 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-12-2003 01:15 | iwan | wolno-mysliciele | GDYBY KTOREMUS KATOLIKOWI UDALO SIE UZYC SWOJEGO ROZUMU,PEWNIE POCZULBY NIEBIANSKIE OSWIECENIE. OSLEPILA BY GO WIEDZA I WIARA KTORA W NIM DRZEMIE OD SREDNIOWIECZNYCH POKOLEN. KAZDY Z NICH WYCHODZAC Z ZALOZENIA ,ZE JEST TO RELIGIA SLUSZNA BO PO RODZICACH I Z DZIADA PRADZIADA. A CZY DZIAD I PRADZIAD PROCZ WIESCI Z KAPLICY ,POSIADAL INNE WIADOMOSCI ,NAWET TE BIBLIJNE ALE SAMEMU CZYTANE. - WIELEBNI PRAWDA MANIPULOWALI NA SWOJE POTRZEBY,CO CZYNIA TO DO DNIA DZISIEJSZEGO NAWET Z POMOCA SWOICH SWIECKICH MINISTRANTOW Z SLD. KTORY SZARY KATOLIK ZASTANAWIAL SIE NAD TYM, IZ WINA RODZICOW PRZECHODZI NA DZIECI. A CZY DZIECI SA WINNE TEMU ZE RODZICOW MAJA NIEKUMATYCH W DZIEDZINIE SWOJEJ WIARY. KAZDY POWIE ZE NA TYM POLEGA WIARA, TYLKO ,GDY UWIERZYLI POLITYKOM DOZNALI ROZCZAROWAN I CALE ZLO PRZYPISUJA WLASNIE IM. CI POLITYCY PRZYKLADY TOTALNEGO OGLUPIANIA PRZEJELI OD SWOICH KAMRATOW Z WATYKANU. TUTAJ WIARA SIE SKONCZYLA,POLITYCZNE DNO DOTYKA PRAWIE CALY NAROD. NIKT PRZY ZDROWYCH ZMYSLACH JUZ NIE BEDZIE CHCIALODDAC SWEGO GLOSU NA KOGOS ,KTO ZAWIODL NADZIEJE INNYCH. KATOLICYZM TO TEZ POLITYKA ,NIE JAKAS TAM WIARA . WIARA CZLOWIEK MA SZUKAC SWEGO WYBAWIENIA ,NIE POLEROWANIEM POSADZEK W AMBASADACH WATYKANU. TAM NIGDY NIC NIE OTRZYMAL I NIE OTRZYMA, TAM SIE TYLKO DAJE I ZOSTAWIA.OTRZYMAC MOZNA JEDYNIE POGARDE GDY KTOS POPROSI O JALMUZNE. GDY MIALEM I DAWALEM ,BYLEM DOBRYM KATOLIKIEM.TERAZ GDY NIEMAM I PROSZE O POMOC STALEM SIE INTRUZEM. PRZESTALEM WIERZYC W OPOWIESCI SUTANNOWCOW. PRZESTALEM DAWAC ,DZIEKI CZEMU STARCZA TERAZ DLA MNIE, NIE CHCE TAKIEJ WIARY KTORA NAGMINNIE UPOMINA O MILOSCI BLIZNIEGO,LECZ TYLKO JEDNOSTRONNIE. |
| Roman (1901 punktów) | Webmajster, mozesz zrobic cos z anonimami wydzierajacymi sie na forum? Albo raczej z anonimem, bo choc podpisuje sie inaczej, to zdradza go jego plebejski styl. -- RG
|
|
 | | webmaster (moderator) | Po pierwsze to było obraźliwe (choć pewnie niechcący). Po drugie, tego zrobić na razie nie możemy (choć technicznie tak właśnie było na samym początku), ale mam lepszy pomysł. Już nie będą się pojawiać takie 'krzyczące' wpisy  Krzykacze są teraz automatycznie ignorowani.
|
|
 | | kizak | Oj Iwanie ,narozrabiales! Uderzyles w stol, widzisz. Nozyce same sie odezwaly. I kto tu z plebsu.?
|
|
 | | kozak | Czyzby, a moze poprosisz kogos o wykreslenie innych pogladow niz Twoje. Masz prawo miec swoje zdanie ,pozwol innym tez je miec. Jazgotem nazywasz mysli innych ,bo nie mieszcza sie w Twojej kubaturze. A jak nazwac mozna to, co w pierwszej kolejnosci napisales do admina. Czyzbys z przyzwyczajenia "donosil" na blizniego swego? FE
|
|
| Janusz | >GDYBY KTOREMUS KATOLIKOWI UDALO SIE UZYC SWOJEGO >ROZUMU etc, etc.
Prawdziwy wolno mysliciel ten iwan...
|
|
| Nemo | Iwan! W przeciwieństwie do moich przedmówców, zgadzam się z Tobą. Masz rację! Widzisz? Przedstawiasz swój punkt widzenia, a Twoi adwersarze zamiast przytoczyć rzeczowe kontrargumenty, atakują Ciebie "plebejskim" słownictwem. A to dowodzi, że tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia.
|
|
 | | Roman (1901 punktów) | Pewnie dlatego, ze w powyzszych wypocinach trudo doszukac sie jednego sensownie sformulowanego zdania. Musialem przeczytac powyzszy tekst 2 razy, zeby uchwycic jakas mysl przewodnia. Albo takie: WIARA CZLOWIEK MA SZUKAC SWEGO WYBAWIENIA ,NIE POLEROWANIEM POSADZEK W AMBASADACH WATYKANU. Jest to prostu piekne - chyba wstawie je do syganturki? Jesli ktos nie opanowal jeszcze Netykiety, nie mowiac o jezyku polskim najlepiej niech trenuje w dziale "Bazgroly". A zreszta, widze ze dyskutuje z kolejnym panem Nikt. -- RG
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz | Zgadzam się z tym, że tak nie można prowadzić rozmowy. Jeśli ktoś w natłoku emocji nie może zebrać myśli, niech odczeka dzień i wówczas napisze. Zdecydowanie proszę aby nie pisać więcej dużymi literami. Można wykorzystywać różne style dostępne na naszym forum: pogrubienia, podkreślenia, pochylenia itd., ale jak ktoś kupił klawiaturę z wciśniętym Shift Lock, to niech się zgłosi z reklamacją, bo takie klawiatury są sprzeczne z netykietą...
|
|
|  | | kizak | biedactwo! nie warto bylo slinic sie w zlosci. innym wystarczylo przeczytac jeden raz i powoli,sens ukazuje sie sam. w zlosci nawet w poludnie bedzie ci ciemno, a , co tam - tego tez mozesz nie zrozumiec.
|
|
|  | | kizak | Ten Pan drugi nikt, jak okreslasz ludzi. Wiecej tresci wyrazil jednym zdaniem niz cala Twoja praca wolno-myslicielska. a co do pispwni? postaraj sie przeczytac to co sam piszesz- bardzo prosze - dla Twojego dobra.
|
|
|  | | azar | Oj Romciu,Romciu,jakiz z Ciebie niechluja, niby jestes madry,a robisz z siebie...
alleluja
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|