 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-01-2008 17:07 | ra-serafin (2786 punktów) | Mechanika Kwantowa
2 na 2 | Witam wszystkich .Mam pewną prośbe , czy ktoś z was zna stronę lub książkę gdzie jest dużo informacji na temat mechaniki kwantowej ponieważ zainteresowało mnie to i zacząłem trochę na ten temat czytać po tym jak przeplatała się bez przerwy w ksiązkach popularnonaukowych które czytam i zainteresował mnie to. Jeśli ktoś zna to proszę o szybką odpowiedz  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | >stronę lub książkę gdzie jest dużo informacji na temat >mechaniki kwantowej ponieważ zainteresowało mnie to i Berkeley'owski Kurs Fizyki, Tom IV, E.H. Wichman, "Fizyka Kwantowa", (Berkeley Physics Course - Volume 4). Mam wydanie z 1973 roku (Jeszcze bez ISBN). Nie wiem czy później były wznowienia. Polecam. Matematycznie strawne, filozoficznie jak najbardziej. Czyta się jak powieść a jednak nią nie jest. Serdecznie pozdrawiam. JATO "+" za zainteresowania, coraz mniej takich! JT
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | | ra-serafin (2786 punktów) | > >stronę lub książkę gdzie jest dużo informacji na temat> >mechaniki kwantowej ponieważ zainteresowało mnie to i> Berkeley'owski Kurs Fizyki, Tom IV, E.H. Wichman, "Fizyka Kwantowa", (Berkeley Physics Course - Volume 4). Mam wydanie z 1973 roku (Jeszcze bez ISBN). Nie wiem czy później były wznowienia. Polecam. Matematycznie strawne, filozoficznie jak najbardziej. Czyta się jak powieść a jednak nią nie jest.> Serdecznie pozdrawiam.> JATO> "+" za zainteresowania, co raz mniej takich!> JT> Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.> czyli coś takiego allegro.pl(*)ntowa_cykl_berkeleyowski_.htmlOkładka może zniszczona ale jak mówisz że książka bardzo dobra to kupie. ,,Przecież nie liczy się wygląd zewnętrzny tylko to co ma się w środku" jak to mówią  Wielkie dzięki za pomoc. Jeśli jeszcze coś znajdziecie lub macie to można napisać 
Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
|
|
|  | 1 na 1 | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > czyli coś takiego allegro.pl(*)ntowa_cykl_berkeleyowski_.html> Okładka może zniszczona ale jak mówisz że książka bardzo dobra to kupie. ,,Przecież nie liczy się wygląd zewnętrzny tylko to co ma się w środku" jak to mówią  > Wielkie dzięki za pomoc.Dokładnie to. Wprawdzie moje obwoluty już dawno "myszy zeżarli" ale pod spodem widać aktualny stan mojej książki. Polecam serdecznie cały kurs. Przyda się na zaś. Ponadto polecam Feynmana (też kurs fizyki aliści w specyficznym ujęciu co do formy - dzieło zaiste genialne). Jeżeli nie przeraża Cię matematyka (skądinąd nie tak znów skomplikowana) przeżycie będzie euforyczne. Mówię to z własnego doświadczenia. Przygoda z Fizyką to coś naprawdę wspaniałego. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam. Niech kwarki i inne cząstki elementarne będą z Tobą. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | | @ffe? | Jako e-booki można ściągnąć parę tomów wykładów Feynmana, m. in. "Fizykę kwantową"
|
|
1 na 1 | A.G. (1725 punktów) | Nie wiem jak bardzo chcesz sie wglabiac w mechanike kwantowa. Na poziomie popularnonaukowym: polecam "piekno wszechswiata" B.Greene, "hiperprzestrzen" M.Kaku, "boska czastka" Leon Lederman. Wszystkie wydane zostaly w wydawnictwie proszynski&ska w serii "na sciezkach nauki" W pozycji nr 1 i 2 polozony jest nacisk na proby polaczenia machaniki kwantowej z teoria wzglednosci, natomiast w pozycji trzeciej jest przedstawiona historia, jak fizycy stopniowo doszli do teorii zwanej dziasiaj modelem standardowym
|
|
 | | ra-serafin (2786 punktów) | > polecam "piekno wszechswiata" B.Greene, "hiperprzestrzen" M.Kaku, "boska czastka" Leon Lederman.Hiperprzestrzeń już czytałem a teraz kończe ,,Wszechświaty Równoległe" Kaku i moge powiedzieć że bardzo dobra książka. Ale jak mówili koledzy czas się wziąć się za grube podręczniki. Na początek myślę o tym cyklu Berkeleya a potem przelecę Feynmana a na koniec Rogersa. Lub na odwrót lub w innej kolejności ponieważ to zależy od dostępności książek 
Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
> Lub na odwrót lub w innej kolejności poniewaą to zaleąy od dostępności ksiąąek  Zdecydowanie radzę na odwrót ze względu na dostępność wykładu. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
2 na 2 | waligóra (961 punktów) | Jeżeli chcesz naprawdę wiedzieć , i naprawdę poznać mechanikę kwantową to musisz być przygotowany na solidną porcje matematyki oraz mieć podstawy w postaci jako takiej znajomości mechaniki klasycznej. Jeżeli zaczynasz od podstaw to poleciłbym w kolejności : Rogers "fizyka dla dociekliwych" 5 tomów - ostatni w temacie - książki na poziomie podstawowym ale bardzo interesujące potem jak już powiedziano może być Feynman 5 tomów , oraz Berkeleyowski kurs fizyki - 5 tomów. Bardzo ciekawa i godna polecenia jest : Białkowski "Mechanika kwantowa - o czym to jest?" (w ogóle cykl książek Delty jest warty polecenia) i tego samego autora 3 tomiki "Stare i nowe drogi fizyki" oraz L. Cooper "Istota i struktura fizyki" - klasyka Następnie można pokusić się o serię Hallidaya, Resnicka - w nowym wydaniu, 5 tomów Po tym właściwie mógłbyś wziąć się za konkretne książki dotyczące tematu, no ale pytanie czy temat ten będzie cie dalej pasjonował ? powodzenia
|
|
 | 1 na 1 |
|  | | ra-serafin (2786 punktów) |
dzięki wszystkim za pomoc. 
Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|