Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rakowski i Boniecki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
30-12-2003 05:11YankesRakowski i Boniecki
W sobotę zupełnie przypadkowo trafiłem na PTV3 na rozmowę pana Rakowskiego z ks. Bonieckim, naczelnym "Tygodnika Powszechnego". Powiem krótko: całą sympatię jaką żywiłem do Mieczysława Rakowskiego, straciłem
Nawet on, człowiek, który o kulisach walki z Kościołem w okresie PRL wie więcej od nas, nie potrafił się powstrzymać od "och i ach" pod adresem Bonieckiego i jego pisaniny, i w ogóle Kościoła. Żenujący popis czystego wazeliniarstwa. Tego nigdy bym się nie spodziewał po panu Rakowskim.

J.Cieślański
Też oglądalem program M.Rakowskiego i z jego mimiki, ustawienia ciała oraz artykulacji i tonu głosu wyczuwałem nieszczerość w dokładaniu staranności by nie przylać klesze. Premier jako gospodarz i zapraszający był wyraźnie w niezręcznej sytuacji słuchając propagandowych bredni, lansowanego na drugiego( pierwszy zmarł) w miarę intelektualnie komunikującego się z cywilizcją 21 wieku, katolickiego księdza. Albo ci Yankes zaszkodziło coś nie świeżego na święta, albo za licho odkażałeś, albo twoja sympatia do Mieczysława Rakowskiego słabej była wiary. A jeśli już prawisz o wazeliniarstwie to wytłumacz dlaczego wziąłeś "kościelny" i pozwoliłeś twojej starej ochrzcić własne potomstwo oddając je tym samym w łapy chłopców w sukienkach? I skąd u Ciebie te uporczywe skojarzenia z wazeliną, czyż nie jest ci wiadome ,że w każdej aptece możesz nabyć nieagresywny dla lateksu, przyjazny dla organizmu, żel ginekologiczny: FEMINUM
Szczęśliwego Nowego hmm....roku.
J.Cieślański
TORQUEMADAżadnego racjonalisty, ani widu, ani słychu...
Żenujący popis czystego wazeliniarstwa. Czego jednak miałbym się spodziewać na tym forum gdzie każdy inny komentarz byłby nieprawomyślny. Historycy tacy jak Jan Żaryn i Antoni Dudek już opisali skale i metody prześladowań na odstawie m.in. dokumentow ktore produkowali ludzie rakowskiego. I czemu sie tu dziwić, że się mietkowi głupio zrobiło...Marne to forum a najgorsze że żadnego racjonalisty, ani widu, ani słychu...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365