Racjonalista - Strona głównaDo treści
Platon pogańskim prorokiem ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
08-06-2006 12:03realista (85 punktów)Platon pogańskim prorokiem ?
" sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany, torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon, Państwo, II, 361 i 362 nn.,
* Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem

Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego proroka nadejścia Chrystusa?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rozumek
>" sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany,
>torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie
>zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon,
>Państwo, II, 361 i 362 nn.,
>* Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem
>Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego
>proroka nadejścia Chrystusa?
Nie. On zwiastował nadejście "realisty".
realista (85 punktów)

>Nie. On zwiastował nadejście "realisty".
>

unikać TROLLA


Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
rozumek
>>Nie. On zwiastował nadejście "realisty".
>>unikać TROLLA
A najlepiej, na pal z nim.
lipschitz (1674 punktów)
Według mnie Platon po prostu opisał rzeczywistość w której żył i niczego nie prorokował.
Volrath (3440 punktów)
>Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego
>proroka nadejścia Chrystusa?

Nie. Nie widzę żadnego nawiązania do Chrystusa.
Jarek (418 punktów)
>" sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany,
>torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie
>zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon,
>Państwo, II, 361 i 362 nn.,
>* Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem
>Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego
>proroka nadejścia Chrystusa?
>
Odpowiedź na pytanie - nie.
Platon napisał jakie kary mogą spotykać za mówienie prawdy, za nauczanie, ( opamiętywanie się w czynieniu zła) pamiętajmy co spotkało Sokratesa.
Tak Chrystus i wczesny KK czerpał pełnymi garściami z Platona i Arystotelesa, myślę że jak by znali Konfucjusza to też by coś od niego wzięli.
Pozdrawiam
realista (85 punktów)

>Platon napisał jakie kary mogą spotykać za mówienie prawdy, za nauczanie, ( opamiętywanie się w czynieniu zła) pamiętajmy co spotkało Sokratesa.

O ile wiem sokratesa na pal nikt nie wbił

>Tak Chrystus i wczesny KK czerpał pełnymi garściami z Platona i Arystotelesa, myślę że jak by znali Konfucjusza to też by coś od niego wzięli.

Doskonale o tym wiem i jestem zadowolony z tego, że KK korzystał z nauk Jezusa,(który zresztą jest Bogiem), Arystotelesa, Platona, Plotyna no i cnota Sokratesa znalazła się także w naukach KK pisząc, że czerpała pełnymi garściami w pewien sposób wyrażasz brak wiedzy na temat, KK bo napisałeś to w takim stylu jakby KK ukradł, przywłaszczył sobie te nauki a tak naprawdę KK zawsze przyznawał się do tego i był z tego dumny nie zapominajmy, że Tomasz z Akwinu uzyskał świętości właśnie po interpretacji Arystotelesa. A ci oto mędrcy zostali odstawieni od świętości tylko dla tego, że mieli pecha rzyć przed Chrystusem(z wyjątkiem Plotyna)( a także odsyłam do "Boskiej Komedii" Dantego - Piekło). A co do Konfucjusza to można tylko żałować, że jego filozofia, niemiała wpływu na rozwój KK w szczególności tematyka rodziny i tradycyjnych wartości rodzinnych KK i tak ma świetnie rozwiniętą tą tematyką, ale podejrzewam, że filozofia Konfucjusza wprowadziłaby jeszcze więcej dobrego. Osobiście uważam, że ci mędrcy byli by dumni z tego jak wiele miliardów ludzi korzysta z ich nauk a Chrystus na pewno o nich pamięta. Więc twierdzenie "pełnymi garściami" było bardzo nie trafne.

>Pozdrawiam

również


Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
madej
>Doskonale o tym wiem i jestem zadowolony z tego, że KK korzystał z nauk Jezusa,(który zresztą jest Bogiem), Arystotelesa, Platona, Plotyna no i cnota Sokratesa znalazła się także w naukach KK pisząc, że czerpała pełnymi garściami w pewien sposób wyrażasz brak wiedzy na temat, KK bo napisałeś to w takim stylu jakby KK ukradł, przywłaszczył sobie te nauki a tak naprawdę KK zawsze przyznawał się do tego i był z tego dumny nie zapominajmy, że Tomasz z Akwinu uzyskał świętości właśnie po interpretacji Arystotelesa. A ci oto mędrcy zostali odstawieni od świętości tylko dla tego, że mieli pecha rzyć przed Chrystusem(z wyjątkiem Plotyna)( a także odsyłam do "Boskiej Komedii" Dantego - Piekło). A co do Konfucjusza to można tylko żałować, że jego filozofia, niemiała wpływu na rozwój KK w szczególności tematyka rodziny i tradycyjnych wartości rodzinnych KK i tak ma świetnie rozwiniętą tą tematyką, ale podejrzewam, że filozofia Konfucjusza wprowadziłaby jeszcze więcej dobrego. Osobiście uważam, że ci mędrcy byli by dumni z tego jak wiele miliardów ludzi korzysta z ich nauk a Chrystus na pewno o nich pamięta. Więc twierdzenie "pełnymi garściami" było bardzo nie trafne.
>>Pozdrawiam

Jezus jest Twoim bogiem nie moim - od tego zacznijmy.
Tak, KK był dumny że zlikwidował istniejącą od niemalże 1000 lat szkołę Platońską ( Justynian) i kazał zniszczyć dzieła wielkich filozofów, żeby nie ciekawi jeszcze wtedy świata arabowie to nie czytali byśmy ani Platona ani Arystotelesa i wielu innych. Św Augustyn i św Tomasz to jedyni, którzy czerpali ze starożytnej filozofii, oczywiście musieli ją trochę naciągnąć żeby pasowała do ich wiary.
Żaden z wielkich filozofów nie potrzebuje poparcia kk. Oni bez kk są pamiętani, cytowani, czytani itd.

I ostatni temat:
Wyrażanie Twojej opinii poprzez stawianie minusów, na temat mojego światopoglądu jest nie na miejscu, przynajmniej nie w tym miejscu.
Wiem, to jest trudne, dyskusja wymaga argumentów, nie wiary.
Pozdrawiam
realista (85 punktów)

>Jezus jest Twoim bogiem nie moim - od tego zacznijmy.

miliardów ludzi

> i kazał zniszczyć dzieła wielkich filozofów, żeby nie ciekawi jeszcze wtedy świata arabowie to nie czytali byśmy ani Platona ani Arystotelesa i wielu innych.

O ile wijem to z Platona zostały zniszczone tylko jego poematy, które sam osobiście zniszczył, reszta raczej zaginęła

Św Augustyn i św Tomasz to jedyni, którzy czerpali ze starożytnej filozofii, oczywiście musieli ją trochę naciągnąć żeby pasowała do ich wiary.

Każdy ma prawo interpretować filozofie na swój sposób, jeśli robisz to w dobrej wierze i robisz to w sposób, który jest logiczny i przekłada się na wiarę milionów i czyni dobro to jestem za a ty?

>Żaden z wielkich filozofów nie potrzebuje poparcia kk. Oni bez kk są pamiętani, cytowani, czytani itd.

Nie o to chodzi, im tak naprawdę nie chodzi o sławę przykład dał Sokrates im chodziło o rozpowszechnianie ich nauki, co MIĘDZY INNYMI robi KK ja nie widzę w tym nic złego

>I ostatni temat:
>Wyrażanie Twojej opinii poprzez stawianie minusów, na temat mojego światopoglądu jest nie na miejscu, przynajmniej nie w tym miejscu.

???????????? Sprecyzuj takie argumenty są bardzo populistyczne nie jesteś przypadkiem rodziną z A. Lepperem

>Wiem, to jest trudne, dyskusja wymaga argumentów, nie wiary.



POZDRAWIAM


Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
Jarek (418 punktów)

>???????????? Sprecyzuj takie argumenty są bardzo populistyczne nie jesteś przypadkiem rodziną z A. Lepperem
>>Wiem, to jest trudne, dyskusja wymaga argumentów, nie wiary.
>
>POZDRAWIAM
>
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza

>
Nie sprowokujesz mnie żebym się zniżył do Twojego poziomu.
To nie jest dyskusja, koniec rozmowy i obrażania.
Nauczysz się dyskutować.
Żegnam
realista (85 punktów)

>>Nie sprowokujesz mnie żebym się zniżył do Twojego poziomu.
>To nie jest dyskusja, koniec rozmowy i obrażania.
>Nauczysz się dyskutować.

Nie rozumiem jak ty obrażasz mnie to jest dobrze a jak ja próbuję podać kontr argumenty przeciwko twojej chamskiej postawie to już jest źle jesteś typowym nominalistą tylko JA JA JA również nie chcę mieć teraz i nigdy coś wspólnego z jego arogancką mościwą żegnam

Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
Jarek (418 punktów)
>" sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany,
>torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie
>zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon,
>Państwo, II, 361 i 362 nn.,
>* Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem
>Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego
>proroka nadejścia Chrystusa?
>
Dyskutuj, a jak nie rozumiesz to zadawaj pytania, ale nie zamknięte.
Pozdrawiam
realista (85 punktów)

>>Dyskutuj, a jak nie rozumiesz to zadawaj pytania, ale nie zamknięte.
>Pozdrawiam
>

????????????


Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
rozumek
>
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza

A gdyby tak siebie samego?
realista (85 punktów)
>>
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza

>A gdyby tak siebie samego?

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha samo twoje pytanie było mało logiczne hahahahahahahaha naprawdę jesteś trollem przeanalizuj sobie dokładnie pytanie które mi zadałeś i zdasz sobie wtedy sprawę, że naprawdę jesteś TROLLEM i to zabawnym bo nawet nie rozumiesz tego co piszesz hahahahahahaha
pozdrawiam zabawny jesteś i mało pojętny, ale to szczegół hahahahahahahaha dzięki tobie będę miał przynajmniej przez tydzień super humor hahahahahahahaha
POZDRAWIAM


Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
rozumek
>>>
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza

>>A gdyby tak siebie samego?
>hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha samo twoje pytanie było mało logiczne hahahahahahahaha naprawdę jesteś trollem przeanalizuj sobie dokładnie pytanie które mi zadałeś i zdasz sobie wtedy sprawę, że naprawdę jesteś TROLLEM i to zabawnym bo nawet nie rozumiesz tego co piszesz hahahahahahaha
>pozdrawiam zabawny jesteś i mało pojętny, ale to szczegół hahahahahahahaha dzięki tobie będę miał przynajmniej przez tydzień super humor hahahahahahahaha
>POZDRAWIAM
>
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza

Lepiej jednak się rusz. Obojętne pod wpływem czyjego żądła, bo samo rżenie na niewiele Ci się w życiu przyda. Może bąka zastąpią Trolle wypowiadające się na forum?
Zabawny raczej nie jesteś. Ale skoro Cię to bawi, to może ruszać Cię nie warto?
realista (85 punktów)

>>
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza

>Lepiej jednak się rusz. Obojętne pod wpływem czyjego żądła, bo samo rżenie na niewiele Ci się w życiu przyda. Może bąka zastąpią Trolle wypowiadające się na forum?
>Zabawny raczej nie jesteś. Ale skoro Cię to bawi, to może ruszać Cię nie warto?

i tak dalej jesteś zabawny ponawiam APEL UNIKAĆ TROLLA


Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365