 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-09-2008 12:53 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Kłopot z datami? |
Uprzejmie poproszę co bardziej kumatych, o podanie dokładnej daty dnia wcześniejszego o dziewiętnaście lat i jeden miesiąc bez trzech dni - począwszy od dziś, 21 września 2008 roku. Przekracza to bowiem własne moje możliwości w tej mierze. .
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| LEGION. (3161 punktów) | A to jakoś 24 sierpnia 1989 będzie... Można to sobie wyklikać w kalendarzyku na pasku zadań(w Ubuntu, nie pamiętam jak w Windowsie), i specjalnej "kumancji" to to nie wymaga...
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
|
|
 | | Adamiak (36436 punktów) | > A to jakoś 24 sierpnia 1989 będzie...>A jakoś całkiem tak  Pozdrawiam.
|
|
|  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
> > A to jakoś 24 sierpnia 1989 będzie...>A jakoś całkiem tak A te trzy dni, to pies? .
|
|
| |  | | Adamiak (36436 punktów) | > >> A to jakoś 24 sierpnia 1989 będzie...>A jakoś całkiem tak > A te trzy dni, to pies.A w którą stronę Ci ta...sobaka nie pasuje? Poczekaj trzy dni i...wszystko jasne.
|
|
| |  | | LEGION. (3161 punktów) | No co? Miał być miesiąc bez trzech dni, jak jest miesiąc bez trzech, to do daty miesiąc(i dziewiętnaście lat)wcześniejszej trzeba trzy dni dodać...
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka.
|
|
| | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>... trzeba trzy dni dodać... Włącznie - czy wyłącznie? .
|
|
J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Nie jestem z tych bardziej kumatych ale.. 2008 - 19 = 1989 wrzesień - 1 m-c = sierpień 21 - 3 dni = 18 wygląda na 1989/08/18 Problem z tym 'miesiąc' i 'dziś' jest  Wcześniej miesiąc sierpień(31) czy wrzesień(30)? Miesiąc to 28 do 31 dni (miesiączka jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna  ) ----------- Przy okazji... Zna ktoś dobrą klasę przekładającą julian > (gregorian, jewish, hijri) i odwrotnie?Dla prostego zapisu rrrr/mm/dd?
|
|
 | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | > >byłaby teraz spóźniona o równiutkie 19 lat i 1 miesiąc bez 3 dni.>Napisałem to 21 września. Dziewiętnaście lat wcześniej był 21 września 1989. Miesiąc wcześniej był 21 sierpnia. A miesiąc bez 3 dni wcześniej, był 24 sierpnia. Pozdrawiam
|
|
|  | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | A co nam wyjdzie, gdy przeliczymy ten okres na dni, a następnie uwzględnimy lata przestępne?
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| |  | | Adamiak (36436 punktów) | >A co nam wyjdzie, gdy przeliczymy ten okres na dni, a następnie uwzględnimy lata przestępne
Aleś narobił...więc okrągłą, 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem będziemy obchodzili- za dwa lata- w połowie grudnia, miast 15 lipca? Czy w lutym?
|
|
| | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
Ponoć św. Augustyn rzekł: "Wiem, czym jest czas - wiem tak długo, póki nie spyta mnie ktoś o to". .
|
|
|  | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Masz rację... Przekombinowałem
|
|
|  | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | A co gdy 'dzisiaj' byłoby 30 marca? :F
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>Przy okazji... >Zna ktoś dobrą klasę przekładającą julian >(gregorian, jewish, hijri) i odwrotnie? >Dla prostego zapisu rrrr/mm/dd?
Przy okazji - r/m/d to system anglosaski, coś jak yardy, footy itp. Oni tak zawsze, od dupy strony. A jak nic się już nie da, to od lewej. .
|
|
|  | 4 na 4 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > Przy okazji - r/m/d to system anglosaski, coś jak yardy, footy itp. Oni tak zawsze, od dupy strony. A jak nic się już nie da, to od lewej. To bardzo ciekawy temat! Nie znam się na tym, ale... Nie masz wrażenia, że tuziny, mendle, kopy i grosy są wygodniejsze niż dziesiętne zamieszanie? Tak dla zamyślenia polecam jakiś karton z towarem, zegarek i komputery...
|
|
| |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
> To bardzo ciekawy temat! Nie znam się na tym, ale... Do tych tuzinów, mendli, kop i grosów dodaj też łokcie, sążnie, ary, kufy, garnce, łaszty, kamienie i funty polskie - i co tam jeszcze... A historia zna i regularne systemy: dwunastkowe, dziewiątkowe...
Na co Bóg nie wpadnie, to człowiek wymyśli. .
|
|
| | |  | 1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > > To bardzo ciekawy temat! Nie znam się na tym, ale...> Do tych tuzinów, mendli, kop i grosów dodaj też łokcie, sążnie, ary, kufy, garnce, łaszty, kamienie i funty polskie - i co tam jeszcze...> A historia zna i regularne systemy: dwunastkowe, dziewiątkowe...> Na co Bóg nie wpadnie, to człowiek wymyśli.I tu mnie Zbysław zawiodłeś - boś się nie zastanowił  Ar to z systemu dziesiętnego 100m 2 - bardziej morga by pasowała albo cetnar swobodny  ------------ Miałem na myśli to, że 10 dzieli się przez 1, 2, 5, 10 a tuzin, mendel, itd - do sprawdzenia  ------------ I jeszcze... Albo nic nie chce mi się pisać
|
|
| | | |  | | Adamiak (36436 punktów) | > Ar to z systemu dziesiętnego 100m 2 - bardziej morga by pasowała albo cetnar swobodny >Jest jeszcze metr przestrzenny i miejscówka PKP... ups, to miara zamożności.
|
|
| | | | |  | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > >Ar to z systemu dziesiętnego 100m 2 - bardziej morga by pasowała albo cetnar swobodny >Jest jeszcze metr przestrzenny i miejscówka PKP... ups, to miara zamożności.Cetnar/cytnar ma 50 lub 25 kg zależy od regionu
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|