Pewnie potrzebujesz tego do jakiejś pracy? Jeśli tak, moja rada, która powinna ci co nieco ułatwić i pozwolić dostać lepszy stopień. Weź kilka encyklopedi i poprzepisuje definicję słów: życie, egzystencja, bytowanie, istnienie, autentyczność, autentyk, prawda, racja i innych bliskoznacznych. Potem spróbuj połączyć je między sobą, dowolnie, jak ci fantazja podpowie. Pokombinuj jakie z tego można wysnuć wnioski. Np. egzystencja jako ludzkie bytowanie w świecie + prawda jako dobro (średniowieczny tomizm) = ludzkie życie jest dobre tylko dlatego, że jest. Można sobie z tym fajnie podyskutować. Wykładowcy na ogół cenią inicjatywę, a przy okazji mniej się naczytasz. Pozdrawiam
|