 |
Dlaczego Kościół nienawidzi Masonów? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-12-2006 13:12 | bursztynowicz (6 punktów) | Dlaczego Kościół nienawidzi Masonów? | Caly czas nie moge pojąć jak Kościół w duchu ekmenicznym niszczy wszystkich którzy odważą się mysleć. Czytałem ostatnio "Klucz Hirama" - dwóch masonów przedstawia tam swoja wizję chrzescijaństwa, zupełnie odbiegającą od ogólnie obowiązującej, ale nie nawołują oni do palenia stosów! Podają swoje dowody, ale nikogo nie zmuszają do wiary na siłe. Każdy sam ocenia siłę ich argumentacji. Zero agresji i nienawiści! Czy Masoneria rzeczywiście jest tak niebezpieczna jak twierdzi kościół? A jeśli tak to jak sie można do niej zapisać?  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| dajmonion (3663 punktów) |
Masoneria od samego początku jej powstania (1717 r.) głosiła ideę braterstwa pomiędzy narodami i wyznawcami różnych religii. Hasło wprawdzie szczytne, ale zrównujace wszystkie religie. Wierzący masoni opowiadali sie za deizmem, postulowali antydogmatyczną religię naturalną.
dajmonion
|
|
| Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | > Czy Masoneria rzeczywiście jest tak> niebezpieczna jak twierdzi kościół?Po części.... Niebezpieczna jest dla kościoła, ponieważ jest świetną alternatywą (patrz: racjonalną). Kościół działa w tym momencie w bardzo prosty sposób: mniej wiesz - łatwiej Tobą manipulować. > A jeśli tak to jak sie> można do niej zapisać?  Niestety nie wiem, ale jak się dowiesz, to daj mi znać 
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
| Pandorra (1289 punktów) | Wierni zostali nauczeni, ze masoni są źli i podejrzewam, że większośc tzw. zwyklych ludzi nawet nie wie kto to taki. Powtarzają formułki o Żydach i masonach, a przyciśnięci do muru w kwestii definicji mówią, że mason to po prostu zły ateista. Oświata ma wiele do zrobienia w tym kraju.
|
|
 | | Thorvoy (6588 punktów) | > Wierni zostali nauczeni, ze masoni są źli i podejrzewam, że większośc tzw. zwyklych ludzi nawet nie wie kto to taki. Powtarzają formułki o Żydach i masonach, a przyciśnięci do muru w kwestii definicji mówią, że mason to po prostu zły ateista.Jakby ateista mógł być dobry...
|
|
|  | | Pandorra (1289 punktów) | > >Wierni zostali nauczeni, ze masoni są źli i podejrzewam, że większośc tzw. zwyklych ludzi nawet nie wie kto to taki. Powtarzają formułki o Żydach i masonach, a przyciśnięci do muru w kwestii definicji mówią, że mason to po prostu zły ateista.> Jakby ateista mógł być dobry...  Faktycznie, śmiesznie wyszło  Ale i tak wiesz, o co mi chodzi.
|
|
| Petite Violette (273 punktów) | > A jeśli tak to jak sie> można do niej zapisać?  Masoneria funkcjunuje jak braterstwo, aby zostac masonem trzeba wiec poznac masona...Ten wlasnie albo jakis inny stwierdzi ze jestes godzien masonerii i wtedy masz szanse na inicjacje...Ale bardzo rzadko ktos ujawni ze jest masonem... Pozdrawiam
Z racji dwujęzyczności, moja polszczyzna może nie być doskonała.
|
|
| maciek (1053 punktów) | > A jeśli tak to jak sie> można do niej zapisać?  Poszukaj sobie w sieci stron i dowiesz się jak się można zapisać.
|
|
| JATO (2644 punktów) | Dla KRK niebezpieczne jest wszystko, co stanowi konkurencję. I jeszcze proste pytanie. Po co chcesz "zapisywać się" do masonerii. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
| Patty Matheson (2087 punktów) | > Caly czas nie moge pojąć jak Kościół w duchu ekmenicznym> niszczy wszystkich którzy odważą się mysleć.A to takie proste...  Kościół jest instytucją budującą swą potęgę na władzy nad ludem, a który myślący da sobą władać? No właśnie, mysliciele nie są Kościołowi potrzebni, są niebezpieczni. Są nie do opanowania. Jak już raz głębiej pomyslą, to nie przestaną, bo to wciąga  I tak mogą dojść do tego, że Kościół niekoniecznie ma sens istnienia, odkryją te wszystkie sprzeczności i takie tam. Generalnie mają coś do ukrycia  > dwóch masonów przedstawia tam> swoja wizję chrzescijaństwa, zupełnie odbiegającą od> ogólnie obowiązującej, ale nie nawołują oni do palenia> stosów! Podają swoje dowody, ale nikogo nie zmuszają do> wiary na siłe. Każdy sam ocenia siłę ich argumentacji. Zero> agresji i nienawiści!Takie miało być chrześcijańswo. Bardzo się obruszam  na utożsamianie chrześcijaństwa z Kościołem katolickim. No i potem wychodzą sprzeczności. A jakby przyjąć za pewna liczbą znawców tematu, że Kościół wykorzystał tę "religię" do własnej oszałamiającej kariery? > jak sie można do niej zapisać?  Poprosimy list motywacyjny ze zdjęciem i dowodem wpłaty na konto...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|