 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-07-2013 17:53 | Olek Mularski (3178 punktów) | Dubaj- piekło w raju.
6 na 6 | Niedawno w Dubaju aresztowano i skazano za seks przedmałżeński zgwałconą obywatelkę Norwegii. Dostała 16 miesięcy więzienia, czyli mniej niż jej oprawca, który dostał 13 miesięcy. Norweżka znalazła schronienie w w siedzibie organizacji luterańskiego Kościoła Norweskiego Sjoemannskirken w Dubaju, gdzie obecnie przebywa. Straciła jednak paszport i jest poszukiwana na terenie całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
De facto jest to zezwolenie na dokonywanie gwałtów, gdyż ofiara z uwagi na wyższą karę niż sprawca nie będzie ryzykować zgłoszenia przestępstwa na policję.
A podobno wg Koranu karą za gwałt jest śmierć... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
12 na 12 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) |
>A podobno wg Koranu karą za gwałt jest śmierć... Tak, pod warunkiem, że świadkami będzie czterech dorosłych muzułmańskich mężczyzn i potwierdzą to w sądzie.
|
|
-12 na 28 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
Na końcu tytułu nie stawia się kropki. Co do meritum, to zachodnie kobiety wyjeżdżające dobrowolnie (i samotnie) do krajów arabskich wzbudzają we mnie zawsze różnego rodzaju podejrzenia. Rozumiem, że kobieta ma silnie rozwiniętą sferę popędową, która okresowo może odbierać jej zdolność chłodnej oceny sytuacji, o czym świadczy choćby to, że kobiety potrafią zakochiwać się w mężczyznach, a w dodatku ślepo kochają własne, a niekiedy nawet przysposobione dzieci (czy to nie żałosne?); rozumiem, że czasami podświadomość przejmuje kontrolę nad ego; rozumiem, że bogaty, czarnowłosy, ciemnooki, owłosiony Arab o śniadej karnacji może się wydawać niektórym kobietom pociągający, ale czy naprawdę, CZY NAPRAWDĘ ta Norweżka nie wiedziała, dokąd jedzie? Czy to naprawdę pierwsza tego rodzaju historia?W dodatku doskonale wiadomo, że biała cera i jasne włosy to dla arabskich mężczyzn bardzo silny fetysz. Dla mnie jest w ogóle ciekawe, co europejskie kobiety ciągnie do Arabów? Geny, hormony, feromony? Bo przecież nie kult Rudolfa Valentino?! Wszystko to wygląda bardzo podejrzanie.
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
 | 24 na 24 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >rozumiem, że bogaty, czarnowłosy, ciemnooki, owłosiony Arab o śniadej karnacji może się wydawać pociągający, ale czy naprawdę, CZY NAPRAWDĘ ta Norweżka nie wiedziała, dokąd jedzie? >Dla mnie jest w ogóle ciekawe, co europejskie kobiety ciągnie do Arabów? Geny, hormony, feromony? Bo przecież nie kult Rudolfa Valentino?! Ta pani nie wybrała się do Dubaju, aby poderwać Araba. Wysłał ją tam pracodawca w podróż służbową. Twój wpis sprowadza się w gruncie rzeczy do stwierdzenia: sama sobie winna. Prymitywny, męski szowinizm.
|
|
|  | 7 na 13 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
> Ta pani nie wybrała się do Dubaju, aby poderwać Araba. Wysłał ją tam pracodawca w podróż służbową.Nie przeczę. Ciekawe tylko, jaką przewidział dla niej rolę w delegacji? kobieta.in(*)owie-wola-blondynki,nId,400078> Prymitywny, męski szowinizm.Raczej karygodna nieznajomość specyfiki lokalnych uwarunkowań kulturowych! > Twój wpis sprowadza się w gruncie rzeczy do stwierdzenia: sama sobie winna.Jako ofiara przemocy - zawsze niewinna. Trzeba jednak sobie odpowiedzieć na pytanie czy jej postępowanie było rozsądne, racjonalne? Co sprawiło, że tak lekkomyślnie wystawiła siebie na takie ryzyko? Mam nadzieję, że nie zarazili jej HIV, żółtaczką albo jakimś wenerycznym świństwem. Zgwałcić rodowitą Europejkę to dla niektórych Arabów nie tylko seksualna satysfakcja. To nobilitacja, kwestia statusu grupowego (stąd często są to gwałty zbiorowe), imperatyw. Nie szerzę tu islamofobii/arabofobii - takie są fakty. Potwierdzają to badania, statystyki i doniesienia policyjne z całej Europy, i nie tylko. midnightwa(*)led-for-having-premarital-sex/ Niektórzy muzułmańscy przywódcy religijni wprost nawołują Arabów do gwałcenia Europejek.www.eurois(*)-bez-chust-prosza-sie-o-gwalt/A one sobie jeżdżą do Dubaju. Śmiech pusty człowieka bierze na taką "logikę". Oczywiście jestem daleki od twierdzenia, że wszyscy Arabowie są tacy, jacy są (lub nie). Nie winię rasy, narodowości, pochodzenia etnicznego, ale kulturę i obyczaje etc. To chyba zrozumiałe, że o tym piszę w tym miejscu? Nie jestem rasistą czy szowinistą. Po prostu szanuję kulturowe dziedzictwo ludzkości i wyciągam z niego dla siebie odpowiednie wnioski. W zasadzie to nie mam nawet nic przeciwko arabskiej kulturze, ale mój niepokój wzbudzają niektóre rozwijające się na jej gruncie zjawiska, które - jak jestem pewien - także przez kulturalnych Arabów uważane są za niepożądane. Kultura arabska jest piękna, bogata, fascynująca. Nie powinniśmy jej postrzegać tylko przez pryzmat zjawisk marginalnych, które również na łonie kultury europejskiej przyjmują różne niepożądane społecznie formy.
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| |  | 11 na 11 | mayolina (2278 punktów) | > Trzeba jednak sobie odpowiedzieć na pytanie czy jej postępowanie było rozsądne, racjonalne?Wcale nie jest powiedziane, że jej decyzja nie była racjonalna: gdyby była moją koleżanką i zapytała mnie, czy może jechać do ZEA odpowiedziałabym jej, że tak, bo tam byłam, znałam 15 kobiet, które stamtąd wróciły bez problemów. Przede wszystkim, łatwo się decyduje o racjonalność decyzji post factum. A po drugie to racjonalność decyzji czy też brak tejże racjonalności nie ma w tej sytuacji nic do rzeczy. A tak swoją drogą, do ZEA wysłał ją pracodawca. Czy mogła odmówić? Tak, mogła. Ale czy kiedyś, przy innej okazji, ktoś nie posłużyłby się jej przykładem w dyskusji o mniejszej dyspozycyjności kobiet? > A one sobie jeżdżą do Dubaju. Śmiech pusty człowieka bierze na taką "logikę".> Nie jestem rasistą czy szowinistąw takim razie zdefiniuj szowinizm  Zwłaszcza seksistowski I na zakończenie: czy zgwałcona w Indiach Szwedka, która wybrała się w podróż rowerową z mężem zachowała się racjonalnie czy też nie?
|
|
| | |  | 1 na 1 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
>Wcale nie jest powiedziane, że jej decyzja nie była racjonalna: gdyby była moją koleżanką i zapytała mnie, czy może jechać do ZEA odpowiedziałabym jej, że tak (...)
To przy założeniu, że posiada Pani jakiekolwiek koleżanki. Biorąc pod uwagę to, jak "dobrych" rad jest Pani w stanie udzielać swoim znajomym, można przyjąć, że tekst o 15 koleżankach to z Pani strony zwykłe fantazjowanie.
>A tak swoją drogą, do ZEA wysłał ją pracodawca. Czy mogła odmówić? Tak, mogła. Ale czy kiedyś, przy innej okazji, ktoś nie posłużyłby się jej przykładem w dyskusji o mniejszej dyspozycyjności kobiet?
Kobiety są mniej dyspozycyjne, bo tak zamyśliła to ewolucja. Ma Pani coś przeciwko Darwinowi?
>I na zakończenie: czy zgwałcona w Indiach Szwedka, która wybrała się w podróż rowerową z mężem zachowała się racjonalnie czy też nie?
Nie można wykluczyć, że za decyzją o odbyciu takiej podróży mógł się kryć jakiś rodzaj obłędu, być może nawet tzw. pasja podróżnicza (dromomania).
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| |  | 4 na 6 | Anna Salman (16360 punktów) | >Co sprawiło, że tak lekkomyślnie wystawiła siebie na takie ryzyko? ... A czemu nasi żołnierze wciąż są w Afganistanie? A potem płaczą, jak im nogę urwie, czy co innego. Każda śmierć jest komentowana w mediach. Czy oni myśleli, że jadą na wczasy, czy całą wiedzę o wojnie czerpali z serialu "Czterej pancerni i pies" (ale nawet tam czasem ktoś ginął)? >Zgwałcić rodowitą Europejkę to dla niektórych Arabów nie tylko seksualna satysfakcja. To nobilitacja, kwestia statusu grupowego (stąd często są to gwałty zbiorowe), imperatyw. A co motywuje Europejczyków do gwałtów na Europejkach? >Niektórzy muzułmańscy przywódcy religijni wprost nawołują Arabów do gwałcenia Europejek... U nas tę rolę pełni pani poseł profesor.
|
|
| | |  | 1 na 1 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
>A czemu nasi żołnierze wciąż są w Afganistanie?
Trzeba by ich o to zapytać.
>A co motywuje Europejczyków do gwałtów na Europejkach?
Proszę, podobnie jak ja, używać odpowiednich kwantyfikatorów.
>U nas tę rolę pełni pani poseł profesor.
A która? Proszę podać nazwisko!
(Minus za agresywne czepialstwo, zupełnie nieumotywowane jakimikolwiek logicznymi przesłankami, i za tzw. "podpuszczanie").
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | >>A czemu nasi żołnierze wciąż są w Afganistanie? >Trzeba by ich o to zapytać. To może i tą panią należałoby zapytać zamiast zadawać pytanie na forum, na które ona na pewno nie wchodzi. Paradoksalnie ona tak jak i nasi żołnierze pojechała "służbowo". Tyle że żołnierz, zwłaszcza na terenie działań wojennych, wie że może zginąć. >>A co motywuje Europejczyków do gwałtów na Europejkach? >Proszę, podobnie jak ja, używać odpowiednich kwantyfikatorów. Co motywuje niektórych Europejczyków ...? Przecież to bez sensu w tym kontekście. Czyli jednych to, drugich co innego. >A która? Proszę podać nazwisko! Poseł Pawłowicz. >(Minus za agresywne czepialstwo, zupełnie nieumotywowane jakimikolwiek logicznymi przesłankami, i za tzw. "podpuszczanie"). Nie wydaje mi się, żeby ze stawianych punktów należało się tłumaczyć. Przypominam, że istnieje funkcja blokowania rozmówcy - wypowiedzi stają się niewidoczne i nie drażnią.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | >>Zgwałcić rodowitą Europejkę to dla niektórych Arabów nie tylko seksualna satysfakcja. To nobilitacja, kwestia statusu grupowego (stąd często są to gwałty zbiorowe), imperatyw. >A co motywuje Europejczyków do gwałtów na Europejkach?
Raczej nie względy kulturowo-religijne nieprawdaż?
|
|
 | 8 na 8 | Olek Mularski (3178 punktów) | > Na końcu tytułu nie stawia się kropki.Lepiej stawiać kropki na końcu tytułu niż wypisywać bzdury  > Co do meritum, to zachodnie kobiety wyjeżdżające dobrowolnie (i samotnie) do krajów arabskich wzbudzają we mnie zawsze różnego rodzaju podejrzenia.Ta pani była tam w interesach, a nie turystycznie, a już na pewno nie po to, żeby ganiać za Arabami! > Rozumiem, że kobieta ma silnie rozwiniętą sferę popędową, która okresowo może odbierać jej zdolność chłodnej oceny sytuacji, o czym świadczy choćby to, że kobiety potrafią zakochiwać się w mężczyznach,To chyba jest normalne i wcale nie uprawnia do gwałtów. A co do popędu seksualnego to jest on równie dobrze rozwinięty u obu płci (z niewielką przewagą płci męskiej zresztą). > a w dodatku ślepo kochają własne, a niekiedy nawet przysposobione dzieci (czy to nie żałosne?)To jest przystosowanie ewolucyjne i za razem efekt oddziaływania żeńskich hormonów na sferę psychiczną organizmu. > rozumiem, że czasami podświadomość przejmuje kontrolę nad ego; rozumiem, że bogaty, czarnowłosy, ciemnooki, owłosiony Arab o śniadej karnacji może się wydawać niektórym kobietom pociągający, ale czy naprawdę, CZY NAPRAWDĘ ta Norweżka nie wiedziała, dokąd jedzie?  > Czy to naprawdę pierwsza tego rodzaju historia?W dodatku doskonale wiadomo, że biała cera i jasne włosy to dla arabskich mężczyzn bardzo silny fetysz.> Dla mnie jest w ogóle ciekawe, co europejskie kobiety ciągnie do Arabów? Geny, hormony, feromony? Bo przecież nie kult Rudolfa Valentino?!Zgadłeś- geny grają tu kluczową rolę, ważne są też oczywiście psychologia i jak zwykle ewolucja. Jednym z głównych ewolucyjnych zadań osobnika jest przekazanie swoich genów i wydanie na świat najsilniejszego potomstwa, które przeżyje i przekaże je dalej. Wiadomo też, że organizmy jednego gatunku różniące się znacznie od siebie wyglądem prawdopodobnie dadzą najlepsze potomstwo, gdyż mają najbardziej zróżnicowane geny. W skutek tego nie ma ryzyka chowu wsobnego i związanych z nim chorób. Nie dziwne więc, że nam żyjącym na zimnym, północnym wschodzie Europy podobają się egzotyczne Hinduski, Brazylijki, czy nawet trochę bliższe Włoszki czy Hiszpanki. Są i tacy wśród nas, którzy gustują w Indonezyjkach czy Japonkach. W wymienionych krajach natomiast furorę zrobi na pewno blondynka o słowiańskich czy nordyckich rysach twarzy. Także nie dziwię się, że Arabowie się za nią oglądali. Natura już taka jest, że przeciwieństwa lubią się na wzajem przyciągać.  Nie znaczy to jednak, żebyśmy nie potrafili kontrolować swojego popędu i gwałcili zagraniczne kobiety. Stoimy w hierarchii ewolucyjnej wyżej niż dzikie zwierzęta i oprócz popędów za które odpowiadają struktury kory starej i jąder podkorowych mamy jeszcze korę nową, która odpowiada za myślenie i jeżeli nie jesteśmy idiotami czy socjopatami struktura ta powinna dominować nad wcześniej wymienionymi!
|
|
|  | 1 na 1 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
> Lepiej stawiać kropki na końcu tytułu niż wypisywać bzdury  Gdyby tylko świat był taki prosty... > Ta pani była tam w interesach, a nie turystycznie, a już na pewno nie po to, żeby ganiać za Arabami!Jedno nie wyklucza drugiego i trzeciego. Po co ta pani naprawdę tam była, to na pewno już nigdy do końca nie dowiemy się. > To chyba jest normalne i wcale nie uprawnia do gwałtów. A co do popędu seksualnego to jest on równie dobrze rozwinięty u obu płci (z niewielką przewagą płci męskiej zresztą).Nigdzie nie napisałem, że coś kogoś uprawnia do gwałtów. A co do popędu seksualnego, to zgadzam się, że bywa on silny u osobników ludzkich obu płci. Tym bardziej warto niekiedy mieć się na baczności. > To jest przystosowanie ewolucyjne i za razem efekt oddziaływania żeńskich hormonów na sferę psychiczną organizmu.Doskonały przykład na to, jak impulsywnym uczyniła człowieka ewolucja... > Zgadłeś- geny grają tu kluczową rolę, ważne są też oczywiście psychologia i jak zwykle ewolucja.Czyli nie wyklucza Pan w całej tej sprawie działania czynników nieświadomych, na przykład filtrów czy blokad percepcyjnych?
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
|  | 9 na 9 | diogenes (42753 punktów) | >Ta pani była tam w interesach,...
Mamy problem: trzeba pojechać do Dubaju w interesach. Czy pojechałbyś osobiście, czy wysłałbyś żonę?
Uwarunkowania kulturowe są równie realne jak góry i rzeki. Kultura jest w końcu tylko formą natury.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 7 na 7 | maciejo (3492 punktów) | > Na końcu tytułu nie stawia się kropki.> Co do meritum, to zachodnie kobiety wyjeżdżające dobrowolnie (i samotnie) do krajów arabskich wzbudzają we mnie zawsze różnego rodzaju podejrzenia.Kobieta winna móc jeździć sama gdzie się jej podoba i żaden szmaciarz nie powinien jej gwałcić. Za mała jest presja Europy na to tatałajstwo. Kupujemy od nich ropę wymagajmy cywilizacji. > Rozumiem, że kobieta ma silnie rozwiniętą sferę popędowąCzego naturalnie o gwałcicielu nie sposób powiedzieć;] > , która okresowo może odbierać jej zdolność chłodnej oceny sytuacji, o czym świadczy choćby to, że kobiety potrafią zakochiwać się w mężczyznach, a w dodatku ślepo kochają własne, a niekiedy nawet przysposobione dzieci (czy to nie żałosne?); rozumiem, że czasami podświadomość przejmuje kontrolę nad ego; rozumiem, że bogaty, czarnowłosy, ciemnooki, owłosiony Arab o śniadej karnacji może się wydawać niektórym kobietom pociągający, ale czy naprawdę, CZY NAPRAWDĘ ta Norweżka nie wiedziała, dokąd jedzie?  Wiedziała i była w pracy, a nie na seks-wakacjach. Nie wiem czemu próbujesz chronić zezwierzęcenie i obleśność miejscowych. Nie ma usprawiedliwienia dla takich zachowań. > Czy to naprawdę pierwsza tego rodzaju historia?W dodatku doskonale wiadomo, że biała cera i jasne włosy to dla arabskich mężczyzn bardzo silny fetysz.To niech sobie takie lalki kupują. Jak Tobie się spodoba na ulicy dziewczyna, to też ją śledzisz i gwałcisz w bramie? > Dla mnie jest w ogóle ciekawe, co europejskie kobiety ciągnie do Arabów? Geny, hormony, feromony? Bo przecież nie kult Rudolfa Valentino?!W tym przypadku praca. Nikomu nic do tego. A jak się innym arabska uroda podoba, to jest ich prywatna sprawa. > Wszystko to wygląda bardzo podejrzanie.Podejrzanie wygląda miejscowa moralność. Twoja także skoro tego typu insynuacje czynisz.
|
|
|  | | -jad- (18783 punktów) | >Za mała jest presja Europy na to tatałajstwo. Kupujemy od nich ropę wymagajmy cywilizacji.
Czy to jakiś żart?
|
|
| |  | 4 na 4 | Olek Mularski (3178 punktów) | >Czy to jakiś żart?
Nie! @maciejo ma rację. Nie może być przyzwolenia na łamanie praw człowieka ze względu na jakieś głupawe religijne zabobony, które dają przyzwolenie na traktowanie człowieka gorzej niż zwierzęcia. Co gorsza Zachód ze Stanami Zjednoczonymi na czele traktuje kraje muzułmańskie nierówno zezwalając jednym (tym bogatym, zasobnym w ropę, będącym partnerami handlowymi) na mordowanie i prześladowania obywateli własnych, a czasem nawet cudzych z powodów wyznaniowych, płci czy orientacji seksualnej; inne zaś bez litości napada (np. Irak, Libia) celem obrony praw człowieka, czasem pod pretekstem rzekomego posiadania broni masowego rażenia.
Jeśli rozliczać muzułmanów z ich religijnego zacofania i okrucieństwa to wszystkich po równo!
|
|
| | |  | | -jad- (18783 punktów) | >Nie! @maciejo ma rację. Nie może być przyzwolenia na łamanie praw człowieka ze względu na jakieś głupawe religijne zabobony, które dają przyzwolenie na traktowanie człowieka gorzej niż zwierzęcia.
Załóżmy że masz rację. Jaki sposób wywierania presji proponujesz?
|
|
| | | |  | 5 na 5 | Olek Mularski (3178 punktów) | >Załóżmy że masz rację. Jaki sposób wywierania presji proponujesz?
Głównie presję gospodarczą- np. embargo na określone towary (w przypadku ropy i gazu obecnie jest to łatwiejsze niż kiedyś, bo m.in. Stany Zjednoczone odkryły na swoim terytorium ogromne pokłady ropy łupkowej, innych towarów importuje się z tych krajów niewiele- bez daktyli czy wielbłądziej wełny sobie poradzimy, a bawełnę (Pakistan, Afganistan możemy importować z wielu innych krajów). Koniec z traktowanie Arabii Saudyjskiej itp. jako partnera gospodarczego W przypadku incydentów związanych z przetrzymywaniem obywateli Zachodu w zakładach karnych z powodu złamania miejscowego prawa wyznaniowego, gdy nie dojdzie do zwolnienia więźnia proponuję zerwanie stosunków dyplomatycznych, wydalenie ambasadorów itp. W sytuacjach ostatecznych jak np. grożąca de facto bezprawna egzekucja uważam, że do przyjęcia są również rozwiązania siłowe (tzn. szturm jednostki AT na miejsce przetrzymywania skazanego). Amerykańscy komandosi z Delta Force przeprowadzali już szturm na więzienie w Panamie (operacja Acid Gambit, 20 grudnia 1989 r.) i udowodnili, że jest to możliwe, tym bardziej, że uzbrojenie SW w tamtych rejonach jest zwykle prymitywne a wyszkolenie mizerne.
|
|
| | | | |  | | -jad- (18783 punktów) | Przyjąłem do wiadomości. Rzeczywiście ma to sens.
|
|
| |  | 4 na 4 | maciejo (3492 punktów) | >>Za mała jest presja Europy na to tatałajstwo. Kupujemy od nich ropę wymagajmy cywilizacji. >Czy to jakiś żart? > Dlaczego? Weźmy przykład Libii. NATO uratowało powstańcom tyłki bo by ich Kadafi sprał. Uważam, że obowiązkiem było uzyskać w zamian za pomoc jakieś korzyści - np. właśnie wpływ na kształt nowego państwa, dogadać się z laickimi frakcjami, promować je, a następnie przez sam libijski parlament wyeliminować możliwość istnienia i zawiązywania się partii radykalnych. Podobnie z Turcją. Chce do Unii -ok ale pod warunkiem rozdziału państwa od "kościoła". Na cały region wpływać nie można ale da się wyławiać i obrabiać pewne perełki, które mogłyby stać się ośrodkami przemian.
|
|
| | |  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > >>Za mała jest presja Europy na to tatałajstwo. Kupujemy od nich ropę wymagajmy cywilizacji.> >Czy to jakiś żart?> >> Dlaczego?Chodziło mi głównie o Twoje sformułowanie, z którego wynika, że kupując od nich ropę czynimy im jakąś łaskę. Daleki jestem od obrony panujących tam zwyczajów ale koniec końców to nie jest nasz kraj i jeśli drażnią mnie imigranci z Bliskiego Wschodu krytykujący europejski styl życia, to nie chcę popełniać tego samego co oni błędu krytykując ich rodzime prawo i kulturę, skoro jestem tam gościem. Nie jestem w stanie ocenić po czyjej stronie jest racja. Czy baba winna sobie sama, że ją zgwałcono czy może należy się kobiecie ten świat i wszędzie gdzie się uda powinna oczekiwać swojego miejscowego rozumienia sprawiedliwości
|
|
| | | |  | 2 na 2 | maciejo (3492 punktów) | > Daleki jestem od obrony panujących tam zwyczajów ale koniec końców to nie jest nasz kraj i jeśli drażnią mnie imigranci z Bliskiego Wschodu krytykujący europejski styl życia, to nie chcę popełniać tego samego co oni błędu krytykując ich rodzime prawo i kulturę, skoro jestem tam gościem.> Nie jestem w stanie ocenić po czyjej stronie jest racja. Czy baba winna sobie sama, że ją zgwałcono czy może należy się kobiecie ten świat i wszędzie gdzie się uda powinna oczekiwać swojego miejscowego rozumienia sprawiedliwości  Daleki byłbym od takiego postmodernistycznego relatywizmu. Uważam, że można oceniać (a nawet należy) i stygmatyzować pewne zjawiska w innych kulturach, które są barbarzyńskie, kłócą się z elementarnymi wartościami zawartymi w karcie praw człowieka. Oczywiście każda kultura ma swoje oblicze, swoją autonomię i prawo do poszanowania ale jednocześnie trzeba wskazywać to co jest w niej złego z punktu widzenia wartości najważniejszych, uniwersalnych. Brzmi to nieco odgórnie, paternalistycznie ale nie sądzę by cokolwiek mogło usprawiedliwiać gwałty, honorowe zabójstwa czy zwyczaje jak bacha bazi ( pl.wikipedia.org/wiki/Bacha_Bazi).
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | >Oczywiście każda kultura ma swoje oblicze, swoją autonomię i prawo do poszanowania ale jednocześnie trzeba wskazywać to co jest w niej złego z punktu widzenia wartości najważniejszych, uniwersalnych.
Problem w tym, że najwyraźniej nie są one tak uniwersalne jak byśmy sobie tego życzyli a inni równie chętnie jak my zakładają, że ich własna kultura leży na wyższym poziomie niż cudza a pewne jej elementy jako podstawowe powinien przyjąć cały świat.
|
|
2 na 2 | Matix (5786 punktów) | Po poważnym norweskim pracodawcy spodziewałbym się najpierw wysłania pracownika na porządne szkolenie BHP jeśli jedzie do kraju islamskiego. Dotyczy również mężczyzn, a ładnej kobiety przede wszystkim. Ewentualnie kazałbym podpisać jakąś umowę o własnej odpowiedzialności, bo w tej sytuacji na miejscu zgwałconej Norweżki skarżyłbym się na pracodawcę o nieprzygotowanie pracownika przed wysłaniem go do niebezpiecznej dziczy. Dobre uzasadnienie i przynajmniej dostanie odszkodowanie jeśli kiedykolwiek wróci do domu.
Co do zdań użytkowników portalu to dziwię się, że dalej upierają się przy taktyce beznadziejnej ekspansji kultury zachodniej do kultury islamskiej, co w ogóle nie działa jak widać, zamiast realnie i racjonalnie podejść do problemu i po prostu omijać tamtą dzicz szerokim łukiem.
|
|
 | 13 na 13 | Satyr (4285 punktów) | > Po poważnym norweskim pracodawcy spodziewałbym się najpierw wysłania pracownika na porządne szkolenie BHP jeśli jedzie do kraju islamskiego.Nie ma o tym mowy w Norwegii. Pracodawca organizujący takie szkolenie od razy zostałby skazany za rasizm i zaszczekany przez media. Tu masz historię dziennikarki BBC, która została wyrzucona z pracy w związku z tym, że poprosiła dyspozytora w firmie taxi, żeby taksówkarz mający przewieźć jej córkę nie był arabem - to w związku z gigantyczną ilością gwałtów popełnianych przez arabskich taksówkarzy: www.thisis(*)etail/story.html#axzz2ZUD9u5YZDo pracy przywrócono ją dopiero wówczas, gdy powróciła na łono politpoprawnych debilizmów (mam nadzieję, że tylko werbalnie). Kiedyś polityczną poprawność uważałem po prostu za zgubną jednostkę ideologiczną. Teraz bardziej skłaniam się do tego, by traktować ją jak ciężką chorobę psychiczną, jakiś rodzaj paranoi. Uruchamia mnóstwo nieadaptacyjnych, przeczących rozsądkowi mechanizmów. Niestety, na tę chorobę choruje mnóstwo zachodnich polityków i przedstawicieli mediów. Nie masz prawa być rozsądny i ostrożny, jeśli przeczy to urojeniom politycznej poprawności.
|
|
1 na 1 | Hegemon (2786 punktów) | >Niedawno w Dubaju aresztowano i skazano za seks przedmałżeński zgwałconą obywatelkę Norwegii. >Dostała 16 miesięcy więzienia, czyli mniej niż jej oprawca, który dostał 13 miesięcy. Norweżka >znalazła schronienie w w siedzibie organizacji luterańskiego Kościoła Norweskiego Sjoemannskirken w >Dubaju, gdzie obecnie przebywa. Straciła jednak paszport i jest poszukiwana na terenie całych >Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Jak dla mnie to jest totalne zaniedbanie własnego obywatela przez Norweskie państwo. Czy według prawa europejskiego ta kobieta jest jakimś przestępcą, że musi się ukrywać? Nie jest więc w takim razie władze powinny wysłać kogoś kto ją stamtąd wyciągnie niezależnie od tego co sobie myśli islamska władza. Kolejny przykład tego jak zostaliśmy potraktowani za nasze dobre europejskie intencje czyli tolerancję i promocję wielokulturowości. Na przedmieściach Francji zamieszki i ataki na policję za działania zgodne z prawem i teraz to. Nawet jeśli wysłanie oddziału, który by ją wyciągnął jest nierealne to można zrobić coś na naszym terenie czyli pod różnymi pozorami pozamykać dzieciaki arabskich szejków jako wiadomość co myślimy o takim prześladowaniu europejskiej obywatelki w imię śmiesznej religii!
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am. /TZM GLOBAL
|
|
3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
>Dostała 16 miesięcy więzienia (...) Norweżka znalazła schronienie w w siedzibie organizacji luterańskiego Kościoła Norweskiego Sjoemannskirken (...) Straciła jednak paszport (...) Ciekawe, gdzie się podziała ambasada Norwegii w ZEA?
|
|
 | 1 na 1 | Paul Figura (1368 punktów) | > >Dostała 16 miesięcy więzienia.> Ciekawe, gdzie się podziała ambasada Norwegii w ZEA?Pomiędzy Norwegią a ZEA nie obowiązuje traktat o ekstradycji i pomocy prawnej, dlatego pani Marte Deborah Dalelv będzie musiała odbyć całą karę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
|
|
4 na 4 | mayolina (2278 punktów) | a więc jednak zwolniona i ułaskawiona. W dzisiejszej Gazecie wywiad z panią doktor, która trochę obwinia ofiarę (na zasadzie, że pewnie sama jakoś sprowokowała, że sprawa jest niejasna, bo dlaczego kolega czekał do wyjazdu...), trochę tłumaczy różnice kulturowe (na zasadzie, że to inna kultura, więc...) i przy okazji strzela sobie gola. W jednym akapicie tłumaczy, że jeśli ubierzemy się w mini, założymy bluzkę z dekoltem, to dajemy znak, że wydajemy pozwolenie na gwałt: Cytat:Jednak oczywiście, jeśli w takim kraju ubierzemy się w króciutką mini i wielki dekolt, coś otoczeniu komunikujemy A wcześniej mówi że pozwolenie na gwałt dają również kobiety przysłaniające włosy hidżabem, bo Cytat:(rozgraniczałaby), że cudzoziemki traktowane są gorzej - popatrzmy na dzisiejszy Egipt, gdzie coraz większym problemem są tam napady na kobiety na tle seksualnym. Atakują całe gangi i absolutnie nie ma znaczenia, czy ofiara to Europejka czy Egipcjanka, czy nosi obcisłe dżinsy czy zasłania włosy hidżabem. Być może pani doktor chce dać nam do zrozumienia, że jest różnica w traktowaniu kobiet w ogarniętym chaosem Egipcie i praworządnych Emiratach  Oczywiście pani doktor zapomina, że dyskusje nie są na temat powodów i prawdopodobieństwa gwałtu, a samego faktu skazania ofiary na karę więzienia za zgłoszenie przestępstwa.
|
|
 | 7 na 7 | Amai (3012 punktów) | >wywiad z panią doktor, która trochę obwinia ofiarę (na zasadzie, że pewnie sama jakoś sprowokowała, że sprawa jest niejasna, bo dlaczego kolega czekał do wyjazdu...), trochę tłumaczy różnice kulturowe (na zasadzie, że to inna kultura, więc...)
Bo szczerze mówiąc, sytuacja jest niejasna.
Żeby nie było, że usprawiedliwiam gwałt czy obwiniam ofiarę, nic podobnego. Tyle, że dziewczyna piła na imprezie, poprosiła kolegę, żeby ją odprowadził, weszła do jego pokoju i... w zasadzie dopiero "w trakcie" zaczęła trzeźwieć i zorientowała się, co się dzieje. Sama właściwie nie potrafi powiedzieć, jak się zachowywała i czy próbowała protestować. Kiedy się obudziła, próbowała go odepchnąć, ale w tym momencie facet - zwłaszcza, że też był po alkoholu - naprawdę mógł nie mieć stuprocentowej kontroli nad tym, co robi i być tak skupiony na jednej konkretnej czynności, że nawet tych prób nie zauważył. Znowu - żadne usprawiedliwienie, po prostu fakt. Prawda jest taka, że nawet dla europejskiego sądu sytuacja wcale nie byłaby oczywista (ktoś chce obstawic, jaki wyrok wydałby polski sędzia?).
Paradoksalnie, kobietom najbardziej w takich przypadkach szkodzi fakt, że zgodnie z szariatem kara za gwałt jest tak surowa. Gdyby chodziło o parę lat więzienia, być może sędziowie wydawaliby inne wyroki - zwłaszcza w takich przypadkach, jak sprawa Australijki sprzed kilku lat, gdzie okolicznosci (ślady pobicia, świadkowie, którzy słyszeli krzyki itd.) już były oczywiste. Ale żaden sędzia (nie tylko muzułmański) nie skaże gwałciciela na karę śmierci - co w krajach takich jak ZEA oznacza, że nie może uznać gwałtu za gwałt, bo dokładnie to musiałby zrobić. Fakt, że kobieta obrywa za seks pozamałżeński, jest już tylko naturalną konsekwencją. A że Koran to świętość, w której nie można zmieniać ani słowa, a kobietami i tak niewielu się tam przejmuje...
|
|
|  | 2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | >Prawda jest taka, że nawet dla europejskiego sądu sytuacja wcale nie byłaby oczywista (ktoś chce obstawic, jaki wyrok wydałby polski sędzia?). zależy o której części Europy mówisz. Sądzę, że w niektórych krajach sąd stanąłby po stronie kobiety. I argument, że była nieprzytomna, więc oznaczało to zgodę na seks nie koniecznie byłby uznany za wystarczający. Za taką samą bzdurę uznano by stwierdzenie, że mężczyzna był tak pijany, że nie słyszał jej protestów. No i jest jeszcze jeden aspekt sprawy: kolega z pracy nadużył jej zaufania, znali się, pracowali razem, prosiła o pomoc. I okazało się, że oznaczało to zgodę na seks.
>Paradoksalnie, kobietom najbardziej w takich przypadkach szkodzi fakt, że zgodnie z szariatem kara za gwałt jest tak surowa a tak kobieta jest skazana na seks pozamałżeński i gwałtu nie było.
|
|
| |  | 2 na 2 | Amai (3012 punktów) | >>Prawda jest taka, że nawet dla europejskiego sądu sytuacja wcale nie byłaby oczywista (ktoś chce obstawic, jaki wyrok wydałby polski sędzia?). >zależy o której części Europy mówisz. Sądzę, że w niektórych krajach sąd stanąłby po stronie kobiety. Tyle, że w niektórych staje po stronie kobiety nawet wtedy, kiedy ta rozmyśla się po fakcie. Odrobine przerysowuję, ale czasem zbyt łatwo zniszczyć życie normalnemu człowiekowi fałszywym oskarżeniem.
>I argument, że była nieprzytomna, więc oznaczało to zgodę na seks nie koniecznie byłby uznany za wystarczający. Miałam na mysli raczej sytuację, w której była nie tyle nieprzytomna, co pijana (jeśli ktoś jest nieprzytomny i nie jest w stanie wyrazić zgody czy sprzeciwu, dla mnie osobiście kwalifikuje sie to jako gwałt). Argument, że mężczyzna nie jest jasnowidzem i nie mógł wiedzieć, że była aż tak pijana, żeby nie wiedzieć, co robi, mimo wszystko ma sens. Gdyby tak twierdził i gdyby taka wersja była prawdopodobna, pewnie sama też bym go nie skazała, zeby przypadkiem nie posłac do więzienia niewinnego. A już na pewno nie skazałabym go na karę śmierci, bo w ZEA dokładnie taki musiałby być wyrok. Sędzia w takiej sytuacji, nawet jeśli sympatyzuje z kobietą, po prostu wybierze mniejsze zło i trudno go za to winić.
>Za taką samą bzdurę uznano by stwierdzenie, że mężczyzna był tak pijany, że nie słyszał jej protestów. Nie chodzi o to, że nie słyszał. Chodzi o to, że na pewno nie wytrzeźwiała całkowicie w tak krótkim czasie i to, co jej wydawało się zdecydowanym protestem, mogło wyglądać jak jakieś tam niewyraźne mamrotanie. To, że nie chciało mu się przerywać i doprecyzować, to już inna sprawa - ale znowu, jeśli wcześniej zachowywała się tak, jakby sie zgadzała, trudno się dziwić. Zwłaszcza w tamtej kulturze.
>No i jest jeszcze jeden aspekt sprawy: kolega z pracy nadużył jej zaufania, znali się, pracowali razem, prosiła o pomoc. I okazało się, że oznaczało to zgodę na seks. Fakt, że weszła z nim do jego pokoju i nie pamięta dokładnie, co się działo, mógł oznaczać zgodę. Nie wiemy, jak się zachowała, co powiedziała czy zrobiła, tak naprawdę ona sama tego nie wie.
P.S. Nie pamiętam dokładnych liczb, ale niedawno trafiłam na artykuł, w którym pisano, że coś koło 30% policjantów (obojga płci) i prokuratorów w Polsce nie uznaje za gwałt sytuacji, w której napastnik nie stosuje siły. Wychodzi na to, że jak ktoś ci dosypie narkotyku do drinka i zgwałci, też prawdopodobnie usłyszysz, że nie powinnaś była pić. Tyle dobrego, że u nas za to nie trafiasz do więzienia.
|
|
| | |  | 13 na 13 | Meretseger (61860 punktów) | Nie podoba mi się Twoja argumentacja. Uczciwy facet nie pyta pijanej kobiety o zgodę na seks, tylko bierze ją za frak i pakuje do łóżka. Samą! Po czym wychodzi i zamyka za sobą drzwi. Koniec sceny. Bardzo możliwe, że wymagam za wiele, ale znam takich facetów i wiem, że tak można. Tylko w tym celu trzeba być człowiekiem, a nie zwierzęciem i umieć panować nad instynktami.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Amai (3012 punktów) | >Nie podoba mi się Twoja argumentacja. >Uczciwy facet nie pyta pijanej kobiety o zgodę na seks, tylko bierze ją za frak i pakuje do łóżka. Samą! Po czym wychodzi i zamyka za sobą drzwi. Koniec sceny. >Bardzo możliwe, że wymagam za wiele, ale znam takich facetów i wiem, że tak można. Tylko w tym celu trzeba być człowiekiem, a nie zwierzęciem i umieć panować nad instynktami.
Wcale nie twierdziłam, że mi się podoba takie podejście. Nigdzie nie napisałam, że to usprawiedliwiam czy uznaję za normalne. Niestety, podejrzewam, że nawet w Polsce wielu facetów nie miałoby oporów przed wykorzystaniem sytuacji, a co dopiero gdzieś, gdzie kobieta jest traktowana jak dziwka, jesli wejdzie sama do pokoju mężczyzny albo wsiądzie z nim do samochodu. Można panować nad instynktami, oczywiście, i też znam facetow, którzy zachowaliby się jak należy. Tylko najpierw trzeba widzieć taką potrzebę, a w pewnych krajach i środowiskach (na naszym podwórku również, bo i w Polsce wielu uważa, że to kobieta powinna się pilnować) mężczyźni po prostu nie są tego uczeni. Żadne usprawiedliwienie, Meret. Po prostu smutne fakty.
I nadal uważam, że duża część problemu to surowość - teoretyczna - kary przewidzianej przez prawo. Nawet sędzia, który uzna faceta za ostatniego gnoja, nie skaże go za to na śmierć.
|
|
| | | | |  | 5 na 5 | mayolina (2278 punktów) | > I nadal uważam, że duża część problemu to surowość - teoretyczna - kary przewidzianej przez prawo. Nawet sędzia, który uzna faceta za ostatniego gnoja, nie skaże go za to na śmierć.w tej części swiata jakoś nie ma problemu by skazać nastolatkę na ukamienowanie za cudzołóstwo, choć właściwie to została zgwałcona przez o wiele starszego kuzyna. Więc może nie dyskutujmy o to sumieniach sędziów? I tak na marginesie: w poście o gwałcie i ew.odpowiedzialności kobiety, Wojtek Orliński podał przykład kradzieży i możliwej obrony (tu parafrazuję) 'no bo, proszę wysokiego sądu, miał ten wielki portfel prawie na widoku i w dodatku jeszcze wydawał kasę.' A ja się zastanawiam ilu sędziów uniwinniłoby złodzieja?  I dlaczego tego rodzaju argumenty tłumaczą gwałcicieli?
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | Amai (3012 punktów) | > >I nadal uważam, że duża część problemu to surowość - teoretyczna - kary przewidzianej przez prawo. Nawet sędzia, który uzna faceta za ostatniego gnoja, nie skaże go za to na śmierć.> w tej części swiata jakoś nie ma problemu by skazać nastolatkę na ukamienowanie za cudzołóstwo, choć właściwie to została zgwałcona przez o wiele starszego kuzyna. Więc może nie dyskutujmy o to sumieniach sędziów?Nie w tym samym kraju, o ile mi wiadomo. "Ta część świata" to dość duży obszar, różnice w lokalnych prawach i zwyczajach też bywają spore. Akurat stosunek do seksu pozamałżeńskiego jest tego doskonałym przykładem. Poza tym gdzie twierdziłam, że kobiety są tam traktowane jak równe mężczyznom? Nie są. U nas w podobnych przypadkach też nie są. > I tak na marginesie: w poście o gwałcie i ew.odpowiedzialności kobiety, Wojtek Orliński podał przykład kradzieży i możliwej obrony (tu parafrazuję) 'no bo, proszę wysokiego sądu, miał ten wielki portfel prawie na widoku i w dodatku jeszcze wydawał kasę.' A ja się zastanawiam ilu sędziów uniwinniłoby złodzieja? I dlaczego tego rodzaju argumenty tłumaczą gwałcicieli?Tyle, że ona nie została zaatakowana dlatego, że ktoś ją zobaczył i spodobały mu się kształty pod ubraniem. Oboje pili, razem weszli do tego pokoju, razem wylądowali w łóżku. Ona była bardziej pijana i przez pewien czas nie bardzo wiedziała, co robi i co się dzieje. Facet może sobie z tego zdawał sprawę, może nie, może po prostu było mu wszystko jedno, bo jest zwykłym dupkiem. Można to oceniać różnie - zależnie od tego, jak wyglądały szczegóły, a tych nie znamy - ale na karę śmierci chyba jednak nie zasłużył. Jak by nie patrzeć, ta konkretna sprawa różni się od przypadków takich, jak wspomniana przez Ciebie nastolatka czy Alicia Gali.
|
|
| | | |  | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | >Nie podoba mi się Twoja argumentacja. >Uczciwy facet nie pyta pijanej kobiety o zgodę na seks, tylko bierze ją za frak i pakuje do łóżka. Samą! Po czym wychodzi i zamyka za sobą drzwi. Koniec sceny. >Bardzo możliwe, że wymagam za wiele, ale znam takich facetów i wiem, że tak można. Tylko w tym celu trzeba być człowiekiem, a nie zwierzęciem i umieć panować nad instynktami.
hej, Pełna zgoda ! Ale kobiety nie są wyłącznie wspaniałe i kulturalne ... Są takie , które pijanego faceta nie zapakowałyby do łóżka tylko ... zrobiły co trzeba aby go wykorzystać ... Problemem często bywa charakter danego osobnika ... Prawo czy bezprawie obowiązujące na danym terenie ma oczywiście duży wpływ na rozwijanie się takiego czy innego charakteru ... W tym przypadku obowiązujące prawo jest właściwie bezprawiem ... Ale czy w naszym europejskim społeczeństwie gwałt nie staje się powoli "sprytnym zagraniem" ? makuś
|
|
|  | Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
O Boże, Pani wypowiedź jest nieideologiczna! 
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | |
|
 | | mayolina (2278 punktów) | dziękuję za link. Wiele wyjaśnia i że dla tłumacza consensual sex oznacza sex pozamałżeński, i że nie podał źródeł informacji.
|
|
|  | | maruda (5550 punktów) | > dziękuję za link. Wiele wyjaśnia i że dla tłumacza consensual sex oznacza sex pozamałżeński, i że nie podał źródeł informacji.> Źródło jest na wykopie, schowane w środku tekstu: link. Ta gazeta jest papierowa i angielskojęzyczna.
|
|
 | Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
Stanęło na moim. 
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|