Racjonalista - Strona głównaDo treści
odp...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
05-01-2008 13:11wiesiu (6 punktów)odp...
Dlaczego to ateizm miał by być punktem wyjścia do rozmowy, a nie teizm? Sam jestem agnotyskiem, ale obiektywnie na to patrząc nie można powiedzieć ze to Ateizm czy też teizm, powinien być puntem wyjścia. To zależy od własnego patrzenia i poglądów. Ateiści nie powinni być w pozycji obronnej, a teiści w atakującej, nie na tym polega dyskusja..
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

keymak (3379 punktów)
Przypomina mi to nieco kawałek skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju w którym gladiator wybiera jako przeciwnika jedno z zaproponowanych zwierzaków: grzechotnika. Wtedy Cezar nakazuje związać ręce i nogi gladiatorowi. Na to gladiator narzeka mówiąc że nie będzie sie miał jak bronić. No i teraz puenta: otrzymuję radę od Cezara aby zamiast się bronić atakować !

Twoje słowa wiesiu wyglądają podobnie jak Cezara z powyższego skeczu
Atakuj !

Pozdrawiam.
prokaczystowska_racjonalistka(296 pkt)
>Ateiści nie powinni być w pozycji obronnej

To naturalna kolej rzeczy,jak nastolatki w pozycji obronnej w stosunku do opresji rodzicielskiej,zawsze w defensywie,tak ateiści.

Z ateizmu się wyrasta.
Kto nie wierzy przypomni sobie moje słowa.
wiesiu (6 punktów)
>>Ateiści nie powinni być w pozycji obronnej
>To naturalna kolej rzeczy,jak nastolatki w pozycji obronnej w stosunku do opresji rodzicielskiej,zawsze w defensywie,tak ateiści.
>Z ateizmu się wyrasta.
>Kto nie wierzy przypomni sobie moje słowa.

Może i się wyrasta, ja wyrosłem aczkolwiek nie przeszedłem na drugą stronę barykady jestem agnostykiem. Aczkolwiek to tylko i wyłącznie wina kościoła, że tacy ludzi jak ja nie są przekonani do wiary i chrześcijanizmu.

..
LeonMamon (101 punktów)

Ja obecnie 60-latek, żyję bezbożnie od 12-go roczku życia. I nie mam śladu takich nieprzezwyciężalnych kłopotów ze zrozumieniem świata, jak moi okoliczni teiści...
.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365