Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wyższość Nowego Przymierza nad Starym Przymierzem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-09-2006 20:45Papiński (17 punktów)Wyższość Nowego Przymierza nad Starym Przymierzem
Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze jakie dokonało sie w Jezusie Chrystusie jest wyższe od Starego Przymierza jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?
Ja osobiście moge powiedzieć ,że to nowe przymierze jakie zostało zawarte z człowiekiem w ofierze Jezusa Chrystusa po stokroć bardziej przewyższa stare przymierze jakie zawierało się w starotestamentowych ofiarach, ponieważ ofiara Jezusa Chrystusa była najdoskonalszą ofiarą, po została poniesiona tylko raz, zaś ofiary starotestamentowe trzeba było poność corocznie. W ofierze Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.
Czekam na wasze wypowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich którzy uczęszczają w tym forum
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Drobner (19539 punktów)
> Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze
Nowe co?
>jakie dokonało sie w Jezusie
Rozumiem, że chodzi o fikcyjnego bohatera fikcyjnych opwieści, przez niektórych nazywanych 'Ewangeliami'.
W książkach fantastycznych wiele się zdarza, nawet różnego rodzaju przymierza.
>Chrystusie
Tego pojęcia w ogóle nie pojmuję: pomazaniec jaki, czy co? Czym pomazany? (A fe)
>jest wyższe od Starego Przymierza
Nie! Jest NIŻSZE! O 6 cm.
>jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?
z człowiekiem przez kogo/co? Nie wiem o czym mówisz.

> Ja osobiście moge powiedzieć ,że to nowe przymierze jakie zostało zawarte z człowiekiem w ofierze Jezusa Chrystusa po stokroć bardziej przewyższa stare przymierze jakie zawierało się w starotestamentowych ofiarach, ponieważ ofiara Jezusa Chrystusa była najdoskonalszą ofiarą, po została poniesiona tylko raz, zaś ofiary starotestamentowe trzeba było poność corocznie. W ofierze Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.

Tu ostatecznie MOGĘ SIĘ ZGODZIĆ. To nowe coś, zwane 'przymierzem' RZECZYWIŚCIE BYŁO STO RAZY WIĘCEJ WARTE, niz poprzednie coś, zwane 'przymierzem'. A nawet TYSIĄC RAZY, MILION RAZY, MILIARD RAZY,....... a nawet SEKSTYLIARD razy. Moze nawet 10^100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.

Problem polega tylko na tym, że to pierwsze 'przymierze' miało i ma wartość ZEROWĄ, z punktu widzenia nauki, człowieka, jego dziejów, historii i przyszłości.
Tak więc MNÓŻCIE SOBIE TO 'ZERO' PRZEZ COKOLWIEK.

Wynik Waszych wysiłkówjest znany od poczatku: - 0

Pozdrawiam wszystkich, umiejących mnożyć.
Drobner
suvorov (82 punktów)
>Tu ostatecznie MOGĘ SIĘ ZGODZIĆ. To nowe coś, zwane 'przymierzem' RZECZYWIŚCIE BYŁO STO RAZY WIĘCEJ WARTE, niz poprzednie coś, zwane 'przymierzem'. A nawet TYSIĄC RAZY, MILION RAZY, MILIARD RAZY,....... a nawet SEKSTYLIARD razy. Moze nawet 10^100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.
>Problem polega tylko na tym, że to pierwsze 'przymierze' miało i ma wartość ZEROWĄ, z punktu widzenia nauki, człowieka, jego dziejów, historii i przyszłości.
>Tak więc MNÓŻCIE SOBIE TO 'ZERO' PRZEZ COKOLWIEK.
>Wynik Waszych wysiłkówjest znany od poczatku: - 0
>Pozdrawiam wszystkich, umiejących mnożyć.

Hola, hola mistrzu matematyki
ZERO mnożone przez NIESKOŃCZONOŚĆ może dać konkretną liczbę.
A twój drugi mnożnik wyraźnie zmierza ku nieskończoności ...
Kto wie, może drugie przymierze miało wartość nieskończenie wielką ...?
Spaliśmy na ciągach, szeregach i limesach ...?

pozdrawiam

lasciate ogni speranza
Drobner (19539 punktów)
1. Cytat poprzednika brzmi:
> Ja osobiście moge powiedzieć ,że to nowe przymierze jakie zostało zawarte z człowiekiem w ofierze Jezusa Chrystusa po stokroć bardziej przewyższa stare przymierze jakie zawierało się w starotestamentowych ofiarach
oczywiste jest zatem, że mówi o mnożemiu (zwielokrotnianiu) liczb, nie granic.

2.
>ZERO mnożone przez NIESKOŃCZONOŚĆ może dać konkretną liczbę.
Niestety nie!
NIESKOŃCZONOŚĆ (o którjej myślisz) nie jest liczbą rzeczywistą. Nie można więc jej mnożyć (jak liczby rzeczywistej).

3.
>A twój drugi mnożnik wyraźnie zmierza ku nieskończoności ...
Nawet jeśli 'zmierza ku nieskończoności', to pomnożony przez ZERO da wynik ZERO.
PS.: to nie jest 'mój mnożnik', używam mnożnika Autora postu.

4.
>Spaliśmy na ciągach, szeregach i limesach ...?
Ja nie spałem. Ty nie spałeś.
Ale ja zrozumiałem - a Ty nie!!

policz sobie np...... lim (0 * 2^ n)
......................... n - niesk.

Szczegóły, które 'przespałeś' mogę wyjaśnić Ci później.
Ale być może sam zrozumiesz.
5.
>Hola, hola mistrzu matematyki
W tym - niewiele się pomyliłeś.
Nieprawdaż?
Wicemistrzu?

PZDR,
Drobner
igrek (174 punktów)
Spróbuję rozwiać kilka wątpliwości:
Z matematycznego punktu widzenia, różnica pomiędzy ateistą i teistą wynosi "a".
Jednak różnica w poglądach jest niczym różnica między:
2^n i (1/2)^n, przy n dążącym do nieskończoności.
Twoją wiedzę na tematy teistyczne zdaje być niczym zbiór pusty.
Nic więc dziwnego, że dyskusja z Tobą sprowadza się do liczby, którą stanowi pierwiastek z liczby "-1". Dyskusje teologiczne zawierają się jednak w dziale liczb rzeczywistych, choć zwykle dotyczą wartości niewymiernych.
Proponuję żebyś sobie trochę poczytał o Bogu, choćby w wypowiedziach teistów, a wtedy dyskusja z Tobą nie będzie przypominać dyskusji hanysa z gorolem.
Pozdrawiam.
Totus (1201 punktów)
> Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze jakie dokonało
>sie w Jezusie Chrystusie jest wyższe od Starego Przymierza
>jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?
Tak, ono unieważnia stare.
>W ofierze Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech
>teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.
Jeszcze popełnimy? Ty już chyba nie będziesz grzeszył? Będziesz?
Zyga (1539 punktów)
>W ofierze
>Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech
>teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.

Czy to nie wydaje Ci się idiotyczne? (domyślam się ze nie skoro tak napisałeś)
Zostały wykupione wszelkie grzechy jakie popełnimy?
Zatem według Ciebie jeżeli będę teraz grzeszył to co?
Bezkarność?
Thorvoy (6588 punktów)
Szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze nigdy sensownego wytłumaczenia.
suvorov (82 punktów)
> Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze jakie dokonało
>sie w Jezusie Chrystusie jest wyższe od Starego Przymierza
>jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?

W poprzednim wątku rozpoczętym przez Ciebie,
zapytałem, czy przemycanie w twoich pytaniach ukrytych założeń
jest głupotą, czy próbą manipulacji.
Odpowiedziałeś, że to pierwsze.

(dla niezorientowanych:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,58147#w58286 )

Teraz jednak skłaniam się ku interpretacji, że nie byłeś szczery
i że próbujesz ewangelizować poprzez świadomą manipulację,
serwując w pytaniach presupozycje.

Tym razem stawiając pytanie próbujesz zająć umysły forumowiczów wyborem pomiędzy tak/nie,
oczekując, że w ten sposób nieświadomie przyjmą oni za fakty bezdyskusyjne, m.in. że:
- "Nowe Przymierze (...) dokonało się",
- "Stare Przymierze (...) było zawarte".
gdyż zarówno odpowiedź "tak" jak i "nie" zakłada prawdziwość tych stwierdzeń,
a konstrukcja pytania nie dopuszcza innych odpowiedzi.

Wykorzystanie w dyspucie religijnej technik stosowanych
przez speców od różnorakiego marketingu i perswazji
to bardzo ciekawe zjawisko, powiedziałbym że nieunikniony znak czasów,
niestety trick jak widzisz jest raczej dość czytelny ...

pozdrawiam


lasciate ogni speranza
Drobner (19539 punktów)
>Wykorzystanie w dyspucie religijnej technik stosowanych przez speców od różnorakiego marketingu i perswazji to bardzo ciekawe zjawisko, powiedziałbym że nieunikniony znak czasów, niestety trick jak widzisz jest raczej dość czytelny ...
Oto, co znaczy 'ostry wzrok'!
Zwróć uwagę jednakże, drogi Suworowie, że to spece od marketingu i reklamy NAUCZYLI SIĘ technik od speców religijnych - wynalazców tych metod.

Miłych przemyśleń życzy Drobner
suvorov (82 punktów)
>Zwróć uwagę jednakże, drogi Suworowie, że to spece od marketingu i reklamy NAUCZYLI SIĘ technik od speców religijnych - wynalazców tych metod.

Nie sądze, zacny Drobnerze.
Spece religijni stosowali i stosują techniki manipulacji - to fakt,
robili to wcześniej zanim powstało pojęcie reklama lub marketing - bezsprzecznie.
Stosują i stosowali to jednak w mojej ocenie najczęściej w sposób nieuświadomiony,
działając w dobrej wierze, a ich wiedza/umiejętności w tym temacie nie były prawdopodobnie porządkowane w jakiś spójny system, naukę,

Stwierdzenie, że autorzy kursów i poradników typu "sprzedasz wszystko" etc.
ściągnęli swoje techniki od kaznodziejów jest według mnie nadużyciem.

pozdrawiam

lasciate ogni speranza
Drobner
>Spece religijni stosowali i stosują techniki manipulacji (...) w sposób nieuświadomiony,
>działając w dobrej wierze, a ich wiedza/umiejętności w tym temacie nie były prawdopodobnie porządkowane w jakiś spójny system, naukę,
1. ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
2. Juz wiem, że masz 'ostry wzrok' i jesteś w stanie wiele dostrzec, szanowny Suworowie.
Podpowiem Ci: 'lasciate ogni speranza', a zwłaszcza tę nadzieję (wiarę, ufność) w ich ' nieuświadomianie'.
Na pewno jesteś w stanie dostrzec ich cynizm i bezwzględność w otumanianu ludzi - po prostu przeczytaj kilka tekstów religijnych (np. homilii, od których roi się w necie; albo odpowiednie urywki Pism Świętych).
Robią to Z CAŁYM WYRACHOWANIEM I Z CAŁĄ śWIADOMOŚCIĄ SKUTKÓW SWOJCH DZIAŁAŃ.
Jesteś 'nieco wierzący w tym temacie'.

>Stwierdzenie, że autorzy kursów i poradników typu "sprzedasz wszystko" etc. ściągnęli swoje techniki od kaznodziejów jest według mnie nadużyciem.
Oczywiście: techniki wypracowane w 'werbownictwie' religijnym (więc święte) - nie powinny być stosowane w 'obcym biznesie'.
(Podpowiem Ci również, ze własnie analiza współczesnych technik marketingowych i 'sprzedażowych' otworzyła mi oczy na WŁAŚCIWE widzenie technik i metod 'kaznodziejskich').
Przemyśl to (zachęcam najgoręcej).

>pozdrawiam
Ja tez, bardzo gorąco.

>lasciate ogni speranza
Nigdy jej nie miałem zbyt wiele. Teraz nie mam żadnej. Ani okrucha.

Drobner
DawidKarolkievitz (984 punktów)
> Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze jakie dokonało
>sie w Jezusie Chrystusie jest wyższe od Starego Przymierza
>jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?
> Ja osobiście moge powiedzieć ,że to nowe przymierze
>jakie zostało zawarte z człowiekiem w ofierze Jezusa
>Chrystusa po stokroć bardziej przewyższa stare przymierze
>jakie zawierało się w starotestamentowych ofiarach,
>ponieważ ofiara Jezusa Chrystusa była najdoskonalszą
>ofiarą, po została poniesiona tylko raz, zaś ofiary
>starotestamentowe trzeba było poność corocznie. W ofierze
>Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech
>teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.

Ty, nie mogę doczekać się Trzeciego Przymierza Rozumiem, że bóg Twój coraz to skuteczniejsze z czasem te przymierza zawiera.
Umarł i wykupił grzechy. Wyjaśnij mi to.
Jareko (17 punktów)
>> Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze jakie dokonało
>>sie w Jezusie Chrystusie jest wyższe od Starego Przymierza
>>jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?
>> Ja osobiście moge powiedzieć ,że to nowe przymierze
>>jakie zostało zawarte z człowiekiem w ofierze Jezusa
>>Chrystusa po stokroć bardziej przewyższa stare przymierze
>>jakie zawierało się w starotestamentowych ofiarach,
>>ponieważ ofiara Jezusa Chrystusa była najdoskonalszą
>>ofiarą, po została poniesiona tylko raz, zaś ofiary
>>starotestamentowe trzeba było poność corocznie. W ofierze
>>Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech
>>teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.
>Ty, nie mogę doczekać się Trzeciego Przymierza Rozumiem, że bóg Twój coraz to skuteczniejsze z czasem te przymierza zawiera.
>Umarł i wykupił grzechy. Wyjaśnij mi to.
Jedno napewno mogę ci powiedzieć trzeciego przymierza napewno nie będzie bo to przymierze jakie zostało zawarte w Jezusie Chrystusie jest najdoskonalszym. Jezus po przez swoją śmierć na krzyży wykupił nasze grzechy ponieważ krzyż był najgorszym rodzajem śmierci, w Biblii jest wiele fragmentów mowiących na ten temat, a przecież Biblia jest natchniona przez Boga

Biblia
suvorov (82 punktów)
> Jedno napewno mogę ci powiedzieć trzeciego przymierza napewno nie będzie bo to przymierze jakie zostało zawarte w Jezusie Chrystusie jest najdoskonalszym. Jezus po przez swoją śmierć na krzyży wykupił nasze grzechy ponieważ krzyż był najgorszym rodzajem śmierci,

A skąd to przekonanie?
Jak to zmierzyć?
Może w Azji Tuchajbejowiczu zawarło się jeszcze doskonalsze przymierze?
A może najgorszy rodzaj śmierci będzie dopiero wymyślony?
A może jak się skrzyknie zespołowo np. 10 chłopa i da się celowo zamęczyć to może da się posumować ich ofiarę i przymierze będzie jeszcze doskonalsze?

lasciate ogni speranza
Scholastyk
Albo masz tak wyprany mózg przez katolskie brednie, że nie widzisz jaki ten portal reprezentuje światopogląd, albo robisz sobie jaja po prostu.
Thorvoy (6588 punktów)
>Albo masz tak wyprany mózg przez katolskie brednie, że nie widzisz jaki ten portal reprezentuje światopogląd, albo robisz sobie jaja po prostu.
>

Spokojnie, wiadomo że na Racjonaliście znajdują się ludzie, którzy choćby czysto teoretycznie są w stanie oszacować odpowiedź na Jego pytanie. Myślę że dobrze celował, chociaż nikt z wierzących czytelników nie udzielił jeszcze konkretnej odpowiedzi.
Jareko (17 punktów)
>Albo masz tak wyprany mózg przez katolskie brednie, że nie widzisz jaki ten portal reprezentuje światopogląd, albo robisz sobie jaja po prostu.
>
Sorry ale nie pozwalam sobie na takie uwagi jakie kierujesz w moje obicze. Jeszcze winny jestem takie wyjaśnienie , ja swoją osoba nie uznaje taki jak ty to określiłeś bredni katolicki, ponieważ ja nie zgadzam się z wieloma doktrynami tego tzw. "Kościoła" dla mnie najważnieszym autorytetemm w dziedzinie wiary jest Biblia, a a także Jezus Chrystus.
Pisząc na taki temat nie robie sobie jaj, poniewaz z Biblii nie możnna robić sobie jaj

Biblia
Nelchael

> Pisząc na taki temat nie robie sobie jaj, poniewaz z Biblii nie możnna robić sobie jaj
>
Biblia

Można, byleby się kaczyści nie dowiedzieli Chociaż teraz to mogą się nawet dowiadywać, mają większe problemy
Totus (1201 punktów)
>Można, byleby się kaczyści nie dowiedzieli
A nawet jak się dowiedzą? Co ma niby kaczystowska moralnośc do biblii?
igrek (174 punktów)
>Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze jakie dokonało sie w Jezusie Chrystusie jest wyższe od Starego Przymierza jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?

Tak ponieważ Jezus umarł za wszystkie nasze grzechy.

>W ofierze Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.

Tak, jednak żeby zostać zbawionym, musisz się na nowo narodzić z wody i z Ducha Świętego. Ew. Jana 3.
Musisz się także wyrzec grzechu. A jeśli już jakiś popełnisz (bo człowiek jest grzeszny i nie da się tego uniknąć), to powinieneś przeprosić za niego Jezusa i starać się go nie popełniać więcej.
placownik (17853 punktów)

>Czy nie uważacie , ze Nowe przymierze jakie dokonało sie w Jezusie Chrystusie jest wyższe od Starego Przymierza jakie było zawarte z człowiekiem przez Boga?
>Ja osobiście moge powiedzieć ,że to nowe przymierze jakie zostało zawarte z człowiekiem w ofierze Jezusa Chrystusa po stokroć bardziej przewyższa stare przymierze jakie zawierało się w starotestamentowych ofiarach, ponieważ ofiara Jezusa Chrystusa była najdoskonalszą ofiarą, po została poniesiona tylko raz, zaś ofiary starotestamentowe trzeba było poność corocznie. W ofierze Jezusa Chrtystusa zostały wykupione wszelikie nasze grzech teraźniesze, te co kiedyś popełniliśmy i jeszcze popełnimy.

   Wybacz drogi Papiński, ale trzęsie mnie kiedy czytam takie teksty jak ten Twój.

   Używasz w nim między innymi pojęcia Przymierze. Zgodnie z definicją słownikową przymierze to umowa zawarta pomiędzy dwiema stronami. Piszesz więc: "przymierze zawarte z człowiekiem przez Boga". I to jestem w stanie zrozumieć. Ale takie użycie słowa przymierze Ci nie wystarcza, piszesz więc dalej: "przymierze dokonuje się w Jezusie", "przymierze zostało zawarte w ofierze". Być może te określenia niosą jakiś sens, ale tylko dla wtajemniczonych. Jeśli jednak uznałeś za stosowne wystąpić ze swoimi problemami na forum Racjonalisty, to byłoby chyba racjonalnym, abyś je przedstawiał w języku zrozumiałym również dla tych niewtajemniczonych.

   Podejrzewam jednak, że sam tych określeń nie rozumiesz. Powtarzasz jedynie sformułowania, które zostały Ci wbite do głowy w "procesie katechizacji", czyli procesie zapoczątkowywanym na lekcjach religii. Efekt tego procesu to między innymi bezmyślne klepanie przez nasze babcie i prababcie słów modlitwy "i nie wódź nas na pokuszenie", choć ich sens jest sprzeczny z podstawami wiary, którą wyznają.

   Jeśli więc liczysz na sensowną dyskusję spróbuj wyrazić swój problem "własnymi słowami".

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365