotypów rodziców), przecież może urodzić się chłopiec lub dziewczynki, a w ramach tej samej płci każde dzieci różnią się kształtem nosa albo warg, to dlaczego zmiany w fenotypie nie dokonują się tak szybko jak w przypadku genów odpowiedzialnych za cechy indywidualne? Odpowiedź mogłaby brzmieć: że w zakresie jednego gatunku, natura dąży do różnorodności, ale egzemplarze tego samego gatunku muszą być podobne aby się rozmnażać. Przedstawiciele osobnych gatunków nie byłyby do tego zdolne. Ale może jest tak, że skoro gatunki ewoluują,.. |