Racjonalista - Strona głównaDo treści
Demonstracja pracowników szkolnictwa wyższego i nauki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
10-10-2010 21:34Mariusz Agnosiewicz (moderator)Demonstracja pracowników szkolnictwa wyższego i nauki
ZNP UW organizuje ogólnopolską

DEMONSTRACJĘ pracowników szkolnictwa wyższego i nauki

CZWARTEK, 14 PAŹDZIERNIKA, 13:00
DZIEDZINIEC UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 26/28

PROTESTUJEMY przeciw:

- niedofinansowaniu
- komercjalizacji szkolnictwa wyższego
- biurokratyzacji

DOMAGAMY SIĘ:

- znacznego wzrostu nakładów
- wzrostu wynagrodzeń o 100%
- zapewnienia stypendiów i godziwych warunków dla studentów i doktorantów

PRZYJDŹ NA DEMONSTRACJĘ W DZIEŃ EDUKACJI
Po zbiórce przemarsz ulicami Warszawy pod kancelarię premiera

Ulotka do pobrania na stronie: www.znp.uw.edu.pl/

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, związkowców, studentów i wszystkich zainteresowanych jakością edukacji publicznej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

apud (4399 punktów)
>ZNP UW organizuje ogólnopolską
>DEMONSTRACJĘ pracowników szkolnictwa wyższego i nauki
>CZWARTEK, 14 PAŹDZIERNIKA, 13:00
>DZIEDZINIEC UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
>UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 26/28
>PROTESTUJEMY przeciw:
>- niedofinansowaniu
>- komercjalizacji szkolnictwa wyższego
>- biurokratyzacji
>DOMAGAMY SIĘ:
>- znacznego wzrostu nakładów
>- wzrostu wynagrodzeń o 100%
>- zapewnienia stypendiów i godziwych warunków dla studentów i doktorantów

Wlasnie mnie odbanowano!!!
wiec zapodaje na wszelki wypadek, by tradycja nie zginęła w narodzie. Co jest dowodem ze urazy nie czuję. Za banowanie.

21 POSTULATÓW GDANSKICH

1. Zalegalizowanie niezależnych od partii i pracodawców Związków zawodowych.

2. Zagwarantowanie prawa do strajku.

3. Przestrzeganie zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku i publikacji.

4. Przywrócenie do poprzednich praw ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 i studentów wydalonych z uczelni za przekonania, zniesienie represji za przekonania.

5. Podanie w Śródkach masowego przekazu informacji o utworzeniu MKS oraz opublikowanie jego zadań.

6. Podjecie realnych działań wyprowadzających kraj z kryzysu.

7. Wypłacenie strajkującym zarobków za strajk, jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ).

8. Podniesienie zasadniczej płacy o 2 tys. zl.

9. Zagwarantowanie wzrostu plac równolegle do wzrostu cen.

10. Realizowanie pełnego zaopatrzenia rynku. Eksport wyłącznie nadwyżek.

11. Zniesienie cen komercyjnych oraz sprzedaży za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.

12. Wprowadzenie zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz zniesienie przywilejów Milicji Obywatelskiej, Służby Bezpieczeństwa i aparatu partyjnego.

13. Wprowadzenie bonów żywnościowych na mięso.

14. Obniżenie wieku emerytalnego - dla kobiet do 50 lat, dla mężczyzn do 55, lub zapewnienie emerytur po przepracowaniu w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn.

15. Zrównanie rent i emerytur starego portfela.

16. Poprawienie warunków pracy służby zdrowia.

17. Zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach.

18. Wprowadzenie płatnych urlopów Macierzyńskich przez trzy lata.

19. Skrócenie czasu oczekiwania na mieszkania.

20. Podniesienie diety z 40 do 100 złotych i dodatku za rozłąkę.

21. Wprowadzenie wszystkich sobót wolnych od pracy.

PS
A ile asystent teraz zarabia na uniwerku?
Za moich czasów to to sie nazywało stypendium asystenckim i wynosiło 1800 zl. Spawacz w stoczni kasował 6000 zasadniczej zwykły robol około 2000. Sekretarz POPu 4000.

A teraz lecę szukać w starych papierach zdjęcia z uchwały studenckiej marca 68 roku.
Sfotografowalam to aparatem marki Start jak wywieszono to w przy wejsciu do Politechniki.

PSS
A msza przed protestem będzie odprawiona? Bo teraz u was wszystko z bogiem.
PSSS
A moze by jakis krzyz wartalo zbudowac? Cel uswieca srodki!!!
13-10-2010 13:14 
 Ocena 1 na 1
sabishi (246 punktów)

>A ile asystent teraz zarabia na uniwerku?

Na Politechnice jakies 1800zl na reke.

"Nie buduj zamków na piasku, ni szczęścia na sercu kobiety" Seneka Młodszy
13-10-2010 13:37Nie na temat 
apud (4399 punktów)
>>A ile asystent teraz zarabia na uniwerku?
>Na Politechnice jakies 1800zl na reke.
>
"Nie buduj zamków na piasku, ni szczęścia na sercu kobiety" Seneka Młodszy


zupelnie jak wtedy...

cytuje za Laskowikiem

panie, a ten sklep to jest?

a jest, a wy czego sie pytacie dziadku?

panie,przed wojna to w tym sklepie beczki sojaly, a w nich śledzie, Ogórki,kapusta

panie, kumu to przeszkadzało
Borczyk (419 punktów)
>Na Politechnice jakies 1800zl na reke.

Na Uniwersytecie Wrocławskim asystent dostaje około 1500 na rękę, adiunkt około 2100. Profesor 3500. Żyć nie umierać

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365