 |
Ciekawa i prawdziwa bajka z naszego ustroju Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-03-2007 18:32 | Szczepanik (821 punktów) | Ciekawa i prawdziwa bajka z naszego ustroju | Opowiem Wam dzisiaj drodzy Państwo bajkę o naszym ustroju. Bajka niestety jest prawdziwa i dlatego tym bardziej warta przeczytania. Od pewnego czasu prowadzę otwarty konflikt z kilkoma urzędasami dzielnicy Bielany. Urzędasy te postanowiły posprzątać pewien placyk celem jakiejś bliżej nieokreślonej inwestycji. Nie chodzi nawet o to czy i ile będą mieli z tego pieniążków, ale o sposób postępowania z mieszkańcami. Mianowicie postawili znak strefy zamieszkania typu A i wymuszali na straży miejskiej częste wizyty przy okazji łamiąc szereg artykułów. Nie wchodząc w szczegóły rzecz błaha, ale postawiłem bronić swoich racji w sądzie. Jakież było moje zdziwienie, gdy otrzymałem wyrok - nie wezwanie, ale wyrok. Jak w Procesie Kafki. Po prostu nie do wiary. To co się dzieje w tym kraju, jest niedopuszczalne. Jest to jawne złamanie Wolności. I nie ustąpie bez względu na wszystko. Na wstępie odwiedzę paru radnych, a następnie burmistsza. A potem może nawet zajrzę do Pani prezydentówny Warszawy. Sędziny podpisującej wyrok tez nie omieszkam odwiedzić. To moim zdaniem ważniejsze nawet od pracy. Nie możemu zostawić takiego gówna naszym dzieciom. Naszym obowiązkiem jest działać. Koniec bajki. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| FailSafe (308 punktów) | odwiedzimy cię na cmentarzu. A rodzice nie uczyli by z mafią nie zadzierać? Tak na poważnie: odpuść sobie, bo urzędnicy i państwo są w praktyce nawet gorsi od mafii. Mafiosi przynajmniej zabiajają siebie nawzajem. Urzędasy likwidują zwykłych obywateli, tylko w mniej widowiskowy sposób...
Wojownik Szarej Strony Mocy...
W tej wojnie nie ma zwycięzców... Ale można mniej przegrać...
|
|
 | | Jarek Kubaszewski | > Tak na poważnie: odpuść sobie Nie zgadzam się: Trzeba walczyć o swoje. Najlepszym przykładem jest rejestracja PSR.
|
|
 | | mefta (480 punktów) | > Tak na poważnie: odpuść sobie, bo urzędnicy i państwo są w praktyce nawet gorsi od mafii.Nie zgadzam się. Ja wygrałam sprawę z ZUS-em. Nie miałam adwokata, ale w moim mniemaniu miałam racje no i udało się. Adwokat ZUS-u stwierdziła, że nie będą się odwoływać bo to bezsensu ponieważ sprawa i tak była przegrana, ale ZUS stosuje taktykę "a może klient się nie odwoła, może będzie się bał bo ZUS to potęga". Wcale mi nie przykro, że naraziłam ZUS na spore koszty 
Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji...
|
|
| Jarek Kubaszewski | > Naszym obowiązkiem jest działać.Trafiłeś w samo sedno.
|
|
| Kajka (129 punktów) | Moi rodzice od 15 lat walczyli o podział ich gruntu na działki budowlane. 15 lat wój gminy wydawał decyzję negatywną, odwoływali się do sądów, każda taka procedura trwa ok 2 lat, sąd stwierdzał, że wójt wydał decyzję z rażącym naruszeniem prawa, uchylał tą decyzję po czym rodzice ponownie składali wniosek o podział gruntu a wójt wydawał ponownie negatywną decyzję.. Po 15 latach wójt przegrał wybory a nowy wydał decyzję pozytywną w 2 miesiące po rozpoczęciu urzędowania.. Historia chodź zakończona sukcesem mogła się ciągnać latami ponieważ w Polsce wójt nie ma ograniczonej liczby kadencji tak jak prezydent, może pełnić tą funkcję dożywotnio a także nie ma prawnych możliwości zmuszenia go do wydania decyzji zgodnej z prawem, może do usranej śmierci wydawać niezgodną z prawem decyzję którą sąd będzie do usranej śmierci uchylał... I tak w kółko...
|
|
 | Michał Stanislawkiewicz (1358 punktów) (zablokowany) | >w Polsce wójt nie ma ograniczonej liczby kadencji tak jak prezydent, może pełnić tą funkcję dożywotnio a także nie ma prawnych możliwości zmuszenia go do wydania decyzji zgodnej z prawem, może do usranej śmierci wydawać niezgodną z prawem decyzję którą sąd będzie do usranej śmierci uchylał...<
Już nie - istnieje coś takiego jak Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
|
|
|  | | Kajka (129 punktów) | >>w Polsce wójt nie ma ograniczonej liczby kadencji tak jak prezydent, może pełnić tą funkcję dożywotnio a także nie ma prawnych możliwości zmuszenia go do wydania decyzji zgodnej z prawem, może do usranej śmierci wydawać niezgodną z prawem decyzję którą sąd będzie do usranej śmierci uchylał...< >Już nie - istnieje coś takiego jak Samorządowe Kolegium Odwoławcze. >
Moi rodzice odwoływali się właśnie do SKO, tylko to UCHYLA decyzję wójta po czym trzeba na nowo złożyć wniosek i ten sam wójt wydaje znowu taką samą decyzję. Czyli de facto, mimo istniejącej drogi odwoławczej wójt może w kółko wydawać decyzję po czym SKO stwierdza jej niezgodność z prawem.
|
|
| |  | | AstralStorm (558 punktów) | >Moi rodzice odwoływali się właśnie do SKO, tylko to UCHYLA decyzję wójta po czym trzeba na nowo złożyć wniosek i ten sam wójt wydaje znowu taką samą decyzję. Czyli de facto, mimo istniejącej drogi odwoławczej wójt może w kółko wydawać decyzję po czym SKO stwierdza jej niezgodność z prawem.
Czeski film! Hmm, tak apropos, kto może zatem odwołać wójta z powodów dyscyplinarnych bądź innej niegospodarności?
Posługując się rozumem, wpływamy na prawdopodobieństwa zdarzeń.
|
|
| | |  | | Kajka (129 punktów) | >Hmm, tak apropos, kto może zatem odwołać wójta z powodów dyscyplinarnych bądź innej niegospodarności? > Posługując się rozumem, wpływamy na prawdopodobieństwa zdarzeń. >
Z tego co wiem robi się referendum, tylko problem jest taki, że musi iść wiekszość uprawnionych do głosowania, a ludzie raczej nie znają szczegółów i im się nie chce. Nie wiem natomiast na czyj wniosek rozpisuje się to referendum.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|