 |
A co na to przyrodnicy?:) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-02-2008 15:03 | maliniak (422 punktów) | A co na to przyrodnicy?:) | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | stilgar (7322 punktów) | > Kre(a)tyniści, to mają niewyczerpalny potencjał w> produkowaniu sofizmatów. Najbardziej rozwaliła mnie część> tej produkcji,dotycząca filogenetyki molekularnej > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32&w=75334756> Przeczytałem pół pierwszego akapitu i nie miałem siły czytać dalej. Przecież znaleziono całą masę "półzwierząt" - ale wtedy taki idiota może pytać "ale nie znaleziono "ćwierćzwierzęcia" i "trzyczwartezwierzęcia" ... Szkoda sił dla takich idiotów...
|
|
 | 1 na 1 | ra-serafin (2786 punktów) | > >Kre(a)tyniści, to mają niewyczerpalny potencjał w> >produkowaniu sofizmatów. Najbardziej rozwaliła mnie część> >tej produkcji,dotycząca filogenetyki molekularnej > >forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32&w=75334756> >> Przeczytałem pół pierwszego akapitu i nie miałem siły czytać dalej. Przecież znaleziono całą masę "półzwierząt" - ale wtedy taki idiota może pytać "ale nie znaleziono "ćwierćzwierzęcia" i "trzyczwartezwierzęcia" ...> Szkoda sił dla takich idiotów...masz racje szkoda. Ja doszedłem do kilku zdań dalej od ciebie i na serio ten idiota autor przeciez pytał się o ćwierć zwierzęta 
Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
|
|
 | | Kalikles | > >Kre(a)tyniści, to mają niewyczerpalny potencjał w> >produkowaniu sofizmatów. Najbardziej rozwaliła mnie część> >tej produkcji,dotycząca filogenetyki molekularnej > >forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32&w=75334756> >> Przeczytałem pół pierwszego akapitu i nie miałem siły czytać dalej. Przecież znaleziono całą masę "półzwierząt" - ale wtedy taki idiota może pytać "ale nie znaleziono "ćwierćzwierzęcia" i "trzyczwartezwierzęcia" ...> Szkoda sił dla takich idiotów... Problemem form przejściowych, brakiem skamieniałości, pojawieniem się nagle gotowych planów całkiem nowej budowy organizmów zajmują się również ewolucjoniści - czytałeś w ogóle, o czym pisze tamten gość ?? W ogóle masz pojęcie o problemach ewolucji - czy tak tylko piszesz, ponieważ "szkoda Tobie sił na takich idiotów", gdyż masz dużo czasu i mnóstwo sił żeby pisać marne posty na forum racjonalisty.pl. Gość pzredstwaiia problemy i wyciąga swoje wnioski, gdyż ewolucja nie jest mu na rękę,ale idiota nie jest !
|
|
|  | 2 na 2 | maliniak (422 punktów) | > >Szkoda sił dla takich idiotów...> Problemem form przejściowych, brakiem skamieniałości, pojawieniem się nagle gotowych planów całkiem nowej budowy organizmów zajmują się również ewolucjoniści - czytałeś w ogóle, o czym pisze tamten gość ?? W ogóle masz pojęcie o problemach ewolucji - czy tak tylko piszesz, ponieważ "szkoda Tobie sił na takich idiotów", gdyż masz dużo czasu i mnóstwo sił żeby pisać marne posty na forum racjonalisty.pl. Gość pzredstwaiia problemy i wyciąga swoje wnioski, gdyż ewolucja nie jest mu na rękę,ale idiota nie jest !Poczułem się wywołany do tablicy, ponieważ sam nazwałem kreacjonistów "kre (a)tynistami". Nadużyłem też przez brak precyzji, darując sobie podanie uzasadnienia mojej drwiny. Otóż znam autora nie od dziś i nie chodzi mi o tę stronę jego twórczości, o której kolega pisze,czy o to,że w ogóle śmiał skrytykować jedyną i słuszną teorię. Ale o to, że zaprzecza on w swoim tekście oczywistym faktom. Mianowicie twierdzi,iż paleontologowie nie odkopali skamielin, które reprezentują sobą pośrednie plany budowy pomiędzy różnymi taksonami. A prawda jest taka, że odkopano ich tysiące (ok-można przyjąć ,że to Kreator, czy inna złośliwa kreatura stworzyła formy o pośrednim planie budowy i po prostu je zignorować, niemniej ich istnienie pokrywa się z założeniami TE i autor nic na to nie poradzi. A żeby nie być gołosłownym w tym co twierdzę oto mała próbka osiągnięć paleontologów, którzy szukali dowodów na ewolucję: blog.ewolu(*)38&more=1&c=1&tb=1&pb=1#more38). Napisałem w poście rozpoczynającym ten wątek, iż najbardziej rozbroiła mnie część twórczości kreacjonisty dotycząca metod, za której pomocą przeprowadza się testy na pokrewieństwa ewolucyjne. Chodzi o filogenetykę molekularną, na której autor suchej nitki nie pozostawił. Oczywiście-jak w przypadku skamielin o pośrednim planie budowy-zdaje on sobie sprawę, sam z nim o tym dyskutowałem, że to co biologowie molekularni wywnioskowali porównując synteniczne fragmenty genów różnych pozornie niespokrewnionych gatunków koreluje z założeniami TE i jest zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami anatomów. Wie on o mutacjach synonimowych, których więcej dziedziczymy z szympansem niż szczurem, to znaczy,że szczur (czy koń) posiada identyczne mutacje synonimowe, co człowiek, z tym że mniej niż np. szympans. No i wszystko układa się w śliczne drzewko rodowe zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami anatomów. Pomijając już rachunek prawdopodobieństwa (albo nieprawdopodobieństwa) pojawienia się identycznych mutacji synonimowych w obszarach syntenicznych u różnych, tak odległych ewolucyjnie, organizmów. Nie będę już się rozwodził nad innymi osiągnięciami filogenetyków molekularnych, żeby wspomnieć namierzone prze nich różne wstawki retrowirusowe (w obszarach homologicznych) u różnych pozornie niespokrewnionych organizmów, które powstały u ich wspólnego przodka,a pózniej powielały się z pokolenia na pokolenie. Tak,że kiedy biologowie-fachowcy zajmujący się tymi sprawami zawodowo-mówią ,że wieloryb i hipopotam mieli wspólnego przodka, to nie dlatego ,że postanowili sobie w to wierzyć,ale dla tego ,że tą ewolucję można prześledzić w genach dzisiaj żyjących waleni i parzystokopytnych. Osobiście czuję się rozgrzeszony! pozdro
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
> Problemem form przejściowych, brakiem skamieniałości, pojawieniem się nagle gotowych planów całkiem nowej budowy organizmów zajmują się również ewolucjoniści - czytałeś w ogóle, o czym pisze tamten gość ?? Zajmują się, a jakże. Tylko czy tamten gość czytał coś w ogóle o wynikach tego ich zajmowania się? Trochę pewnie czytał skoro pisze o kilku nielicznych przypadkach znalezisk, które- choć są w niejednym przypadku sporne-uważa się za formy przejściowe. Zauważ - w niejednym - czyli według tamtego gościa są też przypadki bezsporne. I co gość ma na ten temat do powiedzenia? Że jest ich za mało. A ile miałoby ich być, aby gość był w pełni usatysfakcjonowany? Tego się chyba nie dowiemy, choć zaryzykowałbym twierdzenie, że dla niego zawsze będzie za mało. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Kre(a)tyniści, to mają niewyczerpalny potencjał wPrzeczytałem. To jest bełkot (mam nadzieje nieszkodliwego) Idioty. Takie tam duby smalone.  Pozdrawiam. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
| |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
Tylko nie idiotów. Tylko nie idiotów! Nie mam z tym niczego wspólnego. OK? .
|
|
| Leonid | Te wasze parapseudoteorie, czyli stosy hipotez z sufitu, które już powszechnie nazywa się teoriami, aby podnieść ich rangę w oczach ślepców, są tak samo sensowne jak model powstania z wszystkiego z wybuchu niczego, majaczenie Froyda, kwantowe kreowanie całkiem nowych cząstek po każdym pierdnięciu w akceleratorze, itd. Z 20 lat temu badałem podstawy teorii ewolucji i przeczytałem kilka dość grubych książek, a nawet chodziłem na różne specjalne wykłady. Jednak niczego rewelacyjnego, odkrywczego, ani nawet pewnego tam nie znalazłem. W informatyce ewolucja ma zastosowanie - algorytmy genetyczne a teraz są już chyba nawet ewolucyjne. Jednak nie słyszałem o symulacji komputerowej powstawania nowego gatunku, czy chociaż hybrydy (gatunek z trójką płci - ciekawy problem). Raz trafiłem nawet w UJ na faceta z USA, który gościnnie obalał tam teorię ewolucji i podawał różne dowody (tz. tzw. dowody, bo dzisiaj tylko tak się gada... analogicznie do terminu 'teoria', a pewnie jest tak: 'Jaka teoria takie dowody'  ). Mówił jak węgiel kamienny powstaje w kilka lat, a kanion Colorado powstał momentalnie w powodzi, czas rozpadu pierwiastków nie jest stały itd. 99.99999999% niewiedzy + sufit = nowoczesna 'teoria', która niczego nie wyjaśnia, ale opisuje... Dlatego opisujemy, bo aby coś wyjaśnić trzeba najpierw zrozumieć rzeczywistość - odkryć regułę: prawo, zasadę. Kilku mistrzów doszło do wniosku, że obiektywna rzeczywistość nie istnieje, więc opisujemy obserwowane objawy (mistrzów nieudaczników jest ci u nas dostatek.  ). Objawy czego?
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>Z 20 lat temu badałem podstawy teorii ewolucji...
"Badałem". No, no...
>...i przeczytałem kilka dość grubych książek, a nawet chodziłem na różne specjalne wykłady.
Rewelacyjne, odkrywcze to nie jest.
>Jednak niczego rewelacyjnego, odkrywczego, ani nawet pewnego tam nie znalazłem.
Właśnie tak trzymać, człowieku. .
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|