 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-08-2008 18:33 | plonka (42 punktów) | Religia a wiara ...? | ja osobiscie odzielam religie od wiary, moim zdaniem od poczatku do konica ksztaltowaniem religii zajmuja sie ludzie na potrzeby wlasne, mysle ze wiara to cos glebszego ..????
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: religja a wiara ...? | > ja osobiscie odzielam religie od wiary, moim zdaniem od poczatku do konica ksztaltowaniem religi> zajmuja sie ludzie na potrzeby wlasne, mysle ze wiara to cos glebszego ..???Hmmm, wygląda na to, że również oddzielasz gramatykę od pisania...też osobiście
|
|
 | 3 na 3 | Kelly (2051 punktów) | > > ja osobiscie odzielam religie od wiary, moim zdaniem od poczatku do konica ksztaltowaniem religi> >zajmuja sie ludzie na potrzeby wlasne, mysle ze wiara to cos glebszego ..???> Hmmm, wygląda na to, że również oddzielasz gramatykę od pisania...też osobiście Plonko, to był przykład sympatycznego przyjęcia na forum racjonalistów, którzy chętnie wezmą Cię pod swe skrzydła i z troską pomogą w rozwoju zarówno rozumu, ducha, jak i składni. "Pełen serwis", cytując Osła ze "Shreka"  .
|
|
|  | 1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | > Plonko, to był przykład sympatycznego przyjęcia na forum racjonalistów, którzy chętnie wezmą Cię pod swe skrzydła i z troską pomogą w rozwoju zarówno rozumu, ducha, jak i składni.Sympatycznego przyjęcia proszę oczekiwać na fotka.pl, nasza-klasa.pl i tym podobnych sympatycznych serwisach. A tutaj krew się leje!  Nikt nie gwarantował sympatii.
|
|
|  | | Adamiak (36436 punktów) | > >> ja osobiscie odzielam religie od wiary, moim zdaniem od poczatku do konica ksztaltowaniem religi> >>zajmuja sie ludzie na potrzeby wlasne, mysle ze wiara to cos glebszego ..???> >Hmmm, wygląda na to, że również oddzielasz gramatykę od pisania...też osobiście > Plonko, to był przykład sympatycznego przyjęcia na forum racjonalistów, którzy chętnie wezmą Cię pod swe skrzydła i z troską pomogą w rozwoju zarówno rozumu, ducha, jak i składni. "Pełen serwis", cytując Osła ze "Shreka" .Miast się cieszyć ze mną pospołu, że "Plonka" nie wpadł na "dzień dobry" w szpony purysty Zbysława Śmigielskiego...mnie sztorcują  ...będę tupać...
|
|
|  | | lotrek (14275 punktów) | >Plonko, to był przykład sympatycznego przyjęcia na forum racjonalistów, lecz zrozumienie znajdziesz na frondzie.pl. Tan wierzą, że wiedzą....
|
|
 | | plonka (42 punktów) | > > ja osobiscie odzielam religie od wiary, moim zdaniem od poczatku do konica ksztaltowaniem religi> >zajmuja sie ludzie na potrzeby wlasne, mysle ze wiara to cos glebszego ..???> Hmmm, wygląda na to, że również oddzielasz gramatykę od pisania...też osobiście Gramatyka jezyka polskiego to powazna sprawa i trudna , mi sprawia klopoty ,polskiego uzywam sporadycznie .Mieszkam na stale w Itli : zona Pulia poese Foggia
|
|
|  | | Adamiak (36436 punktów) | > >> ja osobiscie odzielam religie od wiary, moim zdaniem od poczatku do konica ksztaltowaniem religi> >>zajmuja sie ludzie na potrzeby wlasne, mysle ze wiara to cos glebszego ..??> >Hmmm, wygląda na to, że również oddzielasz gramatykę od pisania...też osobiście >> Gramatyka jezyka polskiego to powazna sprawa i trudna , mi sprawia klopoty ,polskiego uzywam sporadycznie .Mieszkam na stale w Itli : zona Pulia poese Foggia> W takim razie zwracam honor, zapraszając serdecznie (przynajmniej w swoim imieniu) do naszego grona, jednocześnie doceniając z szacunkiem Twoją (racjonalną ) odporność na mój- trochę złośliwy, przyznaję- jęzor. Miłego dnia
|
|
|  | | TyDraniu (6569 punktów) | > Mieszkam na stale w ItliTrzeba było tak od razu powiedzieć...
|
|
1 na 1 bozena (120 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia a wiara ...? | Wiara i religia są ze sobą ściśle powiązane, bowiem na bazie wiary powstała religia i sa to elementy nierozłączne. Oczywiście ateiści będą się spierać ale to już ich sprawa.
|
|
 | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | >Wiara i religia są ze sobą ściśle powiązane, bowiem na bazie wiary powstała religia i sa to elementy nierozłączne. Oczywiście ateiści będą się spierać ale to już ich sprawa. Jak zwykle zapominasz, że ateiści to osoby wierzące...a nie sądzę, by na tej bazie powstała jakaś religia.
|
|
 | 3 na 3 | Kasia (424 punktów) | >Wiara i religia są ze sobą ściśle powiązane, bowiem na bazie wiary powstała religia i sa to elementy nierozłączne. Oczywiście ateiści będą się spierać ale to już ich sprawa.
I przykład Kościoła rzymskokatolickiego jest jak najbardziej na miejscu. Jak bardzo powiązana jest nauka i wiara pierwszych chrześcijan z bzdurnymi dogmatami i polityczno złodziejska historia kościoła.
|
|
 | 6 na 6 | Duda (25557 punktów) | > Wiara i religia są ze sobą ściśle powiązane, bowiem na bazie wiary powstała religia i sa to elementy nierozłączne. Oczywiście ateiści będą się spierać ale to już ich sprawa.Religie powstawały z niewiedzy. Człowiek usiłując znaleźć wytłumaczenie zjawisk przyrodniczych wymyślał sobie bogów, którzy sprawiali, że słońce wschodzi i zachodzi zapalali gwiazdy na niebie powodowali ruchy księżyca. W miarę rozwoju nauki bogowie mieli coraz mniej roboty i tracili na znaczeniu.Obecnie, niema potrzeby wyjaśniania świata działalnością boga, gdyż prawie wszystko możne wyjaśnić nauka. Bóg jest potrzebny jedynie jednostkom słabym, które nie potrafiąc poradzić sobie w życiu i zwalają na boga swoje niepowodzenia i zaniechania. To bardzo wygodne tłumaczenie porażek i nieszczęść, że "Bóg tak chciał" i że taka była "wola Boga". Ja wolę stosować w życiu maksymę że: "Bóg i krasnoludki pomagają pracowitym". Choć ostatnio krasnoludki się u mnie bardzo się rozleniwiły.  Pozdrawiam
|
|
|  | 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Witam. > Religie powstawały z niewiedzy. Człowiek usiłując znaleźć wytłumaczenie zjawisk przyrodniczych wymyślał sobie bogów, którzy sprawiali, że słońce wschodzi i zachodzi zapalali gwiazdy na niebie powodowali ruchy księżyca.Wydawałoby się, że każdy logicznie myślący człowiek powinien się z tym zgodzić. Ciekawy jestem opinii osób wierzących na ten temat... > Obecnie, niema potrzeby wyjaśniania świata działalnością boga, gdyż prawie wszystko możne wyjaśnić nauka.  Wiara i religia ewoluują, powstaje coraz więcej sekt, które wybierają ze świętych ksiąg to , co im pasuje. Nie będę pisał o powszechnie znanych sektach. Dla mnie istotniejsze są tzw. jednoosobowe sekty. Tworzą je ludzie inteligentni, którzy nie zgadzają się z działalnością Krk i w związku z tym wyznają swoją prywatną religię. Takich osób jest coraz więcej(i dobrze). Religia staje się rzeczywiście kwestią indywidualną. Takim osobom bliżej do racjonalistów niż do katolików. Dlatego piszą na tym forum. Dlatego ich szanuję. Pozdrawiam - Zbyszek 
PRZEWARTOŚCIOWANIE WSZELKICH WARTOŚCI - oto moja formuła dla aktu najwyższego namysłu ludzkości nad sobą, aktu, który stał się we mnie ciałem i geniuszem. /Friedrich Nietzsche/
|
|
 | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | > Wiara i religia są ze sobą ściśle powiązane, bowiem na bazie wiary powstała religia i sa to elementy nierozłączne. Oczywiście ateiści będą się spierać ale to już ich sprawa.Powiedziałbym nawet, że wiara, religia i..."Bozena" są ze sobą ściśle związane
|
|
|  | 1 na 1 | plonka (42 punktów) | > >Wiara i religia są ze sobą ściśle powiązane, bowiem na bazie wiary powstała religia i sa to elementy nierozłączne. Oczywiście ateiści będą się spierać ale to już ich sprawa.> Powiedziałbym nawet, że wiara, religia i..."Bozena" są ze sobą ściśle związane > Wiara byla,jest i bedzie, a RELIGIE oparte na dogmatach staraja sie nadazac i byc plastyczne
|
|
| |  | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | > Wiara i religia są ze sobą ściśle powiązane, bowiem na bazie wiary powstała religia i sa to elementy nierozłączne. Oczywiście ateiści będą się spierać ale to już ich sprawa.> >Powiedziałbym nawet, że wiara, religia i..."Bozena" są ze sobą ściśle związane > >> Wiara byla,jest i bedzie, a RELIGIE oparte na dogmatach staraja sie nadazac i byc plastyczne>Zgadzam się, że "wiara była jest i będzie", ale z zastrzeżeniem, iż tak długo, dopóki będzie komuś potrzebna ... czyli- może- zawsze  Jeśli ktoś- z różnych względów- nie potrafi lub nie chce sobie wyjaśnić pewnych zjawisk za pomocą rozumu, wiara jest dla niego gotowym wytłumaczeniem bez tłumaczenia...bo po co kombinować?- wystarczy uwierzyć i zanieść tylko daninę funkcjonariuszom jakiejś wiary. W ten sposób mamy klasyczny rynek: jest popyt (wśród ludzi o szczególnym- bez obrazy- stanie umysłu) na wiarę więc i podaż nadąża czyli...interes kwitnie  Dogmaty, uważam, z definicji wykluczają plastyczność. Pozdrawiam.
|
|
4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | >ja osobiście oddzielam religie od wiary,
I bardzo dobrze, szczególnie jak wierzysz, że bóg nie istnieje (ani podobne mu byty).
moim zdaniem od początku do końca kształtowaniem religii >zajmują sie ludzie na potrzeby własne,
Też przyznam Ci rację....ci ludzie to klechy, popi, pastorzy, rabini, kacyki itd, - a kształtują tak by "ciemny lud to kupił" i dał się obedrzeć ze skóry.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|