Dostałem linka od mojej znajomej z Chicago do strony takiego chicagowskiego radyjka. Oczywiście polonijnego i co tam znalazłem? Okazuję się, że pielgrzymki tam również są popularne jak i u nas a polonusy też mają swoją Matkę Boską Częstochowską. I ochoczo do niej "drałują" mierząc przebytą drogę nie w kilometrach a w milach. Czyli stare gierkowskie hasło "Polak potrafi" tam również ma zastosowanie. Moim zdaniem tamtejsza Matka Boska Częstochowska to zwykła "podróba" (produkt made in China?) i niczego dobrego po niej nie można się spodziewać, co najwyżej buty się zedrze....Ciekawe co nasi specjaliści od pielgrzymek o tym sądzą. www.wietrzneradio.com/imprezy.asp?bID=128W galerii zdjęć można również znaleźć naszego miłującego prawo i sprawiedliwość Ziobre, oczywiście w kaczym wydaniu. Myśli startować w przyszłych wyborach prezydenckich i już teraz zabiega o elektorat polonijny? Czy aby kaczory nie wyhodowały sobie "żmije na własnych łonach"? |