Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katolicka pomoc dla ofiar zamachu w Biesłanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-09-2004 15:45jeyes (2281 punktów)Katolicka pomoc dla ofiar zamachu w Biesłanie
Jak przed chwilą podano w TVN Caritas zebrał 150 tys. zł na pomoc dzieciom w Biesłanie. Kupiono za to 1000 plecaków.

Polska Akcja Humanitarna wysyła tam samolot wyładowany sprzętem medycznym za 170 tys. zł.

No comments.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Daniel Delimata
>Jak przed chwilą podano w TVN Caritas zebrał 150 tys. zł
>na pomoc dzieciom w Biesłanie. Kupiono za to 1000
>plecaków.Polska Akcja Humanitarna wysyła tam
>samolot wyładowany sprzętem medycznym za 170 tys.
>zł.No comments.

A PAH tworzą i obdarowują jak rozumiem ateiści?
jeyes (2281 punktów)
>A PAH tworzą i obdarowują jak rozumiem ateiści?
A może by tak coś odnośnie faktów, które podałem?

Daniel Delimata
>>A PAH tworzą i obdarowują jak rozumiem ateiści?
>A może by tak coś odnośnie faktów, które podałem?

Wspomniał pan o pomocy organizowanej przez PAH w kontekście pomocy Caritasu, sugerując kontrast. Tymczasem czołowa postać PAH, Janina Ochojska podobnie jak ogromna większość jej współpracowników to katolicy. Kontrastu katolicko-ateistycznego więc nie ma.

Jak zwykle jayesowi trzeba wszystko parę razy tłumaczyć.
jeyes (2281 punktów)
>Wspomniał pan o pomocy organizowanej przez PAH w kontekście pomocy Caritasu, sugerując kontrast.
Kontrast jest oczywisty. Z jednej strony urządzenia potrzebne do ratowania życia i zdrowia dzieciom, które ucierpiały w czasie zamachu, z drugiej strony plecaki, które tym dzieciom są obecnie potrzebne jak przysłowiowy rower rybie.

>Tymczasem czołowa postać PAH, Janina Ochojska podobnie jak ogromna większość jej współpracowników to katolicy. Kontrastu katolicko-ateistycznego więc nie ma.
Patrz wyżej, czytaj i sprbuj zrozumieć sedno.

>Jak zwykle jayesowi trzeba wszystko parę razy tłumaczyć.
Byłoby fajnie, gdyby Danielowi Delimacie wystarczyło jedno tłumaczenie. Zobaczymy.
Daniel Delimata
Specjalnie dla jayesa spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz powoli.

Caritas to katolicy i PAH to katolicy.
Kontrast między PAH i Caritasem może sobie nawet istnieje lecz nic z niego nie wynika, a przynajmniej nie to co jayes chciałby aby wynikało.
jeyes (2281 punktów)
>Specjalnie dla jayesa spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz powoli.
>
>Caritas to katolicy i PAH to katolicy.
>Kontrast między PAH i Caritasem może sobie nawet istnieje lecz nic z niego nie wynika, a przynajmniej nie to co jayes chciałby aby wynikało.
A ja rezygnuję z kolejnego z rzędu tłumaczenia denielowi w czym rzecz. Najwyraźniej 2, 3 razy, to za mało dla niego, aby zrozumiał sens prostych zdań i aby ów sens do niego dotarł. Rezygnuję też z zadania denielowi "pracy domowej", jaką byłoby odszukanie jednej jedynej różnicy między wyrażeniami "fundacja kościelna" i "fundacja niekościelna". Z doświadczenia wiem, że deniel nie jest w stanie wychwycić tej różnicy.
Daniel Delimata
Oczywiście jayes jak zwykle widzi tylko to co chce widzieć. Czyli formalny organ założycielski. Tak się składa jednak, że za obiema organizacjami stoją katolicy. Może jayes mógłby podać jakiś fajny przykład polskiej organizacji harytatywnej zrzeszającej ateistów (przynajmniej w większości), która wysłała tam swą pomoc?
jeyes (2281 punktów)
>Oczywiście jayes jak zwykle widzi tylko to co chce widzieć. Czyli formalny organ założycielski. Tak się składa jednak, że za obiema organizacjami stoją katolicy.
Ja bym poszedł śmiało dalej. Skoro 96% do 98% Polaków to katolicy, więc bez większego błędu można stwierdzić, że większość organizacji w Polsce, to organizacje, "za którymi stoją katolicy". Na przykład serwis Racjonalista.

>Może jayes mógłby podać jakiś fajny przykład polskiej organizacji harytatywnej zrzeszającej ateistów (przynajmniej w większości), która wysłała tam swą pomoc?
Nie wiem czy jakiś tam "jayes" mógłby, za to wiem na pewno, że nie ma w Polsce ani jednej organizacji "harytatywnej".
Daniel Delimata
>Nie wiem czy jakiś tam "jayes" mógłby, za to wiem na pewno, że nie ma w Polsce ani jednej organizacji "harytatywnej".

Za pomyłkę już przepraszałem, a do kwestii ortografii też nie mam zamiaru wracać.
Na co jak na co, ale na złośliwości z pana strony zawsze mogę liczyć.
Daniel Delimata
No i jak zwykle jayes nie pamięta, że w języku polskim (podobnie jak w innych językach) imiona piszemy wielką/dużą literą.
jeyes (2281 punktów)
>No i jak zwykle jayes nie pamięta, że w języku polskim (podobnie jak w innych językach) imiona piszemy wielką/dużą literą.
Dlaczego mam zwracać uwagę na pisownię skoro deniel nie zwraca? Permanentnie przekręca mój nick, więc i ja zacząłem robić to samo.

Daniel Delimata
>Dlaczego mam zwracać uwagę na pisownię skoro deniel nie zwraca? Permanentnie przekręca mój nick, więc i ja zacząłem robić to samo.

Należało kulturalnie zwrócić uwagę. Za pomyłkę przepraszam, ale nie na każdą literówkę musi pan reagować "po chamsku".
jeyes (2281 punktów)
>>Dlaczego mam zwracać uwagę na pisownię skoro deniel nie zwraca? Permanentnie przekręca mój nick, więc i ja zacząłem robić to samo.
>Należało kulturalnie zwrócić uwagę. Za pomyłkę przepraszam, ale nie na każdą literówkę musi pan reagować "po chamsku".
Uwagę zwróciłem aż za bardzo kulturalnie, tyle że Pan się nie zorientował o co chodzi, więc proszę mi nie zarzucać chamstwa. Tym bardziej, że w takim razie Pańskie literówki też można określić jako chamskie zachowanie - bo w czym moje różni się do Pańskiego?

Daniel Delimata
>Uwagę zwróciłem aż za bardzo kulturalnie, tyle że Pan się nie zorientował o co chodzi, więc proszę mi nie zarzucać chamstwa. Tym bardziej, że w takim razie Pańskie literówki też można określić jako chamskie zachowanie - bo w czym moje różni się do Pańskiego?

Moje przekręcenie było nieświadomą pomyłką. Pańskie zachowanie było świadome. Na tym właśnie polegała różnica.
jeyes (2281 punktów)
>Moje przekręcenie było nieświadomą pomyłką. Pańskie zachowanie było świadome. Na tym właśnie polegała różnica.
Tak już mam, że większość z tego, co robię, robię świadomie, Pan nie?

Świadomie i w sposób wysublimowany próbowałem zwrócić Pańską uwagę na to, co nazywa Pan swoją pomyłką. Ja w tę pomyłkę nie muszę zresztą wcale wierzyć.

Pańskie nazwanie mojego postępowania "chamskim" wynika z faktu, że nie byłeś Pan w stanie domyślić się powodów, dla których nagle zacząłem przekręcać imię, którym się Pan tu podpisujesz. Chciałbym zwrócić Panu uwagę, że nazywanie "chamstwem" czyjegoś postępowania tylko dlatego, że nie znasz Pan motywów jest dość dziwną reakcją. Czy Boga też Pan masz za chama?

Na wszelki wypadek napiszę, że nie oczekuję przeprosin, bo się nie obraziłem. Decyzja o obrażeniu się bądź nie należy do mnie, inni mogę tylko próbować szczęścia.

Daniel Delimata
>>Moje przekręcenie było nieświadomą pomyłką. Pańskie zachowanie było świadome. Na tym właśnie polegała różnica.
>Tak już mam, że większość z tego, co robię, robię świadomie, Pan nie?

A mnie pomyłki się zdarzają...
Ja nie jestem nieomylny.

>Pańskie nazwanie mojego postępowania "chamskim" wynika z faktu...
Nie, nie dlatego.

>Na wszelki wypadek napiszę, że nie oczekuję przeprosin, bo się nie obraziłem. Decyzja o obrażeniu się bądź nie należy do mnie, inni mogę tylko próbować szczęścia.

Za przekręcenie nicka już przeprosiłem i drugi raz robić tego nie zamierzam. Dokładnie było to 12-09-2004 01:53. Jak widać nie raczył pan na to zwrócić uwagi.
Daniel Delimata
I teraz już ostatecznie EOT.
jeyes (2281 punktów)
>>Pańskie nazwanie mojego postępowania "chamskim" wynika z faktu...
>Nie, nie dlatego.
Dzieki za to wyczerpujące wyjaśnienie.

>Za przekręcenie nicka już przeprosiłem i drugi raz robić tego nie zamierzam. Dokładnie było to 12-09-2004 01:53. Jak widać nie raczył pan na to zwrócić uwagi.
Miałem na myśli "chamstwo", któreś mi Pan zarzucił, ale Pan bardzo dobrze o tym wiesz, tylko tzw. odwagi cywilnej Panu brakuje.
webmaster (moderator)
>Caritas to katolicy i PAH to katolicy.
Ładnie to tak oszukiwać? Gdzie się podziała twoja matematyczna precyzja wypowiedzi? A owszem, formalnie rzecz biorąc, za Racjonalistą stoją katolicy, I CO Z TEGO?
Daniel Delimata
>>Caritas to katolicy i PAH to katolicy.
>Ładnie to tak oszukiwać? Gdzie się podziała twoja matematyczna precyzja wypowiedzi? A owszem, formalnie rzecz biorąc, za Racjonalistą stoją katolicy, I CO Z TEGO?

Nie oszukuję. Co rozumiem przez to stwierdzenie wyjaśniłem wcześniej. To był skrót myślowy. Radzę czytać uważnie dyskusję od początku, a nie tylko wybrane posty.
Daniel Delimata
Poza tym na temat uważam za wystarczająco omówiony. Z mojej strony EOT
Drobner
Ten, który wszystkim imputuje niezrozumienie, powinien się , choć lekko, zastanowić ...
Asmoeth_Beta (307 punktów)
>Jak przed chwilą podano w TVN Caritas zebrał 150 tys. zł
>na pomoc dzieciom w Biesłanie. Kupiono za to 1000
>plecaków.Polska Akcja Humanitarna wysyła tam
>samolot wyładowany sprzętem medycznym za 170 tys.
>zł.

I co z tego? Czy to źle?
jeyes (2281 punktów)
Nie wiem czego dotyczy twoje pytanie - Caritasu czy PAHu? Jeśli Caritasu, to nie tyle źle, co - moim zdaniem - mocno bez sensu, akurat plecaki tym dzieciom nie są chyba najbardziej potrzebne, nie sądzisz?

Asmoeth_Beta (307 punktów)
>Nie wiem czego dotyczy twoje pytanie - Caritasu czy PAHu? Jeśli Caritasu, to nie tyle źle, co - moim zdaniem - mocno bez sensu, akurat plecaki tym dzieciom nie są chyba najbardziej potrzebne, nie sądzisz?

Jeżeli cała suma poszła na plecaki, to jest to trochę bez sensu (plecak można kupić trzy razy taniej).
jeyes (2281 punktów)
>Jeżeli cała suma poszła na plecaki, to jest to trochę bez sensu (plecak można kupić trzy razy taniej).
W informacji telewizyjnej podano, że kupiono 1000 plecaków i wydano 150 000 zł. Nic nie było powiedziane czy kupiono coś innego niż plecaki. Ale to nie jest ważne. Ważne jest bezsensowność zakupu plecaków dla dzieci, które nie tego akurat teraz potrzebują najbardziej.
Że też oczywiste rzeczy są tak trudne do pojęcia dla niektórych!
Asmoeth_Beta (307 punktów)
>W informacji telewizyjnej podano, że kupiono 1000 plecaków i wydano 150 000 zł. Nic nie było powiedziane czy kupiono coś innego niż plecaki. Ale to nie jest ważne. Ważne jest bezsensowność zakupu plecaków dla dzieci, które nie tego akurat teraz potrzebują najbardziej.

A czy podano, że był to jedyny zakup?
jeyes (2281 punktów)
>A czy podano, że był to jedyny zakup?
Powtórzę co już napisałem: Nic nie było powiedziane czy kupiono coś innego niż plecaki.

Daniel Delimata
>>A czy podano, że był to jedyny zakup?
>Powtórzę co już napisałem: Nic nie było powiedziane czy kupiono coś innego niż plecaki.

Co nie znaczy, że nie kupiono nic innego.
Robert Sojka
Chłopcy się kłócą a ja widze kolejne dziecko które ślini się na widok cukierka przed sklepem a jego mama chora leży w zagrzybialym lozku. Nie w Bieslawie tylko w Polsce, moze tu zwrócicie uwagę drodzy panowie? Wspaniala Ochojska widzi potrzebę pomocy oczywiscie nie w swoim padole. Jej akty symbolicznej solidarnosci są godne pożałowania gdyz, jak sama przyznala nie chodzi o ilosc tlko o gest, o to zeby bylo to widac. no i mamy pyche dume i wszystko inne.
Robert Sojka
Daniel Delimata
>Chłopcy się kłócą a ja widze kolejne dziecko które ślini się na widok cukierka przed sklepem a jego mama chora leży w zagrzybialym lozku. Nie w Bieslawie tylko w Polsce, moze tu zwrócicie uwagę drodzy panowie? Wspaniala Ochojska widzi potrzebę pomocy oczywiscie nie w swoim padole. Jej akty symbolicznej solidarnosci są godne pożałowania gdyz, jak sama przyznala nie chodzi o ilosc tlko o gest, o to zeby bylo to widac. no i mamy pyche dume i wszystko inne.
>Robert Sojka

Z tego co pamiętam ze spotkania z panią Ochojską to wcale nie chodzi o zewnętrzny gest. Gest jest tutaj rozumiany jako pokazanie cierpiącym, że nie są sami i danie im nadziei. Podkreślała też, że każdorazowo chodzi też o aktywizację osób którym pomoc jest udzielana. Radzę poczytać sobie coś więcej na temat tego jak pomaga PAH.

Swoją drogą to ciekawe, że na tym forum raz Ochojska i PAH są wygodni, a raz nie.

Ciekawe też, czy przedmówca zrobił coś by pomóc ubogim w kraju.
jeyes (2281 punktów)
>Ciekawe też, czy przedmówca zrobił coś by pomóc ubogim w kraju.
To mi przypomina klasyczne już pytanie, jakie zwykle pada w dyskusjach nad działalnością charytatywną KK: "A co TY zrobiłeś dla...?" Ciekawe czy to przypadkowa zbieżność pytania?

jeyes (2281 punktów)
Przypuszczam, że Caritas nie trzymałby w tajemnicy zakupów innych niż plecaki, bo po co miałby to robić? Oczywiście istniej też możliwość, że TVN jest w rękach "komuchów", którzy manipulują informacją

waldmarc
Katolicy nie muszą się martwić, bez nich społeczeństwo też sobie doskonale poradzi. Poza tym pomoc świecka nie oczekuje rekompensaty w zaświatach.
Drobner
tak trzymać !!
MaLk__
Wiecie co, brak mi słów...

Dorabianie ideologii do pomocy humanitarnej uważam za przegięcie. Naginanie w związku z tym faktów też.

Ja oczywiście rozumiem, że niektórzy cierpią na chorobliwy antyklerykalizm ale bez przesady...

Dla zainteresowanych:
"Dzisiaj Caritas Polska zakupiła 1000 plecaków dla dzieci poszkodowanych w wyniku ataku terrorystycznego w Biesłanie. Część wyprawek szkolnych Caritas otrzymała od ofiarodawców. Caritas przygotowuje transport lotniczy pomocy humanitarnej dla poszkodowanych dzieci w Północnej Osetii.
W transporcie przekazane zostaną również produkty pierwszej potrzeby: witaminy, leki, odzież, obuwie. Caritas Polska nadal czeka na oficjalne potwierdzenie transportu lotniczego z pomocą humanitarną, z prośbą tą wystąpiła do Prezesa Rady Ministrów RP. W dalszym ciągu trwa zbiórka pieniędzy i darów rzeczowych na pomoc poszkodowanym dzieciom w Biesłanie. Do dnia dzisiejszego na konto Caritas Polskiej wpłynęło 150 000 PLN. (...)
Tak jak zaplanowaliśmy pierwszy etap to pomoc doraźna. Wpłacane na konto Caritas Polskiej środki zostaną przeznaczone na pomoc rehabilitacyjną poszkodowanych maluchów.(...)"


źródło:
www.carita(*)ow=news&news_id=20040910170142
wielkie.J
W końcu ktoś zdobył się na wysiłek, by podane informacje sprawdzić u źródła. Brawo

Osobiście też nie przepadam za KK, jednak niektórzy na tym forum są tak zaślepieni nienawiścią (?) do tej instytucji, że nie zadają sobie nawet trudu, by zbadać sprawę przed wysłaniem komentarza.

Dobra rada: nie popadajmy w skrajności. Fanatyzm w jakimkolwiek wydaniu jest poprostu niezdrowy..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365