Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odnosnie artykułu o Islamie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
16-10-2006 21:01IslamOdnosnie artykułu o Islamie
Zadałem sobie trud i przeczytałem wasz artykuł o islamie o dziwo artykuł ten jest autorstwa niejakiego katolika którego religie też tu wymieniacie za nieprawdziwa i pełna błędów dziwi mnie fakt że dzieje się to na portalu tzw racjonalistów, dziwi mnie fakt którego wy pewnie nie dostrzegacie a mianowicie jak człowiek który jest w błędzie co do swojej religii bo nadal jest katolikiem może się wypowiadać i być autorytetem dla was racjonalistów w kwestiach dotyczących islamu poza tym jak przestudiowałem artykuł tego człowieka on nie zadał nawet sobie trudu by pobieżnie poznać doktrynę islamu np. mówi że w modlitwie pierwszej surze Koranu nie ma nic islamskiego a raczej stara się udowodnić ze islam jest herezją judaistyczna czy chrześcijańską gdyby autor zadał sobie na tyle trudu żeby przeczytać Koran pewnością natrafił by na odpowiednie wersety z Koranu które by ten problem jego głowy usunęły definitywnie np. objawiliśmy tobie to co objawiliśmy Abrahamowi Izaakowi i pokoleniom ...... lub a Jezusowi objawiliśmy ...... tak wiec Islam nie jest religia zawieszona w próżni jest tą religia która była głoszoną przez Abrahama Mojżesza Jezusa problem w tym że autor nie jest sobie w stanie uzmysłowić i z pewnością nie dostrzega jak wielu katolików wyra znanych na to dowodów np. że prorocy mieli po kilka żon że Żydzi maja zakaz jedzenia wieprzowiny że wszyscy prorocy włącznie z Jezusem modlili się do Jednego Boga nie zaś do trójcy czy dwójcy właśnie z powodu błędów wypaczenia przez ludzi nauki Mojżesza musiał przyjść Jezus a z powodu wypaczeń w chrześcijaństwie ( które wy na tej stronie wytykacie) przyszedł Muhammad aby ludzie czcili dalej Jedynego Boga Stwórcę a nie jakąś trójce czy dwójce tak wiec dla nas muzułmanów Bóg którego czcił Mojżesz to nasz Bóg , Bóg którego czcił Abraham to tez nasz Bóg wreszcie Bóg którego czcił Jezus to też ten sam Bóg zaś Bóg którego czczą Chrześcijanie już nie bo dla nas bóg z trzema głowami nie istnieje

Agnies
>tak wiec dla nas muzułmanów Bóg którego
>czcił Mojżesz to nasz Bóg , Bóg którego czcił Abraham to
>tez nasz Bóg wreszcie Bóg którego czcił Jezus to też ten
>sam Bóg

>zaś Bóg którego czczą Chrześcijanie już nie bo dla
>nas bóg z trzema głowami nie istnieje
Wasz ma jedną?
Scholastyk
>>zaś Bóg którego czczą Chrześcijanie już nie bo dla
>>nas bóg z trzema głowami nie istnieje
>Wasz ma jedną?

Oni bardzo lubią ucinać głowy więc pewnie nawet tej jednej nie ma.
>
islam
>>>zaś Bóg którego czczą Chrześcijanie już nie bo dla
>>>nas bóg z trzema głowami nie istnieje
>>Wasz ma jedną?
>Oni bardzo lubią ucinać głowy więc pewnie nawet tej jednej nie ma.
>>
Ucinali głowy wszyscy prorocy no może za wyjątkiem Jezusa ( ewangelicznego) który tylko pobił tych którzy sprzedawali na dziedzińcu świątyni za to nie przebierał w słowach i tak do niewiernej czyli do nie Żydówki powoiedział nie dobrze jest zabierać chleb dzieciom a dawac psom.... a co do głoszenia dobrej nowiny poganom czyli także tobie powiedział na drogę pogan nie wchodzcie ani do miast Samarytan Ja przyszedłem bowiem tylko do owiec które zagineły z domu Izraela .... i tak praprzodek Jezusa Abraham walczył bynajmniej nie słowem...Dawid też niejednemu łeb ukręcił ..... nie wspominając o Eliaszu który kapłanów Baala nie potraktował łagodniej a i Samuel który namaścił Dawida na króla nad Izraelem porąbał króla Amalekitów przed Panem jak mówi Biblia wszystkie te czyny Biblia pochwala a nawet każe tych którzy nie mordują jak został ukarany Saul za to że zlitował sie nad bałwochwalcą wrogiem Pana (w dosłownym tłumaczeniu Jahwe )

słownik - pies dala Żydów i muzułmanów zwierze nieczyste po dotknięciu którego Żyd w tym Jezus bo był poddany zakonowi musiał dokonac ablucji

- Świnia jak wyżej
Scholastyk

>>>Ucinali głowy wszyscy prorocy no może za wyjątkiem Jezusa ( ewangelicznego) który tylko pobił tych którzy sprzedawali na dziedzińcu świątyni za to nie przebierał w słowach i tak do niewiernej czyli do nie Żydówki powoiedział nie dobrze jest zabierać chleb dzieciom a dawac psom....

Ciekawe co by zrobili z taką niewierną twoi Talibowie. A Jezus to był może prorokiem wg waszej zakichanej religii wymachującego szabelką Muhammada. Wg chrześcijaństwa jest On Bogiem.

a co do głoszenia dobrej nowiny poganom czyli także tobie powiedział na drogę pogan nie wchodzcie ani do miast Samarytan Ja przyszedłem bowiem tylko do owiec które zagineły z domu Izraela ....

Bredzisz. Za dużo Al Jazeery. To znasz: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody".

i tak praprzodek Jezusa Abraham walczył bynajmniej nie słowem...Dawid też niejednemu łeb ukręcił ..... nie wspominając o Eliaszu który kapłanów Baala nie potraktował łagodniej a i Samuel który namaścił Dawida na króla nad Izraelem porąbał króla Amalekitów przed Panem jak mówi Biblia wszystkie te czyny Biblia pochwala a nawet każe tych którzy nie mordują jak został ukarany Saul za to że zlitował sie nad bałwochwalcą wrogiem Pana (w dosłownym tłumaczeniu Jahwe )

No i to, że kiedyś tam w starożytności tak było usprawiedliwia współczesnych muslimów. Co ty masz pod turbanem?
Islam
piszesz że Jezus według Chrzescijaństawa jest Bogiem według jakiego Chrześcijaństwa ?
bo teraz zacytuje ci chrzescijanina który żył w trzecim wieku nazywał się Ariusz i był biskupem cyt : w boga co sikał w pieluchy nie wierze.......
przejdzmy dalej czy sam Jezus uwazał sie za Boga ? cyt Ewangelia: idę do ojca mojego i Ojca waszego do Boga mojego i Boga waszego ......Ew Jana
skoro tego do którego idzie Jezus sam nazywa Bogiem a według was Bóg jest jeden to kto mówi prawde Jezus czy ty ?

da;ej Jezus tak się modlił Boże mój Boże mój czemus mnie opuścił ......

a kiedy modlił się w Ogrójcu przyszedł Anioł i umacniał go........ pytanie czy Bóg sie modli albo czy ktoś w tym wypadku jego stworzenie musi go umacniac z powodu jego słabości?

dalej skoro Jezus jest bogiem a Bog jest wszechmocny i wszechwiedzący to cytuje

pytali go o koniec ...... on odpowiedział o tej godzinie nikt nie wie ani aniołowie w niebie ani syn tylko Ojciec ...... czyżby ojciec o którym sam Jezus powiedział że on i ojciec sa jedno zapomniał go poinformować według waszej doktryny ? wychodzi na to że nie jest wszechwiedzacy

czytając ewngelię ( jak byś czytał ) przeczytał byś niejednokrotnie ze Jezus zabraniał zeby mu oddawano cześć np kiedy kogoś uzdrowił zawsze mówił idz i oddaj chwałę Bogu....
pytanie jeśli Jezus zabraniał aby jemu cześć oddawano dlaczego jego kościół nie przestrzega tego co on nauczał ?

i wreszcie odnośnie tego jak piszesz że tak było kiedyś ........to mówiąc z proroków takich jak Eliasz Abracham Mojżezsz Dawid itd czynisz grzeszników bo skoro Bóg mówi przez Mojżesza co innego a do Jezusa lub przez Jezusa zupełnie co innego to pytanie który bóg jest prawdziwy a może mu sie na starość odmieniło i zabronił karać ba nawet sądzić grzeszników których wcześniej kazał zabijać ?
mało tego powiedzał ustami Mojżesza a tego będziesz przestrzegac po wszystkie pokolenia wasze więc Jezus nie mógł zmienić nic

na dowód tego powiedział o faryzeuszach których przeciez niecierpiał wszystko co wam każą przestrzegajcie ale według uczynków ich nie postępujcie bowiem mówią a nie czynią .... Ewangelia czyżby Faryzeusze głosili Chrzescijaństwo ? że Jezus kazał ich słuchać ?

Abarcham który w Bibli Jest nazwany szcególnym przyjacielem Boga, wymachiwał szabelkami dlaczego zatem potępiasz Muhammada a nie Abrahama Albo Samuela ?

a jak napiszesz mi że robili żle zacytuje ci Biblie która ich czyny pochwala a przecież dla ciebie to chyba księga święta ? a może juz nic nie znaczy jak papier toaletowy ?
behemoth (157 punktów)
>>>>zaś Bóg którego czczą Chrześcijanie już nie bo dla
>>>>nas bóg z trzema głowami nie istnieje
Wy Muzłumanie, nasi bracia nie potrficie pojąć żę Bóg nie wygląda jak człowiek i nie gra sobie w niebie na playstation 100000, a jest bytem pozamaterialnym, przyszedł na świat pod postacią słabego człowieka, a mocnego proroka, który sam sie wydał w ofierze za nasze grzechy. Że Bóg to także Duch święty, który nas potrafi natchnąć..
>>>Ucinali głowy wszyscy prorocy no może za wyjątkiem Jezusa ( ewangelicznego)
W starym testamencie, zanim Bóg głosił sam swe słowo, i zanim dał najważniejsze przykazanie - miłości.
>>>Żydówki powoiedział nie dobrze jest zabierać chleb dzieciom a dawac psom....
Żydówki?? nie do poganki przy studni, a ta odparła - coś w rodzaju - ".. Czyż także i szczenięta nie jedzą z okruchów tego co jedzą dzieci Pana.."
>>>a co do głoszenia dobrej nowiny poganom czyli także tobie powiedział na drogę pogan nie wchodzcie ani do miast Samarytan Ja przyszedłem bowiem tylko do owiec które zagineły z domu Izraela ....
ale posłał potem Jezus swoich uczniów w świat, by głosili Jego słowa, dodam: "..do owiec..", a nie "..dla owiec.."
>>>i tak praprzodek Jezusa Abraham walczył bynajmniej nie słowem...Dawid też niejednemu łeb ukręcił ..... nie wspominając o Eliaszu który kapłanów Baala nie potraktował łagodniej a i Samuel który namaścił Dawida na króla nad Izraelem porąbał króla Amalekitów przed Panem jak mówi Biblia wszystkie te czyny Biblia pochwala a nawet każe tych którzy nie mordują jak został ukarany Saul za to że zlitował sie nad bałwochwalcą wrogiem Pana (w dosłownym tłumaczeniu Jahwe )
A potem przyszedł Jezus.. i to on był obietnicą dla Abrahama i jego potomków..
>słownik - pies dala Żydów i muzułmanów zwierze nieczyste po dotknięciu którego Żyd w tym Jezus bo był poddany zakonowi musiał dokonac ablucji
> - Świnia jak wyżej
Jezus nie przestrzegał wszystkich nauk Żydów, bo niektóre z nich wynikały z pychy ludzkiej.
Nie rozumiem nienawiści jaką czujecie Wy Muzłumanie w stosunku do nas, Chrześcijan.
islam
>>>>>zaś Bóg którego czczą Chrześcijanie już nie bo dla
>>>>>nas bóg z trzema głowami nie istnieje
>Wy Muzłumanie, nasi bracia nie potrficie pojąć żę Bóg nie wygląda jak człowiek i nie gra sobie w niebie na playstation 100000, a jest bytem pozamaterialnym, przyszedł na świat pod postacią słabego człowieka, a mocnego proroka, który sam sie wydał w ofierze za nasze grzechy. Że Bóg to także Duch święty, który nas potrafi natchnąć..
>>>>Ucinali głowy wszyscy prorocy no może za wyjątkiem Jezusa ( ewangelicznego)
>W starym testamencie, zanim Bóg głosił sam swe słowo, i zanim dał najważniejsze przykazanie - miłości.
>>>>Żydówki powoiedział nie dobrze jest zabierać chleb dzieciom a dawac psom....
>Żydówki?? nie do poganki przy studni, a ta odparła - coś w rodzaju - ".. Czyż także i szczenięta nie jedzą z okruchów tego co jedzą dzieci Pana.."
>>>>a co do głoszenia dobrej nowiny poganom czyli także tobie powiedział na drogę pogan nie wchodzcie ani do miast Samarytan Ja przyszedłem bowiem tylko do owiec które zagineły z domu Izraela ....
>ale posłał potem Jezus swoich uczniów w świat, by głosili Jego słowa, dodam: "..do owiec..", a nie "..dla owiec.."
>>>>i tak praprzodek Jezusa Abraham walczył bynajmniej nie słowem...Dawid też niejednemu łeb ukręcił ..... nie wspominając o Eliaszu który kapłanów Baala nie potraktował łagodniej a i Samuel który namaścił Dawida na króla nad Izraelem porąbał króla Amalekitów przed Panem jak mówi Biblia wszystkie te czyny Biblia pochwala a nawet każe tych którzy nie mordują jak został ukarany Saul za to że zlitował sie nad bałwochwalcą wrogiem Pana (w dosłownym tłumaczeniu Jahwe )
>A potem przyszedł Jezus.. i to on był obietnicą dla Abrahama i jego potomków..
>>słownik - pies dala Żydów i muzułmanów zwierze nieczyste po dotknięciu którego Żyd w tym Jezus bo był poddany zakonowi musiał dokonac ablucji
>> - Świnia jak wyżej
>Jezus nie przestrzegał wszystkich nauk Żydów, bo niektóre z nich wynikały z pychy ludzkiej.
>Nie rozumiem nienawiści jaką czujecie Wy Muzłumanie w stosunku do nas, Chrześcijan.
>


piszesz że Bóg jest pozamaterialnym bytem a zaraz piszesz że przyszedł w postaci czlowieka czy ty czytasz co piszesz ? czy czlowiek Jezus jest bytem pozamaterialnym?

cyt....i wypłyneła z niego krew i woda....... woda była pozamaterialna?
.....i wtedy pragną......

co do tego ze złożył ofiare żeby muc przebaczyc ? jeśli ofiara, to nie przebaczenie bo bo ofiara jest dla kogoś , może bardziej pasuje tu slowo okup że zapłacił Bogu okup. Ale zaraz jaki okup i komu ? skoro Jest jak piszesz Bogiem to sam sobie? . Z drógiej strony skoro jest milością to nie może poprostu przebaczyc? tylko morduje ale zaraz, swojego syna czy sam siebie ? co pomyslec o takim człowieku który morduje swojego syna czy aż tak jest mściwy ale nie, nie moze byc mściwy bo spiewaćie ze jest milościa ależ to wszystko proste nie ?
Ps.
niedawno w telewizji oglądałem program o takim wójcie który zezwolił na budowę oczyszczalni scieków a potem podpisał się pod protestem zmiezającym do jej likwidacji czy ten wujt twoim zdaniem jest normalny ? w waszej religii jest podobnie
behemoth (157 punktów)
>piszesz że Bóg jest pozamaterialnym bytem a zaraz piszesz że przyszedł w postaci czlowieka czy ty czytasz co piszesz ? czy czlowiek Jezus jest bytem pozamaterialnym?
- Bóg jest pozamaterialny, ale pszyszedł na świat i żył! Ty gdy odejdziesz z tąd też będziesz pozamterialny, a jesteś materialny.. Tyle że Bóg może być w wielu miejscch naraz nawet gdy był tutaj na ziemi, a był od zawsze.

> co do tego ze złożył ofiare żeby muc przebaczyc ? jeśli ofiara, to nie przebaczenie bo bo ofiara jest dla kogoś , może bardziej pasuje tu slowo okup że zapłacił Bogu okup. Ale zaraz jaki okup i komu ? skoro Jest jak piszesz Bogiem to sam sobie?
Bóg walczył z szatanem który uwarzał i udowadniał że jesteśmy nie godni, udowodnił nam że nas kocha i oddaje swoje życie za nasze. Wydaje mi sie, czy ty jesteś Muzłumanem od niedawna a byłeś katolikiem?
> Z drógiej strony skoro jest milością to nie może poprostu przebaczyc? tylko morduje ale zaraz, swojego syna czy sam siebie ? co pomyslec o takim człowieku który morduje swojego syna czy aż tak jest mściwy ale nie, nie moze byc mściwy bo spiewaćie ze jest milościa ależ to wszystko proste nie ?
niechce być mściwy, nie chce być zły i walcze o siebie, zmieniam sie, wyżekam się grzechów, choć te mnie czasem pokonują..
Nie morduje się sam siebie Tylko wydaje w ciele słabego, bojącego się bólu człowieka na pastwe Tych co ucinają głowy.
>Ps.
>niedawno w telewizji oglądałem program o takim wójcie który zezwolił na budowę oczyszczalni scieków a potem podpisał się pod protestem zmiezającym do jej likwidacji czy ten wujt twoim zdaniem jest normalny ? w waszej religii jest podobnie
o co chodzi.. przepraszam za błedy naszych przodków, przepraszam za krucjaty, my ewoluowaliśmy, by poznać prawde.. Pycha, głupota i fałszywe rozumienie religii nas do nich popchnęł, przepraszam, wujt mógł zrozumieć że zrobił źle.

interpunkcja nie jest taka ważna by o niej mówić.
Scholastyk
Zażyj gościu jakieś tabletki uspokajające.
Zyga (1539 punktów)
>Zażyj gościu jakieś tabletki uspokajające.

Proponuję kasowanie tego typu postów przez moderatorów.
Scholastyk
>>Zażyj gościu jakieś tabletki uspokajające.
>Proponuję kasowanie tego typu postów przez moderatorów.
No to sobie proponuj.
islam
>>Zażyj gościu jakieś tabletki uspokajające.
>Proponuję kasowanie tego typu postów przez moderatorów.

bo nie jestem z wzsego kółka wzajemnej adoracji?????
Thorvoy (6588 punktów)
O czymś takim jak interpunkcja słyszał?

Nie... to nie jest metoda samoleczenia.
Islam
>O czymś takim jak interpunkcja słyszał?
>Nie... to nie jest metoda samoleczenia.


no cóż liczyłem na jakieś argumenty, cytaty ,logiczne zaprzeczenie a tu interpunkcja ? tak wygląda polski racjonalista ? sadziłem że racjonalizm idzie w parze z takimi pojęciami jak wiedza i logika .
Thorvoy (6588 punktów)
>no cóż liczyłem na jakieś argumenty, cytaty ,logiczne zaprzeczenie a tu interpunkcja ? tak wygląda polski racjonalista ? sadziłem że racjonalizm idzie w parze z takimi pojęciami jak wiedza i logika .

Ale wredne z nas i leniwe świnie. Większości z nas zwyczajnie nie chce się zastanawiać co autor miał na myśli, ponadto autora brocha w tym, żeby możliwie jasno przedstawił swe zapytanie.
Zyga (1539 punktów)
Bóg w jednej osobie, dwójca, trójca, dwunastnica... jakie to ma znaczenie skoro go nikt nie widział i nie zanosi się na zmiany?
Sojka (97 punktów)
Wreszcie ktoś kto wie oczym mówi.
To o autorze "odnośnie artykułu o islamie"
Niechcę być trywialny i przepraszać za wszystkich piszących tu "Racjonalistów"dodam iż wielu błądzi,ale domeną człowieka jest omylność.Pozatym całe życie się uczymy,może taki artykuł jeśli od razu nie nauczy to przynajmniej tych szukających pchnie do przeczytania i poznania innych poglądów,a może nawet potem zmiany swoich poglądów-ktoś kiedyś napisał że tylko osioł nie zmienia poglądów.

Dziękuje Edward Robert.
behemoth (157 punktów)
W Islamie nie rozumiem jednego - dlaczego Prorok nie ma zawsze racji, dlaczego są rzeczy które głosił jako nauki, a które Islam neguje.
Dlaczego Prorocy mają rangi? Dlaczego Mahomet jest tak wielkim Prorokiem, skoro inni mówili więcej i ważniejszych rzeczy? Dlaczego Prorok może negować nuki innego proroka?
Islam
>W Islamie nie rozumiem jednego - dlaczego Prorok nie ma zawsze racji, dlaczego są rzeczy które głosił jako nauki, a które Islam neguje.
>Dlaczego Prorocy mają rangi? Dlaczego Mahomet jest tak wielkim Prorokiem, skoro inni mówili więcej i ważniejszych rzeczy? Dlaczego Prorok może negować nuki innego proroka?

to proste Jeden prorok nie może głosić czego innego a inny co inneg i zaprzeczać poprzedniemu u czywiście jesli nauka tego pierwszego przetrwała w niezmienionym stanie. to proste jeśli Bóg jest wszechwiedzący i mówił do obydwu a jego prawojest niezmienne i dobre nie moze jednemu mówic co innego a przez jeszce innego zaprzeczać lub zezwalac na grzech tak Jak powiedział niby Jezus że spowodu zatwardziałości waszych serc dał wam to prawo ( o rozwodzie ) a potem powiedział tego bedziecie przestrzegac po wszystkie wasze pokolenia . nie czynimy róznic pomiędzy prorokami......Koran Muhammad Pokój z Nim. Jest pieczęcią Proroków wiesz co to jest pieczęć ? pieczętuje kończy objawienie kazdy prorok ktróry przychodził po swoim poprzedniku nie zwalczał jego nauki tak jak prawdziwy Jezus nie zwalczał prawa ( a wszystko co wam nakażą to wypełniajcie( uczeni w piśmie) tylko wedłóg uczynków ich nie postępujcie bo mówia a nie czynią .... Ewangelia

tak więc Abraham Mojrzesz Dawid Jezus PzN są naszymi prorokami żaden z nich nie głosił aby Jego czcono każdy głosił monoteizm głosił Aby czczono Boga Jezus nie pozwalał aby ludzie go czcili Allah w Koranie mówi że Jezus wyżeknie sie w dniu sadu tych którzy się do niego modlili i go czcili bo on ich uczył aby czcili Boga

koncepcja Boga w Islamie jest następująca

Powiedz On jest Bogiem Jedynym On nikogo nie zrodził ani sam nie został zrodzony i niema nikogo Jemu podobnego Koran sura Al Ihlas ( szcerość wiary ) więcej informacji kim był Jezus i w co wieżą muzułmanie na www.miasto.islam.webpark.pl
behemoth (157 punktów)
Jaśniej
Ale czy nauki jakie prorok -ostatni wygłosi, czy te nauki muszą być przestrzegane?
Dodam jeszcze jedno: czy Ty poszukujesz oświeceniowego racjonlizmu, czy jako sługa naszego Boga - Allaha, nawracać innowierców?
Jesteś Sunnitą czy Szyitą?
islam
>Jaśniej
>Ale czy nauki jakie prorok -ostatni wygłosi, czy te nauki muszą być przestrzegane?
>Dodam jeszcze jedno: czy Ty poszukujesz oświeceniowego racjonlizmu, czy jako sługa naszego Boga - Allaha, nawracać innowierców?
>Jesteś Sunnitą czy Szyitą?

W pewnym sensie poszukuje ale w jakimś można tak powiedzieć ograniczonym obszarze, ograniczonym przez Islam otóż w Islamie można mieć różne zdania dyskutować na określone sprawy poza tymi fundamentalnymi. Ba nawet można poprawić immama kiedy się pomyli w trakcie modlitwy. Jestem sunnitą ale sunna to ścieżka wyznaczona przez Proroka i w pewnym sensie i szyici są że tak powiem, może to zabrzmi śmiesznie są sunnitami czyli starają się przestrzegać tego co Prorok nauczał bo żaden szyita nie powie że neguje naukę Muhammada PzN .
islam
>Jaśniej
>Ale czy nauki jakie prorok -ostatni wygłosi, czy te nauki muszą być przestrzegane?

Otóż w Islamie co do tego jak nauczał Prorok PzN nie ma demokracji i nikt nie może tego zmieniać nie może sobie np. grupa uczonych muzułmańskich zebrać się i ustalić że np. od dziś zmieniamy porządek modlitwy i np. pierwsza modlitwa ma się składać z jednego rakatu , bo w dzisiejszych czasach ludzie nie maja czasu się modlić bo dużo pracują .
Jarek (418 punktów)
Witajcie
Jeśli ten bóg jest taki wspaniały i ta wiara jest taka prawa, jedyna, to skąd wyznawcy tego boga mają w sobie tyle zła, mordują, nienawidzą każdego człowieka o innych poglądach ?

Może według teorii:
"z powodu błędów wypaczenia przez ludzi nauki Mojżesza musiał przyjść Jezus a z powodu wypaczeń w chrześcijaństwie ( które wy na tej stronie wytykacie) przyszedł Muhammad aby ludzie czcili dalej Jedynego Boga Stwórcę a nie jakąś trójce czy dwójce tak wiec dla nas muzułmanów Bóg którego czcił Mojżesz to nasz Bóg , Bóg którego czcił Abraham to tez nasz Bóg wreszcie Bóg którego czcił Jezus to też ten sam Bóg zaś Bóg którego czczą Chrześcijanie już nie bo dla nas bóg z trzema głowami nie istnieje"

- może z powodów wypaczeń i błędów ludzi tej wiary znowu przyjdzie jakiś mesjasz i wszystko naprawi ?
Islam
>Witajcie
>Jeśli ten bóg jest taki wspaniały i ta wiara jest taka prawa, jedyna, to skąd wyznawcy tego boga mają w sobie tyle zła, mordują, nienawidzą każdego człowieka o innych poglądach

przepraszam o czym mówisz

kilka pytań Hezbollah Hamas to organizacje terrorystyczne razem z czeczencami
czy czeczeńscy zamachowcy np na teatr i szkolę zabili chocby jednego zakładnika????
>
pytanie drugie ile osób zamordował Hamas Hezbollah czy liczba zamordowanych przez te organizacje równa się liczbie zamordowanych np przez bractwo CAI w Wietnamie?

dlaczego ludzie z CAI którzy w Wietnamie mordowali niewinne kobiety i dzieci z zimna krwią sa dekorowani przez rząd USA ich czyny są pochwalane a oni sami niie staneli nigdy przed żadnym sadem czy trybunałem sparwedliwości i żyja sobie spokojnie do dziś ?

dlaczego nikt nie postawił przed trybunałem sprawiedliwości ludzi odpowiedzialnych za uzywanie gazów bojowych i napalmu w Wietnamie ??

dlaczego ONZ nie zajął sie sprawą uzywania przez Amerykanów zakazanych pocisków z rdzeniami uranowymi ( do dzis po pierwszej wojnie w Iraku rodzą się dzieci bez kończyn i zdeformowane) ????

czy widziałes w polskiej telewizi zatrzymanych przez irakijczyków brytyjskich agentów którzy przebrani za Arabów strzelali do cywilów????

czy rząd Izraela lub Amerykanie wypłaciły jakiekolwiek odszkodowania rodzinom ofiar a rząd Izrela za zniszczenie w Libanie dróg mostów i polowy kraju???? ( rząd Izrela domaga się odszkodowań dla swoich obywateli za zagrabione mienie zydowskie w Polsce)

dlaczego Amerykanie razem z Brytyjczykami nosili sie z zamiarem zbombardowania stacji tel ALDżazira co wyszło teraz na jaw sprawa odbila się głośnym echem w świecie . czy słyszałes o tym w polskiej telewizii ???

dalaczego do tej pory nikt nie został ukarany za zbrodnie dokonane w Sebrenicy? gdzie wymordowano około 6ooo kobiet męzczyzn i dzieci na oczach wojsk ONZ

dlaczego ONZ nie podejmuje żadnych działań w sprawie totalnej eksterminacji narodu czczeńskiego?

dobro dobro duzo dobra trzba siać siać cyt Radio Maryja........

jak odpowiesz mi na te pytania ja odpowiem tobie ??? na razie
Kornowski (835 punktów)
> kilka pytań Hezbollah Hamas to organizacje terrorystyczne razem z czeczencami
Hamas i Hezbollach to organizacje terrorystyczne. Czeczeńcy to ludność etniczna taka jak Kaszubi.

> pytanie drugie ile osób zamordował Hamas Hezbollah czy liczba zamordowanych przez te organizacje równa się liczbie zamordowanych np przez bractwo CAI w Wietnamie?
Licytujmy się na zabitych! A nóż ktoś nie słyszał milionach ofiar w Somalii, Rwandzie, Sudanie, Kongo i kilkudziesięciu innych.

>dlaczego ludzie z CAI którzy (...) mordowali (...) z zimna krwią sa dekorowani przez rząd USA ich czyny są pochwalane (...) oni sami nie staneli nigdy przed żadnym sadem
Ktoś myli USA z Iranem! To w Iranie panuje kult terrorystów nie w USA. W USA NIKT NIE ZOSTAŁ ODZNACZONY ZA MORDERSTWA! By udowodnić jak krótkie to kłamstwo ma nogi przypominam aferę z upokarzaniem więźniów w Iraku. Wszyscy wiedzą co się dzieje z więźniami porwanymi przez arabów

>dlaczego ONZ nie zajął sie sprawą uzywania przez Amerykanów zakazanych pocisków z rdzeniami uranowymi
Uran=radioaktywne=bomba atomowa? Zubożony uran jest równie radioaktywny jak bałtyckie wodorosty (a może nawet mniej). Za to ma dużo większą masę od ołowiu i lepiej przebija pancerze. Ołowianymi pociskami amerykańskie bandyty też nie powinni strzelać, bo ołów jest przecież toksyczny

>czy rząd Izraela lub Amerykanie wypłaciły jakiekolwiek odszkodowania rodzinom ofiar a rząd Izrela za zniszczenie w Libanie dróg mostów i polowy kraju????
Faktycznie Izrael to straszne świnie mają czelność bronić się przed ostrzałem z terytorium obcego państwa.

>dlaczego Amerykanie razem z Brytyjczykami nosili sie z zamiarem zbombardowania stacji tel ALDżazira co wyszło teraz na jaw sprawa odbila się głośnym echem w świecie . czy słyszałes o tym w polskiej telewizii ???
To była groźba mająca zniechęcić tą TV do bycia tubą propagandową terrorystów. Słyszałeś aby ta groźba się spełniła?

>dalaczego do tej pory nikt nie został ukarany za zbrodnie dokonane w Sebrenicy? gdzie wymordowano około 6ooo kobiet męzczyzn i dzieci na oczach wojsk ONZ
Dokładnie! Dlaczego przed trybunałem postawiono wielu Serbów ale ani jednego Albańczyka? Ich zbrodnie niczym nie ustępują serbskim... niestety

> dlaczego ONZ nie podejmuje żadnych działań w sprawie totalnej eksterminacji narodu czczeńskiego?
ONZ nie potrafi nic zrobić z malutką głodną Koreą Północną a ty chcesz by zrobił coś w sprawei czeczenów? A co zribiło ONZ w sprawie czystek w Afryce (muzułmanie kontra animaliści)
behemoth (157 punktów)
USA - oni są gorsi od terrorystów, amerykanie to złodzieje, pasożytujące na innych krajach, walczący w imie swojego kraju i poglądów, a odbierający takie prawo innym..
USA nie ma według mnie odbierać prawa do produkcji broni atomowej żadnemu krajowi, skoro ci terroryści sami ją mają, Tutaj jestem zgodny z 'Islamem'.
Kornowski (835 punktów)
USA nie jest OK w żadnym razie (choćby "bałagan" w Iraku to ich zasługa). Tym niemniej Amerykanie są przewidywalni, i w przeciwieństwie do Hamasu czy Hezbollachu szanują przynajmniej SWOJE życie, a to już coś.

Co się tyczy dostępu do broni atomowej to trzeba nie mieć wyobraźni, by pozwolić każdemu kto chce na jej wybudowanie. Zresztą była na tym forum dyskusja o samobójstwach...

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365