 |
A propos stosunku częstochowian do pielgrzymek... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2008 09:19 | Przemysław Biegański (52 punktów) | A propos stosunku częstochowian do pielgrzymek...
2 na 2 | Podaję link do artykułu w GW -> wiadomosci(*)a_nam_miasto__Zrobcie_cos.htmlZapewniam - dla nas, częstochowian ten coroczny spęd jest rzeczywistym "dopustem bożym". Niezbyt wiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę z tego jak uciążliwym problemem dla zwykłych mieszkańców są te "świete krowy"... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | Odp: A propos stosunku Częstochowian do pielgrzymek... | >Zapewniam - dla nas, Częstochowian ten coroczny spęd jest rzeczywistym "dopustem bożym". W rzeczy samej. Podobnie mieszkańcy Torunia proszą by nie utożsamiać ich z "Rydzyklandem". Bywałem tak w Częstochowie jak i w Toruniu. Obiektywnie zaręczam. Mieszkają tam całkiem normalni i mili ludzie. Ba. A jakie ładne dziewczyny tam są (i w Częstochowie i w Toruniu). JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
3 na 3 | piątek (1035 punktów) | Co jest długie i śmierdzi...? - Pielgrzymka 
"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
|
|
 | 1 na 1 | Toma Cruz (390 punktów) | > Co jest długie i śmierdzi...? - Pielgrzymka > "Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"Albo:"co to jest? idzie, śpiewa i sra po rowach? Pielgrzymka";-D
|
|
2 na 2 |
 | | lotrek (14275 punktów) | > wiadomosci.onet.pl/1802199,11,1,1,,item.html No,no.. Duchowa Stolica Narodu - tego nie widziałem. A najbardziej podoba mi się: Ośmiesza się zdrową pobożność ludu polskiego . Ciekawe jak wygląda niezdrowa pobożność , czy taka jak "moherowych beretów", które nie wierzą, że Matka Boska byłą Żydówką, tylko Polką urodzoną właśnie w Częstochowie.
|
|
 | | Patty Matheson (2087 punktów) |
Kilka kwiatków... Cytat:parodiowali z jednoznacznym wskazaniem obiektu swoich kpin, jakim stało się szanowane przez wielu i drogie dla nas wielu Radio Maryja Cytat:Ośmiesza się zdrową pobożność ludu polskiego, pomniejsza się znaczenie tej wartości, jaką dla całego naszego narodu ma nasza narodowa świętość - Jasna Góra Chyba wyłączyli mnie ze zbioru "naród" Cytat:Częstochowa jest zbulwersowana faktami, jakie miały miejsce - jak się wyraził - "gdzieś na marginesie życia codziennego". Pan prezydent miasta zdaje się uważać, że doroczna pielgrzymka to centrum życia codziennego, a zdjęcia do filmu to margines. Skoro na marginesie, to dlaczego się czepiają? To już nie jest obrona przed urażeniem uczuć religijnych, to jest ofensywne doszukiwanie się we wszelkim pierdnięciu przejawów kpin. Gwiazdy się znalazły; nie ma dnia, żeby jakiś świętojebliwiec nie poczuł się urażony. Paranoicy czy manipulatorzy? Abstrahując od religii... Cytat:"Już wielu próbowało w Częstochowie swoje cele realizować. Mamy taką świadomość, mamy taką pamięć, znamy te fakty; można wymieniać nawet nazwiska ludzi, którzy skądś, z zewnątrz, bo nie z naszego środowiska, przyjeżdżali tutaj, żeby pokazać to, co jest w nich, i to wychodziło na jaw. Tak stało się teraz" - uważa Wrona. Nic, ale to nic kompletnie nie zrozumiałam z tego wywodu. Co autor miał na myśli, ktoś wie?
I na koniec dnia szóstego Bóg usłyszał: "Za mało many"
|
|
1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | Częstochowian ten coroczny spęd jest rzeczywistym "dopustem bożym". Niezbyt wiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę z tego jak uciążliwym problemem dla zwykłych mieszkańców są te "święte krowy"...\ Naprawdę szczerze współczuje mieszkańcom Częstochowy. Wiem co się działo w Krakowie, jak nas nawiedzał JP2. Z całej Polski ludziska się zjeżdżali,często kilka dni wcześniej, koczowali na dworcach, w parkach dewastując i obsr.....je przy okazji. Miasto było zakorkowane i nieprzejezdne, ulice pozamykane, przez kilka dni całkowita prohibicja - stare meliny wracały do łask. Kto mógł to uciekał z miasta, na szczęście to nawiedzenie było raz na kilka lat...no i się "ne wrati". Chociaż jak nawiedził nas B16, sytuacja się powtórzyła. Wy macie gorzej, bo ten spęd 15 sierpnia powtarza się co roku a i pomniejszych też wam nie brakuje
|
|
 | 1 na 1 | Biegański (845 punktów) | Wybaczcie - sam założyłem ten temat a nie mam czasu odpowiadać czy też wypowiadać się w nim. Gdy nadejdzie kumulacja ... postaram się zamieścić linki do zdjęć jak to wygląda. Poza oficjalnymi przekazami oczywiście. Oficjalnie wygląda to rzecz jasna zawsze świętojebliwie. I zawsze znajdzie się paru trolli którzy chcą być bardziej święci od Joszui czy Miriam.
|
|
1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>dla nas, Częstochowian Dla Was, częstochowian? .
|
|
 | | Przemysław Biegański (845 punktów) | Tak - dla nas Częstochowian, jak i w szerszym aspekcie - dla nas, Polaków ;>
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
>Tak - dla nas Częstochowian, jak i w szerszym aspekcie - dla nas, Polaków ;>
Widzę, że trzeba otwartym tekstem. Poprawnie wyraz częstochowian piszemy małą literą.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| |  | | Przemysław Biegański (845 punktów) | offtop Rozumiem - jednak wedle tego przykładu można i z wielkiej litery i z małej: www.sjp.pl/co/wrocławianin na przykładzie Wrocławianin, wrocławianin. Chodź w przypadku częstochowianina podano już tylko jeden przykład...
|
|
| | |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>Chodź w przypadku częstochowianina podano już tylko jeden przykład...
W przypadku, to ja bym nie chodził. .
|
|
| | | |  | Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
> W przypadku, to ja bym nie chodził. Postrafiam Polakóf i pszypominam, sze w tym przypadku choci się w pielkszymce. .
|
|
| | |  | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) | Odp: A propos stosunku częstochowian do pielgrzymek... |
>offtop
Masz rację, że to nie na temat, ale dbałość o poprawność językową to na naszym forum zboczenie nie tylko tolerowane, ale wręcz popierane.
>Rozumiem - jednak wedle tego przykładu można i z wielkiej litery i z małej:
Moja wina. Trzeba było nie tylko otwartym tekstem, ale i dokładnie. Małą literą piszemy o mieszkańcu miasta Częstochowa, wielką o mieszkańcu regionu częstochowskiego (np. powiatu czy województwa).
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) | Odp: A propos stosunku Częstochowian do pielgrzymek... |
>Tak - dla nas Częstochowian, jak i w szerszym aspekcie - dla nas, Polaków ;> Że dla ogółu Polaków też, to oczywiste. Bo z pewnością słupczanie, wadowiczanie czy np. łodzianie z Wami, częstochowianami, całkowicie się zgadzają. .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|