Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wątpliwości wiary

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
23-06-2006 19:26jadugarr (42 punktów)Wątpliwości wiary
Ten temat kieruje głównie do osób wierzących....
Chciałbym zasiągnąc waszej obini na temat wątpliwości jakie targają nasza wiara(chodzi mi o chrześcijaństwo)...
Ukazują sie coraz częściej rózne rzeczy które podwarzają prawde pisma św...
Przykładów jest wiele jak np...
-Kod Da Vinci Browna
-Podważenie prawdy o tym że Ewa była pierwsza kobietą na ziemi bo jak sie niby okazuje z róznych żródeł pierwsza kobietą a raczej żona Adama była Lilith pierwsza feministka która zbuntowała sie przeciwko Adamowi i Bogu
-Ukazywanie się plotek o znalezieniu Ewangeli według Judasza czy Ewangeli wdł Jezusai wiele innych
prosze o wasze opinie i podanie jakiś innych wiadomości jakie udało sie wam znależc dziekuje za uwage i pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaLk__
>Ukazują sie coraz częściej rózne rzeczy które podwarzają prawde pisma św...

Niczego specjalnego nie wnoszą, nie są też niczym nadzwyczajnym.

>-Kod Da Vinci Browna

Zaiste, trzeba być słabej wiary, żeby kiepskiej jakości książka sensacyjna mogła tę wiarę podważyć. Zwłaszcza wobec istotnych wewnętrznych sprzeczności teorii stanowiących podstawę fabuły. To już tyle razy było omawiane i tyle książek na ten temat wydano, że szkoda czasu na omawianie.

>-Podważenie prawdy o tym że Ewa była pierwsza kobietą na ziemi bo jak sie niby okazuje z róznych żródeł pierwsza kobietą a raczej żona Adama była Lilith pierwsza feministka która zbuntowała sie przeciwko Adamowi i Bogu

W wersji mezopotamskiej, później również wprowadzonej do żydowskiej. I co z tego? Wiara w prawdziwość przekazu biblijnego polega właśnie na tym, że wierzysz w to, że to wyłącznie on zawiera prawdę, a inne nie. Mit o Lilith był znany od setek lat, za pierwszych chrześcijan, w średniowieczu, za czasów reformacji, dlaczego niby teraz miałby zyskać jakąś szczególną moc podważającą? Pojawia się zresztą i w średniowiecznej rabinistyce - i Żydom też jakoś nie wydaje się, żeby podważała Stary Testament.

>-Ukazywanie się plotek o znalezieniu Ewangeli według Judasza czy Ewangeli wdł Jezusai wiele innych prosze o wasze opinie i podanie jakiś innych wiadomości jakie udało sie wam znależc dziekuje za uwage i pozdrawiam

Istnienie apokryfów czy ewangelii gnostycznych też od dawna nie było tajemnicą - wystarczy poczytać pisma Ojców Kościoła, gdzie tematy te są poruszane. Tyle tylko, że nam nieznane były ich dokładne teksty.
jadugarr (42 punktów)
widze ze moje prosby nie zostaly spelnione ale coz
MaLk__
Ale czego konkretnie oczekujesz?

Omówienia "Kodu..."? - idea Jezusa "bardziej ludzkiego" poprzez posiadanie żony i dziecka, o czym pamięć miała być przechowana w pismach gnostyków-dualistów opierających swoje poglądy na przeciwstawieniu złej materii i dobrego ducha, negujących materialne istnienie Jezusa (jako dokeci uważali, że Jezus miał jedynie pozorne ciało), małżeństwo, płodzenie potomstwa itp. jest sama w sobie idiotyczna, szkoda więc w ogóle omawiać pozostałe składniki fabuły.

Omówienia koncepcji Lilith jako pierwszej żony Adama? - pochodzi z mitów sumeryjskich. W Biblii o Lilith jest mowa raz (Iz 34, 14), jako o ptaku bądź upiorze nocnym. Do tradycji żydwoskiej trafiła jako żona Adama dużo później, w średniowieczu, właśnie z Mezopotamii.

Omówienia Ewangelii wg Judasza? - faktycznie jej tekst został odnaleziony niedawno ( www9.natio(*)l/_pdf/CopticGospelOfJudas.pdf
tłumaczenie polskie na www.wtl.us.edu.pl/article.php?312.0 ), ale o jej istnieniu wiedziano wcześniej, podobnie jak o istnieniu sekty kainitów, której przypisywano tę ewangelię. Istnienie ewangelii apokryficznych nie było tajemnicą, po prostu "niedawno" udało się odkryć teksty takowych - w połowie ubiegłego wieku w Nag Hammadi, teraz Ewangelię wg Judasza - przeważnie były to gnostyckie teksty powstałe w II wieku n.e., różniące się od kanonicznych wiekiem i przekazem - głównie dualizmem; odrzucone przez Kościół zakorzeniony w tradycji apostolskiej, o czym wiemy z pism chrześcijańskich.

Chcesz więcej - zadaj konkretne pytania, bo na każde z tych zagadnień można napisać kilka książek.

Chcesz linków - użyj google. Np. po wpisaniu "lilith" do tej wyszukiwarki już pierwszy link to ciekawy tekst www.lilith(*)pl.php?page=lilith/lilith.html
W przypadku słowa-klucza do pozostałych zagadnień polecam "gnostycyzm" i m.in. www.gnostycyzm.pl/ oraz www.gnosis.art.pl/
chrysostom (16 punktów)
>Ale czego konkretnie oczekujesz?
>Omówienia "Kodu..."? - idea Jezusa "bardziej ludzkiego" poprzez posiadanie żony i dziecka, o czym pamięć miała być przechowana w pismach gnostyków-dualistów opierających swoje poglądy na przeciwstawieniu złej materii i dobrego ducha, negujących materialne istnienie Jezusa (jako dokeci uważali, że Jezus miał jedynie pozorne ciało), małżeństwo, płodzenie potomstwa itp. jest sama w sobie idiotyczna, szkoda więc w ogóle omawiać pozostałe składniki fabuły.
>Omówienia koncepcji Lilith jako pierwszej żony Adama? - pochodzi z mitów sumeryjskich. W Biblii o Lilith jest mowa raz (Iz 34, 14), jako o ptaku bądź upiorze nocnym. Do tradycji żydwoskiej trafiła jako żona Adama dużo później, w średniowieczu, właśnie z Mezopotamii.
>Omówienia Ewangelii wg Judasza? - faktycznie jej tekst został odnaleziony niedawno ( www9.natio(*)l/_pdf/CopticGospelOfJudas.pdf
> tłumaczenie polskie na www.wtl.us.edu.pl/article.php?312.0 ), ale o jej istnieniu wiedziano wcześniej, podobnie jak o istnieniu sekty kainitów, której przypisywano tę ewangelię. Istnienie ewangelii apokryficznych nie było tajemnicą, po prostu "niedawno" udało się odkryć teksty takowych - w połowie ubiegłego wieku w Nag Hammadi, teraz Ewangelię wg Judasza - przeważnie były to gnostyckie teksty powstałe w II wieku n.e., różniące się od kanonicznych wiekiem i przekazem - głównie dualizmem; odrzucone przez Kościół zakorzeniony w tradycji apostolskiej, o czym wiemy z pism chrześcijańskich.
>Chcesz więcej - zadaj konkretne pytania, bo na każde z tych zagadnień można napisać kilka książek.
>Chcesz linków - użyj google. Np. po wpisaniu "lilith" do tej wyszukiwarki już pierwszy link to ciekawy tekst www.lilith(*)pl.php?page=lilith/lilith.html
>W przypadku słowa-klucza do pozostałych zagadnień polecam "gnostycyzm" i m.in. www.gnostycyzm.pl/ oraz www.gnosis.art.pl/

Widze ze jestes znawca tematu , nawet proponujesz "Chcesz więcej - zadaj konkretne pytania, bo na każde z tych zagadnień można napisać kilka książek. "

A wiec mam konkretne pytanie : dlaczego na zadnej mapie , nawet najdokladniejszej z I i II wieku niema Nazaretu.?
Dlaczego dzisiejszy Nazaret znajduje sie na rowninie a nie jak mowi ewangielia nad rzeka lub inna wersji ewangielii w gorach ?
Balkowski (5685 punktów)
>Zaiste, trzeba być słabej wiary, żeby kiepskiej jakości książka sensacyjna mogła tę wiarę podważyć.
Dokładnie. Odrobinę złośliwe pytanie - ciekawe czemu na Zachodzie "Kod" jakoś nie podważył niczyjej wiary,a w Polsce jest to już któryś przypadek kiedy słyszę coś podobnego. Może to efekt produkcji masowej, braku konkurencji i praktycznego monopolu KRK?
Rohnar (67 punktów)
Nie badz taki pewien ze na zachodzie niepodwazyl niczyjej wiary ... zapewne jest tych osob bardzo duzo ... z tym ze my zyjemy w polsce i rozmawiamy z polakami wielu amerykanow badz wlochow (itp itd) z ktorymi zdarza mi sie mowic nadmieniaja ze w ich kraju wywolalo to niemalze burze wiec sprawa ta niedotyczy tylko i wylacznie polski

Co do biblii ... jestem przekonany ze bibli niemozemy traktowac doslownie ... musimy czytac miedzy wierszami jest w niej zawarte przeslanie ktore mamy odczytac i postarac sie zyc zgodnie z nim ... oczywiscie jest to sprawa indywidualna na ile kazdy z nas bedzie sie do tego stosowal. Osobiscie zbyt religijny nie jest i rozwazam czy przypadkiem nie zakrajam na ateiste co byloby calkiem prawdopodobne ... ale nawet ateisci przyznac beda musieli ze pismo swiete to ksiega z przeslaniem choc przyznam sie iz czytalem tylko i wylacznie jej fragmenty lecz od 16 latka nie mozna wymagac 100% znajomosci pisma św.

To ze cos podwaza wiare jest oczywiste ... jesli mamy sie spelnic w wierze i w niej utwierdzic cos musi ja podwazyc ... wiec osobiscie uwazam ze dobrze sie stalo ze kod da vinci wyszedl dzieki niemu ludzie wierzacy i myslacy racjonalnie beda mogli sie utwierdzic w wierze a slabi umyslowo ... coz "Bog mi wybaczy, to jego fach"

pzdr Rohnar

Chcesz Pokoju ... Szykuj Sie Do Wojny
Domena Ludzi Wrazliwych Jest Cierpienie......Rohnar
bezsenność w sieci
A czy to pierwszy film o skrajnym podejściu do Biblii??

"Ostatnie kuszenie Chrystusa" polecam ten film. Też daje do myślenia ale żeby przez jeden film zmieniać poglądy...

O Jezusie, kim był i jak postępował naprawdę, pisano już tak wiele że warto byłoby się zastanowić kim go jeszcze nienazwano.
Najbardziej rozśmiesza mnie interpretacja, że miał schizofrenie. Teraz będą nas zalewać tego rodzaju filmy bijąc rekordy zysków. Szczególnie przez nieprzemyślane decyzje Kościoła o zakazie oglądania, automatycznie robiąc najlepszą reklamę dla filmu o jakiej reżyserowi się nie śniło. Najważniejsze że jest ona za darmo.

Może po kilku latach okaże się w jakimś filmie że Jezus był rusałką i biegał po łąkach napełniając dzbany nektarem, ale co to ma wspólnego z wiarą.
chrysostom (16 punktów)
>Nie badz taki pewien ze na zachodzie niepodwazyl niczyjej wiary ... zapewne jest tych osob bardzo duzo ... z tym ze my zyjemy w polsce i rozmawiamy z polakami wielu amerykanow badz wlochow (itp itd) z ktorymi zdarza mi sie mowic nadmieniaja ze w ich kraju wywolalo to niemalze burze wiec sprawa ta niedotyczy tylko i wylacznie polski
>Co do biblii ... jestem przekonany ze bibli niemozemy traktowac doslownie ... musimy czytac miedzy wierszami jest w niej zawarte przeslanie ktore mamy odczytac i postarac sie zyc zgodnie z nim ... oczywiscie jest to sprawa indywidualna na ile kazdy z nas bedzie sie do tego stosowal. Osobiscie zbyt religijny nie jest i rozwazam czy przypadkiem nie zakrajam na ateiste co byloby calkiem prawdopodobne ... ale nawet ateisci przyznac beda musieli ze pismo swiete to ksiega z przeslaniem choc przyznam sie iz czytalem tylko i wylacznie jej fragmenty lecz od 16 latka nie mozna wymagac 100% znajomosci pisma św.
>To ze cos podwaza wiare jest oczywiste ... jesli mamy sie spelnic w wierze i w niej utwierdzic cos musi ja podwazyc ... wiec osobiscie uwazam ze dobrze sie stalo ze kod da vinci wyszedl dzieki niemu ludzie wierzacy i myslacy racjonalnie beda mogli sie utwierdzic w wierze a slabi umyslowo ... coz "Bog mi wybaczy, to jego fach"
>pzdr Rohnar
>
Chcesz Pokoju ... Szykuj Sie Do Wojny

>Domena Ludzi Wrazliwych Jest Cierpienie......Rohnar

Nie bardzo rozumiem twojego postu.
Co to znaczy "czytac pomiedzy wierszami" daj przyklad.
Nastepnie co to znaczy "jest zawarte w niej przeslanie ktore musimy odczytac i zyc zgodnie z nim ... z czym ? z przeslaniem kogo ?
zyc jak ?

Jezeli chodzi o zdanie " wielu amerykanow badz wlochow (itp itd) z ktorymi zdarza mi sie mowic nadmieniaja ze w ich kraju wywolalo to niemalze burze wiec sprawa ta niedotyczy tylko i wylacznie polski"

to sie zgadzam , wywolalo to burze ....smiechu.. u ludzi ze zdrowym rozsadkiem i wiedza..
Ja sam tak sie smialem ze az "tarzalem " sie ze smiechu pomimo ze od 40 lat analizowalem kazde zdanie kazde slowo w trzech jezykach tej "bajki" o raju , potopie, wyjscia z egiptu, o dziewicach ktore rodzily dzieci.. Bog Mitrhra Boudhha..i dziesiatki innych.
(moge Ci podac kilkanascie przykladow) o bogach urodzonych w grotach ..
o tych co chodzili po wodzie , co robili coda.. nota bene dzisiaj nie ma codow - inteligencjia i naukowcy nie lubia codow....
o pewnym "magiku" ktory dyskutowal po arameensku z Pilatem ktory znal tylko lacine,i ani jednego slowa po arameensku..
itd... krotko mowiac , czytajac Cie zrozumialem ze nawet nie wiesz kiedzy urodzil sie ten w kogo wierzysz,i kiedy zmarl ( pod warunkiem ze istnial) bo mity nie umieraja - czy Krasnoludki zmarly ? dlaczego Maryje nazwano "nipokalona" i kiedy i w jakiej ewangieli kosciol znalazl ta informacjie.?????? dobrego przemyslenia tego tekstu...
Rohnar (67 punktów)
nie wiem czy mozna okreslic mnie jako wierzacego ... uwarzam poprostu ze biblia ma przekaz dobra i tyle majac 17 lat nie moge powiedziec zebym zaglebial sie w biblie ale o ile pamietam nie propaguje ona przemocy badz czegokolwiek co nazywamy zlem ... (chociaz moge sie mylic =]) ... w cuda takze ja nie wierze ... wiec jesli masz jakies watpliwosci co do mojego toku myslenia to 5898022 to moj gg napisz a wszystko sie wytlumaczy =] a moze i czegos sie ciekawego dowiem =]

pzdr Rohnar


Chcesz Pokoju ... Szykuj Sie Do Wojny
Domena Ludzi Wrazliwych Jest Cierpienie......Rohnar
chrysostom (16 punktów)
>>Ukazują sie coraz częściej rózne rzeczy które podwarzają prawde pisma św...
>Niczego specjalnego nie wnoszą, nie są też niczym nadzwyczajnym.
>>-Kod Da Vinci Browna
>Zaiste, trzeba być słabej wiary, żeby kiepskiej jakości książka sensacyjna mogła tę wiarę podważyć. Zwłaszcza wobec istotnych wewnętrznych sprzeczności teorii stanowiących podstawę fabuły. To już tyle razy było omawiane i tyle książek na ten temat wydano, że szkoda czasu na omawianie.
>>-Podważenie prawdy o tym że Ewa była pierwsza kobietą na ziemi bo jak sie niby okazuje z róznych żródeł pierwsza kobietą a raczej żona Adama była Lilith pierwsza feministka która zbuntowała sie przeciwko Adamowi i Bogu
>W wersji mezopotamskiej, później również wprowadzonej do żydowskiej. I co z tego? Wiara w prawdziwość przekazu biblijnego polega właśnie na tym, że wierzysz w to, że to wyłącznie on zawiera prawdę, a inne nie. Mit o Lilith był znany od setek lat, za pierwszych chrześcijan, w średniowieczu, za czasów reformacji, dlaczego niby teraz miałby zyskać jakąś szczególną moc podważającą? Pojawia się zresztą i w średniowiecznej rabinistyce - i Żydom też jakoś nie wydaje się, żeby podważała Stary Testament.
>>-Ukazywanie się plotek o znalezieniu Ewangeli według Judasza czy Ewangeli wdł Jezusai wiele innych prosze o wasze opinie i podanie jakiś innych wiadomości jakie udało sie wam znależc dziekuje za uwage i pozdrawiam
>Istnienie apokryfów czy ewangelii gnostycznych też od dawna nie było tajemnicą - wystarczy poczytać pisma Ojców Kościoła, gdzie tematy te są poruszane. Tyle tylko, że nam nieznane były ich dokładne teksty.

Ciekawi mnie czy mozesz mi podac jeden fakt historyczny albo cien jednego faktu , nawet zarys cienia jednego faktu historycznego z Biblii ktory tak bardzo podtrzymuje Twoja wiare.
Jezeli chodzi o te zdanie " Wiara w prawdziwość przekazu biblijnego polega właśnie na tym, że wierzysz w to, że to wyłącznie on zawiera prawdę, a inne nie." to chcialbym abys mi powiedzial w co wierzysz i dlaczego na jakiej podstawie.W stworzenie swiata dokladnie w niedziele 23 pazdziernika o 21 godzinie w roku 4004 przed nasza era.
Prosze sie nie smiac - czytaj uwaznie Biblie.
Jako wierzacy chodzisz do kosciola i co myslisz o tych spasionych typach przebranych za komikow cyrkowych ktorzy wyciagaja lape do biednych otumanionych ludzi. Co myslisz o tych typach co umieja tylko jesc spac , pic i spiewac (podczas gdy biedni ludzie pracuja) i sa niepotrzebni dla spoleczenstwa.

Czekam na odpowiedz.
niebanalna (20 punktów)
>Przykładów jest wiele jak np...
>-Kod Da Vinci Browna
no cóż książka ta jest fikcją literacką, trzeba umieć rozróżnić fikcje od rzeczywistości...
>-Podważenie prawdy o tym że Ewa była pierwsza kobietą na
>ziemi bo jak sie niby okazuje z róznych żródeł pierwsza
>kobietą a raczej żona Adama była Lilith pierwsza feministka
>która zbuntowała sie przeciwko Adamowi i Bogu
Lilith jak zawsze się uczylam byla demonem stworzonym przez szatana ale no cóż jest to bardziej legenda...
przecież samo stworzenie świata nie jest takie jak w Biblii, tam jest wszystko przedstawione bardziej obrazowo i symbolicznie.
Nie można wszystikego brać dosłownie

acha jeszcze fragment z Pisma Świętego
"W Starym Testamencie Lilith zostaje wymieniona w Księdze Izajasza: "Zdziczałe psy spotkają się z hienami i kozły przyzywać będą się wzajemnie, tam Lilith przycupnie i znajdzie sobie miejsce na spoczynek" (Iz.34:14)" tak więc Lilith zostala także tam wspomniana jako demon (co jest chyba spowodowane bardziej krążącymi w tym czasie legendami na jej temat)
jadugarr (42 punktów)
Po pierwsze nie jeste słabej wiary tylko podkreslilem jaka jest wasza opinia...a po drugie chcialem wiedziec czy znacie jakies inne przykłady bo fascynuje mnie demonologia(lilith,astaroth,molochy itp)lecz jeste religijny
niebanalna (20 punktów)
hmmm no cóż dużo jest przykladów, ponieważ ostatnio wszystko co kojarzy się z religią staje się komentowane (chodzi mi tu o film "kod leonarda da vinci" ludzie zaczynają szukać sensacji i sprzeczności w Biblii i tak jak z jednej strony zmusza to do jaikś przemyśleń nad tym w co się wierzy to wydaje mi się że powoli jest to już przesadą. Ciąglę doszukiwanie się we wszystkim sprzeczności.

A co do tych demonów to trzeba byloby szukać bardziej w jakiś książkach dotyczących wierzeń wcześniejszych i legend, bo zwykle to wszystko wywodzi się z tamtąd

pozdrawiam =)
jadugarr (42 punktów)
Nie chodzi mi tylko o demony choc istota Astarotha czy Molocha mnie intryguje ale równiez Anioły itp
niebanalna (20 punktów)
>Nie chodzi mi tylko o demony choc istota Astarotha czy Molocha mnie intryguje ale równiez Anioły itp

wszystko zalezy co chcesz dokładniej znaleźć o aniołach demonach itp... Jeśli możesz troszke konkretniej napisać =)
jadugarr (42 punktów)
Moje zainteresowania które nie mają nic wspólnego z moja wiarą(jeste wierzacy praktykujący)głównie zaglądaja do demonologii a konkretniej do konfliktu wojny ze złem jako......wojny....Ciekawią mnie różnego rodzaju piekielne demony(Astaroth czy semyazza) jak i reszta jak Lewiatan Archaniolowie itp
Ocykan (3528 punktów)
>-Podważenie prawdy o tym że Ewa była pierwsza kobietą na
>ziemi
Faktem jest (wykazały to badania genetyczne), że wszyscy ludzie obecnie żyjący na Ziemi pochodzą od jednej kobiety. Oczywiście nie musi to oznaczać, że była ona pierwszą czy jedyną kobietą. Jeżeli jednak były inne, to ich potomstwo nie dotrwało do naszych czasów. Zatem "Ewa" istniała i była naszą pramatką.
sininen (72 punktów)
dla mnie jako chrześcijanki te fenomenalne wiadomości nie mają większego znaczenia. To, że np Jezus miał żonę- to tym lepiej, przecież był na ziemi po to by poznać jak najlepiej istoty, które ma zbawić - i niby jako zwykły człowiek miałby żyć w celibacie, a nie jak większość mężczyzn wtedy mieć jakąś towarzyszkę życia? Znanych ewangelii o ile się dobrze orientuję jest około 30 i pewnie jeszcze kilka sie w przyszłości znajdzie. To Kościół wybrał sobie 4 z nich, które z tych czy innych przyczyn były dla ojców Kościoła najwygodniejsze. A nowy wizerunek Judasza nawet bardziej mi się podoba, KK zrobił z niego archetyp chciwego zdrajcy, a przez katolików jest postrzegany jako zły człowiek - chociaż bez niego nie doszłoby do ukrzyżowania Chrystusa- najświętszej, najważniejszej ofiary.
W chrześcijaństwie najważniejsze jest przykazanie miłości zaraz potem dekalog. Cała reszta tak naprawde nie ma znaczenia, jakby się nad tym dłużej zastanowić.
jadugarr (42 punktów)
A ma ktos konkretne informacje na temat demonow i Ewangelli wdl Jezusa
chrysostom (16 punktów)
>Ten temat kieruje głównie do osób wierzących....
>Chciałbym zasiągnąc waszej obini na temat wątpliwości jakie
>targają nasza wiara(chodzi mi o chrześcijaństwo)...
>Ukazują sie coraz częściej rózne rzeczy które podwarzają
>prawde pisma św...
>Przykładów jest wiele jak np...
>-Kod Da Vinci Browna
>-Podważenie prawdy o tym że Ewa była pierwsza kobietą na
>ziemi bo jak sie niby okazuje z róznych żródeł pierwsza
>kobietą a raczej żona Adama była Lilith pierwsza feministka
>która zbuntowała sie przeciwko Adamowi i Bogu
>-Ukazywanie się plotek o znalezieniu Ewangeli według
>Judasza czy Ewangeli wdł Jezusai wiele innych
>prosze o wasze opinie i podanie jakiś innych wiadomości
>jakie udało sie wam znależc dziekuje za uwage i pozdrawiam

Na poczatek mala lekcja "wiedzy" o biblii.
Wedlug Biblji Bog stworzyl swiat dokladnie w niedziele 23 pazdziernika o 21 godzinie w roku 4004 przed nasza era.
Prosze sie nie smiac - nalezy czytac uwaznie Biblie.

Zamiast "Udawac" sie za wierzcego polecam Ci podszkolic sie w grece,lacinie,hebrajskim, arameenskim...aby przeczytac tlumaczenia ktore przedstawiaja prawdziwy obraz legendy biblijnej i pozwola Ci na przeczytanie legendy Sumeryjskiej napisanej okolo 2800 lat p.n.e.

Raj Biblijny zostal zapozyczony z poematu sumerow "Enki i Ninhursag",te same rzeki, te same miejsce ta sama historia grzechu pierworodnego.
Bog Sumerow zrobil czlowieka z ziemi- prochu ( proch wymamia sie "tit" po herbrajsku i "ti.it" oznacza "co daje zycie" w jezyku sumerow.
Historia zebra tez zostala sciagnieta z tego poematu.Slowo sumerow "ti" oznacza zebro lub robic zycie.

Biblia opisuje nam szczegolowo Potop i historie Noego:
Jeszcze raz "legenda " sciagnieta z leged sumerow,
oto tresc:
"Utnapishtil zatrzymal arke ze wszystkimi zwierzetami na szczycie gory Nishir i wypuscil golebia a nastepnie wrone"..2340 lat p.n.e

W jaki sposob kangor przedostal sie z Australji aby znalesc sie w arce,
a papuga z Brazylii, i niedzwiedz bialy... dlaczego mitologjia sumeryjska opisuje slowo po slowie ten sam potop 2400 lat przed nasza era.Jak sie pomiescily 3 miliony zwierzat w arce 5m na 15m.
Co jadly zwierzeta ( 3 miliony) po potobie - nie bylo ani flory ani falny...

Wedlug Biblji Bog dal Abrahamowi 10 przykazan.
W zapisach Babilonskich i Egipskich mozna znalesc
wyryte w kamieniu "stella Hammourabi" te same 10 przykazan ofiarowane przez przez Bogow babilonskich , lub zarzadzone przez faraona (Egipt)
indiana (1 punktów)
czesc! Jezus w biblii ostrzegł nas,ludzi przed takimi ludzmi jak Brown. Jest ich wiecej niz mozna by sobie wyobrazić! tworza oni dziela i glosza poglady tak wiarygodne,że wielu sie na nie nabiera i odwraca od prawdy jaka zapisana jest w Biblii,jaka przekazal nam Bóg. na potwierdzenie tego co napisałem podam kilka cytatów z biblii: "A tedy jeźliby wam kto rzekł: Oto tu jest Chrystus, albo oto tam, nie wierzcie.
13:22 - Boć powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i będą czynić znamiona i cuda ku zwiedzeniu, by można, i wybranych.
13:23 - Wy tedy strzeżcie się; otom wam wszystko przepowiedział."
"24:4 - I odpowiadając Jezus, rzekł im: Patrzcie, aby was kto nie zwiódł.
24:5 - Albowiem wiele ich przyjdzie pod imieniem mojem, mówiąc: Jam jest Chrystus; i wiele ich zwiodą."
Zyga (1539 punktów)
>czesc! Jezus w bibli ostrzegł nas,ludzi przed takimi ludzmi jak Brown.....

Przeczytałem to i przyszła mi na myśl strona do której link ostatnio podesłal mi znajomy. Mianowicie "kościół latającego potwora spaghetti" przegladajac tą stronę nieźle się uśmiałem. Wszystko tam zawarte to żart majacy "coś" czytelnikowi uzmysłowić.

Autor napisał tam że, ewolucji nie było, potwór spaghetti wykreował góry i karły a kości dinozaurów umiescił w ziemi żeby testować wiarę ludzi
Bylińska Olga (42 punktów)
Wierzę. Wierzę, nie Wiem. Wiara nie opiera się na wiedzy. Nie mam dowodów na to, że istniał ktoś taki jak Jezus Chrystus, że jest Bogiem, że Bóg jest Trójcą. Akceptuję dogmaty dobrowolnie, jakkolwiek absurdalne mogłyby mi się wydawać. Wierzę. Nie dlatego, że mnie zmuszono. Chcę okazać pokorę wobec Tajemnicy. To piękne - czegoś nie pojmuję rozumem, ale to wcale nie znaczy, że to nie jest prawdziwe, a wciąż pozostaje tajemnicą. Bóg jest doświadczeniem wiary.

Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże prawde powie...

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365