Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Powtórka z rozrywki".

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-04-2007 07:23J.Szulc (5723 punktów)"Powtórka z rozrywki".
Marszałek Sejmu Marek Jurek złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Decyzję podjął, gdy Sejm odrzucił popierany przez niego projekt nowelizacji konstytucji dotyczący zwiększenia ochrony życia od momentu poczęcia. PiS nie chce odwołania Jurka, a nawet tego, by punkt dotyczący dymisji marszałka był głosowany przez Sejm.

Popatrzcie, jakich mamy "niezastąpionych" polityków!!!
I jeszcze nikt nic z tym nie zrobił.
To kiedy mamy następne wybory?
Spotkamy sie przy urnach?
Ha! Niekoniecznie z prochami...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pandorra (1289 punktów)

Mam mieszane uczucia.
Z jednej strony to takie trochę operowe zagranie - główny bohater stoi na scenie przez kwadrans śpiewając: "Uciekajmy ach, uciekajmy" zanim faktycznie ucieknie. Liczy się piękny efekt.

Z drugiej strony poseł Jurek słusznie chce złożyć dymisję i byłoby to działanie honorowe i chwalebne, gdybym nie powątpiewała w czystość intencji.
APawłowski (1150 punktów)
>Z drugiej strony poseł Jurek słusznie chce złożyć dymisję i byłoby to działanie honorowe i chwalebne, gdybym nie powątpiewała w czystość intencji.
>
Szkoda że tylko jeden został wytypowany do unoszenia się honorem. Honor - to coś nowego w naszym parlamencie, dawno nie słyszałem.
J.Szulc (5723 punktów)
Mam taka cichą i skromną nadzieję, że może w końcu ktoś w tym parlamencie zacznie myśleć, i to nie tylko o sobie.
Może podstawowe słowa, które powinny być w codziennym zastosowaniu u ludzi, którzy są (między innymi) moimi reprezentantami ( ), zaczną w końcu coś znaczyć, a przede wszystkim obowiązywać... HONOR, OJCZYZNA, NARÓD.

---
Pandorra (1289 punktów)
>Mam taka cichą i skromną nadzieję, że może w końcu ktoś w tym parlamencie zacznie myśleć, i to nie tylko o sobie.

W TYM parlamencie raczej nie nalezy się tego spodziewać.

Nawet marszałek nie umie zachować się należycie - rolą Marszałka jest nieopowiadanie się po żadnej ze stron, a zwłaszcza po stronie własnej partii. Zaangażowanie w spory ideologiczne tak się właśnie kończy.
Jakie piękne samobójstwo
kszan (559 punktów)
Ja równiez mam mieszane uczucia.
Im mniej w PiS takich gości jak Marek Jurek czy Artur Zawisza (podobno też chce zrezygnować) to tym lepiej dla PiS no ale czy jak lepiej dla PiS to lepiej dla nas?
Agnies
>Marszałek Sejmu Marek Jurek złożył rezygnację z
>pełnionej funkcji.

Być marszałkiem i nie przeforsować zapisu o ochronie uszkodzonego zarodka lub będącego wynikiem gwałtu stanowiącego naczelne zadanie i trzon misji marszałkowskiej w RP to stan nie do pogodzenia.

To tak jakby ktoś kazał niemowie korzystać z mównicy sejmowej.

Zmykaj Jurek, zmykaj bo nie mogę już patrzeć jak się męczysz
i cierpisz bidoku.

pike70 (214 punktów)
A podobno Jurek zrezygnował z członkostwa w PIS
wiadomosci.onet.pl/1519176,11,item.html
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
Ktoś tu wspomniał o powtórce z rozrywki. Nie tylko powtórki, samej rozrywki doszukać się nie mogę.
Skomentowałem to-to na blogu:
zbyslaw-smigielski.blog.onet.pl
J.Szulc (5723 punktów)
Plus za teksty, które przeczytałam.
Drogi Panie, śmiać się można na różne sposoby, dlatego wzmianka o powtórce.
Ale może faktycznie należy zacząć oglądać się za chusteczkami?

---
APawłowski (1150 punktów)
Marszałek dostał od pryncypała niezły opiernicz i sie uniósł, bo honorowy taki. Mało że ze stanowiska odchodzi, to jeszcze całkiem nie che się kolegować nawet. Tak oto pryncypał powoli, acz skutecznie, pozbywa się z własnego zaplecza. Na nic się nie zdadzą pogróżki wicepryncypała, że niby to nie ma takich coby byli przeciw a to z powodu niewiedzy tych co przeciw są. Nawet wśród tych co nie wiedzą że wiedzą, do roboty nikogo nie znajdzie, bo ludzie sie boją o swój honor i tak już nie pierwszej świeżości. Niedługo będzie szefo robił łapanki na stanowiska a BOR'owiki będą pilnować gabinetu co by delikwent nie zwiał z pracy. Ciekaw jestem czy to z powodu że wszyscy tak do Irlandii za pracą uciekają czy co? Ale z drugiej strony jak pan Jurek polecenie otrzymał i spartolił robotę to i mu się należało a jeszcze w tak kluczowej sprawie dla istnienia narodu okrutnie ważnej. Mnie tam szef opiernicza a na stanowisku się trzymam i do Irlandii nie jadę (póki co), no chyba żeby szef mój przesadził to pewno bym mu i odpowiedział jak się należy i to mój szef wie, więc się hamuje, nawet jak się okropnie zeźli, bo gdzie on znajdzie drugiego takiego głupiego, co by mu za takie profity tyle robił co ja?
J.Szulc (5723 punktów)
Zawiłe to trochę, ale w końcu zrozumiałam.
Za to też ten plus.


---
rybek (90 punktów)
>Marszałek Sejmu Marek Jurek złożył rezygnację z
>pełnionej funkcji. Decyzję podjął, gdy Sejm odrzucił
>popierany przez niego projekt nowelizacji konstytucji
>dotyczący zwiększenia ochrony życia od momentu poczęcia.
>PiS nie chce odwołania Jurka, a nawet tego, by punkt
>dotyczący dymisji marszałka był głosowany przez Sejm.
>Popatrzcie, jakich mamy "niezastąpionych" polityków!!!
>I jeszcze nikt nic z tym nie zrobił.
>To kiedy mamy następne wybory?
>Spotkamy sie przy urnach?
>Ha! Nie koniecznie z prochami...

Ja z różnych powodów za Markiem Jurkiem nie przepadam. Niemniej jednak go szanuję. Ma to, czego wielu politykom brakuje. Mianowicie przekonania, których gotów jest bronić i broni nie ulegając naciskom swych partyjnych kolegów - no przynajmniej na razie.

A politycy jak zwykle starają sie zająć obywateli sprawami drugorzędnymi zamiast skupić sie na tych, które rzeczywiście są istotne z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego.
J.Szulc (5723 punktów)
Ptzeciętny Kowalski/ Kowalska mówi nie politykierstwu i tyle!

---
kszan (559 punktów)
>Ma to, czego wielu politykom brakuje. Mianowicie przekonania, których gotów jest bronić i broni nie ulegając naciskom swych partyjnych kolegów - no przynajmniej na razie.

Niestety moim zdaniem Marek Jurek jest idealnym wcieleniem Pani Dulskiej. Z jednej strony obrońca życia, Bóg, Honor, Ojczyzna. Z drugiej cyniczny i wyrachowany aparatczyk - popatrz na jego zachowania, gdy jako Marszałek Sejmu kombinował na posiedzeniech, na których opozycja zgłaszała niewygodne dla koalicji projekty. Wczoraj na konferencji pracowej wylewał krokodyle łzy, wspominając, jak to zamknięto obrady rady programowej PiS nie pozwalając mu dojść do głosu. Ciekawe co teraz powie posłaom opozycji, bo jeszcze niedwano wykręcał te same numery, raz nawet oskarżano go o to że zmianił treść tego co uzgadniano w stosunku do tego, co poddano pod głosowanie. Biedaczek, rzeczywiście.
pike70 (214 punktów)
A ja go nie szanuję, bo człowiek mądry powinien być otarty i tolerancyjny, a nie zabetonowany na amen. Nie myliłbym też honoru posła z fanatyzmem religijnym.
APawłowski (1150 punktów)
>Spotkamy sie przy urnach?
>Ha! Nie koniecznie z prochami...
Czemu nie? To może oznaczać koniec PiS. Ja się pytam, kiedy stypa? Jakieś pół litra trzeba by załatwić.
kszan (559 punktów)
>Czemu nie? To może oznaczać koniec PiS. Ja się pytam, kiedy stypa? Jakieś pół litra trzeba by załatwić.
Boje się, że stypa w 2009, po terminowych wyborach parlamentarnych. Podejrzewam, że pozostała część polityków PiS jak mówi, ze wystąpi z PiS to znaczy, ze mówi. No ewentualnie zrobią jakieś koło narodowo-chrzescijańskie i za cholerę nie dopuszczą do rozwiazania parlamentu z przyczyn socjalnych.
Proponuję uważnie obserwować obie strony tzw. sceny politycznej i eliminować takie typy za pomocą długopisu, a właściwie za pomoca braku krzyżyka przy ich nazwisku. Pod warunkiem drodzy milusińscy, że będzie chciało się ruszyć tyłki z domu i pójść na wybory.
nieobecny
Jakiś czas temu, o czym w mediach było szumnie, Jurek dostał od Kaczyńskiego (p.o. Premiera) zadanie doprowadzenia do zmian w Konstytucji. Zadania nie wypełnił, więc nic dziwnego, że kara go za to spotkać musiała. P.o. Premiera w swej łaskawości dał Jurkowi czas na złożenie dymisji.
Wszelkie zachwyty nad "honorową rezygnacją" Jurka z funkcji są jedynie przejawem słabej pamięci zachwycających się.
TyDraniu (6569 punktów)
>Marszałek Sejmu Marek Jurek złożył rezygnację z
>pełnionej funkcji.

Mam nadzieję, że jednego szaleńca mniej na takim stanowisku. Przypomnę, że ten pan spotykał się z Pinochetem, dając mu w prezencie od Narodu Polskiego ryngraf z Matką Boską. No to co, że to zbrodniarz? Ale nasz zbrodniarz, katolicki!

Druga sprawa. Dzięki panu marszałkowi prawie mieliśmy dodatkowe święto wolne od pracy. Otóż chciał, żeby Polacy świętowali 800-lecie wojen krzyżowych! A czemu wolne od pracy? Ponieważ uzbroiłoby się ludzi w widły i pochodnie i spaliłoby się ze dwie kebabiarnie, a Turków wypędziłoby się z miasta, jak za dawnych dobrych czasów.

Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365