Racjonalista - Strona głównaDo treści
Żywa Biblioteka z Racjonalistą (10-11 czerwca 2011)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
09-03-2011 20:03Mariusz Agnosiewicz (moderator)Żywa Biblioteka z Racjonalistą (10-11 czerwca 2011)
Ocena 2 na 2
Racjonalista.pl przyjął propozycję patronatu medialnego nad V edycją Żywej Biblioteki, w związku z czym mamy prośbę do Was.

O projekcie:
Cytat:
Żywa Biblioteka to projekt edukacyjny, którego celem jest promowanie praw człowieka i zapobieganie przejawom dyskryminacji wobec mniejszości.
Żywa Biblioteka to miejsce-szansa na spotkanie tych, którzy są stawiani z boku, ze względu na swój zawód, pochodzenie, kolor skóry, orientację, wyznanie.
Wierzymy, że najskuteczniejszą formą przeciwdziałania uprzedzeniom jest bezpośrednie spotkanie z innością.
Żywa Biblioteka jest miejscem, gdzie reprezentantów dyskryminowanych grup można zaprosić do indywidualnej rozmowy w celu zweryfikowania swoich poglądów i poszerzenia wiedzy. Czytelnicy, którzy decydują się na udział w projekcie, mogą wypożyczyć jedną z Książek na 30-minutową rozmowę.
Co roku Żywą Bibliotekę odwiedza ponad 600 osób, rejestrujemy ponad 400 wypożyczeń Żywych Książek. Wrocławska Żywa Biblioteka jest największą i najbardziej regularnie odbywającą się tego typu biblioteką w Polsce.
Jak pokazują raporty z Żywej Biblioteki 1/4 osób po rozmowie z Książką zmienia poglądy i postawy wobec grup mniejszościowych.


Zobacz więcej: www.zywabiblioteka.pl

Obecnie trwa ankieta mająca na celu wyłonienie najbardziej oczekiwanych "Żywych Książek" czyli reprezentantów mniejszości. Proszę o wzięcie udziału w tej ankiecie i dokonanie racjonalnego wyboru
www.surveymonkey.com/s/5NQ5XKM
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Żywa Biblioteka z Racjonalistą
Kto to jest "Antyfacet"?
Dlaczego nie można wziąć udziału w ankiecie wielokrotnie? Wpisałem własne propozycje, ale chciałbym dodać inne, tymczasem zamiast ankiety otwiera mi się strona "survey-coś-tam".



Każdą kanapkę z masłem i żółtym serem można przeciąć nożem (czyli podzielić płaszczyzną) tak, by każda z dwóch części miała tyle samo chleba, masła i sera co druga.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>[color=#330000]Kto to jest "Antyfacet"?

Sam nie wiedziałem do dziś
wiadomosci(*)lkach,1,3347951,wiadomosc.html
10-03-2011 07:42 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>wiadomosci(*)lkach,1,3347951,wiadomosc.html
Dobry jest
I właściwie co w tym złego, że się ubiera tak, jak ubiera? Jeżeli ja mogę chodzić w dżinsach i wyglądających na męskie mokasynach na płaskim obcasie, to on może w spódnicy i szpilkach.
No, ale obawiam się, że w Lublinie by to nie przeszło. Zwłaszcza na KULu

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
10-03-2011 08:19 
 Ocena 2 na 2
PanBuk (6257 punktów)
>No, ale obawiam się, że w Lublinie by to nie przeszło. Zwłaszcza na KULu

?? jak nie??
sutannę się zrobi te kilka cm dłuższą i nie będzie widać!!!!
oj nieładnie tak nie doceniać inwencji - w końcu ta firma ma długoletnie tradycje!!!

Kurde... Staszek D. na szpilkach... oczywiście:

Cytat:

...9-centymetrowych szpilkach. Z doświadczenia wiem, że im wyższy but, tym stabilniejszy na nierównych odcinkach drogi. To jest prosta mechanika. Poza tym zauważyłem, że w butach na obcasie mam lepszą postawę, nie garbię się. Więc jeśli nie muszę biegać, przeskakiwać przez płot lub pchać samochodu, to szpilki są dla mnie idealne...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
10-03-2011 22:47 
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)
>I właściwie co w tym złego, że się ubiera tak, jak ubiera? Jeżeli ja mogę chodzić w dżinsach i wyglądających na męskie mokasynach na płaskim obcasie, to on może w spódnicy i szpilkach.

Nic złego w tym nie dostrzegam, tym bardziej, że także uważam spódnice i suknie za wygodniejsze od spodni (z wyjątkiem wypraw czysto terenowych), ale w szpilki naprawdę trudno mi uwierzyć. Nawet mu trochę zazdroszczę. Ja nigdy nie potrafiłam w tym się poruszać
11-03-2011 07:33 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Ostatni raz miałam na sobie sukienkę jakieś 10 lat temu.
A w szpilkach chodziłam, a jakże. Miałam ślubne buty na 11=centymetrowych obcasach, omal nie zleciałam ze schodów w USC Ale już nie chodzę, i to o wiele dłużej, niż w sukienkach.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
10-03-2011 23:52 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>I właściwie co w tym złego, że się ubiera tak, jak ubiera?

   Właśnie. Ja najchętniej cały czas i wszędzie chodziłabym w swoim ukochanym bordowym, mięciutkim szlafroku. Obawiam się jednak , że dłużej, zanim zwinęłaby mnie karetka, po mieście poparadowałabym nago z torebką niż w szlafroku, tym bardziej, że torebki lubię zielone, a z bordowym niektórym mogłaby się kolorystycznie kłócić.


Dawkins jest moim idolem. I nieprawdą jest, że pinezki na krzesłach przed wykładami podkładam mu ja.
11-03-2011 13:23 
 Ocena 2 na 2
Rafaela (2059 punktów)
>I właściwie co w tym złego, że się ubiera tak, jak ubiera?
Wg mnie ma do tego prawo, zresztą u nikogo nie wywołuje sprzeciwu noszenie spodni przez kobiety. Nie tak dawno jeszcze było to niemożliwe, a dziś jest niemal standardem, wiec może i mężczyźni mogą wdziewać różne ubrania. Ksiądź nosi długą suknię i nikogo tym nie razi.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
11-03-2011 14:32 
 Ocena 1 na 1
Anna5500 (47 punktów)
Szkot biega w czerwonej spódnicy, ksiądz paraduje w "długiej czarnej" i nikogo to nie dziwi,udzie się do tego przyzwyczaili.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365