Ten kraj jest chory, masz rację. To nie społeczeństwo jest od poprawiania sytuacji w służbie zdrowia, ale rząd. To nie my się mamy mobilizować, tylko osoby za stan rzeczy odpowiedzialne, bo to im za to płacą. Ja mogę społecznie pracować przy porządkowaniu osiedla, ale nie jestem w stanie utrzymac szpitali w Polsce, tym bardziej, że płacę na nie podatki. Oczywiście mogę pomóc w sytuacji kryzysowej, ale dlaczego państwo tego nie robi, tylko trwoni nasze pieniądze na budowę świątyni, co jest prawnie i moralnie nie do końca jednoznaczne?
|