Po przeczytaniu artykułu na stronie racjonalisty nasuneły mi się 2 pytania,tudziez prosiłbym o zapoznanie sie z tekstem i probe odpowiedzenia na nie...wiec,przechodzac do rzeczy oto one: 1) Skad autor wie kim byl autor koranu(pisze ze byl zydem...lub arabem)? 2)Skad autor wie po co autor koranu pisze ow koran,jezeli doszlo do konfliktu zydowsko chrzescijanskiego to dlaczego on staje po stronie zydow i chce przywrocic obrzezanie,to obrzezanie ma dawac zbawienie? 3)Jezeli koran nie mial zadnego literackiego poprzednika co autor pisze w tekscie to skad autor bierze ciekawa opcje ze chrzescijanie nauczali rozne plemiona roznych NOWYCH jezykow (swoja droga to w tamtych czasach intelektualnie nie mozliwe),po co owi chrzescijanie mieli by to robic?No i oczywiscie gdzie sa slady tego nauczania u chrzescijan (notatki etc.caly pomysl nowego jezyka?),gdzie sa jakies literackie pozostalosci tego jezyka,skoro uczono wieksza ilosc osob to pewnie cos napisali chyba ze autor uwarza ze wymyslono 1 jezyk dla 1 czlowieka(tego akurat na powanie prosze nie brac,to zart z mojej strony) Jesli ktos posiada odpowiednio wiedze bede wdzieczny za udzielenie mi pomocy i odpowiedz na moje pytania. POZDRAWIAM! |