Racjonalista - Strona głównaDo treści
Problemy z logowaniem.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
16-06-2008 22:56_DJ. (400 punktów)Problemy z logowaniem.
Na co dzień korzystam z przeglądarki Mozilla Firtefox (mam najnowszą wersję), ale jeśli chodzi o serwis Racjonalista to z jakichś nieznanych mi bliżej powodów nie mogę się zalogować na swoje konto. Dodam, że akceptację ciasteczek mam włączoną, nie korzystam z żadnego proxy a mimo to po wejściu na stronę główną Racjonalisty, czy na forum nie mogę się zalogować, bo pomimo prób (hasło i login właściwe) nadal pozostaje niezalogowana. Co może być tego przyczyną?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

glingor (640 punktów)
>Na co dzień korzystam z przeglądarki Mozilla Firtefox (mam najnowszą wersję), ale jeśli chodzi o
>serwis Racjonalista to z jakichś nieznanych mi bliżej powodów nie mogę się zalogować na swoje konto.
>Dodam, że akceptację ciasteczek mam włączoną, nie korzystam z żadnego proxy a mimo to po wejściu na
>stronę główną Racjonalisty, czy na forum nie mogę się zalogować, bo pomimo prób (hasło i login
>właściwe) nadal pozostaje niezalogowana. Co może być tego przyczyną?

spróbuj sie zalogować na stronie główniej po prawej stronie u góry,
mi logowanie na dole strony forum nie działa też na Firefoksie


fear is the mind killer
O RLY? (0 punktów)
>Na co dzień korzystam z przeglądarki Mozilla Firtefox (mam najnowszą wersję), ale jeśli chodzi o
>serwis Racjonalista to z jakichś nieznanych mi bliżej powodów nie mogę się zalogować na swoje konto.
>Dodam, że akceptację ciasteczek mam włączoną, nie korzystam z żadnego proxy a mimo to po wejściu na
>stronę główną Racjonalisty, czy na forum nie mogę się zalogować, bo pomimo prób (hasło i login
>właściwe) nadal pozostaje niezalogowana. Co może być tego przyczyną?

A korzystasz z FF2 czy z 3? Ja siedzę na trójce już od jakiegoś czasu i wszystko w normie.

FF 3 rc3: www.mozilla.com/en-US/firefox/all-rc.html

Dziś zdaje się wychodzi już oficjalna, więc rc się powinien zwyczajnie zaktualizować.
sztejkat (4743 punktów)
U mnie to samo. Zresztą bez zmian (przynajmniej na lepsze) od dłuższego czasu.

Pomaga przed logowaniem wyczyszczenie "private data".

Pozory wskazują na to, że serwer przyjmuje logowanie, jednak przeglądarka nie pobiera odświeżonej wersji strony a jedynie poprzednią. Być może zwracane strony są ustawione jako "zawsze aktualne"?

Tomasz Sztejka
webmaster (moderator)
Tak, to może być związane ze starą wersją oglądanej strony. Zmniejszyłem czasy, zobaczcie czy coś się zmieniło.
sztejkat
Nic a nic. Jak widzisz mam POWAŻNE kłopoty z zalogowaniem

Jedynie wyczyszczenie cache'a pomaga.

A niby w nagłówku jest co trzeba.

Jedyne co budzi moje wątpliwości to expires ustawione jako wcześniejszy niż ostatnio zmodyfikowany. Być może to jest źródłem konfuzji.

Takie same problemy mają:
Konquerror
Firefox aka iceweasel
Iceape
Epiphany

Nie mają:
links2 - ale ten zasadniczo zupełnie nie radzi sobie z fikuśnym layoutem strony.

Co ciekawe, testując na tym:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,142492/i,6

iceape pokazuje: expires not specified
konquerror zaś pokazuje nagłówek: Expires: 14 Feb 2004 ...
Last modified: 28 Jun 2008...

Widzę też powtykane wszystkie możliwe formy "no-cache"

może jeszcze : must-revalidate ?

może to? particletree.com/notebook/firefox-caching-issues/

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka.
sztejkat
Jeszcze jedno - expires, max-age i no-cache zdaje się kłócą się poważnie:
- no-cache - zakaz cachowania
- expires - zezwolenie na cachowanie do określonego dnia
- max-age - zezwolenie na cachowanie przez określony czas

Może lepiej dać mniej niż za dużo, co?

fragment specyfikacji http:

Cytat:

To mark a response as "already expired," an origin server sends an Expires date that is equal to the Date header value. (See the rules for expiration calculations in section 13.2.4.)
webmaster (moderator)
Będę testował inne warianty, ale tak czy inaczej czasy są na dwie, trzy minuty i jednak większości osób działa. Może jakieś proxy po drodze?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365