Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sukces pastafarian

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
13-07-2011 16:32jawnoszyderca (184 punktów)Sukces pastafarian
Ocena 14 na 14
Link tutaj

W skrócie: pewnemu pastafarianinowi z Austrii przyznano prawo do zamieszczenia w prawo jazdy zdjęcia, w którym widnieje on mając na głowie... sitko do makaronu. Oficjalnie uznano, że Austriak ma prawo prezentować się z sitkiem na zdjęciu ze względów wyznaniowych.
Cała sprawa jest oczywiście kpiną z przyznania wyłączności kilku wyznaniom na niespełnianie standardów zdjęć do dokumentów.

Spróbuje ktoś w Polsce?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

KarolG (2892 punktów)
>Spróbuje ktoś w Polsce?
Korci mnie żeby spróbować, ale nie mam dobrego pomysłu. Przecież nie będę robił plagiatu.

Ale byłaby beka


Thank God, I'm an atheist
13-07-2011 21:33 
 Ocena 1 na 1
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>>Spróbuje ktoś w Polsce?
>Korci mnie żeby spróbować, ale nie mam dobrego pomysłu. Przecież nie będę robił plagiatu.
>Ale byłaby beka
To może z beczką?
KarolG (2892 punktów)
>To może z beczką?
Racja! To zawsze wpływa na moją pomysłowość, ale rano do pracy trza wstać

Thank God, I'm an atheist
maruda (5550 punktów)
>Korci mnie żeby spróbować, ale nie mam dobrego pomysłu. Przecież nie będę robił plagiatu.

Kościół Świętych Krasnoludków zawsze do usług.

Ja niewierzącego traktuję delikatnie, bardziej delikatnie niż chorego umysłowo. - Znalezione
maruda (5550 punktów)
Cytat:
Wymogi zdjęcia do dowodu osobistego:
Wyjątki:
2) Osoba nosząca nakrycie głowy ze względu na swoje wyznanie może oddać fotografie przedstawiające osobę z nakryciem głowy. Dokumentem poświadczającym to uprawnienie jest zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej.

Tak tylko się zastanawiam czy to nie narusza konstytucyjnej zasady że państwo nie ma prawa pytać mnie o moją religię.

Ja niewierzącego traktuję delikatnie, bardziej delikatnie niż chorego umysłowo. - Znalezione
neurosurgery (2484 punktów)LPS i jego atrybuty
Witam.

Żydowskie pejsy? Laska biskupia? Szóstki z umiłowaniem? A może durszlak?!

www.tvn24.(*)o-pastafarianin,wiadomosc.html

Ten Austriak wpadł na niezły pomysł. Swoją drogą ciekawe jakby się to skończyło w Polsce?
maruda (5550 punktów)Odp: LPS i jego atrybuty
Usunięte przez moderatora
Medieval (3004 punktów)Durszlak religijnym nakryciem głowy

Austria
Po trzech latach zabiegów Niko Alm uzyskał zgodę władz na sfotografowanie się z durszlakiem na głowie.
Alm twierdził, że jako duchowny Kościoła Potwora Spaghetti używa durszlaka do celów religijnych. Władze długo się broniły, ale ostatecznie skapitulowały.

Oh yeah! To nie po austriacku...

wyborcza.p(*)e_glowy__Austriak_pokonal.html

Latający daje radę
15-07-2011 10:42 
 Ocena 1 na 1
Przemysław Jarocki (3008 punktów)Odp: Durszlak religijnym nakryciem głowy
Inicjatywa raczej słuszna, bo skłaniam się ku podobnej argumentacji jak Lucyna.

Natomiast chciałbym zwrócić na bzdury napisane w artykule na gazeta.pl:

>Durszlak jako religijne nakrycie głowy.
>Austriacki ateista postanowił udowodnić[...]
>Alm twierdził, że jako duchowny Kościoła Potwora Spaghetti używa durszlaka do celów religijnych.

I to wszystko w jednym artykule i nikogo nie dziwi, że ateista wierzy, a nawet jest duchownym.
maruda (5550 punktów)
>I to wszystko w jednym artykule i nikogo nie dziwi, że ateista wierzy, a nawet jest duchownym.

Urzędnicy wykazali takie samo zaniepokojenie jak ty. Dlatego kazali mężczyźnie dostarczyć zaświadczenie, że jest psychicznie zdrowy, na tyle zdrowy by samemu prowadzić pojazdy.

Ja niewierzącego traktuję delikatnie, bardziej delikatnie niż chorego umysłowo. - Znalezione
Przemysław Jarocki (3008 punktów)
Urzędnikom nie mieściło się w głowie, że durszlak na głowie może być elementem religii (ale ręcznik na głowie, lub wiara w "3in1" jakość nie powoduje ich konsternacji), a nie twierdzenie przez osobę wierzącą, że jest ateistą.

Żeby uciąć ten OT, dodam jeszcze, że tylko zwróciłem uwagę, że nasze rodzime media piszą o wierzących ateistach i zapewne nawet nie widzą w tym sprzeczności (bo przecież tyle się słyszy o księżach ateistach, że po co włączać myślenie w takim banale), a nigdzie nie sugerowałem, że autor całego zamieszania tak o sobie mówi (po prostu nigdzie tego nie sprawdzałem, bo dla tego tematu nie ma znaczenia).
Rafał Poniecki (7132 punktów)
nasze rodzime media piszą o wierzących ateistach i zapewne nawet nie widzą w tym sprzeczności
No bo nie ma w tym sprzeczności. Jeśli ktoś wierzy w boga, który stworzył świat, ale teraz nie wtrąca się do niego, to ktoś wierzący w takiego boga jest DEISTĄ, czyli formalnie ateistą.
15-07-2011 13:38 
 Ocena 1 na 1
Amai (3012 punktów)
>Urzędnicy wykazali takie samo zaniepokojenie jak ty. Dlatego kazali mężczyźnie dostarczyć zaświadczenie, że jest psychicznie zdrowy, na tyle zdrowy by samemu prowadzić pojazdy.

Komentarz do tego w jednej ze stacji radiowych (a co tam, zrobię im reklamę - Antyradio), wczoraj rano:
Ciekawe, że nikt nie każe robić takich badań ludziom, którzy wierzą, że jakis facet umarł, zmartwychwstał po trzech dniach i chodził po wodzie.
Jak im rozgłośni nie zamkną, to znaczy, że jeszcze nie jest najgorzej.
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)Odp: Sukces pastafarian
Następnym krokiem powinno być przyznanie Pastafarianom dni wolnych od pracy w ich święta religijne.
Linie lotnicze powinny wprowadzić specjalne menu pastafariańskie dla ortodoksyjnych wyznawców.
Restauracje Ikea powinny podawać klopsiki wyłącznie z makaronem (postraszyć ich obrazą uczuć religijnych).
Podczas świąt państwowych, Prezydent powinien oprócz kwiatów składać pod pomnikami michę spagetti.

A tak poważnie, cała ta historia pokazuje, że każdą głupotę da się przepchnąć, jeśli tylko umotywować ją religijnie.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365