Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy ktoś zna tę książkę?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
07-05-2003 20:53Leszek JurekCzy ktoś zna tę książkę?
Witam!
Postanowiłem zasięgnąć Waszej pomocy. Byc może ktoś zna temat, który intryguje mnie od dawna. Kilkanaście lat temu, kolga pożyczyl mi ksiażkę. W wielkim skrócie, oopisywała ona przygodę awanturnika, który udał się na jakąś zapadłą misję katolicką. Po dotarciu do niej okazało sie, że pacujący tam ksiądz umiera i nasz bohater, męczony żadaniem umierającego postanawia się wcielić w rolę księdza. Przypomina sobie cały obrządek mszy, sakramentów, męcza go potężne wyrzytu sumienia ale nawróceni przez misjonarza wierni czekają z nadzieją...
Nasz bohater podejmuje dzieło poprzednika i prowadzi misję...najwieksze męczarnie dopadają go podczas spowiedzi. Tak trwa, do momentu przyjazdu na misję zwierzchnika kościoła, biskupa.
Mam prośbę...szukam tej książk, chcę raz jeszcze ją przeczytać ale...nie pamiętam ani tytułu ani autora. czy ktoś kojarzy sobie mój chaotyczny być może opis?
Proszę o pomoc i ewentualną odpowiedź na adres: lp.pw@31tojle
Pozdrawiam serdecznie.
Leszek Jurek
Rybnik

fafo
>Witam!
>Postanowiłem zasięgnąć Waszej pomocy. Byc może ktoś zna
>temat, który intryguje mnie od dawna. Kilkanaście lat temu,
>kolga pożyczyl mi ksiażkę. W wielkim skrócie, oopisywała
>ona przygodę awanturnika, który udał się na jakąś zapadłą
>misję katolicką. Po dotarciu do niej okazało sie, że
>pacujący tam ksiądz umiera i nasz bohater, męczony żadaniem
>umierającego postanawia się wcielić w rolę księdza.
>Przypomina sobie cały obrządek mszy, sakramentów, męcza go
>potężne wyrzytu sumienia ale nawróceni przez misjonarza
>wierni czekają z nadzieją...
>Nasz bohater podejmuje dzieło poprzednika i prowadzi
>misję...najwieksze męczarnie dopadają go podczas spowiedzi.
>Tak trwa, do momentu przyjazdu na misję zwierzchnika
>kościoła, biskupa.
>Mam prośbę...szukam tej książk, chcę raz jeszcze ją
>przeczytać ale...nie pamiętam ani tytułu ani autora. czy
>ktoś kojarzy sobie mój chaotyczny być może opis?
>Proszę o pomoc i ewentualną odpowiedź na adres:
>lp.pw@31tojle
>Pozdrawiam serdecznie.
>Leszek Jurek
>Rybnik

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365