Racjonalista - Strona głównaDo treści
Droga na szczyt

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
02-02-2007 20:48dude13 (5 punktów)Droga na szczyt
"Szkoda,że nikt mi nie powiedział,że po dotarciu na szczyt nic tam nie znajdziemy"

Co to oznacza według was, czy po dotarciu na szczyt, osiągnięciu celu nic tam nie odnajdziemy? Czy zatem ta droga do osiągnięcia czegoś jest daremna, skoro i tak nic tam nie ma? Coś musi być!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ugaguga (134 punktów)Odp: droga na szczyt

>Coś musi być!

Miejsce na chorągiewkę. (lub na krzyżyk, jeżeli ktoś woli )

..
pegaz (15 punktów)

...a może gdyby ktoś powiedział mu, że to sama droga jest istotą wspinania się a nie dotarcie na szczyt, to może nie zastanawiałby się nad tym i szybko zszedł aby znaleźć się ponownie jak najszybciej w drodze na następny... w celu wzbogacenia się o nowe doświadczenie i pogłębienie kontaktu z rzeczywistością dającą mi coraz pewniejsze poczucie całości istnienia...
teraz polecam obejrzeć "Katedre" Tomasza Bagińskiego katedra.filmweb.pl/
Pandorra (1289 punktów)
Najlepiej jest między ustami a brzegiem pucharu. To nie spełnienie jest najpiękniejsze, ale droga do niego. Czasem bywa i tak, że kiedy juz osiągasz cel życia, okazuje się, że nie masz już do czego dążyć.

Życzenie "spełnienia wszystkich marzeń" zdecydowanie nie jest dobre.
Paul (408 punktów)
Wätpie, aby to byl szczyt. To mogla byc tylko nieduza görka, lub wzniesienie. Gdy masz przed sobä prawdziwe wyzwanie, cel ktöry z trudem i zapalem zdobedziesz, to satysfakcja murowana. A im wiekszy szczyt, to widoki z niego piekniejsze.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365