 |
Platon pogańskim prorokiem ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-06-2006 12:03 | realista (85 punktów) | Platon pogańskim prorokiem ? | " sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany, torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon, Państwo, II, 361 i 362 nn., * Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem
Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego proroka nadejścia Chrystusa?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| rozumek | >" sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany, >torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie >zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon, >Państwo, II, 361 i 362 nn., >* Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem >Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego >proroka nadejścia Chrystusa? Nie. On zwiastował nadejście "realisty".
|
|
 | | realista (85 punktów) |
>Nie. On zwiastował nadejście "realisty". >
unikać TROLLA
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
|
|
|  | | rozumek | >>Nie. On zwiastował nadejście "realisty". >>unikać TROLLA A najlepiej, na pal z nim.
|
|
| lipschitz (1674 punktów) | Według mnie Platon po prostu opisał rzeczywistość w której żył i niczego nie prorokował.
|
|
| Volrath (3440 punktów) | >Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego >proroka nadejścia Chrystusa?
Nie. Nie widzę żadnego nawiązania do Chrystusa.
|
|
| Jarek (418 punktów) | >" sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany, >torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie >zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon, >Państwo, II, 361 i 362 nn., >* Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem >Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego >proroka nadejścia Chrystusa? > Odpowiedź na pytanie - nie. Platon napisał jakie kary mogą spotykać za mówienie prawdy, za nauczanie, ( opamiętywanie się w czynieniu zła) pamiętajmy co spotkało Sokratesa. Tak Chrystus i wczesny KK czerpał pełnymi garściami z Platona i Arystotelesa, myślę że jak by znali Konfucjusza to też by coś od niego wzięli. Pozdrawiam
|
|
 | | realista (85 punktów) |
>Platon napisał jakie kary mogą spotykać za mówienie prawdy, za nauczanie, ( opamiętywanie się w czynieniu zła) pamiętajmy co spotkało Sokratesa.
O ile wiem sokratesa na pal nikt nie wbił
>Tak Chrystus i wczesny KK czerpał pełnymi garściami z Platona i Arystotelesa, myślę że jak by znali Konfucjusza to też by coś od niego wzięli.
Doskonale o tym wiem i jestem zadowolony z tego, że KK korzystał z nauk Jezusa,(który zresztą jest Bogiem), Arystotelesa, Platona, Plotyna no i cnota Sokratesa znalazła się także w naukach KK pisząc, że czerpała pełnymi garściami w pewien sposób wyrażasz brak wiedzy na temat, KK bo napisałeś to w takim stylu jakby KK ukradł, przywłaszczył sobie te nauki a tak naprawdę KK zawsze przyznawał się do tego i był z tego dumny nie zapominajmy, że Tomasz z Akwinu uzyskał świętości właśnie po interpretacji Arystotelesa. A ci oto mędrcy zostali odstawieni od świętości tylko dla tego, że mieli pecha rzyć przed Chrystusem(z wyjątkiem Plotyna)( a także odsyłam do "Boskiej Komedii" Dantego - Piekło). A co do Konfucjusza to można tylko żałować, że jego filozofia, niemiała wpływu na rozwój KK w szczególności tematyka rodziny i tradycyjnych wartości rodzinnych KK i tak ma świetnie rozwiniętą tą tematyką, ale podejrzewam, że filozofia Konfucjusza wprowadziłaby jeszcze więcej dobrego. Osobiście uważam, że ci mędrcy byli by dumni z tego jak wiele miliardów ludzi korzysta z ich nauk a Chrystus na pewno o nich pamięta. Więc twierdzenie "pełnymi garściami" było bardzo nie trafne.
>Pozdrawiam
również
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
|
|
|  | | madej | >Doskonale o tym wiem i jestem zadowolony z tego, że KK korzystał z nauk Jezusa,(który zresztą jest Bogiem), Arystotelesa, Platona, Plotyna no i cnota Sokratesa znalazła się także w naukach KK pisząc, że czerpała pełnymi garściami w pewien sposób wyrażasz brak wiedzy na temat, KK bo napisałeś to w takim stylu jakby KK ukradł, przywłaszczył sobie te nauki a tak naprawdę KK zawsze przyznawał się do tego i był z tego dumny nie zapominajmy, że Tomasz z Akwinu uzyskał świętości właśnie po interpretacji Arystotelesa. A ci oto mędrcy zostali odstawieni od świętości tylko dla tego, że mieli pecha rzyć przed Chrystusem(z wyjątkiem Plotyna)( a także odsyłam do "Boskiej Komedii" Dantego - Piekło). A co do Konfucjusza to można tylko żałować, że jego filozofia, niemiała wpływu na rozwój KK w szczególności tematyka rodziny i tradycyjnych wartości rodzinnych KK i tak ma świetnie rozwiniętą tą tematyką, ale podejrzewam, że filozofia Konfucjusza wprowadziłaby jeszcze więcej dobrego. Osobiście uważam, że ci mędrcy byli by dumni z tego jak wiele miliardów ludzi korzysta z ich nauk a Chrystus na pewno o nich pamięta. Więc twierdzenie "pełnymi garściami" było bardzo nie trafne. >>Pozdrawiam
Jezus jest Twoim bogiem nie moim - od tego zacznijmy. Tak, KK był dumny że zlikwidował istniejącą od niemalże 1000 lat szkołę Platońską ( Justynian) i kazał zniszczyć dzieła wielkich filozofów, żeby nie ciekawi jeszcze wtedy świata arabowie to nie czytali byśmy ani Platona ani Arystotelesa i wielu innych. Św Augustyn i św Tomasz to jedyni, którzy czerpali ze starożytnej filozofii, oczywiście musieli ją trochę naciągnąć żeby pasowała do ich wiary. Żaden z wielkich filozofów nie potrzebuje poparcia kk. Oni bez kk są pamiętani, cytowani, czytani itd.
I ostatni temat: Wyrażanie Twojej opinii poprzez stawianie minusów, na temat mojego światopoglądu jest nie na miejscu, przynajmniej nie w tym miejscu. Wiem, to jest trudne, dyskusja wymaga argumentów, nie wiary. Pozdrawiam
|
|
| |  | | realista (85 punktów) |
> Jezus jest Twoim bogiem nie moim - od tego zacznijmy.miliardów ludzi > i kazał zniszczyć dzieła wielkich filozofów, żeby nie ciekawi jeszcze wtedy świata arabowie to nie czytali byśmy ani Platona ani Arystotelesa i wielu innych.O ile wijem to z Platona zostały zniszczone tylko jego poematy, które sam osobiście zniszczył, reszta raczej zaginęła Św Augustyn i św Tomasz to jedyni, którzy czerpali ze starożytnej filozofii, oczywiście musieli ją trochę naciągnąć żeby pasowała do ich wiary. Każdy ma prawo interpretować filozofie na swój sposób, jeśli robisz to w dobrej wierze i robisz to w sposób, który jest logiczny i przekłada się na wiarę milionów i czyni dobro to jestem za a ty? > Żaden z wielkich filozofów nie potrzebuje poparcia kk. Oni bez kk są pamiętani, cytowani, czytani itd.Nie o to chodzi, im tak naprawdę nie chodzi o sławę przykład dał Sokrates im chodziło o rozpowszechnianie ich nauki, co MIĘDZY INNYMI robi KK ja nie widzę w tym nic złego > I ostatni temat:> Wyrażanie Twojej opinii poprzez stawianie minusów, na temat mojego światopoglądu jest nie na miejscu, przynajmniej nie w tym miejscu.???????????? Sprecyzuj takie argumenty są bardzo populistyczne nie jesteś przypadkiem rodziną z A. Lepperem > Wiem, to jest trudne, dyskusja wymaga argumentów, nie wiary.  POZDRAWIAM
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
|
|
| | |  | | Jarek (418 punktów) |
> ???????????? Sprecyzuj takie argumenty są bardzo populistyczne nie jesteś przypadkiem rodziną z A. Lepperem> >Wiem, to jest trudne, dyskusja wymaga argumentów, nie wiary.>  > POZDRAWIAM> Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza> Nie sprowokujesz mnie żebym się zniżył do Twojego poziomu. To nie jest dyskusja, koniec rozmowy i obrażania. Nauczysz się dyskutować. Żegnam
|
|
| | | |  | | realista (85 punktów) |
> >Nie sprowokujesz mnie żebym się zniżył do Twojego poziomu.> To nie jest dyskusja, koniec rozmowy i obrażania.> Nauczysz się dyskutować.Nie rozumiem jak ty obrażasz mnie to jest dobrze a jak ja próbuję podać kontr argumenty przeciwko twojej chamskiej postawie to już jest źle jesteś typowym nominalistą tylko JA JA JA również nie chcę mieć teraz i nigdy coś wspólnego z jego arogancką mościwą żegnam 
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
|
|
| Jarek (418 punktów) | >" sprawiedliwy w takim położeniu będzie biczowany, >torturowany, więziony, i oczy mu wypalą, a w końcu wszelkie >zło wycierpiawszy na pal zostanie wbity * " - Platon, >Państwo, II, 361 i 362 nn., >* Rzymianie zmienili wbijane na pal ukrzyżowaniem >Czy ten przykład nie ukazuje Platona jako pogańskiego >proroka nadejścia Chrystusa? > Dyskutuj, a jak nie rozumiesz to zadawaj pytania, ale nie zamknięte. Pozdrawiam
|
|
 | | realista (85 punktów) |
> >Dyskutuj, a jak nie rozumiesz to zadawaj pytania, ale nie zamknięte.> Pozdrawiam> ???????????? 
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
|
|
|  | | rozumek | > Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza A gdyby tak siebie samego?
|
|
| |  | | realista (85 punktów) | >> Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza >A gdyby tak siebie samego?
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha samo twoje pytanie było mało logiczne hahahahahahahaha naprawdę jesteś trollem przeanalizuj sobie dokładnie pytanie które mi zadałeś i zdasz sobie wtedy sprawę, że naprawdę jesteś TROLLEM i to zabawnym bo nawet nie rozumiesz tego co piszesz hahahahahahaha pozdrawiam zabawny jesteś i mało pojętny, ale to szczegół hahahahahahahaha dzięki tobie będę miał przynajmniej przez tydzień super humor hahahahahahahaha POZDRAWIAM
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
|
|
| | |  | | rozumek | >>> Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza >>A gdyby tak siebie samego? >hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha samo twoje pytanie było mało logiczne hahahahahahahaha naprawdę jesteś trollem przeanalizuj sobie dokładnie pytanie które mi zadałeś i zdasz sobie wtedy sprawę, że naprawdę jesteś TROLLEM i to zabawnym bo nawet nie rozumiesz tego co piszesz hahahahahahaha >pozdrawiam zabawny jesteś i mało pojętny, ale to szczegół hahahahahahahaha dzięki tobie będę miał przynajmniej przez tydzień super humor hahahahahahahaha >POZDRAWIAM > Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza Lepiej jednak się rusz. Obojętne pod wpływem czyjego żądła, bo samo rżenie na niewiele Ci się w życiu przyda. Może bąka zastąpią Trolle wypowiadające się na forum? Zabawny raczej nie jesteś. Ale skoro Cię to bawi, to może ruszać Cię nie warto?
|
|
| | | |  | | realista (85 punktów) |
>> Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza >Lepiej jednak się rusz. Obojętne pod wpływem czyjego żądła, bo samo rżenie na niewiele Ci się w życiu przyda. Może bąka zastąpią Trolle wypowiadające się na forum? >Zabawny raczej nie jesteś. Ale skoro Cię to bawi, to może ruszać Cię nie warto?
i tak dalej jesteś zabawny ponawiam APEL UNIKAĆ TROLLA
Chcę być niczym bąk, który leniwego konia żądłem do ruchu zmusza
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|