Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak się liczy punkty do rankingu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
11-08-2010 08:13gwiazdeczka-16 (160 punktów)Jak się liczy punkty do rankingu?
Ocena 8 na 8
   Dzień dobry.
Ja mam pytanie czy może ktoś z forumowiczów wie
może w jaki sposób naliczane są punkty do rankingu?

   Bo ja zauważyłam, że czasami dostaję dużo punktów. Tak sobie siadłam i policzyłam i wyszła mi bardzo ładna średnia. Lepsza nawet niż średnia ocen na koniec szkoły
Może ja jakiś głupi błąd zrobiłam
?
Mógłby ktoś mi sprawdzić te moje obliczenia?
Spisałam swoje wypowiedzi z listy moich wypowiedzi i spisałam potem punkty za nie. To znaczy za te moje posty:
05.08 17:43 = 4p
05.08 14:17 = 6p
05.08 12:25 = 6p
03.08 21:04 = 5p
28.07 09:38 = 4p
21.07 16:15 = 9p
21.07 13:46 = 2p
21.07 04:07 = 2p

   To jest tylko za ostatni miesiąc bo na tabelce w rankingu jest, że to jest policzone z ostatnich 31 dni.

   No to sobie wzięłam i policzyłam:
Po dodaniu wyszło mi, że dostałam razem za to 38 punktów.
podzieliłam przez 8 i wyszła mi średnia 4.75.
Chciałam się koleżankom pochwalić.
No, a na liście najlepiej ocenianych mnie nie ma.
Czy ktoś, kto dłużej tu pisze potrafi mi powiedzieć dlaczego?
Czy możliwe jest, że jak moderator kogoś nie lubi to go na listę nie wpuści?
A może to jakiś błąd w obliczeniach moich jest?

   Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś miły i wyjaśni mi tak, żebym to zrozumiała. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam wszystkich.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

syzyf85 (36 punktów)

>A może to jakiś błąd w obliczeniach moich jest?

Ja żadnego błędu nie widzę.
Ale to nie ważne. Jesteś tak rozkoszna, że nawet gdyby błędy były, to i tak do rankingu można Cię wpisać. Ja to bym dla Ciebie nawet oddzielną kategorię stworzył.
To znaczy gdybym był webmasterem, bo ja jako ja, to nie wiele tu mogę.

Plusa za to dać mogę. I daję.

P.S. 39/9 to nadal na ranking się łapie
Alicja Duda (25557 punktów)
>   Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś miły i wyjaśni mi tak, żebym to zrozumiała. Z góry dziękuję

W ostatnim miesiącu miałaś 11 odpowiedzi a nie 8.
Termopile (39 punktów)

>W ostatnim miesiącu miałaś 11 odpowiedzi a nie 8.

Sprawdziłem.
Widzę 8 (słownie: osiem) wypowiedzi w ciągu ostatniego miesiąca.
Minus
11-08-2010 09:14 
 Ocena 2 na 2
dstr (1474 punktów)
>Widzę 8 (słownie: osiem)

A może do tego liczą się dodatkowe edycje i posty skasowane?

Obawiam się, że po tej wypowiedzi, MÓJ ranking spadnie
Termopile (39 punktów)
   Każda edycja jak nowy post?
Dziwne by to było.

   Posty skasowane liczą?
Już bardziej prawdopodobne, ale też chyba mało możliwe.

   A w ogóle to przypuszczasz, że maskotce naszego forum ktoś aż 3 wypowiedzi w ciągu ostatniego miesiąca skasował?

Chociaż według listy zamieszczonej poniżej przez panią Alicję to możliwe.
11-08-2010 09:38 
 Ocena 2 na 6
Alicja Duda (25557 punktów)
>   A w ogóle to przypuszczasz, że maskotce naszego forum ktoś aż 3 wypowiedzi w ciągu ostatniego miesiąca skasował?
Pominęła posty za które nie dostała punktów.
Termopile (39 punktów)

>Pominęła posty za które nie dostała punktów.

Specjalnie dla pani. Lista wypowiedzi gwiazdeczki:

godzinę temu - Jak się liczy punkty do rankingu?
05-08-2010 17:43 - Odp: Dlaczego gaz ziemny powoduje zatrucia?
05-08-2010 14:17 - Odp: Dlaczego gaz ziemny powoduje zatrucia?
05-08-2010 12:25 - Odp: Dlaczego gaz ziemny powoduje zatrucia?
03-08-2010 21:04 - Odp: Liberum veto ma się coraz lepiej
28-07-2010 09:38 - Odp: Wolność Słowa a holocaust i dr. Ratajczak
21-07-2010 16:15 - Odp: Propozycja nowego regulaminu Forum - dyskusja
21-07-2010 13:46 - Odp: Propozycja nowego regulaminu Forum - dyskusja
21-07-2010 04:07 - Odp: Propozycja nowego regulaminu Forum - dyskusja
05-07-2010 20:21 - Odp: Wyszedł JKM z worka

Czy w świetle powyższego uprawnionym będzie stwierdzenie, że rozmija się pani z prawdą?

Ode mnie minus.
11-08-2010 09:18 
 Ocena 2 na 2
Alicja Duda (25557 punktów)

>Widzę 8 (słownie: osiem) wypowiedzi w ciągu ostatniego miesiąca.
>Minus
Od 9 lipca do 5 sierpnia włącznie jest 11 wypowiedzi.
godzinę temu - Jak się liczy punkty do rankingu?
05-08-2010 17:43 - Odp: Dlaczego gaz ziemny powoduje zatrucia?
05-08-2010 14:17 - Odp: Dlaczego gaz ziemny powoduje zatrucia?
05-08-2010 12:25 - Odp: Dlaczego gaz ziemny powoduje zatrucia?
03-08-2010 21:54 - Odp: Forumowicze to nie zagubione owce!
03-08-2010 21:18 - Odp: Forumowicze to nie zagubione owce!
03-08-2010 21:04 - Odp: Liberum veto ma się coraz lepiej
28-07-2010 09:38 - Odp: Wolność Słowa a holocaust i dr. Ratajczak
21-07-2010 16:15 - Odp: Propozycja nowego regulaminu Forum - dyskusja
21-07-2010 13:46 - Odp: Propozycja nowego regulaminu Forum - dyskusja
21-07-2010 04:07 - Odp: Propozycja nowego regulaminu Forum - dyskusja
09-07-2010 14:26 - Odp: Arogancja vulgaris?
Termopile (39 punktów)
Czy mogłaby pani podlinkować swoje źródło?
I wyjaśnić przyczyny rozbieżności między pani źródłem a źródłem moim?

Bo jak sprawdzam wypowiedzi gwiazdeczki to widzę ich tylko 8.
Oczywiście nie licząc dzisiejszego wątku.

Czy rację miał dstr, że liczycie skasowane posty?
11-08-2010 09:48 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>Od 9 lipca do 5 sierpnia włącznie jest 11 wypowiedzi.
Niektórych z tych wypowiedzi tu nie ma
11-08-2010 10:11 
 Ocena 5 na 5
Alicja Duda (25557 punktów)
>Niektórych z tych wypowiedzi tu nie ma
Dwie wypowiedzi z 3 sierpnia wpisane były w "oślej ławce".
Te wypowiedzi są pominięte w spisie dla użytkowników ale liczą się w punktacji.
11-08-2010 10:29 
 Ocena 3 na 3
Termopile (39 punktów)

>Dwie wypowiedzi z 3 sierpnia wpisane były w "oślej ławce".
>Te wypowiedzi są pominięte w spisie dla użytkowników ale liczą się w punktacji.
>

Dlaczego są pomijane w spisie? Dlaczego w punktacji się liczą?
I jakim cudem 8+2=11?
11-08-2010 10:42 
 Ocena 4 na 10
Alicja Duda (25557 punktów)
>Dlaczego są pomijane w spisie? Dlaczego w punktacji się liczą?
>I jakim cudem 8+2=11?
Wypowiedź z 9 lipca też jest w "oślej".
Do "oślej" kierowane są wypowiedzi: bzdurne, nie na temat....
Wypowiedzi, które tam znalazły swoje miejsce nie są uwidaczniane, gdyż jest to śmietnik.
Mam nadzieję, że sprawa została wyjaśniona. Dalsza dyskusja może odbywać się jedynie drogą mailowa. Zamykam watek.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365