 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2006 10:33 | Keri | Uniwersum i Bóg! | Chyba nie będą odkrywczy pisząc to, ale zawsze jestem ciekaw Waszych opinii. Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości. Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły. Co do Boga (tego z Biblii) Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na swoje podobieństwo" Tyle pokrótce. |
| rozumek | >Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o >bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy >stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co >napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na >swoje podobieństwo" >Tyle pokrótce. Oni są naszymi potomkami. Wiec ich twórzmy. Byle nie na podobieństwo neandertalczyka, lub małego (nie daj boże większego) faszysty, czy szowinisty. Wiesz, że ludzi nie przez klonowanie się rozmnaża?
|
|
| zima_bez_ciastka | >Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego >alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna >wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości. >Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie >do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły. Boże broń! Pozdrawiam
|
|
| Joda (8 punktów) | Ciemna strona mocy wszechświatem nie rządzi.
MAY THE FORCE BE WITH YOU
|
|
| stormrider (206 punktów) |
> Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego> alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna> wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości.> Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie> do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły.Czy naprawdę jesteśmy w stanie stwierdzić kto rządzi światem? Skąd w ogóle pewność, że ktoś nim rządzi? > Co do Boga (tego z Biblii)> Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o> bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy> stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co> napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na> swoje podobieństwo"Kłania się Erich von Daeniken, wzór racjonalizmu
|
|
 | | jadugarr (42 punktów) | > >Ja osobiście uważam, że wszechświatem (oraz jego> >alternatywnymi wersjami) rządzi on sam, który jest jedna> >wielka świadomością, czyli sumą wszystkich świadomości.> >Nieokreślony, nieodgadniony, nieograniczony i na pewno nie> >do ogarnięcia przez nasze ludzkie umysły.> Czy naprawdę jesteśmy w stanie stwierdzić kto rządzi światem?> Skąd w ogóle pewność, że ktoś nim rządzi?> >Co do Boga (tego z Biblii)> >Uważam, iż jest on, a raczej oni są naszymi przodkami (o> >bardzo wysokim poziomie techniki i inteligencji), którzy> >stworzyli nas na swoje podobieństwo (np. sklonowali) co> >napisano w Starym Testamencie pisząc: "i stwórzmy ludzi na> >swoje podobieństwo"> Kłania się Erich von Daeniken, wzór racjonalizmu Dla mnie Bóg jest jeden...Jesli tak bardzo wierzysz w nich i jestes za nimi to powiedz mi jedno dlaczego Oni posiadając wysoką technologie stworzyli nas od podstaw bez darow techniki...Jestesmy ich chomikami??..
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|