Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kundelki larum grają!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
20-11-2003 04:56Leon Bod BielskiKundelki larum grają!
Ponoć władze Poznania sprzedały zbyt tanio Kulczykowi teren w centrum miasta, co szczególnie zirytowało naczelnego Neandertalczyka IIIRP, niejakiego Marcina Libickiego de domo ZCHN, de suterena LPR. Tego samego, który ani razu nie zaprotestował, gdy od 14 lat niemal dzień w dzień na jego oczach protektor obydwu kanap, Krk, dostaje setki i tysiące takich placów albo za złotówkę albo zgoła darmo od uniżonych, klęczących przed konfesjonałem władz różnych miast, rzecz jasna po pełnym uzbrojeniu w media i infrastrukturę. A potem sprzedaje z wielomilionowym zyskiem albo wczorajszym darczyńcom albo pod supermarkety, którym później pisze plan handlu z wyłączeniem niedziel i dni według Krk świątecznych... Podejrzewać należy, że Kulczyk musiał komuś wejść w paragon albo zgoła na odcisk. Komu, jeśli odezwały się nożyce ostro tnące, wyostrzone na poselskich dietach i kościelnym żołdzie? Nietrudno się domyślić, że jeśli zajadle szczekają kundelki na prymasowskim podwórku i rwą łańcuchy to ten ktoś- w tym przypadku Kulczyk- ani chybi na panaprymasowe podwórko wlazł i pokrzyżował ekscelencji szyki albo zgoła przytrzasnął mu paluszki majdrujące w kufrze pełnym złota, zaoszczędzonego dzięki kościelnym beneficjom dartym od włazidupczo spolegliwych władz świeckich....Kościół zawsze pierwszy stał, stoi i stać będzie do wszelkich wziątek, podarków, datków, testamentów, nadań, ulg, zwolnień i darowizn. Ktoś, kto o tym zapomina i wybiega "przed orkiestrę" musi się liczyć ze zmasowanym acz dyskretnym atakiem świętych mężów i ich poselskich absztyfikantów, wniebogłosy drących koparę w obronie ziemskich interesów tych panów.
Zawsze czyjś zysk, jakimś cudem pozyskany przed chwilowo zagapionym kościelnym wielmożą postrzegany był, jest i będzie jako kościelna strata...A to boli!! Tego Ojciec nasz i Matka nasza, Kościół nasz Powszechny jak dzieciom swoim nigdy nie wybaczał!! Jak nie uznaje i nie wybacza żądania wypłaty sądownie orzeczonego odszkodowania za utratę zdrowia na katolickim cmentarzu...Jednak nic to- na swoich usługach Krk ma posłusznych posłów, senatorów, spolegliwych prokuratorów, adwokatów, sędziów, policję, żandarmerię- i całą armię IIIRParafialnej, gotową na rozkaz feldkurata bronić Krk jak Iraku przed Irakijczykami! Współczuję Panu, Panie Kulczyk!! Radzę po dobroci- zapisz Pan te tereny Kościołowi kat. w spadku i dołóż porządną lafę na dodatek. Albo zrzeknij się Pan tych terenów od ręki, najlepiej na rzecz Krk. Libicki będzie syty sprawiedliwości, nie będzie szczekających kundli pod płotem glempowych włości i pan Glemp sen będzie miał spokojny. Książęta lubią, gdy magnaci składają należne im hołdy i daniny...najlepiej od razu na kolanach, żeby później nie było, że należnych hołdów wraz z daniną nie oddano.... Z poważaniem

Roman (1901 punktów)
Państwo to Jan.

kasstor26.webpark.pl/panstwo.htm

pozdro
RG

--
RG

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365