Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wasserman i etyka Kalego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
07-02-2007 13:24Balkowski (5685 punktów)Wasserman i etyka Kalego
Kolejny przykład etyki Kalego. Co prawda wiele posunięć rządu ma coś wspólnego z tak specyficznie pojmowaną etyką, ale trzeba przyznać że rzadko ktoś tak otwarcie się do tego przyznaje (a nawet nie tyle przyznaję co nieomal chwali).
Za: wiadomosci.onet.pl/1480981,11,item.html
Wasserman: to ja decyduję, kto jest agentem.
Służby specjalne zarówno cywilne, jak i wojskowe mogą werbować dziennikarzy. Koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann ujawnił, że to on wydaje zgodę na takie werbunki - informuje "Gazeta Wyborcza".
Zdaniem Zbigniewa Wassermanna jego werbunki różnią się od tych krytykowanych przez Antoniego Macierewicza, ponieważ werbunek jest przeprowadzany w "celach zgodnych z ustawą", tzn. jeśli chodzi o bezpieczeństwo państwa.


Pięknie. Czyli wychodzi na to że jak wywiad powiedzmy 2 lata temu pozyskał jakiegoś dziennikarza to był to spisek i działanie mające na celu podporządkowanie mediów, a jak dzisiaj zrobi to Wasserman to ma to na celu bezpieczeństwo państwa. Jakoś trudno mi w to uwierzyć, bo jak słyszę "Wasserman" i "bezpieczeństwo" w jednym zdaniu to pierwszym moim skojarzeniem jest raczej "kaftan bezpieczeństwa" niż "bezpieczeństwo państwa". Ale ważniejsze czy "ciemny lud" to kupi...

A swoją drogą nie rozumiem tego ciągłego wyciągania agentów - i to niedawnych, a nie jakichś PRL-owskich (co prawda wyciągania brudów PRL-u na taką skalę też nie rozumiem, ale to inny temat). Niby od 89 roku mamy wolną Polskę. Niby mamy niepodległość i współpraca z wywiadem, władzą czy bycie w rządzie nie jest już niczym "brzydkim". Większość PiS-u z małymi przerwami sama była w strukturach władzy od 89 roku. Z jakichś względów taka forma współpracy z III RP wydaje się być wg PiS-u w porządku. Czemu? Ja tego nie rozumiem, ale pewnie się niewystarczająco przykładałem się do "W pustyni i w puszczy".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Myflowers (2721 punktów)
Moralność Kalego to moralność Kalego, a filozofia "kalinizmu' , oparta, co prawda, na tejze moralności, zostala od czasów pozytywizmu rozbudowana niczym marksizm i leninizm albo teoria internacjonalizmu. Kalemu chodziło tylko o krowę

Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji
Balkowski (5685 punktów)
>Moralność Kalego to moralność Kalego, a filozofia "kalinizmu' , oparta, co prawda, na tejze moralności, zostala od czasów pozytywizmu rozbudowana niczym marksizm i leninizm albo teoria internacjonalizmu. Kalemu chodziło tylko o krowę

Ja tam nie widzę głębszej filozofii niż z Kalim i krową. Dziwie się tylko że jest ostatnio stosowana tak często, bezczelnie i najczęściej bez żadnych dodatkowych osłonek, a "ciemny lud" to kupuje (przynajmniej wg sondaży). Przykłady można by mnożyć co tydzień - jak choćby z wyborami w stolicy. Nagle okazuje się że "prawo ponad wszystko" i wybory trzeba powtórzyć (nie usprawiedliwiam tu HGW) - ale kiedy trzeba było to samo prawo naginać jeszcze bardziej żeby ustanowić komisarza z ramienia PiS-u to było OK i wybory nie były potrzebne, bo po co niepotrzebnie wydawać $$ podatników. O ile wiem koszta wyborów są co najmniej takie same jak rok temu - a zatem każdy łatwo wysnuje wniosek że w tej szopce bynajmniej nie chodzi o sprawiedliwość ani o troskę o nasze $$...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365