Racjonalista - Strona głównaDo treści
tolerancja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
25-11-2010 10:46zagala (368 punktów)tolerancja
Ocena 5 na 5
K. Legierski, zdeklarowany gej, ciemnoskóry został wybrany na radnego w W-wie.
A więc nie jest tak żle z naszą tolerancją. To cieszy, że dla wielu z nas nieistotna jest orientacja seksualna czy kolor skóry, lecz liczy się osobowość.
Kiedyś moim współpracownikiem był człowiek niezwykle symatyczny, koleżenski itp. i był rownież gejem.
Niestety rodzina się jego wyparła, nawet rodzice nie uczestniczyli w jego pogrzebie( zmarł na aids).
Było to ok. 10lat temu. Więc może coś się zmienia...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spellbinder (8577 punktów)
>K. Legierski, zdeklarowany gej, ciemnoskóry został wybrany na radnego w W-wie.
>A więc nie jest tak żle z naszą tolerancją. To cieszy, że dla wielu z nas nieistotna jest
>orientacja seksualna czy kolor skóry, lecz liczy się osobowość.

Na tej samej zasadzie (a nawet byłoby to bardziej umotywowane) można wyciągnąć wniosek, że w Polsce jest po prostu super jeśli chodzi o tolerancję, bo jak tylko jakiś Murzyn przyjedzie do Warszawy, to ma ru**nia 10 razy więcej niż w Stanach. Polki są tak gościnne, że na sam widok Murzyna gumka od majtek im pęka.

Ale to o niczym nie świadczy, bo pomimo tej mało licznej oznaki "sympatii" nie mamy żadnych informacji na temat tego jak inni ludzie postrzegają przysłowiowych "Murzynów".

Nie wiadomo ile osób oddało głos "na ślepo", ile w tym było gejów, dla których preferencja seksualna kandydata miała większe znaczenie niż kolor skóry. A ilu "zielonych".
25-11-2010 12:15 
 Ocena 1 na 1
zagala (368 punktów)
>Na tej samej zasadzie (a nawet byłoby to bardziej umotywowane) można wyciągnąć wniosek, że w Polsce jest po prostu super jeśli chodzi o tolerancję, bo jak tylko jakiś Murzyn przyjedzie do Warszawy, to ma ru**nia 10 razy więcej niż w Stanach. Polki są tak gościnne, że na sam widok Murzyna gumka od majtek im pęka.
Chyba przesadziłeś !
Nasunęła mi się taka przysłowiowa riposta: "Większość mężczyzn złorzeczących kobietom, złorzeczy tylko jednej."

>Nie wiadomo ile osób oddało głos "na ślepo", ile w tym było gejów, dla których preferencja seksualna kandydata miała większe znaczenie niż kolor skóry. A ilu "zielonych".

Czyżby na innych radnych Ci sami głosowali ?
25-11-2010 12:37 
 Ocena 1 na 1
spellbinder (8577 punktów)
>Chyba przesadziłeś !
Tak, ale nie bardzo Miałem znajomego "Murzyna" na uczelni, facet co chwila chodził z inną laską i bardzo się dziwił jak to możliwe, bo nigdy nie miał takiego powodzenia.

Inna akcja - Simon Moleke - który więcej kobiet zaraził HIV, niż przeciętny człowiek w ogóle "miał" w swoim życiu.

>Nasunęła mi się taka przysłowiowa riposta: "Większość mężczyzn złorzeczących kobietom, złorzeczy tylko jednej."

A czy ja kobietom złorzeczę? Czy ja mówię, że wszystkie Polki starają się zaliczyć Murzyna? Znam więcej takich, które deklarują wstręt przed spółkowaniem z Murzynem, niż takich, które mają wtyki na lotnisku, czekając tylko aż jakiś czarnoskóry się pojawi. Ale nawet jeśli to będzie tylko 100 kobiet na całą Warszawę, to i tak tych Murzynów co są w Polsce obsłużą w niewiarygodny sposób.

>>Nie wiadomo ile osób oddało głos "na ślepo", ile w tym było gejów, dla których preferencja seksualna kandydata miała większe znaczenie niż kolor skóry. A ilu "zielonych".

>Czyżby na innych radnych Ci sami głosowali ?

Czemu na innych? Rzeczony "ciemnoskóry" radny jest gejem, oraz wspiera zielonych. To dla zielonych atut pod jego adresem i dla gejów również, niewykluczone że silniejszy niż ewentualna niechęć przed kolorem skóry.
26-11-2010 09:03 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>Znam więcej takich, które deklarują wstręt przed spółkowaniem z Murzynem, niż takich, które mają wtyki na lotnisku, czekając tylko aż jakiś czarnoskóry się pojawi. (wytłuszczenie moje)
Czyli jednak dyskryminacja. Sam sobie przeczysz, bo ten seksualny argument miał dowodzić polskiej gościnności dla Murzynów.
spellbinder (8577 punktów)
>Czyli jednak dyskryminacja. Sam sobie przeczysz, bo ten seksualny argument miał dowodzić polskiej gościnności dla Murzynów.

Nie mam zielonego pojęcia skąd się biorą takie wypowiedzi.

Temat traktuje o tym, jakoby kilka tysięcy głosów miało być oznaką tolerancji w Polsce.
Napisałem, w nieco żartobliwym tonie, że tak samo jak powodzenie seksualne Murzynów odwiedzających nasz piękny kraj, bo kilka lasek lubi egzotyczne igraszki, miałoby udowodnić tolerancyjne postawy.
26-11-2010 15:17 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>Temat traktuje o tym, jakoby kilka tysięcy głosów miało być oznaką tolerancji w Polsce.
Nie tolerancji tylko wzrostu tolerancji. Skoro kiedyś taki kandydat nie miałby szans nawet na kilkaset głosów, a obecnie z sukcesem startuje w wyborach, to autorka wątku poczyniła jednak ciekawe spostrzeżenie.

>Napisałem, w nieco żartobliwym tonie, że tak samo jak powodzenie seksualne Murzynów odwiedzających nasz piękny kraj, bo kilka lasek lubi egzotyczne igraszki, miałoby udowodnić tolerancyjne postawy.
Im bardziej pociąga je seks egzotyczny, tym większe zauważają różnice międzyrasowe. Nie jest to więc oznaką tolerancji a wręcz przeciwnie
Matix (5786 punktów)
Możesz te kobiety spokojnie nazwać rasistkami co udowodniłem w tym temacie: www.racjonalista.pl/forum.php/s,359830
spellbinder (8577 punktów)
>Możesz te kobiety spokojnie nazwać rasistkami co udowodniłem w tym temacie: www.racjonalista.pl/forum.php/s,359830

Prawdę powiedziawszy nie mam przemożnej potrzeby nazywania wszystkiego
zachaj (5239 punktów)
>Było to ok. 10lat temu. Więc może coś się zmienia...

Przeszedł bo znalazła się wystarczająca ilość gejów i tolerancyjnych ludzi (ale to Warszawa) , co do rasizmu w Polsce to oprócz pisania na forum zalecam abyś czytała także artykuły ukazujące się na portalu.

www.racjonalista.pl/kk.php/s,26
zagala (368 punktów)
> co do rasizmu w Polsce to oprócz pisania na forum zalecam abyś czytała także artykuły ukazujące się na portalu.

Czytam , a do ostatniego artykułu "Rasizm nasz powszedni" nawet ośmieliłam się dorzucić swój komentarz.
26-11-2010 11:08 
 Ocena 5 na 5
Sylwek (15472 punktów)
>Przeszedł bo znalazła się wystarczająca ilość gejów i tolerancyjnych ludzi (ale to Warszawa)

Przeszedł bo był na pierwszym miejscu listy.
Martyn (135 punktów)

>To cieszy, że dla wielu z nas nieistotna jest orientacja seksualna czy kolor skóry, lecz liczy się osobowość.

Przypuszczam, że odwrotnie, to kolejny dowód na to, że jest istotna - ten człowiek, którego osobowość znało prawdopodobnie kilku wyborców, wybrany został właśnie ze względu na orientację seksualną i kolor skóry i jest to kolejny etap choroby społecznej zwanej ,,poprawnością polityczną". Ten gość może być geniuszem, ale równie dobrze skończonym durniem. Ale kogo to obchodzi? Liczy się, że to gej, a na dodatek czarny gej!
(Chodzę na mecze piłki nożnej i widzę jak zręcznie wykorzystują tą głupawkę czarnoskórzy piłkarze)
25-11-2010 14:53 
 Ocena 2 na 2
Kuba Śruba (3184 punktów)
>(Chodzę na mecze piłki nożnej i widzę jak zręcznie wykorzystują tą głupawkę czarnoskórzy piłkarze)
O! To była by wspaniała zmiana, bo Olisadebe kibice rzucali banany


Mam nadzieję, że ktoś to zacytuje - O. Wilde
Martyn (135 punktów)

>O! To była by wspaniała zmiana, bo Olisadebe kibice rzucali banany

Histerię w tę, czy w inną stronę trudno uznać za wspaniałą zmianę, chyba, że w imię sprawiedliwości dziejowej.
25-11-2010 15:33 
 Ocena 2 na 2
Kuba Śruba (3184 punktów)
>Histerię w tę, czy w inną stronę trudno uznać za wspaniałą zmianę, chyba, że w imię sprawiedliwości dziejowej.
Czyli czarnoskórzy zawodnicy teraz rzucają coś na trybuny? Biały ser czy białą czekoladę?


Mam nadzieję, że ktoś to zacytuje - O. Wilde
Martyn (135 punktów)

>Czyli czarnoskórzy zawodnicy teraz rzucają coś na trybuny? Biały ser czy białą czekoladę?

Wykorzystują sprytnie swoją uprzywilejowaną pozycję, czemu trudno się dziwić. Rzucają oskarżenia o rasizm na lewo i prawo, na tej samej zasadzie jak sprytny dzieciak ze Szwecji oskarżył kiedyś rodziców o znęcanie się nad nim (a chodziło zdaje się, że nie pozwolili mu zjeść słodyczy przed obiadem).
Martyn (135 punktów)

Wykorzystują sprytnie swoją uprzywilejowaną pozycję
15-12-2010 21:22 
 Ocena-1 na 1
ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
>Czyli czarnoskórzy zawodnicy teraz rzucają coś na trybuny? Biały ser czy białą czekoladę?
Zauważ, ilu jest w Polsce czarnoskórych - garstka, i łatwo im wzbudzać litość. Gdyby ich było 15% populacji, jak w USA, to mielibyśmy - oprócz swojskiej hołoty - jeszcze swój Harlem, swój Bronx, swoich ,,gangsta'', swoich gwałcicieli i jeszcze parę innych atrakcji.
16-12-2010 09:03 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>mielibyśmy - oprócz swojskiej hołoty - jeszcze swój Harlem, swój Bronx, swoich ,,gangsta'', swoich gwałcicieli i jeszcze parę innych atrakcji.
Bo co, białych gwałcicieli to nie ma, tylko czarni gwałcą? Weź już może daj sobie spokój z tym pisaniem o czarnych, bo co post, to większy kiks. Pewnie niezamierzony, ale tak jakoś Ci wychodzi samo...


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
>Bo co, białych gwałcicieli to nie ma, tylko czarni gwałcą? Weź już może daj sobie spokój z tym pisaniem o czarnych, bo co post, to większy kiks. Pewnie niezamierzony, ale tak jakoś Ci wychodzi samo...
Oczywiście, wysoka przestępczość czarnych to mój rasistowski wymysł. A gwałcicieli wśród Murzynów jest, i owszem, wielokrotnie więcej - zgwałcenie białej kobiety jest dla nich stopniem bandyckiego wtajemniczenia.
16-12-2010 15:30 
 Ocena 3 na 3
spellbinder (8577 punktów)
>Oczywiście, wysoka przestępczość czarnych to mój rasistowski wymysł. A gwałcicieli wśród Murzynów jest, i owszem, wielokrotnie więcej - zgwałcenie białej kobiety jest dla nich stopniem bandyckiego wtajemniczenia.

Jak być może wiesz nawet wspaniali biali mieli swoje zwyczaje okołogwałtowe, które co więcej były usankcjonowane prawnie, jak choćby "prawo pierwszej nocy". To jest kwestia również uwarunkowań kulturowych.
Jackov (298 punktów)
Akurat radny murzyn to żadna nowość w Polsce.
Jeśli prezydentem Łodzi zostanie kandydatka PO to będziemy mieli pierwszego posła murzyna.
diogenes (42753 punktów)
>To cieszy, że dla wielu z nas nieistotna jest orientacja seksualna czy kolor skóry, lecz liczy się osobowość.

To orientacja seksualna nie jest elementem osobowości?

>rodzina się jego wyparła, nawet rodzice nie uczestniczyli w jego pogrzebie...

Nie martw się. On też nie był.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
Ja przeciwko gejom nie ma nic. Im więcej ich, tym więcej kobiet dla nas
A co do murzynów i polskich kobiet. A czy jeśli chodzi seks mężczyźni nie wolą tych kobiet w łóżku które bardziej ich zaspokoją?
O fuu, ale egoizmem ocieka mój post
kognitywista (3391 punktów)
>A więc nie jest tak żle z naszą tolerancją.
Jest bardzo źle, ale ani lepiej ani gorzej niż w innych krajach. Po prostu na świecie nie jest najlepiej z tolerancją.
Śmieszy mnie traktowanie Polski jako kraju wyjątkowego pod jakimkolwiek względem.
annamarja (74 punktów)
>Śmieszy mnie traktowanie Polski jako kraju wyjątkowego pod jakimkolwiek względem.
>
Dokładnie. Nasz kraj nie powinien być nazywany "nietolerancyjnym", tylko "nieobytym" przez swoje zacofanie z różnorodnością etnologiczną, rasową. Ci, co żyją w większych miastach na każdym kroku spotykają obcokrajowców, którzy np przyjechali na wymianę studencką z Kenii, i dla nich normalny jest widok przechodzącego murzyna czy araba przez ulicę. Na wsiach jest już znacznie gorzej, niektórzy starsi mieszkańcy nigdy w życiu nie widzieli kogoś o innym kolorze skóry, stąd obiekcje takich ludzi co do np. człowieczeństwa murzyna (naprawdę!). I to jest problem. A nie jakaś banda dresów, którzy rzeczywiście robią rzeczy straszne, ale to się zdarza nie tylko w Polsce, ale może mieć miejsce w każdym kraju. Póki co, to są jednostkowe wybryki.

Co do wyboru czarnoskórego geja na radnego - to tylko zabieg polityczny mający na celu budowanie w zakłamany sposób wizerunku Polski jako tolerancyjnej. Jakby co, można powiedzieć że jesteśmy przecież tolerancyjni, skoro dopuszczamy takich do "polityki".
A wybierzmy murzyna-geja na premiera, prezydenta! Ciekawe, czy Polacy pozwoliliby komuś takiemu rządzić naszym krajem, nawet jeśli miałby wspaniałe pomysły, charyzmę, zdolności przywódcze.
26-11-2010 23:00 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>Nasz kraj nie powinien być nazywany "nietolerancyjnym", tylko "nieobytym" przez swoje zacofanie z różnorodnością etnologiczną, rasową. Ci, co żyją w większych miastach na każdym kroku spotykają obcokrajowców, którzy np przyjechali na wymianę studencką z Kenii, i dla nich normalny jest widok przechodzącego murzyna czy araba przez ulicę. Na wsiach jest już znacznie gorzej
A więc to wieś jest zacofana i nietolerancyjna a nie "nasz kraj", podobnie zresztą jak prowincjonalne obszary większości krajów świata. Zamiast tropić nietolerancyjne kraje (co jest nonsensem) piętnujmy nietolerancyjnych ludzi ... a jeszcze lepiej - ich nietolerancyjne postawy i szukajmy źródeł ich uprzedzeń próbując je usuwać. Stereotypizacja: Polak-rasista jest niepoważna i prymitywna ... podobnie jak każda inna.
26-11-2010 23:28 
 Ocena 2 na 2
annamarja (74 punktów)
Jasne, tylko ciężko jest zmienić postawę dziadka, dla którego sprawą honoru jest niezmienianie poglądów; chociażby nie wiadomo jak mocnych argumentów by się użyło - dla niego zawsze arab to brudas, murzyn - czarnuch; generalnie ludzie gorsi. Tym bardziej niezmienne są takie postawy, kiedy utwierdzane są we własnym mikroświecie "wsi zacofanej", w której każdy boi się wyrażać kontrowersyjne poglądy, by nie być później wytykanym, i w której jedynym autorytetem jest proboszcz przemawiający z ambony o homoseksualistach jako o ludziach chorych i o inwazji arabów próbujących islamizować Europę. To też jest problem.
14-12-2010 19:24 
 Ocena 2 na 2
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
>Jasne, tylko ciężko jest zmienić postawę dziadka, dla którego sprawą honoru jest niezmienianie poglądów; chociażby nie wiadomo jak mocnych argumentów by się użyło - dla niego zawsze arab to brudas, murzyn - czarnuch; generalnie ludzie gorsi. Tym bardziej niezmienne są takie postawy, kiedy utwierdzane są we własnym mikroświecie "wsi zacofanej", w której każdy boi się wyrażać kontrowersyjne poglądy, by nie być później wytykanym, i w której jedynym autorytetem jest proboszcz przemawiający z ambony o homoseksualistach jako o ludziach chorych i o inwazji arabów próbujących islamizować Europę. To też jest problem.
>

No tak homosie to ludzie z pewnością zdrowi, przecież to oznaka zdrowia i tężyzny fizycznej, a araby nie próbują islamizować europy. Święte słowa, wszak islam to religia miłości do bliźniego, a wysadzanie w powietrze drapaczy chmur, środków komunikacji miejskiej to tylko przejaw tej miłości i miłosierdzia, po prostu przyspieszają dostąpienia bram raju.
Manian (950 punktów)
>No tak homosie to ludzie z pewnością zdrowi, przecież to oznaka zdrowia i tężyzny fizycznej
Widzę, że jesteś fanem Korwina-Mikke, a tak poważnie to po raz kolejny widzę, tą polską zaściankowość. Ciemnogród totalny, widać, że PRL zrobił swoje.
>a araby nie próbują islamizować europy.
hm.. ciekawe, gdzie ty spotkałeś konia, który islamizował Europejczyków.
>Święte słowa, wszak islam to religia miłości do bliźniego, a wysadzanie w powietrze drapaczy chmur, środków komunikacji miejskiej to tylko przejaw tej miłości i miłosierdzia, po prostu przyspieszają dostąpienia bram raju.
to nie muzułmanie ukrzyżowali Chrystusa, to nie muzułmanie mordowali niewinnych Bośniaków, to nie muzułmanie ukradli mi 300 zł. Każda religia ma tyle samo za uszami. Gdzie ty widzisz tę islamizację? Masz meczet na podwórku? Jak się nie podoba, zapraszam do Watykanu, albo idź swoją historię opowiedzieć księdzu, pewnie weźmie Cię na kolana. I właśnie w takich momentach jest mi wstyd za Polaków.
14-12-2010 20:52 
 Ocena 1 na 1
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
>>No tak homosie to ludzie z pewnością zdrowi, przecież to oznaka zdrowia i tężyzny fizycznej
>Widzę, że jesteś fanem Korwina-Mikke, a tak poważnie to po raz kolejny widzę, tą polską zaściankowość. Ciemnogród totalny, widać, że PRL zrobił swoje.

No cóż jeśli ciemnogród to niewidzenie faktów, to chyba ty raczej do niego należysz nie ja. Rozumiem, że zgadzasz się z moją tezą, że homosiowanie to oznaka zdrowia psycho-fizycznego. Gratuluję jasnogrództwa.

>>a araby nie próbują islamizować europy.
>hm.. ciekawe, gdzie ty spotkałeś konia, który islamizował Europejczyków.

Ale śmieszne .

>>Święte słowa, wszak islam to religia miłości do bliźniego, a wysadzanie w powietrze drapaczy chmur, środków komunikacji miejskiej to tylko przejaw tej miłości i miłosierdzia, po prostu przyspieszają dostąpienia bram raju.
>to nie muzułmanie ukrzyżowali Chrystusa, to nie muzułmanie mordowali niewinnych Bośniaków, to nie muzułmanie ukradli mi 300 zł. Każda religia ma tyle samo za uszami. Gdzie ty widzisz tę islamizację? Masz meczet na podwórku? Jak się nie podoba, zapraszam do Watykanu, albo idź swoją historię opowiedzieć księdzu, pewnie weźmie Cię na kolana. I właśnie w takich momentach jest mi wstyd za Polaków.

Do Polski ta zaraza jeszcze nie dotarła ale kraje europy zachodniej takie jak np Francja to mają problem. Poszukaj sobie w necie danych na temat ilości meczetów, a np kościołów we Francji lub Wielkiej Brytanii, a może cię nagle olśni.

Ta twoja wyliczanka jest śmieszna, bo o ile 300 zł może zakorbić przedstawiciel każdej religii, o tyle nie każda religia ma za swoją doktrynę zniszczenie całych państw i narodów, jak chociażby niektórzy sąsiedzi Izraela.

Widzę, że światło jasnogrodu tak cię oślepiło, iż zasłania ci podstawowe i dość oczywiste fakty.

14-12-2010 21:14 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>Do Polski ta zaraza jeszcze nie dotarła ale kraje europy zachodniej takie jak np Francja to mają problem. Poszukaj sobie w necie danych na temat ilości meczetów, a np kościołów we Francji lub Wielkiej Brytanii, a może cię nagle olśni.
nie każdy muzułmanin to terrorysta człowieku. Co ma ilość meczetów i kościołów? Widocznie takie jest zapotrzebowanie. Religia to tak naprawdę moda i liczy się trend, teraz jest mod ana islam.
>nie każda religia ma za swoją doktrynę zniszczenie całych państw i narodów, jak chociażby niektórzy sąsiedzi Izraela.
Izrael jest oczywiście biednym krajem, któremu wszyscy zagrażają. Przypominam Ci, że to Izraelczycy blokują dostawy żywności do Palestyny. Hitler czy Stalin nie byli muzułmanami, a zaszli Polsce za skórę.
>Widzę, że światło jasnogrodu tak cię oślepiło, iż zasłania ci podstawowe i dość oczywiste fakty.
Twoje fakty nic nie wnoszą, oprócz świadomości iż w Europie mieszkają muzułmanie. Ja nic nie mam do nich, bo bardziej obawiam się fanatyków spod Pałacu Prezydenckiego niż muzułmanów. A poza tym zwiększenie ilości muzułmanów w naszym kraju wpłynęło by dobrze na sytuację kredytobiorców, którzy mogliby wziąć kredyt na lepszych warunkach, gdyż islam zabrania lichwy i to jest fakt.
15-12-2010 09:17 
 Ocena 4 na 4
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>...A poza tym zwiększenie ilości muzułmanów w naszym kraju wpłynęło by dobrze na sytuację kredytobiorców, którzy mogliby wziąć kredyt na lepszych warunkach, gdyż islam zabrania lichwy i to jest fakt.

Maja więcej zalet: tną łapki złodziejom, to dopiero była by zabawa. Sejm i jednoręki bandyta na każdym korytarzu... Jednak mniemam, że negatywnie wpłynęło by to zapewne, w Polsce, na wyrób np. rękawiczek...

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
>Ja nic nie mam do nich, bo bardziej obawiam się fanatyków spod Pałacu Prezydenckiego niż muzułmanów.
Pamięta ktoś jeszcze, jaki los spotkał Theo van Gogha? Fanatyków krzyżowych też bardzo nie lubię, ale jednak nie przypominam sobie, by kogokolwiek zabili.
>...gdyż islam zabrania lichwy i to jest fakt.
Lichwa to, niestety, podstawa nowoczesnej bankowości. Jeżeli nie bierze się procentu, to po co w ogóle pożyczać? Lepiej trzymać w skarpecie! Problem w tym, że bez pożyczania forsy przestanie się kręcić gospodarka.
15-12-2010 21:54 
 Ocena 2 na 2
Manian (950 punktów)
>Pamięta ktoś jeszcze, jaki los spotkał Theo van Gogha? Fanatyków krzyżowych też bardzo nie lubię, ale jednak nie przypominam sobie, by kogokolwiek zabili.
oni akurat nie, ale bośniackich muzułmanów z zimną krwią mordowali chrześcijanie.
>Lichwa to, niestety, podstawa nowoczesnej bankowości. Jeżeli nie bierze się procentu, to po co w ogóle pożyczać? Lepiej trzymać w skarpecie! Problem w tym, że bez pożyczania forsy przestanie się kręcić gospodarka.
Co innego branie procentu należytego za usługi bankowe, a co innego horrendalna lichwa za kredyt, który trzeba oddać niemalże w dwukrotnie większej kwocie niż ta pożyczona
15-12-2010 22:16 
 Ocena 4 na 6
liliac (147340 punktów)
>Fanatyków krzyżowych też bardzo nie lubię, ale jednak nie przypominam sobie, by kogokolwiek zabili.

Hmmm...George Tiller, John Bayard Britton i David Gunn, zabici przez chrześcijańskich aktywistów antyaborcyjnych? Chrześcijańska terrorystyczna organizacja antyaborcyjna Army of God (AOG)?

I reakcje dzielnych polskich katolików po morderstwach?

www.fronda(*)erlikowski/blog/zwyciestwo_zla
fronda.pl/(*)a_smierc_w_nieslusznym_miejscu
Cytat:
Moim skromnym zdaniem w sytuacji gdy państwo nie jest w stanie położyć kresu dokonującemu się złu zabójstwa, a jednostka odczuwa nakaz sumienia, żeby to zło powstrzymać poprzez eliminację fizyczną zabójcy, to zabicie go jest zwolnione z moralnej sankcji, czyli nie jest grzechem, lecz moralną koniecznością.


Cytat:
To prawda, że "cel nie uświęca środków" i że "zło zwyciężą się dobrem". Te zasady odnoszą się jednak do czynów "wewnętrznie złych", a więc np. morderstwa niewinnego, cudzołóstwa, kłamstwa, bluźnierstwa. Takie czyny są zawsze zakazane, nawet gdyby za ich pomocą można by uratować cały świat. Zabicie złoczyńcy nie jest jednak czynem "wewnętrznie złym" dlatego ślepe odnoszenie do niego tych zasad nie jest rzeczą trafioną. Tutaj chyba mamy do czynienia z przypadkiem uzasadnionej obrony (tych, którzy nie moga się sami bronić) przed niesprawiedliwą agresją.


Cytat:
To była obrona konieczna przed dalszymi morderstwami. Jeżeli państwo nie izoluje morderców, a wprost przeciwnie - pozwala im mordować niewinne istoty to państwo jest wtedy szatańskie i mamy prawo wtedy sami zabrać się do obrony niewinnych przed mordercami. Jako, że społeczeństwo nie ma wiezień dla trzymania morderców, pozostaje tylko jedno wyjście - zabijać morderców, aby bronić niewinnych przed ich działaności zbrodniczą. Dlatego póki państwo nie zacznie izolować morderców, należy wszystkich aborcjonistów zabić w obronie tych co sami bronić się nie mogą. Oczywiście najlepiej aby wcześniej ich o tym ostrzec, dać szanse na nawrócenie. Jeżeli się nawróca to nie zabijać, jeżeli dalaej bedą mordować to zabić - przedtem pozwolić im na modlitwę i dać księdza aby ich wyspowiadał.


Cytat:
Natomiast zapewne obcięcie takiemu rzeźnikowi rąk byłoby mniej szkodliwe niż zabicie go i przy tym załatwiałoby jednocześnie dwie sprawy: 1. nie mógłby więcej zabijać; 2. pozostałaby mu przynajmniej teoretyczna szansa na nawrócenie i odpokutowanie swoich win.
15-12-2010 08:30 
 Ocena 3 na 5
liliac (147340 punktów)
>No cóż jeśli ciemnogród to niewidzenie faktów, to chyba ty raczej do niego należysz nie ja. Rozumiem, że zgadzasz się z moją tezą, że homosiowanie to oznaka zdrowia psycho-fizycznego.

Proponuję ograniczyć tego typu retorykę.
15-12-2010 02:20 
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)
>.. proboszcz przemawiający z ambony o homoseksualistach jako o ludziach chorych i o inwazji arabów próbujących islamizować Europę.
Może zwyczajnie kler walczy z konkurencją..
Manian (950 punktów)
>>.. proboszcz przemawiający z ambony o homoseksualistach jako o ludziach chorych i o inwazji arabów próbujących islamizować Europę.
>Może zwyczajnie kler walczy z konkurencją..
nie może, a na pewno.
ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
>>Może zwyczajnie kler walczy z konkurencją..
>nie może, a na pewno.
Już bez przesady. Ateizacja, owszem, może nastąpić, ale przechodzenie na islam...
Manian (950 punktów)
>Już bez przesady. Ateizacja, owszem, może nastąpić, ale przechodzenie na islam...
Ja bym z tym nie miał problemu, jestem w stanie zaakceptować wyznawcę każdej religii, nawet wyznawców Maradony. Uważam, że islam to wbrew pozorom może to być religia przyjazna, a terroryzm to argument, który jest najprostszy i najwygodniejszy.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365