Racjonalista - Strona głównaDo treści
Podręcznik do nauki łaciny.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
22-01-2008 20:36Mindewicz (143 punktów)Podręcznik do nauki łaciny.
Bardzo bym prosił o polecenie mi jakiegoś sprawdzonego przez polecającego, bądź przez jego znajomych podręcznika do samodzielnej nauki łaciny od podstaw.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Eva89 (35 punktów)
Ja mam "Język Łaciński - dla lektoratów szkół wyższych" Jurewicza, Winniczuk i Żuławskiej wydawnictwa PWN. Według mnie godny polecenia.
Admirabilis (524 punktów)
(zablokowany)
Polecam na początek:
lacina.strefa.pl/

"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"
Mindewicz (143 punktów)
Dziękuje bardzo,

pozdrawiam.

Bartosz Piotr Mindewicz
Admirabilis (524 punktów)
(zablokowany)
Nie ma za co. Jak przejdziesz materiał na stronie, to mogę udostępnić jakieś inne, jednak proszę wtedy o wiadomość na pirv. Jestem raczej przerażony niektórymi wypowiedziami na forum i chciałbym go unikać- dla mnie to dno.
A interesuje Ciebie historia Rzymu, szczególnie jeżeli chodzi o prawodawstwo i ustrój polityczny? Też mam ciekawe rzeczy.
Pozdrawiam

"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"
Mindewicz (143 punktów)
Interesuje się historią w ogóle. Łaciny chciałbym się nauczyc, żeby móc czytac teksty źródłowe w orginałach. Generalnie od dłuższego czasu ciekawi mnie ten język, "ciągnie" mnie do łaciny.

O materiały dot. starożytnego Rzymu pewnie kiedyś się odezwę, jak opanuję szkolno-podręcznikową wiedzę i będe się przygotowywał do matury z historii.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc,

pozdrawiam.

Bartosz Piotr Mindewicz
Admirabilis (524 punktów)
(zablokowany)
>O materiały dot. starożytnego Rzymu pewnie kiedyś się odezwę, jak opanuję szkolno-podręcznikową wiedzę i będe się przygotowywał do matury z historii.
Witam, historia to jedna z moich największych pasji. Jakbyś był z okolic Wrocławia to możemy się umówić na jakieś spotkanie aby pogadać przy piwie- tak prawie, że hedonistycznie.
Pozdrawiam ciepło.

P.S. Jakoby co to mój gg to 9507896

"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"
hiyoshiro (278 punktów)
"Lectio Latina"

Z tego co się orientuję, nie do dostania już (chyba)w księgarniach, radzę spróbować na allegro lub w antykwariatach.
Ja uczyłem się z tego podręcznika i chociaż nie wkładałem w to serca dużo mi zostało do dzisiaj. Jest kilka części, na początek oczywiście pierwsza. Naprawdę polecam, z tego co wiem to nie ma przystępniejszego. Wszystkiego się dowiesz, składni, odmian wyjątków. Słyszałem, że nawet na studiach z tego korzystają. Sam mam 2 części ale niestety nie na sprzedaż, może kiedyś będę chciał odświeżyć sobie moją wiedzę.
Pozdrawiam

Neurosis
Admirabilis (524 punktów)
(zablokowany)
>Z tego co się orientuję, nie do dostania już (chyba)w księgarniach, radzę spróbować na allegro lub w antykwariatach.
A ja radzę jednak ze strony, bo to dobry początek. I jak na razie najlepszy. Jak opanujesz to co jest tam to już będziesz dla mnie gość. Antykwariaty zostawmy ludziom na wyższym etapie zaawansowania.


"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365