Czytam w waszym dziale sprzedaży: "Dla ludzi chcących wyrazić swój racjonalny światopogląd - wiary w ROZUM i CZŁOWIEKA. Naklejka o bardzo sugestywnej nazwie". Że co!!!??? Co ma wspólnego racjonalizm, humanizm, krytyczne spojrzenie na religię z tą głupią naklejką. Przecież noszenie "jeebusa" to jedynie szczeniacki popis, którym można zaimponować zniedołężniałemu sąsiadowi, zatwardziałemu komuniście i alkoholikowi. Wasz racjonalizm to jedynie fundamentalistyczna szarża na kiju od miotły na chrześcijaństwo, awanturnictwo dzieciaków, którym Jezus myli się z Buddą, a rozum z procesorem komputera. Nie macie nic wspólnego z filozofią, myślą społeczną, logiką.
Wasz humanizm opiera się na wrzasku i agresji, a nie na dialogu.
Sartre jest tak na was wkurzony, że zachowa się wbrew własnym poglądom i wstanie z grobu, aby sprawić wam lanie.
Pa jebusy |