Witam.
Przed założeniem tegoż wątku przetestowałem to na własnym ocenionym, ale nie skomentowanym poście - zadziałało.
(W celach doświadczalnych dopisałem nieznaczącą kropkę.) Wcześniej ta funkcjonalność nie zwróciła mojej uwagi w poniżej opisanym "ukrytym przeznaczeniu"

Przeglądając dziś wypowiedzi na forum zdarzyło mi się dla kilku z dokonać oceny
(jak nieistotne).
Jednak jakiś czas później przeglądając ponownie jeden z wątków zauważyłem, że treść ocenionej wcześniej przeze mnie wypowiedzi znacznie się wydłużyła ...

Zapoznałem się więc z dodaną treścią ponownie i finalnie uznałem, że zmiana treści w tym wypadku nie zmienia jej sensu, a więc i nie wpływa na moją ocenę. Jednak w tym samym momencie nasunęło mi proste jednak uważam, że
istotne pytanie:
A co jeśli sens wypowiedzi w skutek edycji ulegnie znaczącej zmianie?
W zasadzie sprawa zdawałoby się nieistotna. Ktoś pisząc odpowiedź spieszył się, coś przegapił itd., itp. - różnie to bywa

Wypowiedź została upubliczniona, oceniona i w zasadzie jest OK, ale autor np.: 1h później widzi w swojej wypowiedzi
karygodną pomyłkę
(a post został już oceniony np.: 8 razy i ma status x pkt.). Wypowiedzi nikt jeszcze nie skomentował, więc ją edytuje nanosi poprawkę i już jest zadowolony, że usunął swoją "gafę"

W sumie wszystko jest ok, ale...
Ale usunięcie owej "karygodnej" pomyłki
diametralnie zmieniło sens wypowiedzi... a co za tym idzie mogło również
diametralnie zmienić ocenę owej wypowiedzi . . .
(nie o punkty mi chodzi, ale o tym poniżej) W przykładzie podaję działanie w dobrej wierze.
Jednak nie od dziś piszę na forum i widziałem różne "Polaków" poczynania więc nasunęło mi się kolejne pytanie: A co jeśli ktoś wykorzysta to świadomie i zrobi kilka osób w "bambuko"? Ocena posta nie jest jawna, więc inni forumowicze się nie dowiedzą kto kogo i dlaczego, ale osoby oceniające mogą poczuć się choćby oszukane
(mniej delikatne określenia pominę...).
Dlatego też na bazie powyższych przemyśleń proponuję pewne "drobne" acz
istotne zmiany w funkcjonowaniu opcji
EDYCJA:
Proponuję ograniczyć prawo edycji wypowiedzi wyłącznie do sytuacji kiedy to wypowiedź nie jest jeszcze:
1. skomentowana (ja taki stan zastałem już w momencie rejestracji),
2. oceniona.Jeśli przy wypowiedzi pojawi się ocena, bądź wypowiedź została przez kogoś skomentowana to prawo zmiany treści takiej wypowiedzi ma już wyłącznie moderacja.
Pozdrawiam