Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skąd się bierze ropa naftowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
04-02-2008 17:42zolv (1640 punktów)Skąd się bierze ropa naftowa
Witam

Ciekawy artykuł na gazecie pt. "Skąd się bierze ropa naftowa?".

Ciekawa koncepcja - jeśli o mnie chodzi to nie słyszałem o tym wcześniej albo raczej się nie interesowałem.
Szczególnie też podoba mi się ostatni akapit a w zasadzie zdanie które tu przytoczę:
(...) Nie oznacza to jeszcze, że płynne paliwa powstawały w ten sposób, ale dowodzi, że taka możliwość istnieje. Co więcej, takie "zaginione miasta", gdzie spod ziemi sączą się różnorodne związki węgla, mogły być kolebkami życia na naszej planecie.

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
Ciekawe.

Tylko, że nawet jeśli ta teoria jest prawdziwa, nie wróży nam niczego dobrego - i tak ludzie muszą przestać spalać ropę i generować gazy cieplarniane do atmosfery...
@ffe?
Ostatnimi laty okazało się, że życie niepodobne do tego naszego, ale też odmienne od owego z "oaz oceanicznych", występuje w głębi płaszcza Ziemi, przynajmniej na głębokości 2-3 km - a sądząc z jego charakteru, może sięgać dużo głębiej. Podbudowuje to hipotezę Golda, ponieważ wyjaśnia, skąd biorą sie w ropie resztki organiczne na terenach odległych od podmorskich ryftów.
Naturalnie, gdyby ropa miała powstać wyłącznie z obumarłych organizmów, nie powstałaby - zamiast niej byłby pokład węgla kamiennego zgazowany metanem. Bardzo więc prawdopodobnie wygląda proces analogiczny do produkcji gazów generatorowych, tyle że w warunkach beztlenowych - albo tez proces odwodornienia metanu np. przez reakcję z siarką.
zlomierz (124 punktów)
>Witam
>Ciekawy artykuł na gazecie pt.
>"Skąd
>się bierze ropa naftowa?
".
>Ciekawa koncepcja - jeśli o mnie chodzi to nie słyszałem o
>tym wcześniej albo raczej się nie interesowałem.
>Szczególnie też podoba mi się ostatni akapit a w zasadzie
>zdanie które tu przytoczę:
>(...) Nie oznacza to jeszcze, że płynne paliwa
>powstawały w ten sposób, ale dowodzi, że taka możliwość
>istnieje. Co więcej, takie "zaginione miasta", gdzie spod
>ziemi sączą się różnorodne związki węgla, mogły być
>kolebkami życia na naszej planecie.
Pozdrawiam

ale na jedno nie zwrócili uwagi
to ecale nie podważa wcześniejszych koncepcji
różne złoża podobnych związków mogły powstać w różny sposób
jola
Mrzonki skorumpowanych polityków, mafii paliwowych i innych przygłupów, bandytów, trucicieli i złodziei.

Ropę należało zostawić w spokoju już ze 100lat temu, a zamiast tego różne miernoty bredzą na okrągło o braku innych źródeł energii, dywersyfikacji dostaw i takich tam kompletnie nieistotnych, fikcyjnych problemach.

Z kolei fizycy pogubili się w matematycznych bzdurach, wyprodukowanych głównie wprost z sufitu 100-200, a nawet i 300 lat temu, a problemami czystej i taniej energii zajmuje się wyłącznie tzw. paranauka.
Kpiny z rozumu ludzkiego, a ostatnio nawet już i z małpiego.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365