>
mam takie zadanko z polakaa ja mam sprawdzian z działu "Fizyka kwantowa". Nauczy się ktoś za mnie, albo jeszcze lepiej napisze mi go ?

>
jak rozumiesz opozycje rozum-serce czy uważasz że ta>
opozycja ma sensJak nie wiesz od czego masz zacząć, to najlepiej zacznij od początku - postaw tezę (teza to tak jakby pierwsza nasza opinia jaka na przychodzi do głowy widząc dany temat).
A tak w ogóle to masz się oprzeć o co pisząc to ? - o ścianę, o opinię innych, o teksty literackie czy pozaliterackie ?
Jeżeli o literackie to możesz przejść do dalszej części posta

Przykładowe tezy:
1. "Pierwsze westchnienie miłości to ostatnie westchnienie rozumu." (Eliza Orzeszkowa), (w domyśle serce symbolizuje miłość)
- rozum nie idzie w parze z uczuciem
- rozum przegrywa z miłością
etc...
2. Wyższość "czucia i wiary" nad "szkiełkiem i okiem" - "Romantyczność" A. Mickiewicza
- rozum jest zbyt wąski, aby pojąć serce
- nie wszystko da się wytłumaczyć rozumem
3. "Ty sobie roisz czary, latawce: Filozof inaczej myśli." ("Balon" Adam Naruszewicz)
- monotematyczność serca
- rozum jest darem, daje możliwość zmiany perspektywy patrzenia
- dzięki rozumowi można osiągnąć wszystko
Niestety tezy, które Ci podsunęłam są wybiórcze i nie nadają się do pracy przekrojowej.
To tyle w ramach pomocy międzyuczniowskiej

Vendetta