Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mała propozycja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
26-02-2004 19:48AleatoryMała propozycja
Wszystko było by fajnie, gdyby nie to, że czytanie forum strasznie męczy oczy. Michale, błagam! Zrób coś aby można było powiększyć czcionkę także na forum. Bozia cię za to nie wynagrodzi ale napewno zrobisz dobry uczynek

webmaster (moderator)
Zupełnie cię nie rozumiem.. bo jestem krótkowidzem , ale na pewno pomyślę o tym.
Jan Lewandowski
>Wszystko było by fajnie, gdyby nie to, że czytanie forum
>strasznie męczy oczy. Michale, błagam! Zrób coś aby można
>było powiększyć czcionkę także na forum. Bozia cię za to
>nie wynagrodzi ale napewno zrobisz dobry uczynek

W pełni się pod tym podpisuję. Rzeczywiście strasznie niewygodne w czytaniu są te mróeczki, nie mówiąc już o pisaniu. Dłużśzy tekst muszę sobie przerzucać do Worda, żeby to przetrawić.
webmaster (moderator)
Jest coś takiego jak DPI monitora. Jak się ustawi za dużo, to się ma mróweczki.
Na razie to: www.racjonalista.pl/index.php/s,37
może dodam więcej.
Ania
>Jest coś takiego jak DPI monitora. Jak się ustawi za dużo, to się ma mróweczki.
>Na razie to: www.racjonalista.pl/index.php/s,37
>może dodam więcej.

Drogi webmasterze, ja też jestem krótkowidzem... i mój wzrok też się męczy, miałam owszem ustawioną rozdzielczość na 1024 x 768, teraz mam 800 x 600, ale to nic nie daje, dalej po kilkugodzinnym ślęczeniu przed monitorem nie wiele widze...
zmiana czcionek nic nie da, obawiam się ze winą można wyłacznie obarczyć teksty Racjonalisty, które są zbyt interesujące, aby chociaż na chwilę oderwać od nich wzrok, a mięśnie oczu się niestety przyzwyczajają do tego konkretnego ustawienia. Nie jestem okulistą, ale mam radę: proszę co jakiś czas oderwać wzrok od tekstu i spojrzeć przez okno na jakiś bardzo odległy punkt, a po wyłaczeniu komutera iść na długi spacer...
aleatory
>zmiana czcionek nic nie da,
A właśnie, że da! Da Da DA DA!!! Żądam tego i pożądam! A moje przekrwione oczy wyślę jako dowód rzeczowy!
>Jest coś takiego jak DPI monitora
Jestem grafikiem. Spędzam OGROMNĄ ilość czasu przy 21 - calowym monitorze.
Teraz wyobraź sobie jak wygląda tekst wątków z forum kiedy monitor nie pozwala ci na ustawienia poniżej 1040/768... Nawet przy 72 dpi te literki są maciupeńkie...
Ania
>Jestem grafikiem. Spędzam OGROMNĄ ilość czasu przy 21 - calowym monitorze.
>Teraz wyobraź sobie jak wygląda tekst wątków z forum kiedy monitor nie pozwala ci na ustawienia poniżej 1040/768... Nawet przy 72 dpi te literki są maciupeńkie...

no to chyba masz co chciałeś ?
aleatory
>no to chyba masz co chciałeś ?
Oj, dziewczyno...Gdybym ci ja miał co chcę... to by było...

Przy rozdzielczości 1600/1200 na moim monitorze teksty z forum
okiem nieuzbrojonym wygodnie czyta chyba tylko snajper.
Trochę mi głupio wyciągać lupę przy kolegach w pracy

Ale i w domu na siedemnastce ( chodzi o monitor , przy 1040/768 nie jest najwygodniej.

Dlatego uprzejmie proszę o udostępnienie czytelnikom forum owego
cudownego narzędzia, które umożliwia powiększanie tekstu.
Kiedy przez ten czyn chwalebny moim oczom zostanie ukazany niezbity dowód
wszechmocy Webmastera, będę mógł rzec:
"Oto mam com chciał!"

A chór anielski po trzykroć zakrzyknie "Alleluja"
webmaster
Hehe, no dobra, lupy wam nie zrobię, ale to co jest dostępne w IE dla zalogowanych powinno wystarczyć każdemu.
Myślałem, że jak dla mnie bez okularów coś jest czytelne, to dla 'normalnie' widzących tym bardziej. No ale jak ktoś nawet w okularach się męczy, to widocznie mało egronomicznie się zorganizował (czasem to po prostu wina słabego monitora).
Dodałem też coś dla maratończyków..
(nieprawda, że zmiana rozdzielczości nic nia da - czcionki są ustawione na pixele - im większe pixele, tym większe litery). Na szczęście czytelników na 1600 i więcej jest bardzo mało, a na 1280 jest OK (bo sam tak mam).

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365