Racjonalista - Strona głównaDo treści
Papafilia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
15-10-2003 10:57Leon Bod BielskiPapafilia
Z trwogą obserwujemy rozwijanie się powszechnego kultu jednostki w odniesieniu do
Jana Pawła II. Papież kreowany jest na osobę o niemal boskim autorytecie a stawiane
mu pomniki, nadawanie ulicom i szkołom nazw jego imienia świadczy o swoistej
papofobii(???- papafilii !!!), która ogarnia cały kraj. Potwierdzeniem postępującego
kultu jednostki jest ogólna reakcja, jaką wywołują jakiekolwiek krytyki i negatywne
oceny JPII. Ślepe i bezkrytyczne ubóstwianie Papieża kontrastuje z wynikami badań,
jakie zaprezentował dziennik Rzeczpospolita, gdzie za nieomylnego w sprawach wiary
uznaje go mniejszość Polaków - zaledwie 42%. Papafilia pasuje tu
jednoznacznie....

Paweł Kryszczuk (3 punktów)
"Kapłani palą świece, cześć oddają
Króla na tronie w Boga zamieniają"

Kiedy słyszę hasło "papież" natychmiast mam w głowie ten zgrabny fragmencik pewnej pieśni.

Michał Pluciński
to typowe u Polaków...skrajny kult jednostki
z autopsji wiem - możesz nie wierzyć w Kościół, możesz nie wierzyć w Boga, ale w papieża wierzyć musisz...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365