>Unia Lewicy apeluje do Marszałka Sejmu RP Grzegorza Schetyny o podjęcie działań zmierzających do >powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie działalności komisji wspólnej rządu i episkopatu. >Funkcjonowanie tej komisji jest niezgodne z normami prawnymi zawartymi w Konstytucji RP, a decyzje >przez nią podjęte w ciągu 20 lat działalności, w jawny sposób stawiają interes kościoła >rzymskokatolickiego nad państwowym i społecznym. Trzeba nie tylko zakończyć ten proceder, ale też >zbadać, jak była w nim rola dygnitarzy kościelnych oraz polityków wszystkich rządzących Polską >partii politycznych, od prawicy po SLD. Rozdawanie majątku społecznego, rzędu miliardów złotych >rocznie, w imię własnych politycznych interesów winno znaleźć swój epilog w niezawisłych sądach RP. W tym apelu, wiodącym jest SLD. Jeśli dopatruje się niezgodności działania z normami prawnymi, to nie ma co deliberować więcej. Komisja Majątkowa działała nielegalnie, więc przepadkowi ulegają jej decyzje. Wracamy do stanu wyjścia i żądamy pierw udokumentowanego spisu krzywd jakich doznał Kościół po 1945 r. Wtedy będzie jasno widać na co chrapkę ma Kościół. W tej chwili żądaniom nie widać końca. Na moje, Kościół się niesamowicie obłowił dzięki służalczej i bezmyślnej nadgorliwości członków Komisji, posiadając już więcej niż za II Rzeczpospolitej. A co do szukania winnych, to nie widzę powodów by sprawa się rozmyła.
|