>Każdy z nas doskonale wie że powoli zbliżamy się do >wyborów miejskich. Wiem że jest to trochę drażliwy temat. >no przecież to polityka. Ale jednak interesuje mnie opinia >ludzi na temat tych wyborów. >Czekam na wypowiedzi. Nie uważam, żeby dla ludzi świadomych społecznie był to temat drażliwy. Powinniśmy go poruszać jak najczęściej. Mimo strasznej degradacji klasy politycznej w naszym kraju, wybory to jedyna skuteczna forma przeciwdziałania upadkowi ideałów państwa demokratycznego i obywatelskiego. Niestety obywatele świadomi politycznie w większości obrazili się na polityków (i pewnie słusznie). Skutkiem czego o losach naszych i naszego kraju decyduje nieświadoma i niewykształcona tłuszcza, ciągle łaknąca prostych prawd i obietnic bez pokrycia. Skrzętnie wykorzystują to populiści, którzy wręcz gardzą świadomą i wykształconą częścią społeczeństwa, a ich tuby propagandowe skierowane są prosto w tłum. Dalsze ignorowanie polityki przez ludzi dokonujących świadomych wyborów, jest jak pęd lemingów w przepaść . Nie chodzi tu o jakąkolwiek agitację na rzecz którejś z formacji politycznych, po prostu należy głosować, ale świadomie. Zaangażowanie społeczeństwa w sprawy polityczne nie musi kończyć się, na ciągłym psioczeniu na polityków. Tym bardziej, że wybory samorządowe dają nam okazję do personalnego wskazania naszego wyboru. W ten sposób łatwiej jest nam rozliczać, osoby które zatrudniamy na stanowiskach publicznych . W lokalnych społecznościach łatwiej się nam dowiedzieć co sobą reprezentuje dany kandydat, jakim jest człowiekiem. Decyzja wyborze kandydata czy opcji politycznej nie powinna ograniczać się do przeczytania ulotki czy obejrzenia spotu wyborczego. Zachęcam zatem wszystkich by w najbliższym czasie dokonali świadomych wyborów i oddali swój głos bez względu na to jaką opcję wybiorą.
Fidel --> Fidelis --> pełen wiary --> WIARY W CZŁOWIEKA !
|