Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ofiary czy bandyci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-12-2006 14:01Stal_Prawdy (83 punktów)Ofiary czy bandyci
Dzisiaj o 8:00-po powrocie z pracy-przeczytałem w pewnym portalu internetowym, że oprawcy 14-letniej Ani z Gdańska dostali niespodziewane wsparcie z Centrum Informacji Kryzysowej, które szef uznał, że oprawcom dziewczyny należy wybaczyć, gdyż nie zasłużyli na karę więzienia. Nie trafili tam bez powodu, gdyż po prostu próbowali ją zgwałcić-do czego nigdy się nie przyznali. Moim zdanie powinni ich skazać na śmierć- o czym wspomnieli działacze NOP-u w trakcie swojej demonstracji. Oni ją upokorzyli za to, że nie chciała chodzić z jednym z nich, ale moim zdaniem mogli zemścić się za to w inny sposób, mogli ją tylko pobić, ale byli zbyt głupi, by o tym pomyśleć, więc teraz posiedzą w więzieniu, gdzie będą musieli nosić kraty na 4 literach. Czy jesteście po mojej stronie w tej sprawie, czy może po stronie CIK i setek ułomnych chrześcijan, którzy na bank ich chronią? Powiedzcie co sądzicie na ten temat...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ugaguga (134 punktów)
>Oni ją upokorzyli za to, że
>nie chciała chodzić z jednym z nich, ale moim zdaniem mogli
>zemścić się za to w inny sposób, mogli ją tylko pobić, ale
>byli zbyt głupi, by o tym pomyśleć

Niczym się od nich nie różnisz. Należy Cię izolować zanim usłyszysz "nie" od kolejnej dziewczyny.
nieobecny
>nie chciała chodzić z jednym z nich, ale moim zdaniem mogli
>zemścić się za to w inny sposób, mogli ją tylko pobić, ale
>byli zbyt głupi, by o tym pomyśleć
>Czy jesteście po mojej stronie w tej sprawie
Absolutnie jestem po twojej stronie - też uważam, że jeśli dziewczyna odmówi chłopakowi, to on powinien zwołać kolegów i cała banda powinna pobić taką dziewczynę, przy czym wymierzenie sprawiedliwości powinno zajść w maskach na twarzy, żeby bijący nie trafili do więzienia, bo to głupota dać się złapać.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że "stalowi chłopcy" to bydło?
D.Sprenglewski (426 punktów)
>oprawcy 14-letniej Ani z Gdańska dostali niespodziewane wsparcie z Centrum Informacji
>Kryzysowej, które szef uznał, że oprawcom dziewczyny należy
>wybaczyć, gdyż nie zasłużyli na karę więzienia.

Wybaczyć?! Nie zasłużyli?! Wiedziałem, że z ludźmi sprawującymi władzę jest kiepsko, ale nie sądziłem, że aż tak.

>Moim zdanie powinni ich skazać na śmierć

Nie tylko ich. Każdy ma prawo do życia, ale co z ludźmi (o ile można tak nazwać degeneratów umysłowych), którzy nie szanują tego prawa i odbierają życie innym, życie nie koniecznie fizyczne, ale emocjonalne chociażby.

>moim zdaniem mogli zemścić się za to w inny sposób, mogli ją tylko pobić, ale
>byli zbyt głupi, by o tym pomyśleć,

Masz rację o ile wykluczy się element moralny. Tak w zasadzie to nie musieli się mścić, ale czy zdawali sobie z tego sprawę?

>Czy jesteście po mojej stronie w tej sprawie, czy może po
>stronie CIK i setek ułomnych chrześcijan, którzy na bank
>ich chronią? Powiedzcie co sądzicie na ten temat...

Na ogół nie pochwalam agresywnych reakcji na cokolwiek, w tej sprawie muszę jednak "ustąpić" (cudzysłowy są celowe). O ludziach typu "oprawcy 14-letniej Ani" mam dość niskie mniemanie. Jeśl nie można wytępić tych chwastow społecznych, to może chociaż siłą (bo inaczej zdaje się nie zrozumieją o co chodzi) uda się ich przytemperować. Okazanie im łaski nie wchodzi w grę - uznają, że są bezkarni.
Zyga (1539 punktów)
>Dzisiaj o 8:00-po powrocie z pracy-przeczytałem w pewnym
>portalu internetowym, że oprawcy 14-letniej Ani z Gdańska
>dostali niespodziewane wsparcie z Centrum Informacji
>Kryzysowej, które szef uznał, że oprawcom dziewczyny należy
>wybaczyć, gdyż nie zasłużyli na karę więzienia.

Nareszcie ktoś przestał przyklaskiwać tym medialnym zagrywkom.

>Nie trafili
>tam bez powodu, gdyż poprostu próbowali ją zgwałcić-do

Jak Ty sobie wyobrażasz próbę gwałtu przy całej klasie?

>czego nigdy się nie przyznali.
Oczywiście, że się nie przyznali do gwałtu bo takowego ani próby nie mogło być.

>Moim zdanie powinni ich
>skazać na śmierć-

Tak! Kara powinna być poprzedzona łamaniem kołem i w pełni transmitowana w TV w bloku o najwyższej oglądalności.

>Oni ją upokorzyli za to, że
>nie chciała chodzić z jednym z nich, ale moim zdaniem mogli
>zemścić się za to w inny sposób, mogli ją tylko pobić, ale
>byli zbyt głupi, by o tym pomyśleć, więc teraz posiedzą w
>więzieniu, gdzie będą musieli nosić kraty na 4 literach.

Fakt. Pobicie by wystarczyło, nawet zwykle złamanie ręki mogło by w sumie załatwić już sprawę.

>Czy jesteście po mojej stronie w tej sprawie, czy może po
>stronie CIK i setek ułomnych chrześcijan, którzy na bank
>ich chronią? Powiedzcie co sądzicie na ten temat...

Oto jeden z przypadków gdy jestem po stronie "ułomnych chrześcijan" niestety większość "normalnych chrześcijan" których znam najchętniej nakręciłaby program z grzebaniem żywcem.

Poprzednie Twoje posty były słabe ale ten już jest mega tani.
Thorvoy (6588 punktów)
>Moim zdanie powinni ich skazać na śmierć- o czym wspomnieli działacze NOP-u w
>trakcie swojej demonstracji.

A moim zdaniem nie powinni. Należy im się kara, ale nie do przewidzenia przez nikogo była tak drastyczna reakcja ich ofiary.

> Oni ją upokorzyli za to, że
>nie chciała chodzić z jednym z nich, ale moim zdaniem mogli
>zemścić się za to w inny sposób, mogli ją tylko pobić, ale
>byli zbyt głupi, by o tym pomyśleć, więc teraz posiedzą w
>więzieniu, gdzie będą musieli nosić kraty na 4 literach.

Mogli tylko ją pobić? Rozumiem że pochwalasz taki sposób rozwiązywania spraw?

>Czy jesteście po mojej stronie w tej sprawie, czy może po
>stronie CIK i setek ułomnych chrześcijan, którzy na bank
>ich chronią? Powiedzcie co sądzicie na ten temat...

Nie jestem ułomnym chrześcijaninem. Nawet chrześcijaninem nie jestem, a jednak jestem w stanie stwierdzić że kara, którą TY proponujesz jest zbyt surowa.

Co do więzienia, uważam że odpowiedniejsze byłoby pozbawienie ich obywatelskich przywilejów, ze szczególnym wskazaniem na areszt domowy pod czujnym okiem kuratora. W razie kolejnej kryminalnej wtopy- naprawdę surowa kara.
D.Sprenglewski (426 punktów)
>A moim zdaniem nie powinni. Należy im się kara, ale nie do przewidzenia przez nikogo była tak drastyczna reakcja ich ofiary.

Owszem, nikt nie mógł przewidzieć, że Ania (bo tak chyba miała na imię) popełni samobójstwo, ale sam fakt, że ci młodzi "ludzie" byli zdolni do tak bezczelnego potraktowania swojej koleżanki z praktycznie błahego powodu, przynajmniej mi wystarczy by ich rozstrzelać pod murem. Brzydzę się takimi ludźmi i mam ich zachachowania serdecznie dosyć.

>Mogli tylko ją pobić? Rozumiem że pochwalasz taki sposób rozwiązywania spraw?

Pisałem o tej kwestii (nawet tej samej sytuacji) na swojej stronie. Być może Stal Prawdy nie wyraził się zbyt jasno. Ja jego słowa zinterpretowałem następująco:
Po pominięciu kwestii moralnej i braniu pod uwagę jedynie wybitnej głupoty oraz braku wyobraźni niedoszłych gwałcicieli, łątwo można stwierdzić, że skoro już musieli się mścić, to mogli to zrobić w łagodniejszej (mentalnie) formie.

Oczywiście, jak dla mnie mścić się nie powinni w ogóle.

>Co do więzienia, uważam że odpowiedniejsze byłoby pozbawienie ich obywatelskich przywilejów, ze szczególnym wskazaniem na areszt domowy pod czujnym okiem kuratora.

Z doświadczenia wiem, że tego typu kary nie skutkują. Uwierz mi, wielu moich (byłych na szczęście) znajomych łamało prawo i dostawało kuratorów. Skutek - i tak łamali prawo. Więzienie ich już nie odstrasza. Mógłbym rozwinąć temat, ale to nie jest chyba odpowiednie na niego miejsce.

>W razie kolejnej kryminalnej wtopy- naprawdę surowa kara.

Tacy ludzie na ogół albo wiedzą jak uniknąć złapania przez dłuższy okres czasu, albo nic sobie z więzienia nie robią. Jaką więc surową karę proponujesz? Mi do głowy przychodzą teraz tylko metody przesłuchiwania stosowane przez (ponoć)świętą Inkwizycję.

Pozdrawiam.
Thorvoy (6588 punktów)
>>A moim zdaniem nie powinni. Należy im się kara, ale nie do przewidzenia przez nikogo była tak drastyczna reakcja ich ofiary.
>Owszem, nikt nie mógł przewidzieć, że Ania (bo tak chyba miała na imię) popełni samobójstwo, ale sam fakt, że ci młodzi "ludzie" byli zdolni do tak bezczelnego potraktowania swojej koleżanki z praktycznie błahego powodu, przynajmniej mi wystarczy by ich rozstrzelać pod murem. Brzydzę się takimi ludźmi i mam ich zachachowania serdecznie dosyć.

Wiadomo, emocje. Sam też domagałbym się wyprucia gnojkom flaków, gdybym był rodzicem wiadomej dziewczyny. Z drugiej strony jednak trzeba pamiętać, że sami nie popełnili morderstwa.

>Po pominięciu kwestii moralnej i braniu pod uwagę jedynie wybitnej głupoty oraz braku wyobraźni niedoszłych gwałcicieli, łątwo można stwierdzić, że skoro już musieli się mścić, to mogli to zrobić w łagodniejszej (mentalnie) formie.
>Oczywiście, jak dla mnie mścić się nie powinni w ogóle.

Dobra, zgadzam się.

>Z doświadczenia wiem, że tego typu kary nie skutkują. Uwierz mi, wielu moich (byłych na szczęście) znajomych łamało prawo i dostawało kuratorów. Skutek - i tak łamali prawo. Wjęzienie ich już nie odstrasza. Mógłbym rozwinąć temat, ale to nie jest chyba odpowiednie na niego miejsce.

Dobrze wiedzieć. Pora zmienić system penitencjarny.

>Tacy ludzie na ogół albo wiedzą jak uniknąć złapania przez dłuższy okres czasu, albo nic sobie z więzienia nie robią.

Więc wtedy posiedzą w nim dłużej.

> Jaką więc surową karę proponujesz? Mi do głowy przychodzą teraz tylko metody przesłuchiwania stosowane przez (ponoć)świętą Inkwizycję.

Szczerze? Nie mam pojęcia. Wiem jakich kar nie proponuję: kłócących się z humanitaryzmem.
Pandorra (1289 punktów)
> Moim zdanie powinni ich skazać na śmierć - o czym wspomnieli działacze NOP-u w
>trakcie swojej demonstracji. Oni ją upokorzyli za to, że
>nie chciała chodzić z jednym z nich, ale moim zdaniem mogli
>zemścić się za to w inny sposób, mogli ją tylko pobić, ale
>byli zbyt głupi, by o tym pomyśleć, więc teraz posiedzą w
>więzieniu, gdzie będą musieli nosić kraty na 4 literach.

Karkołomne to jakieś.
Z jednej strony piszesz, zę zasłużyli na karę śmierci, co nie moze mieć miejsca przy naszych uregulowaniach. Przyznaję, niekiedy uważam, że Hammurabi miał głęboką rację, ale nie w tym przypadku, w którym nie ma mowy o zabójstwie z premedytacją. Poza tym cała klasa jest winna nieudzielenia ofierze pomocy, co tez powinno podlegac karze, ale nie tym sie zajmujemy.

Z drugiej strony piszesz, że Ania została ukarana za odmowę chodzenia z jednym z nich. I tu jest już zupełnie inna sprawa, która potem owocuje takim podejściem do kobiet, jakie obserwujemy w Samoobronie. Przedmiotowe, odmawiajece kobietom prawa do własnego zdania, traktujące je jako "własność wspólną". Jak można mówić, że dziewczynę można pobić, bo nie chce z kims chodzić ?? A może by chłopaka pobić, bo nie chce z jakąś panienką?

To w końcu jak to ma być? Gdzie przebiega granica tolerancji? Chyba głupia baba jestem

>Czy jesteście po mojej stronie w tej sprawie, czy może po stronie CIK i setek ułomnych >chrześcijan, którzy na bank ich chronią? Powiedzcie co sądzicie na ten temat...

Ludzie z natury są ułomni, bez względu na wyznanie, czy jego brak. Sądy wykazują dziwną niekonsekwencję w sprawie przepustek. Czasem wychodzą recydywiści, czasem nie wychodzą ludzie skazani za drobne przestępstwa. W tym prztypadku pozwolilabym na wyjście na święta, ale to nie ja decyduję.
stormrider (206 punktów)
Myślę, że problem jest znacznie bardziej złożony. To są dzieciaki, którymi powodują głównie emocje i schematy postępowania ukształtowane tak a nie inaczej. Najwidoczniej nie mieli wokół siebie odpowiednich wzorców, które pokazały by im jak należy postępować, co robić a czego nie robić, jak odnosić się do drugiego człowieka w określonych przypadkach. U nich nie ma ukształtowanego szacunku do człowieka, potraktowali Anię jak przedmiot, to są KARYGODNE braki w wychowaniu i największa kara należy się tym, którzy za to wychowanie odpowiadają. Kara dla tych dzieciaków to typowe "leczenie objawowe", niestety już po fakcie. Zresztą, ostatnio można zauważyć, że ludzie, z przedstawicielami władzy na czele, skupiają się na objawach, ale jakoś niewielu stara się dociec przyczyny tych objawów. Dlaczego tak jest?- Bo to jest znacznie łatwiejsze. Gdy mamy gorączkę od razu to zauważamy. Kiedy więc dochodzi do sytuacji w której trzeba kogoś ukarać, to jest to porażka nie tylko tego człowieka, ale także całego jego otoczenia.

Pozdrawiam


Jest ogromna różnica między tym który wie, że wierzy a tym który wierzy, że wie
W.Stoczkowski
Fantazjusz (159 punktów)
Psychologowie, którzy wystosowują listy i apele do dyrektora ośrodka, w którym znajdują się ci "chłopcy" o przepustki dla nich, jednocześnie nawołują do łamania prawa, gdyż na przepustkę można zezwolić dopiero po 3 miesiącach pobytu w takim ośrodku. Zresztą jeśli dyskutować bez względu na prawo, to też nie powinni dostać tej przepustki, bo na nią nie zasłużyli.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365