Witam! Postanowiłem zasięgnąć Waszej pomocy. Byc może ktoś zna temat, który intryguje mnie od dawna. Kilkanaście lat temu, kolga pożyczyl mi ksiażkę. W wielkim skrócie, oopisywała ona przygodę awanturnika, który udał się na jakąś zapadłą misję katolicką. Po dotarciu do niej okazało sie, że pacujący tam ksiądz umiera i nasz bohater, męczony żadaniem umierającego postanawia się wcielić w rolę księdza. Przypomina sobie cały obrządek mszy, sakramentów, męcza go potężne wyrzytu sumienia ale nawróceni przez misjonarza wierni czekają z nadzieją... Nasz bohater podejmuje dzieło poprzednika i prowadzi misję...najwieksze męczarnie dopadają go podczas spowiedzi. Tak trwa, do momentu przyjazdu na misję zwierzchnika kościoła, biskupa. Mam prośbę...szukam tej książk, chcę raz jeszcze ją przeczytać ale...nie pamiętam ani tytułu ani autora. czy ktoś kojarzy sobie mój chaotyczny być może opis? Proszę o pomoc i ewentualną odpowiedź na adres: lp.pw@31tojlePozdrawiam serdecznie. Leszek Jurek Rybnik |