Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uniwersum i Bóg!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-06-2006 10:33KeriUniwersum i Bóg!
Chyba nie będą odkrywczy pisząc to, ale zawsze jestem ciekaw Waszych opinii.
Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości.
Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły.
Co do Boga (tego z Biblii)
Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na swoje podobieństwo"
Tyle pokrótce.

rozumek
>Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o
>bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy
>stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co
>napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na
>swoje podobieństwo"
>Tyle pokrótce.
Oni są naszymi potomkami. Wiec ich twórzmy. Byle nie na podobieństwo neandertalczyka, lub małego (nie daj boże większego) faszysty, czy szowinisty. Wiesz, że ludzi nie przez klonowanie się rozmnaża?
zima_bez_ciastka
>Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego
>alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna
>wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości.
>Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie
>do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły.
Boże broń!
Pozdrawiam
Joda (8 punktów)
Ciemna strona mocy wszechświatem nie rządzi.

MAY THE FORCE BE WITH YOU
stormrider (206 punktów)

>Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego
>alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna
>wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości.
>Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie
>do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły.

Czy naprawdę jesteśmy w stanie stwierdzić kto rządzi światem?
Skąd w ogóle pewność, że ktoś nim rządzi?

>Co do Boga (tego z Biblii)
>Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o
>bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy
>stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co
>napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na
>swoje podobieństwo"

Kłania się Erich von Daeniken, wzór racjonalizmu
jadugarr (42 punktów)
>>Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego
>>alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna
>>wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości.
>>Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie
>>do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły.
>Czy naprawdę jesteśmy w stanie stwierdzić kto rządzi światem?
>Skąd w ogóle pewność, że ktoś nim rządzi?
>>Co do Boga (tego z Biblii)
>>Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o
>>bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy
>>stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co
>>napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na
>>swoje podobieństwo"
>Kłania się Erich von Daeniken, wzór racjonalizmu
Dla mnie Bóg jest jeden...Jesli tak bardzo wierzysz w nich i jestes za nimi to powiedz mi jedno dlaczego Oni posiadając wysoką technologie stworzyli nas od podstaw bez darow techniki...Jestesmy ich chomikami??..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365