Racjonalista - Strona głównaDo treści
test neurologiczny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
21-05-2011 20:44orchidea78 (385 punktów)test neurologiczny
Oto test neurologiczny ,zaciekawić może on osoby, których pasjonują różne szczegóły dotyczące naszego mózgu.
Test ten zawiera błędy, na które uważni obserwatorzy, zwrócą na pewno uwagę.
Ma to służyć,jedynie,intelektualnej rozrywce:

TEST NEUROLOGICZNY:
1. Z ilu płatów składa się mózg?
2,5,7
Odp.skroniowy, przedczołowy, potyliczny

2.Ile komórek nerw liczy sobie mózg?
a) 1 mld.
b) 2)10 mld.
c) 100 mld.(!)
3.Ile komórek tracimy dziennie?
a)100 neuronów
b)1000(!)
c) 10000
4.Co wpływa na tempo utraty neuronów?
a) płeć
b) wiek (!)
c) możliwości CUN
5.Wybierz 3 cechy charakterystyczne dla „zespołu Aspergera:
a) niekontrolowane wybuchy płaczu
b) jadłowstręt
c) brak umiejętności nawiązywania trwałych związków opartych na miłości
d) zaburzenie funkcji społ.
e) zachowania kompulsywne
(Odp: C,D)
6.Wytłumacz termin dysmorfofobia i podaj skrót używany w neurologii, na określenie tego zjawiska.
Zamartwianie się wymaginowanymi defektami wlasnego ciała
BDD
7.Cecha char akterystyczna dla syndromu Capgrasa:
Gdy wierzysz, że masz sobowtóra
8.Zespół Cottarda-a) masz wrazenie, że masz za długie ręce

b)masz błędne przeczucie, że wszędzie czai się zło
c)przeczysz swojemu istnieniu
d) masz skłonności maniakalno-depresyjne
9. Za co odpowiadaja neurony bimodalne?
a) za szybki refleks
b) wiemy, gdzie w ciemnosciach, sa np. usta naszego partrnera (!)
c) jesteśmy „dobrzy” w naukach ścisłych
d) mamy wyostrzone zmysły
10.Inaczej halucynacje dotykowe, to:
a) haptyczne (!)
b) klapiczne
c) neurotyczne
d) a-limbiczne
11.Inna nazwa prozacu:
a)-detroxycyklina
b) mielina
c)fluoksetyna (!)
e) fibryna
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Świetna zabawa, zwłaszcza gdy deszcz pada.

Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
neurosurgery (2484 punktów)
>Świetna zabawa, zwłaszcza gdy deszcz pada.

U mnie nie pada, ale też jest fajnie!
Ateusznik (405 punktów)
>U mnie nie pada, ale też jest fajnie!
Nick zobowiązuje
coreless (16088 punktów)

>U mnie nie pada, ale też jest fajnie!

Chcesz powiedzieć, ze u Ciebie też świeci Słońce?


Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365